jak zrobic graf w wordzie?

  • 14 Odpowiedzi
  • 31904 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Tymon

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wroclove :)
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3463311
  • Sprzęt: LG L7, SE P900
jak zrobic graf w wordzie?
« dnia: Listopad 03, 2008, 16:21:29 »
witam! dawno juz nie mialem dziwnych pytan wiec zaczalem sie nudzic ;) Wlasnie wzialem sie za robienie projektu na logistyka i mam 1 maly problem - nie wiem jak zrobic prosty graf w wordzie...
chodzi mi, aby efekt koncowy byl podobny do tego



wie kto moze jak sie takie cuda robi w wordzie? jak na razie mam tylko pomysl rysowania w paincie i wklejania, ale to nie bedzi zbyt ladnie wygladalo ;) z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam :)
Częstochowa,Opole,Wrocław :D

*

Dino_Zaurus

Odp: jak zrobic graf w wordzie?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 03, 2008, 16:28:01 »
Scribus, Inkscape...te sa darmowe :)  jakies 5 min roboty i zapiszesz ladnie do pdf :) jak masz chec trial indesigna albo illustratora i baw sie baw ?:)

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: jak zrobic graf w wordzie?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 03, 2008, 16:33:10 »
Takie coś spokojnie zrobisz wbudowanym narzędziem Worda do rysowania (można posiłkować się gotowymi kształtami, strzałkami itd.).

*

Offline Tymon

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wroclove :)
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3463311
  • Sprzęt: LG L7, SE P900
Odp: jak zrobic graf w wordzie?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 03, 2008, 16:52:06 »
Takie coś spokojnie zrobisz wbudowanym narzędziem Worda do rysowania (można posiłkować się gotowymi kształtami, strzałkami itd.).
a gdzie to znalezc?
Częstochowa,Opole,Wrocław :D

*

olmeca

Odp: jak zrobic graf w wordzie?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 03, 2008, 17:01:39 »
menu wstaw->diagram i na jego bazie mozesz sie bawic aby otrzymac to co masz na rysunku po wybraniu pojawi sie dodatkowe menu do rysowania na dole okna
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2008, 17:04:00 wysłana przez olmeca »

*

Offline Tymon

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wroclove :)
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3463311
  • Sprzęt: LG L7, SE P900
Odp: jak zrobic graf w wordzie?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 03, 2008, 20:20:05 »
menu wstaw->diagram i na jego bazie mozesz sie bawic aby otrzymac to co masz na rysunku po wybraniu pojawi sie dodatkowe menu do rysowania na dole okna

spoko, a mozna wiedziec jakiego masz office`a? ja mam 2000 tam to troche inaczej wyglada, poszukam jak to sie robi u mnie :) dzieki za pomoc :)
Częstochowa,Opole,Wrocław :D

*

olmeca

Odp: jak zrobic graf w wordzie?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 03, 2008, 23:20:49 »
2003

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: jak zrobic graf w wordzie?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 04, 2008, 01:37:46 »
ja do takich/podobnych rzeczy uzywam flowchartera .... i nawet jest gratis
z pewnoscia powinien tez byc prostszy od worda  :P

http://www.smartdraw.com/specials/flowchart.asp

*

Offline BigBadBlackDog

  • **
  • 151
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja mała mieścinka :)
  • Sprzęt: i780, Motorola Pro+
Odp: jak zrobic graf w wordzie?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 04, 2008, 10:13:53 »
ja nie wiem po co się tak babrać, jeżeli Word ma wbudowane  tzw"Autokształty" w menu Rysowania czyli coś co służy właśnie do robienia takich grafów i diagramów - różnych chmurek srurek strzałeczek kółeczek itp. po narysowaniu wszystkich elementów można je zgrupować i w razie potrzeby przesuwać jako jeden element
Nie puszczone bąki unoszą się do mózgu, stąd biorą się posrane pomysły

*

Offline Tymon

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wroclove :)
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3463311
  • Sprzęt: LG L7, SE P900
Odp: jak zrobic graf w wordzie?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 04, 2008, 16:42:18 »
ja nie wiem po co się tak babrać, jeżeli Word ma wbudowane  tzw"Autokształty" w menu Rysowania czyli coś co służy właśnie do robienia takich grafów i diagramów - różnych chmurek srurek strzałeczek kółeczek itp. po narysowaniu wszystkich elementów można je zgrupować i w razie potrzeby przesuwać jako jeden element

i tak tez robie :) dzieki za pomoc :) jak dostane ocene za to niesamowite dzieło to sie pochwale ;) bo to po czesci Wasza zasluga bedzie ;)
EDIT: teraz mam problem ze wstawieniem pola tekstowego, bo robi mi sie z niega taka mala tabelka w koleczku zamiast samego tekstu...
wyglada to jak znaczek "tylko dla doroslych" w TV... a chcialbym zeby wygladalo tak jak na rysunku... HELP!!
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2008, 17:15:27 wysłana przez Tymon »
Częstochowa,Opole,Wrocław :D

*

Dino_Zaurus

Odp: jak zrobic graf w wordzie?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 04, 2008, 18:02:53 »
ja juz ci polecilem dokumenty, po co sie w ordzie meczyc..edytor tekstu a program graficzny to dwie rozne rzeczy

*

Offline BigBadBlackDog

  • **
  • 151
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja mała mieścinka :)
  • Sprzęt: i780, Motorola Pro+
Odp: jak zrobic graf w wordzie?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 04, 2008, 18:25:35 »
ja nie wiem po co się tak babrać, jeżeli Word ma wbudowane  tzw"Autokształty" w menu Rysowania czyli coś co służy właśnie do robienia takich grafów i diagramów - różnych chmurek srurek strzałeczek kółeczek itp. po narysowaniu wszystkich elementów można je zgrupować i w razie potrzeby przesuwać jako jeden element

i tak tez robie :) dzieki za pomoc :) jak dostane ocene za to niesamowite dzieło to sie pochwale ;) bo to po czesci Wasza zasluga bedzie ;)
EDIT: teraz mam problem ze wstawieniem pola tekstowego, bo robi mi sie z niega taka mala tabelka w koleczku zamiast samego tekstu...
wyglada to jak znaczek "tylko dla doroslych" w TV... a chcialbym zeby wygladalo tak jak na rysunku... HELP!!


formatuj tą tabelkę i powyłączaj krawędzie :)
Nie puszczone bąki unoszą się do mózgu, stąd biorą się posrane pomysły

*

Offline Tymon

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wroclove :)
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3463311
  • Sprzęt: LG L7, SE P900
Odp: jak zrobic graf w wordzie?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 04, 2008, 20:20:00 »
ja nie wiem po co się tak babrać, jeżeli Word ma wbudowane  tzw"Autokształty" w menu Rysowania czyli coś co służy właśnie do robienia takich grafów i diagramów - różnych chmurek srurek strzałeczek kółeczek itp. po narysowaniu wszystkich elementów można je zgrupować i w razie potrzeby przesuwać jako jeden element

i tak tez robie :) dzieki za pomoc :) jak dostane ocene za to niesamowite dzieło to sie pochwale ;) bo to po czesci Wasza zasluga bedzie ;)
EDIT: teraz mam problem ze wstawieniem pola tekstowego, bo robi mi sie z niega taka mala tabelka w koleczku zamiast samego tekstu...
wyglada to jak znaczek "tylko dla doroslych" w TV... a chcialbym zeby wygladalo tak jak na rysunku... HELP!!


mniej wiecej tak zrobilem ;)

formatuj tą tabelkę i powyłączaj krawędzie :)
Częstochowa,Opole,Wrocław :D

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: jak zrobic graf w wordzie?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 05, 2008, 15:53:25 »
Olej autokształty - to jest przecież wku...rzająca strasznie zabawka. W Wordzie masz przecież narzędzie do diagramów - znacznie bardziej przyjemne.
ja juz ci polecilem dokumenty, po co sie w ordzie meczyc..edytor tekstu a program graficzny to dwie rozne rzeczy
Ale Twoim sposobem trzeba by mieć osobno PDFa, a skoro pisze wszystko w Wordzie to dobrze mieć wszystko do edycji. Skoro Word ma obsługę diagramów to czemu z niej nie skorzystać? Narzędzie jest niezłe, choć samego Worda nienawidzę. Jak ktoś chce tworzyć poważne dokumenty to wiadomo, że PDF, tyle że tylko Adobe Acrobat i tworzenie projektów w całości tam :)

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: jak zrobic graf w wordzie?
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 05, 2008, 16:01:09 »
ale nie ma diagramów w 2000, o czym była mowa kilka postów wyżej...