Jak zapisać archiwum z gadugadu?

  • 22 Odpowiedzi
  • 16749 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jak zapisać archiwum z gadugadu?
« dnia: Listopad 28, 2009, 00:46:07 »
Zastanawiałem się czy mogę zadać pytanie związane z gadu gadu, dlatego trafiłem do Hyde Parku   :wink:

Chciałem zapytać się czy istnieje jakaś możliwość zapisania sobie nr kontaktów i archiwum z gadu gadu, by po przeinstalowaniu komputera można było ponownie powrócić sobie wszystko.
Wiem jak zapisuje się na plik wszystkie kontakty ale z archiwum mam problemy bo potrafię tylko zapisywać archiwum jednego kontaktu a ja chciałem bez tracenia dużo czasu jednym przyciskiem zapisać sobie wszystkie archiwum z wszystkich kontaktów,
Jeśli istnieje taka możliwość bardzo prosił bym o dokładne podanie kroków, gdyż nie bardzo znam się na komputerach.
Bardzo dziękuję i pozdrawiam.

*

Offline rpa

  • *
  • 90
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak zapisać archiwum z gadugadu?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2009, 01:23:26 »
zawsze wydawało mi sie ze gg zapisuje archiwum w jednym pliku (archies.dat do wersi gg 7.7 ) a( Archive.db w nowe gadu gadu ) a kontakty wysłać na serwer lub do pliku zapisac
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2009, 01:26:33 wysłana przez rpa »

Odp: Jak zapisać archiwum z gadugadu?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2009, 09:29:49 »
zawsze wydawało mi sie ze gg zapisuje archiwum w jednym pliku (archies.dat do wersi gg 7.7 )

Byłbym wdzięczny za pomoc odnalezienia tego pliku bo pojęcia nie mam jak to szukać.

doczytałem się że :

Dotyczy wersji 7.7. Kopia znajduje się w katalogu
C:\Documents and Settings\nazwa_użytkownika_windows\Dane aplikacji\Gadu-Gadu\backup\profil_użytkownika_gg

Są to pliki
archives.dat -> archiwum wiadomości
smseab.dat -> lista kontaktów

Jeżeli komunikator przestał archiwizować wiadomości, lub z jakiegoś powodu nie można go odczytać, należy te pliki przekopiować do katalogu ze swoim profilem:
C:\Documents and Settings\nazwa_użytkownika_windows\Gadu-Gadu\profil_użytkownika_GG\

Oczywiście należy pamiętać, aby w czasie wykonywania tych operacji komunikator był wyłączony.


Ale ja niestety nie wiele z tego rozumię, tza byłem na Documents and Settings ale potem już zagubiłem trop  :worried:
Dziękuję.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2009, 10:06:55 wysłana przez soniki »

*

Offline rpa

  • *
  • 90
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak zapisać archiwum z gadugadu?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2009, 09:40:14 »
napisz jakiego masz windowsa i jaka wesje gg.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak zapisać archiwum z gadugadu?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2009, 10:00:14 »
A export na serwer już nie istnieje? :ohreally:
2-ga sprawa to moj komputer-c-documents and settings-nazwa uzytkownika(twoja)-gadu gadu...po zainstalowaniu gg wklej zawartość skopiowaną ze starego gadulca.
Powinno banglać.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

Odp: Jak zapisać archiwum z gadugadu?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2009, 12:21:52 »
Dziękuję. System operacyjny mam XP, a gg, nawet nie wiem ale chyba najnowsze.
Postanowiłem zaryzykować i przeinstalować komputer z tym co udało mi się zrobić, czyli;
wszedłem na:
-mój komputer
-vaio c
-program files
-nowe gadugadu

i potem dałem na SEND TO......i wysłałem to na pendrive.
Zamierzam po przeinstalowaniu komputera jakoś odnaleźć to i sam nie wiem czy zrobiłem to dobrze tym bardziej że mam 2 numery gadugadu i sam nie wiem jak sie połapie.
Dziękuję za pomoc . Jeśli coś nie tak to dopiero za jedną godzinę zaczynam przeinstalowywać kompa  :shock:

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak zapisać archiwum z gadugadu?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 28, 2009, 17:39:56 »
Radzę skopiwać plik wskazany przeze mnie.
gg nie zapisuje ustawień w program files-tam masz tylko czystą instalkę i kopiując ją stracisz wszystkie dane. :ohreally:
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

Odp: Jak zapisać archiwum z gadugadu?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 28, 2009, 17:46:43 »
moj komputer-c-documents and settings-nazwa uzytkownika(twoja)-gadu gadu...po zainstalowaniu gg wklej zawartość skopiowaną ze starego gadulca.
Powinno banglać.
Wszystko szło dobrze aż do nazwa użytkownika: tzn nacisnąłem tam ale gg nie było  :worried:
mam tam tylko;
-administrator
-all users
-m

Potem wchodze na ,,m" i widzę:
cookies
-favorites
-desktop-
my documents-
phone browser-
 start menu
-a file


gadu gadu jednak nie mogę znależć.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2009, 19:39:30 wysłana przez soniki »

*

Offline rpa

  • *
  • 90
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak zapisać archiwum z gadugadu?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 28, 2009, 19:55:47 »
Weż wyłacz ukrywanie plików
Jak masz nowe gadu gadu to
Jak się do niego dostać?
spróbuj
Najprostszym sposobem jest wpisanie w pasku adresowym okna eksploratora Windows lub w oknie "Uruchom" następującą ścieżkę:
%appdata%\Nowe Gadu-Gadu.


Odp: Jak zapisać archiwum z gadugadu?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 28, 2009, 20:39:26 »
Bardzo dziękuję za pomoc, ale ja nie mam pojęcia jak się do tego zabrać.
Nie znam się na komputerach dlatego te pojęcia dla mnie są nie jasne. :E
 Sory, ale jakby się dało to tak prościej wytłumaczyć byłbym wdzięczny,
Dziękuję

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak zapisać archiwum z gadugadu?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 29, 2009, 05:00:05 »
POkazywanie ukrytych plików to chyba pierwsza rzecz jaką się robi po formacie...
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

Odp: Jak zapisać archiwum z gadugadu?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 02, 2009, 12:52:56 »
Już stało się. Przeinstalowałem laptopa i zacząłem pracę powracania kontaktów i archiwum do gg.
Muszę przyznać że z kontaktami mi się udało. Dałem na
kontakty,
import listy kontaktów
z pliku
- podałem plik i wszystko automatycznie się przelało na gadu gadu.

Jeśli chodzi o archiwum nic mi nie wychodzi. Opiszę co robie.
Wszedłem w gadu gadu na:


USTAWIENIA
ARCHIWUM
IMPOTR ARCHIWUM GADUGADU 7.X -nacisnąłem obok na; IMPORTUJ
na górze w pasaku opcji SZUKAJ W , podałem miejsce gdzie znajduje się plik archiwum gg.mam go w mój komputer, plik a w tym pliku kolejny plik z podanym nr gg, w którym znajduje się kolejny (sory że nazwię go znów plikiem) ale jest to archiwum gg o nazwie :
Archive Data Base File 1 220 KB


Tylko w górnym pasku wyświetlają mi się nazwy tych plików, ale niestety wszystkie okienka i paski na dole są puste. Wjednym na samym dole pisze tylko :
PLIKI ARCHIWUM GG 7 X-i moge zmienić tę opcję na WSZYSTKIE PLIKI.
Powyżej w pasku nie da się nacisnać na napis: OTWÓRZ. (tak jak zrobiłem to w przypadku nr, kontaktów.)
Proszę o pomoc i dziękuję.

Dodam że ze strony:
http://www.zurawek.com/haslogg.html
doczytałem sie tego lecz nie wpełni rozumię jak w praktyce mam postępować.

Cytat:
Odczytywanie archiwum po uprzednim pobraniu pliku z nim.  

Aby archiwum móc odczytywać już po "wykradzeniu" go (czyli np. u siebie w domu), musimy wykonać kilka prostych kroków. Znowuż rozpoczynamy od odnalezienia katalogu, w którym GG przechowuje dane użytkowników (patrz wyżej). Tym razem jednak nie manipulujemy plikiem config.dat, ale kopiujemy plik archives.dat np. na dyskietkę 3,5". Po przeniesieniu go na nasz komputer, znajdujący się np. w domu, w naszym GG zakładamy nowy profil. Nie zabezpieczamy go hasłem, ani nic podobnego. Teraz odnajdujemy (jak wcześniej) katalog w którym GG zapisuje wiadomości o nowo utworzonym użytkowniku i nadpisujemy tam plik archives.dat, plikiem archives.dat który został przez nas przyniesiony (tym plikiem, z którego chcemy odczytać archiwum). Następnie już tylko uruchamiamy GG, logujemy się na odpowiedni profil i archiwum możemy już odczytywać.  

Trzeba zauważyć, że jeżeli będziemy próbowali odczytywać cudze archiwum, wszystkie wiadomości mogę się dziwnie poukładać (tak że osobno będą odpowiedzi jednej osoby i drugiej). Nie powinno to jednak w znaczący sposób utrudnić interpretacji tekstów zawartych w nim. W ułożeniu wszystkiego może pomóc przekopiowanie razem z plikiem archives.dat pliku smseab.dat (plik z listą kontaktów). Wtedy chociaż, zamiast nic nie mówiących numerów użytkowników GG będziemy mieli ich nazwy.  
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2009, 12:59:12 wysłana przez soniki »

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak zapisać archiwum z gadugadu?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 02, 2009, 14:36:28 »
Bo nie skopiowałeś tego co ci podałem a archiwum jest właśnie tam :ok:
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

Odp: Jak zapisać archiwum z gadugadu?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 02, 2009, 20:26:04 »
Doceniam daras twe starania ale dla mnie to było za trudne :ohreally:
A teraz to już nie ma nadziei na odzyskanie archiwum?  :(

Chciałem przytoczyć też bardzo ważną informację. Otóż zanim przeinstalowałem laptopa skopiowałem całe gadugadu. Mam go teraz na pendrive. Jest tam jeden plik w którym znajduje się mnóstwo innych plików. Nie wiem tylko który z nich jest tym z archiwum gg, który potrzebuje. Czy mogę znaleźć go po jego nazwie? Jeśli tak to bardzo prosiłbym o podanie mi jak się nazywa? Dziękuję.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2009, 22:57:58 wysłana przez soniki »

Odp: Jak zapisać archiwum z gadugadu?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 02, 2010, 13:12:52 »
Znów chciałbym przeinstalować laptopa i jestem bardzo przejęty że kolejny raz utracę całe archiwum z gadu gadu :(    Bardzo prosiłbym o pomoc, abym w końcu nauczył się tego.
Niem wiem gdzie popełniam błąd w moim laptopie SONY XP, wersja angielska.
Napiszę co robię:

-moj komputer

-c

-documents and settings

-nazwa uzytkownika (moje imie jakie wpisałem po przeinstalowaniu komputera)

.......i tutaj gubie się gdyż nie widzę rzadnego napisu gadu gadu!

widze tylko nastepujuące pliki:


DESKTOP
FAVORITES
MY DOKUMENTS
START MENU
LU RESULT


Żadnych innych napisów na tej stronie juz nie wiedze. Bardzo, prosze o pomoc, w jakis prosty sposób bym zrozumiał to. Dziękuję.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2010, 13:15:41 wysłana przez soniki »

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Jak zapisać archiwum z gadugadu?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 02, 2010, 13:20:02 »
włącz pokazywanie ukrytych folderów i plików.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

Odp: Jak zapisać archiwum z gadugadu?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 02, 2010, 14:32:48 »
włącz pokazywanie ukrytych folderów i plików.
Bardzo proisłbym cie Globalbus o po pouczenie mnie w jak najbardziej prosty sposób,  jak mam to zrobić. Dziękuję.

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Jak zapisać archiwum z gadugadu?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 02, 2010, 14:34:17 »
control panel -> folder options -> view
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

Odp: Jak zapisać archiwum z gadugadu?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 02, 2010, 15:00:06 »
Dziękuję Globalbus, dzieki tobie już ukryte pliki są pokazywane. niestety gadu gadu nie ma.
Wypisze je wszystkie teraz:

DESKTOP
FAVORITES
MY DOKUMENTS
START MENU
LU RESULT
APPLICATION DATA
LPCAL SETTING
NETHOOD
START MENU
NTUSER DAT FILE 3 072KB
PRINTHOOD
TEMPLATES
NTUSER DAT TEXT DOCUMENT 1KB

MY RECENT DOCUMENTS
SEND TO

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Jak zapisać archiwum z gadugadu?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 02, 2010, 15:16:17 »
stawiam na okolice application data. Btw, nie prościej włączyć wyszukiwarkę ? (rzecz jasna z opcją szukania w ukrytych i systemowych)
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

Odp: Jak zapisać archiwum z gadugadu?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 02, 2010, 15:39:08 »
,,,nie prościej włączyć wyszukiwarkę ? (rzecz jasna z opcją szukania w ukrytych i systemowych)

Nie wiem jak to się robi ale juz chyba nie ma potrzeby bo Globalbus  Trafiłeś w dziesiątkę z tym Application data. :ok:
 W Application data, pojawił się plik gadu gadu. Ncisnąłem go i tam pokazały się 4 pliki ( obrazeczki ).
USER DATA
CONFIG XML DOCUMENT 2KB
i kolejne 2 pliki które pokazuja numery mojego gadu gadu. Z tym że jeden to chyba nr, jaki miałem kiedys i straciłęm do niego hasło, dlatego on już mnie nie interesuje.
Gdy wchodze na ważny ten nr,mojego aktualnego  gg, ukazuje się tam aż 11 plkiów:
wypisze je i zapytam który z nich skopiować i czy zrobic to tak po prostu kopiując myszką i wysyłając na pen drive?
Oto te pliki:

ADHOVER
ALIAS
CONTACT LIST
RSSCONFIG
AVATARS
ARCHIVE
PROFILE
STATUS
IMGCACHE
AVATARSUPDATEINFO
PROFILEBASIC

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Jak zapisać archiwum z gadugadu?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 02, 2010, 15:42:32 »
skopiuj wszystko
Cytuj
czy zrobic to tak po prostu kopiując myszką i wysyłając na pen drive?
na przykład.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

Odp: Jak zapisać archiwum z gadugadu?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 02, 2010, 16:21:43 »
Skopiowałem cały plik Application data i mam go na pen drive,  a po przeinstalowaniu komputera wejdę w opcję gadu gadu gdzie istnieje przywracanie archiwum.
Globalbus  chciałem ci bardzo podziękować za to że w kilka minut dokonałeś to czego przez lata mi brakowało i z tego pwodu miałem bardzie wiele problemów. Jedynie żałuję że lata wcześniej nie poprosiłem cię o tę naukę. Teraz zapiszę sobie te wskazówki by nigdy nie zapomnieć. Jeszcze raz Bardzo ale to bardzo dziękuje Ci Globalbus  !

Połączone: Kwiecień 04, 2010, 11:45:29
Już przeinstalowałem komputer ale znów pogubiłem sie co robić. Czy ja mam skopiować cały plik czy tylko archive, i wkleić gdzie?
Gdy chce wkleic go dokłądnie obok nowego archive, to pyta mi się czy ma go REPLEACE? cZYLI wyrzucić NOWY A W JEGO MIEJSCE WSTAWIć STARY. ? Dziekuje
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2010, 11:45:29 wysłana przez soniki »