Jupi! Windows XP będzie supportowany do 2014r :)

  • 21 Odpowiedzi
  • 4718 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Jupi! Windows XP będzie supportowany do 2014r :)
« dnia: Lipiec 06, 2008, 13:56:02 »
Cytat: hacking.pl
Microsoft poinformował oficjalnie klientów i partnerów o utrzymaniu wsparcia technicznego dla systemu Windows XP do kwietnia 2014 roku. (...) Zakończenie sprzedaży Windows XP, które nastąpi 30 czerwca 2008 r. dotyczy systemu preinstalowanego na komputerach oferowanych przez dużych producentów krajowych i międzynarodowych oraz wersji pudełkowych. Windows XP oferowany przez mniejszych, lokalnych dostawców komputerów będzie dostępny do 31 stycznia 2009 roku.
źródło: http://hacking.pl/pl/news-7651-Windows_XP_do_kwietnia_2014.html


Jupi ^^ Czyli istnieje szansa, że nie będę musiał się użerać z tą paskudną Vistą :)

Heh, nawiasem mówiąc współczuję wszystkim kupującym nowe tanie notebooki... Już widzę te Celerony 1.7 z 512mb ram szalejące na Viście :D

A jeszcze z innych spraw to mam wrażenie, że m$ strasznie idzie w kierunku ograniczania userów... Istnieje szansa, że w Win7 będzie całkowicie zamknięte środowisko (w sensie każda akcja programu byłaby wykonywana przez system - w tym zapis do hdd, RAM czy też o lekka zgrozo do protokołów sieciowych) o.0
Pomijając już kwestie prywatności - tak naprawdę to nikt nie wie nawet co XP wysyła xP - to wydajnościowo to też będzie nędznie wyglądać... I wyjdą kwiatki w stylu,że muzyka którą kupiliśmy gdzieśtam z DRM 3 lata temu już nie ruszy bo jądro uzna, że nam się ona nie należy... Ehhh niedługo Windows będzie jak komórki Nokii (i to te bez symbiana xD)


Czyżby pora zacząć uczyć się Linuxa ; /? bu :<

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: Jupi! Windows XP będzie supportowany do 2014r :)
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2008, 14:34:08 »
Czyli trzeba będzie jechać na pirackim XP  :mrgreen:

Właśnie się zastanawiam, czy jeśli system który nie jest w sprzedaży zainstaluję sobie na komputerze, to czy to jest piractwo? W końcu Microsoft już tego nie produkuje, a czegoś czego się nie produkuje nie można ukraść...
Dobrze myślę?
Nienawidzę Androida!

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Jupi! Windows XP będzie supportowany do 2014r :)
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2008, 15:16:04 »
Zle myslic, to, ze sie nie sprzedaje i nie produkuje, nie znaczy, ze prawa autorskie nie obowiazuja. Zainstalowanie Win98 bez posiadania licencji jest tak samo kradzieza i piractwem!
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline Czarnoksiężnik z krainy Oz.

  • *
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
  • Aka KrzysztofBe.
  • Sprzęt: Srebrny xD
Odp: Jupi! Windows XP będzie supportowany do 2014r :)
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 06, 2008, 15:18:45 »
Mam orginalna plyte win98 - NIestety podczas przeprowadzki 2 lata temu mi wszystkie papiery wcielo - Plyta nadaje sie do czegos innego niz zawieszenia w aucie??

*

Offline krzysiej

  • ***
  • 433
  • Sprzęt: Dell Axim x51v wm6.1, samsung i607, o2 jet, bb 88oo, bb 729o
Odp: Jupi! Windows XP będzie supportowany do 2014r :)
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 06, 2008, 15:21:10 »
no jesli plytka działa to możesz sobie zainstalować z niej winde 98 ale czy to bedzie w pełni legalne to nie wiem.


*

Offline Czarnoksiężnik z krainy Oz.

  • *
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
  • Aka KrzysztofBe.
  • Sprzęt: Srebrny xD
Odp: Jupi! Windows XP będzie supportowany do 2014r :)
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 06, 2008, 15:30:04 »
Właśnie chodzi mi o legalnosc..

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Jupi! Windows XP będzie supportowany do 2014r :)
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 06, 2008, 15:32:43 »
A masz nalepke z kluczem? Jezeli nie, to posiadanie plyty nie legalizuje windowsa...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline srwe

  • **
  • 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N50 Premium
Odp: Jupi! Windows XP będzie supportowany do 2014r :)
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 06, 2008, 15:49:31 »
czy jak w końcu odżałuje sobie i zainwestuje w boxowego XPka, to czy będę mógł go legalnie zainstalować na 2ch kompach i laptopku, co sobie mam w domu?
Ten wirus to posiadacz PDA inaczej nazywany użyszkodnik - coś zawsze namota i zwala na wirusy komputerowe.
PDAclub=syfbiany, wółemy i palmzłoschy :P
omnia złomnia :P

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Jupi! Windows XP będzie supportowany do 2014r :)
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 06, 2008, 15:57:00 »
Nie, jedna licencja na jeden komputer... Chcesz 3 kompach zainstalowac, musisz kupic 3 windowsy.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline bazi22

  • ****
  • 913
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad NR411 | iPhone 3GS 16GB
Odp: Jupi! Windows XP będzie supportowany do 2014r :)
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 06, 2008, 16:10:52 »
A masz nalepke z kluczem? Jezeli nie, to posiadanie plyty nie legalizuje windowsa...

Dokładnie, aby potwierdzić legalność produktów Microsoftu trzeba posiadać minimum 2 z 4 tzw. "dowodów" legalności.  A są:
- oryginalna płyta
- naklejka z licencją (bądź licencja)
- oryginalne pudełko
- rachunek (faktura)
Bartek Chyba :: bazi22
Dell X30=>HTC Wizard=>HTC Hermes=>iPhone 3GS

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Jupi! Windows XP będzie supportowany do 2014r :)
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 06, 2008, 17:33:34 »
ciesze sie, mam legala xp pro, nie chcialbym musiec zbyt szybko przesiadac sie na wiste. chocby wlasnie z racji tego ze kupilem go by uzywac a nie zaraz zamieniac :)

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: Jupi! Windows XP będzie supportowany do 2014r :)
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 06, 2008, 17:42:38 »
To jeżeli będę chciał kupić sobie laptopa bez systemu i chcę na nim używać XP, to nie ma legalnego sposobu aby to zrobić?
Pomijając rynek wtórny, bo załóżmy, że chcę mieć nową płytkę  :P
Chyba że odkupienie Windowsa też jest nielegalne, ale nie słyszałem żeby tak było  :evil:
Nienawidzę Androida!

*

Offline bazi22

  • ****
  • 913
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad NR411 | iPhone 3GS 16GB
Odp: Jupi! Windows XP będzie supportowany do 2014r :)
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 06, 2008, 17:49:01 »
To jeżeli będę chciał kupić sobie laptopa bez systemu i chcę na nim używać XP, to nie ma legalnego sposobu aby to zrobić?

Wielu producentów sprzedając laptopy z Vistą oferuje bezpłatny downgrade do XP

Pomijając rynek wtórny, bo załóżmy, że chcę mieć nową płytkę  :P
Chyba że odkupienie Windowsa też jest nielegalne, ale nie słyszałem żeby tak było  :evil:

Większość sprzedawanych XP to wersje OEM, których licencja nie pozwala na przenoszenie pomiędzy komputerami.

Jeśli koniecznie chcesz używać XP nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby kupić go już teraz   B)
Bartek Chyba :: bazi22
Dell X30=>HTC Wizard=>HTC Hermes=>iPhone 3GS

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Jupi! Windows XP będzie supportowany do 2014r :)
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 06, 2008, 18:02:13 »
To jeżeli będę chciał kupić sobie laptopa bez systemu i chcę na nim używać XP, to nie ma legalnego sposobu aby to zrobić?
Pomijając rynek wtórny, bo załóżmy, że chcę mieć nową płytkę  :P
Chyba że odkupienie Windowsa też jest nielegalne, ale nie słyszałem żeby tak było  :evil:

jesli masz pudelkowa wersje XP to mozesz przeniesc na inny komp, licencji OEM nie.

*

nothin

Odp: Jupi! Windows XP będzie supportowany do 2014r :)
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 06, 2008, 18:07:41 »
Cytuj
Jupi! Windows XP będzie supportowany do 2014r :)
i dobrze.
Cytuj
nawiasem mówiąc współczuję wszystkim kupującym nowe tanie notebooki...
olej ich. i tych od nalepek, też. ich problem. niech sobie moralizują.

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Jupi! Windows XP będzie supportowany do 2014r :)
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 06, 2008, 22:17:59 »
Powoli przesiadam się na linuxa :evil: tylko szkoda bo xp mam totalnie obcykany w szczegółach a linuxa musze poznawać. No i dodatkowo nie wszystko rusza pod wine a jak rusza to z racji że to emulator to trochę zwalnia :mad:

 Swoją drogą jaki pingwinek jest według was najlepszy? Aktualnie jade na nowej ferodce :proud:

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: Jupi! Windows XP będzie supportowany do 2014r :)
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 06, 2008, 22:27:54 »
Mam orginalna plyte win98 - NIestety podczas przeprowadzki 2 lata temu mi wszystkie papiery wcielo - Plyta nadaje sie do czegos innego niz zawieszenia w aucie??
na płycie przecież nie masz klucza... płyta to akurat najmniej istotna część "legalności" - jak kieeeeedyś moja od xp home pękła to na infolinii m$ kobieta powiedziała, żeby pożyczyć od kogoś innego, aby tylko oryginalną :) No i chyba można sobie zintegrować SP ze swoją starą płytą, aby nie instalować xp -> sp1 -> sp2 -> sp3 (i niniejszym instalować wina z samodzielnie nagranej CD-R)... Aktualnie na notebooku Sony mam zainstalowanego angielskiego OEMa z Della (kupiłem sobie na allegro za bodaj 19zł, bo wiedziałem, że te dellowskie są cierpliwe na różne klucze :) Bo oryginalne płyty M$ nie przyjmują kluczy korporacyjnych) - podczas instalacji nie prosił o klucz, później aktywacja przebiegła gładko - powiedział, że coś mu nie pasi i prosi o przepisanie kodu z COA - przepisałem i alles gites :) Weryfikację przechodzi, winupdate działa... I wg. tego co mi kiedyś przy okazji tego xp home powiedziała powinno być legalnie - bo jest z oryginalnej płyty i z wpisanym moim kluczem...

Dokładnie, aby potwierdzić legalność produktów Microsoftu trzeba posiadać minimum 2 z 4 tzw. "dowodów" legalności.  A są:
- oryginalna płyta
- naklejka z licencją (bądź licencja)
- oryginalne pudełko
- rachunek (faktura)
ojjj obawiam się, że ta info, choć krąży od dawna po necie to wybaczcie, ale gówno prawda. Polecam lekturę witryny how_to_tell i quizu http://www.microsoft.com/resources/howtotell/windows/default.aspx?displaylang=en - wynikałoby z niego, że jeśli mamy COA i nie używamy klucza poza swoim kompem to w zasadzie mamy legala. Oczywiście mówię o sytuacji, w której widać, że COA nie był przeklejany, a zainstalowany jest windows na kluczu z tego COA... Nic więcej raczej nie trzeba. (bo nawiasem mówiąc co płyta/pudełko/książeczka/faktura mówi o konkretnym windowsie? nic... Liczy się wyłącznie klucz (COA) i wpisy w serwerach od aktywacji M$... (na how_to_tell jest wymienione dokładnie co tam magazynują). A nawiasem mówiąc, po 25 aktywacjach home'a (czasy eksperymentów z innymi shellami, zabaw w tuning xp, gier, tuningowanych sterowników i upgradeów sprzętu :) ) zażądali ode mnie zdjęcia COA i płyty. wysłałem mailem fotkę z tą pękniętą płytą i nic się nie czepiali :) Notebook pewnie nie dożyje 25 aktywacji, bo już się sypie więc nie powiem czy nie czepnęliby się o dellowską płytę...

Zresztą.. Przecież to nie chodzi o to, żeby człowieka za przeproszeniem upie... za wszelką cenę, tylko żeby dostać kasę za produkt... Jak jest COA to znaczy, że ktoś już za ten produkt zapłacił... Przyklejanie kolejnego XP obok tego (zamiast kupowania samej tamtej płytki Della) to tak jak bym kupując używany wóz miał płacić jeszcze raz za zainstalowaną klimę o.0

To jeżeli będę chciał kupić sobie laptopa bez systemu i chcę na nim używać XP, to nie ma legalnego sposobu aby to zrobić?
Pomijając rynek wtórny, bo załóżmy, że chcę mieć nową płytkę  :P
Chyba że odkupienie Windowsa też jest nielegalne, ale nie słyszałem żeby tak było  :evil:
Odkupić BOXa możesz. A i sprzedawane (=tłoczone nowe przez m$ i wysyłane do hurtowni i w świat) XP będą do 31stycznia 2009, więc jeszcze 1,5 roku prawie masz :) A zakończenie sprzedaży przez m$ nie oznacza zakazu handlu nimi przecież... Zanim zejdą wszystkie leżaki to pewnie 2014 dawno minie :D (o właśnie mi się przypomniało - ostatnio w sklepie gdzie pracowałem nówkę sztukę win95 wyrzuciliśmy xD ) np. na allegro wciąż można nowe win2000 kupić :) http://allegro.pl/item390835440_windows_2000_professional_pl_oem_faktura_vat_22_.html - sprzedawany przez firmę, a naklejka nie wygląda na przeklejaną... A jeśli się okaże, że jednak było coś kombinowane i win pracuje na 5000 maszyn na całym świecie masz fakturę - odpowiedzialność idzie na sklep :)

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Jupi! Windows XP będzie supportowany do 2014r :)
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 06, 2008, 23:13:16 »
ojjj obawiam się, że ta info, choć krąży od dawna po necie to wybaczcie, ale gówno prawda. Polecam lekturę witryny how_to_tell i quizu http://www.microsoft.com/resources/howtotell/windows/default.aspx?displaylang=en - wynikałoby z niego, że jeśli mamy COA i nie używamy klucza poza swoim kompem to w zasadzie mamy legala. Oczywiście mówię o sytuacji, w której widać, że COA nie był przeklejany, a zainstalowany jest windows na kluczu z tego COA... Nic więcej raczej nie trzeba. (bo nawiasem mówiąc co płyta/pudełko/książeczka/faktura mówi o konkretnym windowsie? nic... Liczy się wyłącznie klucz (COA) i wpisy w serwerach od aktywacji M$... (na how_to_tell jest wymienione dokładnie co tam magazynują).

To co pisza na stronach amerykanskich nie zawsze sie ma do tego co obowiazuje w innych krajach:

Cytat: microsoft.com/pl
Każdy rodzaj oprogramowania ma właściwe sobie nośniki i dokumentację, stanowiące dowód zakupu licencji.

Ogólnie rzecz biorąc należy przechowywać w bezpiecznym miejscu następujące elementy:

Umowę Licencyjną Użytkownika Oprogramowania (EULA – End User License Agreement)
Certyfikat Autentyczności (COA – Certificate of Authenticity)
Oryginalne płyty CD
Oryginalne podręczniki użytkownika i instrukcje obsługi
Wszelką dokumentację dołączoną do produktu firmy Microsoft
Fakturę zakupu lub rachunek Wszystkie one stanowią dowód posiadania licencji
Wszystkie one stanowią dowód posiadania licencji.

Poniżej przedstawiony jest szczegółowy wykaz wymagań udokumentowania licencji dla poszczególnych typów oprogramowania i programów licencji.

Oprogramowanie instalowane fabrycznie na nowych komputerach (OEM): W celu udowodnienia posiadania licencji należy zachować Umowę Licencyjną Użytkownika Oprogramowania (EULA) (jest to umowa zawarta pomiędzy producentem sprzętu a użytkownikiem), Certyfikat Autentyczności (COA), oryginalne nośniki i podręczniki (jeśli dołączone były do produktu) oraz fakturę lub rachunek.

zrodlo: http://www.microsoft.com/poland/sam/partnerguide/licencje/strona_03.mspx

Na szkoleniach M$ mowi, ze dwa z 4 sa potrzebne do udowodnienia legalnosci, aczkolwiek jak to na prawde wyglada w praktyce trudno powiedziec. Znajac zycie w razie czego potrzebna jest COA i FV zapewne.

EDIT:
Zapomnialem dodac, ze M$ wysyla za darmo plytki zastepcze oraz nalepki COA w przypadku zniszczenia. Sam pare razy zamawialem dla klientow. Jedyny warunek, to trzeba miec status Microsoft Partner.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2008, 23:17:45 wysłana przez OleYek »
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Jupi! Windows XP będzie supportowany do 2014r :)
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 10, 2008, 22:07:21 »
Co za sens przesiadać się na Linuksa żeby i tak odpalać pirackie programy z Windy. Nigdy tego nie zrozumiem :sleepy:

*

Offline cormac

  • *
  • 69
  • Sprzęt: ASUS A696
Odp: Jupi! Windows XP będzie supportowany do 2014r :)
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 11, 2008, 07:58:31 »
Co za sens przesiadać się na Linuksa żeby i tak odpalać pirackie programy z Windy. Nigdy tego nie zrozumiem :sleepy:

A ja nie rozumiem, po co używać pirackich programów na linuksie?  :O Używam linuksa od ponad 5 lat i NIGDY nie miałem jakiegoś lewego programu (nie potrzebowałem nawet Wine - chyba tylko po to, żeby program PITy odpalić  :P ).

Chyba po to właśnie jest oprogramowanie OpenSource, żeby nie musieć korzystać z komercyjnych aplikacji.

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Jupi! Windows XP będzie supportowany do 2014r :)
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 11, 2008, 13:26:40 »
 skąd wy wytrzasneliście nagle temat o piratach na linuxie :O Chyba nikt nic nie pisał w tym temacie :ohreally:

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: Jupi! Windows XP będzie supportowany do 2014r :)
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 11, 2008, 14:02:05 »
Co za sens przesiadać się na Linuksa żeby i tak odpalać pirackie programy z Windy. Nigdy tego nie zrozumiem :sleepy:

yhm? chyba pamyliłeś wątki xD (albo ja wątek zgubiłem :D)