Kupiłem samochód . I co dalej ?

  • 39 Odpowiedzi
  • 12468 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Klusek

  • *****
  • 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: Kupiłem samochód . I co dalej ?
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 29, 2010, 12:25:55 »
Cytuj
Fakt, skłaniam się do tego że będzie to bardziej  informacja niż 'wypowiedzenie'. Dla nas jako Sprzedającego, jest to jednak podkładka w razie późniejszych problemów.
Bo to będzie właśnie tylko informacja, ale informacja, która pozwoli Ci spać spokojnie. Od momentu poinformowania ubezpieczyciela o sprzedaży samochodu wszystkie ewentualne szkody będą szły na konto nowego właściciela.
Wypowiedzieć umowę ubezpieczenia może tylko nowy właściciel.
Sony Xperia Arc S powered by:
FXP208 - CM10

*

Offline rashed

  • 9
  • Sprzęt: Toshiba e800
Odp: Kupiłem samochód . I co dalej ?
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 29, 2010, 18:06:50 »
na temat OC i wszystkie inne informacje dotyczące handlu autami można przeczytać w anonse (gazeta bezpłatnych ogłoszeń)
Aktualnie OC "wędruje wraz z samochodem" do nowego właściciela , nowy właściciel który nabył auto wraz z OC na zniżkach np.60% a sam by takiej nie dostał Nic nie dopłaca , takie są aktualne przepisy w razie kolizji stary właściciel polisy (poprzedni) nie traci jakichkolwiek zniżek , ponieważ polisa została sprzedana wraz z autem , a sam poprzedni właściciel niemiał nic wspólnego z kolizją spowodowaną przez nowego właściciela.

Mam nadzieję , że pomogłem

Odp: Kupiłem samochód . I co dalej ?
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 29, 2010, 19:59:11 »
rashed czy mógłbyś mi powiedzieć dokładnie od kiedy są takie przepisy? Bo te ped...ły z AXA chcą ode mnie wyłudzić 5 stówek ;/
'Jeśli twoja religia warta jest zabijania zacznij proszę od siebie.' - Gerry Duggan

- Jak może przetrwać kraj, który karze podatkiem człowieka pracującego, a nagradza zasiłkiem dla bezrobotnych ludzi obijających się ... - Janusz Korwin - Mikke

*

Offline MeweT

  • **
  • 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lumia 710, iPad2 16 GB, iPod 4G 8GB, Asus X43E
Odp: Kupiłem samochód . I co dalej ?
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 29, 2010, 22:06:04 »
Dokładnie, też jestem ciekaw, bo jakoś wszyscy piszą o tej rekalkulacji...

*

Offline yo

  • ****
  • 971
  • Sprzęt: fajny Leo, galaxy tab p1000
Odp: Kupiłem samochód . I co dalej ?
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 30, 2010, 09:24:15 »
na temat OC i wszystkie inne informacje dotyczące handlu autami można przeczytać w anonse (gazeta bezpłatnych ogłoszeń)
Aktualnie OC "wędruje wraz z samochodem" do nowego właściciela , nowy właściciel który nabył auto wraz z OC na zniżkach np.60% a sam by takiej nie dostał Nic nie dopłaca , takie są aktualne przepisy w razie kolizji stary właściciel polisy (poprzedni) nie traci jakichkolwiek zniżek , ponieważ polisa została sprzedana wraz z autem , a sam poprzedni właściciel niemiał nic wspólnego z kolizją spowodowaną przez nowego właściciela.

Mam nadzieję , że pomogłem
nie pomogłeś, bo wprowadzasz ludzi w błąd

chłopaki rekalkulacja to prawo ubezpieczyciela (a także obowiązek jeśli nabywca sobie tego zażyczy).
od kilku lat nic się w tej sprawie nie zmieniało.Sprawa jest jasna jak się przeczyta art 31 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK
end of fear
yo is here

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: Kupiłem samochód . I co dalej ?
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 30, 2010, 09:27:40 »
w sumie to wszystko to nic
czeka Cię jeszcze najgorsze
trzeba go kiedyś sprzedać :grin:
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

*

Offline rashed

  • 9
  • Sprzęt: Toshiba e800
Odp: Kupiłem samochód . I co dalej ?
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 30, 2010, 19:33:08 »
na temat OC i wszystkie inne informacje dotyczące handlu autami można przeczytać w anonse (gazeta bezpłatnych ogłoszeń)
Aktualnie OC "wędruje wraz z samochodem" do nowego właściciela , nowy właściciel który nabył auto wraz z OC na zniżkach np.60% a sam by takiej nie dostał Nic nie dopłaca , takie są aktualne przepisy w razie kolizji stary właściciel polisy (poprzedni) nie traci jakichkolwiek zniżek , ponieważ polisa została sprzedana wraz z autem , a sam poprzedni właściciel niemiał nic wspólnego z kolizją spowodowaną przez nowego właściciela.

Mam nadzieję , że pomogłem
nie pomogłeś, bo wprowadzasz ludzi w błąd

chłopaki rekalkulacja to prawo ubezpieczyciela (a także obowiązek jeśli nabywca sobie tego zażyczy).
od kilku lat nic się w tej sprawie nie zmieniało.Sprawa jest jasna jak się przeczyta art 31 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK

Ogólnie mam z tym doświadczenie takie , że dw razy miałem już lizaka od drogówki i nigdy nie było żadnych problemów z oc jakie nabyłem wraz moim fordem ..  tak jak dostałem papier oc  tak nic z nim nie zrobiłem.
a facet miał zniżki u siebie na 60% chyba (silnik 2.0 przy oc 650~)

p.s  wszystkie kontrole miałem po  przerejestrowaniu auta , z czego ostatnią w czerwcu tego roku

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupiłem samochód . I co dalej ?
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 30, 2010, 19:41:22 »
I drogowka to jedyny wyznacznik? heh.

Dla nich wazny jest kwitek z data,nie wczytuja sie w szczezegoly. Stuknij kogos to pogadamy.

*

Offline rashed

  • 9
  • Sprzęt: Toshiba e800
Odp: Kupiłem samochód . I co dalej ?
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 30, 2010, 19:59:01 »
Nie sądzisz , że info o obowiązku rekalkulacji powinien być przynajmniej opisany na kwicie OC ? , jak świeży kierowca  ma o tym wiedzieć ? , w anonse również nie piszą.
masz jakiś link do tej ustawy , chętnie się dowiem jak to jest z tym

*

Offline yo

  • ****
  • 971
  • Sprzęt: fajny Leo, galaxy tab p1000
Odp: Kupiłem samochód . I co dalej ?
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 01, 2010, 11:15:38 »
rashed,
jak jest napisałem już kilka razy.
nawet podawałem link gdzie się możesz dokształcić: www.rzu.gov.pl -> strona Rzecznik Ubezpieczonych.
nigdzie nie jest powiedziane, że jest obowiązek dokonania rekalkulacji, a jedynie że Ubezpieczyciel może, a jeżeli właściciel będzie tego chciał to musi to zrobić.

i nie, nie ma obowiązku pisania nic nt rekalkulacji na "kwicie oc".
każdy kierowca ma obowiązek znać przepisy, a jak nie zna to ma pecha albo, jak mawiali starożytni, ignorantia juris nocet.
end of fear
yo is here