Kupiłem samochód . I co dalej ?

  • 39 Odpowiedzi
  • 12469 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline nurek3

  • ***
  • 442
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Acer N30, Palm Visor Platinum
Kupiłem samochód . I co dalej ?
« dnia: Marzec 02, 2009, 21:38:22 »
Dzisiaj już oficjalnie odebrałem swojego 126p , umowa jest , pieniążki przelane . Stoi na cieplutkim podwórku w pokrowcu :)

No ale : i co dalej ? Co mam zrobić ? Jak mam zarejestrować ? ( samochód z Wałbrzycha , a ja jestem z Wrocławia ) . Ile nowe blachy kosztują ?

Przegląd mam do września , więc się cieszę :) Ale ubezpieczenie ... i tutaj mam pytanie - mam je wykupione do 23 lutego 2010 . Czy będę musiał nowe płacić, czy tylko przepisanie składki + zaliczka za wiek ( ale z mamą podpisałem która ma 60% zniżek )

Proszę o pomoc , chciałbym już sobie śmigać bo prawo jazdy mam jutro do odbioru ( 7 dni robili ^^ )
http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656

Bardzo śmieszne malucha i resztę usuwać ;]

*

Offline zajac

  • ****
  • 742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS III Black
Odp: Kupiłem samochód . I co dalej ?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2009, 22:09:21 »
Wiem tyle ze np blach nie musisz zmieniac...

*

Offline nurek3

  • ***
  • 442
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Acer N30, Palm Visor Platinum
Odp: Kupiłem samochód . I co dalej ?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2009, 22:16:13 »
Blach się nie zmienia , jak samochód został kupiony na tej samej dzielnicy . W innym przypadku się zmienia :)
http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656

Bardzo śmieszne malucha i resztę usuwać ;]

*

Offline zajac

  • ****
  • 742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS III Black
Odp: Kupiłem samochód . I co dalej ?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2009, 22:55:12 »
Niekoniecznie... Chyba ze lubisz placic za nowe blaszki zdaje sie 150zł... Moj znajomy kilka lat jezdzil na niezmienionych blachach i nie byly z tej samej dzielnicy nawet nie z tego samego wojewodztwa...

*

Offline jackcze

  • **
  • 220
  • Płeć: Mężczyzna
  • Deus Ex Machina
  • Sprzęt: był Tungsten E - był Tungsten T - jest Tungsten T3 i Clie TH-55
Odp: Kupiłem samochód . I co dalej ?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 03, 2009, 07:57:40 »
Na necie masz tego w brud. No ale tak na szybko podpowiem. Przerejestruj w urzędzie miasta, jeśli kupiłeś to zapłać podatek w skarbówce, ubezpieczenie zmień na siebie - to takim szybkim skrótem co trzeba zrobić.

A później to jeździć i patrzeć gdzie blacha rdzewieje. W każdym razie powodzenia i gumowych drzew.
Pierwszym urządzeniem mogącym przypominać dzisiejsze palmtopy był Psion Organizer, który powstał w 1984 r. Wyglądem i funkcjonalnością przypominał rozbudowany kalkulator. W 1989 r. powstały dwa urządzenia: Atari Portfolio oraz Pocket PC

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Kupiłem samochód . I co dalej ?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 03, 2009, 09:36:39 »
Niekoniecznie... Chyba ze lubisz placic za nowe blaszki zdaje sie 150zł... Moj znajomy kilka lat jezdzil na niezmienionych blachach i nie byly z tej samej dzielnicy nawet nie z tego samego wojewodztwa...

Balchy musisz zmienic jak sa z innego miasta niz Twoje. Jedyna mozliwosc, ze znajomy nie przerejestrowal auta, wtedy jezdzil na starych blachach. W Wydziale Komunikacji nie zarejestruja Ci zamochodu dopuki nie przyniesiesz starych tablic.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline Yoggi

  • Nasz Poeta
  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LOOX N-560 GPS+ACER n35 GPS+ I-Phone 16 GB
Odp: Kupiłem samochód . I co dalej ?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 03, 2009, 09:38:14 »
Jest coś w tym co kolega mówi. Jak ja dostawałem auto to wiem, ze było z innego województwa i były normalnie nowe blachy. Blach się chyba nie zmienia jak są z tej samej jednostki administracyjnej. Masz bodajże miesiąc czasu na przerejestrowanie auta. Uważaj na ubezpieczenie. Najpóźniej na jeden dzień przed końcem jego ważności powinieneś napisać pismo do ubezpieczyciela i powiadomić go, o tym ze wypowiadasz umowę . Jeśli tego nie zrobisz zostanie automatycznie przedłużona. Chyba,że ci wszystko jedno gdzie będziesz miał auto ubezpieczone. I nie miałeś dotąd ubezpieczonego auta. W przeciwnym razie będziesz płacił dwie składki na te samo auto u dwóch różnych ubezpieczycieli przez rok. Ale w razie wypadku kasę dostaniesz tylko od jednego.
Trochę to skomplikowane . Przykład : znajomy pracuje w Opolu,ale mieszka 4 kilometry za miastem. Gdyby mieszkał w mieście miałby na przykład rejestrację OP 46467 - ponieważ mieszka za tablica z nazwą miasta podpada pod inny okręg administracyjny. Co prawda nadal jest to województwo opolskie ale teren powiatu jest inny. Dostanie zatem rejestrację na przykład  OPO 45 PF.
Dlaczego taką??  Bo auto znajduje się na terenie innego powiatu. Powiaty mamy ziemskie i grodzkie. OP to powiat grodzki ( miasto ) a OPO - (ziemski). Gdy kończy się powiat ziemski zaczyna się inny powiat np. Kluczborski. Wtedy rejestracja byłaby taka OKL 67GC.
Tak mi to tłumaczono . Nie wiem dokładnie czy tak jest bo jedna rzecz mnie dziwi w tym,ale to już inna historia.
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2009, 09:52:58 wysłana przez Yoggi »
Lepiej rok odsiedzieć w celi - niźli słuchać Wuwuzeli
Trąba bowiem tak ogłusza,że człowieka cierpi dusza.

*

Offline p77

  • ***
  • 422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS+
Odp: Kupiłem samochód . I co dalej ?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 03, 2009, 09:49:29 »
Ale w razie wypadku kasę dostaniesz tylko od jednego.

przede wszystkim nie on dostanie kasę bo to jest OC. I w przypadku takiego zdublowanego ubezpieczenia ktoś dostanie po 50% z każdej z dwu ubezpieczalni.
Na początek do urzędu skarbowego zapłać PPC-1 (musisz do tego znać NIP swój i sprzedającego). Nie płacisz PPC-1 jeśli dostałeś fakturę kupna (np. komis). Później z opłatą, PPC-1, starymi tablicami, umową kupna sprzedaży, dowodem rejestracyjnym i ubezpieczeniem OC idziesz do urzedu komunikacji i załatwiasz resztę formalnosci. Blachy dostaniesz nowe - koszt w urzedzie komunikacji ~172 zł.

Moj znajomy kilka lat jezdzil na niezmienionych blachach i nie byly z tej samej dzielnicy nawet nie z tego samego wojewodztwa...

tylko nie zarejestrował samochodu na siebie....

edit: jak masz na umowie współwłaściciela to do urzedu komunikacji zabierz jego dowód osobisty.

*

Offline Yoggi

  • Nasz Poeta
  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LOOX N-560 GPS+ACER n35 GPS+ I-Phone 16 GB
Odp: Kupiłem samochód . I co dalej ?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 03, 2009, 09:57:08 »
Racja. Zapomniałem , ze chodzi o OC. A to nie to samo co AC. Z drugiej strony on nie pisał o jakie mu chodzi. Uznałem, że o obowiązkowe. Choć dobrze jest mieć i AC.
Lepiej rok odsiedzieć w celi - niźli słuchać Wuwuzeli
Trąba bowiem tak ogłusza,że człowieka cierpi dusza.

*

notosiup

Odp: Kupiłem samochód . I co dalej ?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 03, 2009, 10:13:15 »
dodam że PCC nie płaci się jeśli samochód był tańszy niż 1000 zł. Samą deklarację do urzędu skarbowego trzeba złożyć, jednak nie płaci się podatku.

*

Offline p77

  • ***
  • 422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS+
Odp: Kupiłem samochód . I co dalej ?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 03, 2009, 10:33:34 »
o to ciekawe, nie wiedziałem. Maluch z 84r. raczej nie przekroczy tej ceny :)
Napisane: Marzec 03, 2009, 10:29:09
Choć dobrze jest mieć i AC.

a kto da AC na 25 letni samochód ???
Napisane: Marzec 03, 2009, 10:30:36
Trochę to skomplikowane . Przykład : znajomy pracuje w Opolu,ale mieszka 4 kilometry za miastem. Gdyby mieszkał w mieście miałby na przykład rejestrację OP 46467 - ponieważ mieszka za tablica z nazwą miasta podpada pod inny okręg administracyjny. Co prawda nadal jest to województwo opolskie ale teren powiatu jest inny. Dostanie zatem rejestrację na przykład  OPO 45 PF.
Dlaczego taką??  Bo auto znajduje się na terenie innego powiatu. Powiaty mamy ziemskie i grodzkie. OP to powiat grodzki ( miasto ) a OPO - (ziemski). Gdy kończy się powiat ziemski zaczyna się inny powiat np. Kluczborski. Wtedy rejestracja byłaby taka OKL 67GC.
Tak mi to tłumaczono . Nie wiem dokładnie czy tak jest bo jedna rzecz mnie dziwi w tym,ale to już inna historia.

dokładnie tak. A co Cię dziwi ?

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: Kupiłem samochód . I co dalej ?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 03, 2009, 18:01:14 »
"i tutaj mam pytanie - mam je wykupione do 23 lutego 2010"
i tu masz wielki problem
zanim pojdziesz rejestrowac oplac najpierw ubezpiecznie.
Jak poszedlem zarejestrowac motocykl bez ubezpieczenia to chcieli mi wlepic kare 800pln
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

Odp: Kupiłem samochód . I co dalej ?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 03, 2009, 18:10:59 »
nie płacisz PCC1 tylko PCC3 a to jest zasadnicza różnica...ubezpieczenie tak czy siak w ciągu 30 dni musisz przenieść na osobę,która kupiła autko(w tym wypadku na mamę) bo inaczej ubezpieczyciel sam przepisze umowę na osobę kupującą,a blachy musisz wymienić,bo musisz auto zarejestrować,a nie zarejestrują auta jeśli nie oddasz starych blach.Wiem co pisze bo dopiero rejestrowałem moje nowe autko.
'Jeśli twoja religia warta jest zabijania zacznij proszę od siebie.' - Gerry Duggan

- Jak może przetrwać kraj, który karze podatkiem człowieka pracującego, a nagradza zasiłkiem dla bezrobotnych ludzi obijających się ... - Janusz Korwin - Mikke

*

Offline p77

  • ***
  • 422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS+
Odp: Kupiłem samochód . I co dalej ?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 04, 2009, 10:01:59 »
nie płacisz PCC1 tylko PCC3 a to jest zasadnicza różnica...

bardzo możliwe, że się pomyliłem, pisałem z pamięci a dość dawno już tego nie opłacałem.

ubezpieczenie tak czy siak w ciągu 30 dni musisz przenieść na osobę,która kupiła autko(w tym wypadku na mamę) bo inaczej ubezpieczyciel sam przepisze umowę na osobę kupującą

na ubezpieczeniu OC musi byc wpisany właściciel i współwłaściciel.

"i tutaj mam pytanie - mam je wykupione do 23 lutego 2010"
i tu masz wielki problem
zanim pojdziesz rejestrowac oplac najpierw ubezpiecznie.
Jak poszedlem zarejestrowac motocykl bez ubezpieczenia to chcieli mi wlepic kare 800pln

motocykl nie miał w ogóle OC ?

*

Offline MeweT

  • **
  • 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lumia 710, iPad2 16 GB, iPod 4G 8GB, Asus X43E
Odp: Kupiłem samochód . I co dalej ?
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 27, 2010, 19:05:23 »
Trochę ogrzeje kotleta, ale nie widzę sensu zakładania nowego wątku.
Jako że zdałem prawko zbieram się na zakup autka (szukam czegoś tanie, jakiś cienias czy uno czym powożę się rok i zapewne odejdzie na wieczny spoczynek - o ile wytrzyma rok).
Jako że mam 21 lat to zwyżka za wiek pewna, nie uśmiecha się mi się płacić za OC ~1k jak za auto dam ~1,5k. I mam dwa pytania:
1. Jeśli kupie auto z opłaconym OC powiedzmy do przyszłych wakacji, to ono przejdzie na mnie? Tylko ta rekalkulacja składek nie jest korzystna.  Czy to prawda że PZU nie wymaga rekalkulacji? Czy jest w tym jakiś haczyk?
2. Jeśli zrobię współwłaścicielem kogoś kto ma zniżki i będę miał stłuczkę, to czy jego zniżki ucierpią?

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupiłem samochód . I co dalej ?
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 27, 2010, 19:38:27 »
1. powinna być rekalkulacja,na miejscu sprzedawcy skladalbym od razu papiery wymowienia OC.
2. tak dostanie po znizkach.
Tyle teorii, przeplyw informacji miedzy firmami czy blad przedstawiciela zwykle weryfikuje teorie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2010, 19:45:36 wysłana przez Antej »

*

notosiup

Odp: Kupiłem samochód . I co dalej ?
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 27, 2010, 21:41:25 »
2 z tego co wiem to nie ucierpia znizki pod warunkiem ze bedziesz wpisany jako glowny uzytkownik auta. sam to kiedys przerabialem, ale na szczescie nie musialem w praktyce, nie mialem stluczki :) mozliwe ze to zalezy od ubezpieeczyciela, musialbys zapytac jakiegos konkretnego.

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupiłem samochód . I co dalej ?
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 27, 2010, 21:57:54 »
Jeśli oba auta znizkodawcy sa w tej samej firmie to na pewno poleca znizki, jeśli w innych, zalezy to od przeplywu informacji.

*

Offline yo

  • ****
  • 971
  • Sprzęt: fajny Leo, galaxy tab p1000
Odp: Kupiłem samochód . I co dalej ?
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 28, 2010, 11:19:24 »
to rzeczywiście zależy od konkretnej firmy, ale generalnie trzeba nastawić się na utratę zniżek w razie szkody
zauważ, że jak zmieniasz Ubezpieczyciela to pewnie da Ci zniżkę za bez szkodowość na podstawie Twojego oświadczenia, ale w razie szkody zażąda udowodnienia, że masz takie zniżki (w praktyce za pomocą oświadczenia od poprzedniego Ubezpieczyciela)

od rekalkulacji nie uciekniesz jeśli Ubezpieczyciel będzie chciał ją zrobić. nie wierzę, że znajdziesz oc dla siebie za mniej niż 1k skoro masz prawko dopiero momentu, kupujesz starocia i jeszcze jesteś szczawiem. wyższe składki to mają tylko permentni szkodowcy i pijacy :P
end of fear
yo is here

*

Offline MeweT

  • **
  • 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lumia 710, iPad2 16 GB, iPod 4G 8GB, Asus X43E
Odp: Kupiłem samochód . I co dalej ?
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 28, 2010, 19:57:10 »
Ja też nie wierzę w OC poniżej 1k, a przy rekalkulacji zapłacę tylko różnicę pomiędzy tym co zapłacił poprzedni właściciel a co ja miałbym zapłacić?

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupiłem samochód . I co dalej ?
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 28, 2010, 20:24:33 »
O ile zostawi OC. Dla wlasnego spokoju powinien wymowic. I spodziewaj sie bardziej 1,5tys.

*

Offline MeweT

  • **
  • 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lumia 710, iPad2 16 GB, iPod 4G 8GB, Asus X43E
Odp: Kupiłem samochód . I co dalej ?
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 28, 2010, 21:18:37 »
A orientuje się ktoś czy harcerze nadal w Uniqa nadal mają zniżki?

EDIT: Znalazłem porozumienie zawarte między ZHP a Uniqa w 2006 według którego za ubezpieczenie auta o pojemności do 900 zapłaciłbym 260 zł. Jeśli to jest aktualne to coś czuje ze ojczyzna wzywa  :E
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2010, 21:29:42 wysłana przez MeweT »

*

Offline yo

  • ****
  • 971
  • Sprzęt: fajny Leo, galaxy tab p1000
Odp: Kupiłem samochód . I co dalej ?
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 28, 2010, 22:59:36 »
O ile zostawi OC. Dla wlasnego spokoju powinien wymowic. I spodziewaj sie bardziej 1,5tys.

poprzedni właściciel nie ma nic do gadania. Umowa ubezpieczenia z mocy prawa przechodzi na nowego właściciela z chwilą zbycia pojazdu.
umowa będzie trwać do końca okresu na który została zawarta (wiążąc nowego właściciela i ubezpieczyciela) chyba, że nowy właściciel ją wypowie w ciągu 30 dni od daty zakupu.
poprzedni właściciel musi poinformować ubezpieczyciela o fakcie zbycia pojazdu i tym komu go sprzedał

jakby co to spójrz sobie do ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK z 22 marca 2003 r. lub poczytaj sobie na stronie Rzecznik Ubezpieczonych www.rzu.gov.pl

A orientuje się ktoś czy harcerze nadal w Uniqa nadal mają zniżki?

to porozumienie jest już dość stare więc koniecznie upewnij się czy pozostaje w mocy - ostatnio sporo się na rynku zmienia. najlepiej miej na piśmie albo na nagraniu rozmowę gdzie wyliczą Ci składkę na takim poziomie.
end of fear
yo is here

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupiłem samochód . I co dalej ?
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 29, 2010, 09:10:50 »
poprzedni właściciel musi poinformować ubezpieczyciela o fakcie zbycia pojazdu i tym komu go sprzedał


Dokładnie to miałem na myśli.
Jako poprzedni właściciel w moim interesie jest zgłosić fakt sprzedaży auta (w końcu wiadomo jak Polacy kombinują- przykładu z życia nie podam żeby nie uczyć kolejnych pokoleń).
Jest też szansa że poprzednik odzyska część wpłaconej kwoty za OC.

Dla własnego dobra poprzedni właściciel powinien wypowiadać umowę OC po sprzedaży auta  (utrata zniżek, brak niespodzianki w liście od Ubezpieczyciela po kilku miesiącach, o przedłużeniu umowy OC  plus ewentualny zwrot części składki).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2010, 09:13:02 wysłana przez Antej »

*

Offline yo

  • ****
  • 971
  • Sprzęt: fajny Leo, galaxy tab p1000
Odp: Kupiłem samochód . I co dalej ?
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 29, 2010, 10:16:34 »
poprzedni właściciel musi poinformować ubezpieczyciela o fakcie zbycia pojazdu i tym komu go sprzedał


Dokładnie to miałem na myśli.
Jako poprzedni właściciel w moim interesie jest zgłosić fakt sprzedaży auta (w końcu wiadomo jak Polacy kombinują- przykładu z życia nie podam żeby nie uczyć kolejnych pokoleń).
true
Jest też szansa że poprzednik odzyska część wpłaconej kwoty za OC.
partly true - tylko jeżeli nowy właściciel umowę wypowie. Inaczej trwa ona do końca okresu na który została zawarta i o zwrocie części składki za niewykorzystany okres ochrony można zapomnieć
Dla własnego dobra poprzedni właściciel powinien wypowiadać umowę OC po sprzedaży auta
false
po sprzedaży samochodu były właściciel nie może już wypowiedzieć umowy, bo nie jest się jej stroną
Umowa ubezpieczenia z mocy prawa przechodzi na nowego właściciela z chwilą zbycia pojazdu.
rozwiązać umowę może nowonabywca w trybie art 31 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK
end of fear
yo is here

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupiłem samochód . I co dalej ?
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 29, 2010, 10:34:07 »

Dla własnego dobra poprzedni właściciel powinien wypowiadać umowę OC po sprzedaży auta
false
po sprzedaży samochodu były właściciel nie może już wypowiedzieć umowy, bo nie jest się jej stroną

Zapominasz o polskim cwaniactwie.
Przepisy jedno, życie to drugie.
Jeśli potrzebujesz przykład to na PW, nie będę tutaj uczył innych jak oszukiwać po sprzedaży auta.
Dla poprzedniego właściciela lepiej jest odwiedzić Ubezpieczyciela i wymówić OC/poinformować o sprzedaży (w zależności od sytuacji). Oszczędzi sobie przez to ewentualnych stresów np. po pół roku od sprzedaży (niestety znam to).

*

notosiup

Odp: Kupiłem samochód . I co dalej ?
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 29, 2010, 11:00:15 »
Wyślesz mi na PW ten przykład? Interesuje mnie to.

*

Offline yo

  • ****
  • 971
  • Sprzęt: fajny Leo, galaxy tab p1000
Odp: Kupiłem samochód . I co dalej ?
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 29, 2010, 11:06:13 »
z racji wykonywanego zawodu niestety sporo wiem o oszustwach których dopuszczają się zarówno ubezpieczający jak i ubezpieczyciele. wbrew pozorom to o czym co piszę jest praktyczne, bo każdy sąd uzna takie wypowiedzenie za nieskuteczne (jako czynność prawną dokonaną bez legitymacji)
end of fear
yo is here

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Kupiłem samochód . I co dalej ?
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 29, 2010, 11:18:00 »
Wystarczy w umowie sprzedazy zawrzec klauzule, w ktorej kupujacy zrzeka sie OC i tyle.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupiłem samochód . I co dalej ?
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 29, 2010, 11:25:45 »
Na szczeblu sądowym owszem.
Niżej jednak " Polak potrafi" i dość często mu się udaje.

Prosta zasada: Po sprzedaży auta jak najszybciej do swojego ubezpieczyciela i złożyć pismo o sprzedaży auta (kopia ze stemplem i datą dla nas).

Fakt, skłaniam się do tego że będzie to bardziej  informacja niż 'wypowiedzenie'. Dla nas jako Sprzedającego, jest to jednak podkładka w razie późniejszych problemów.