Internet w domu - skąd wziąć? Neo, Netia, Tele2 czy coś innego? Poradźcie coś

  • 16 Odpowiedzi
  • 4564 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Jakiś czas temu skończyła mi się 2-letnia umowa z TP SA na neostradę i przeszła na czas nieokreślony co oznacza że bulę ok 120 PLN za najwolniejsze łącze (256 kb/s). Więc pora zdecydować się na jakąś stałą umowę bo w/w koszty przy tej szybkości to masakra.
Jedno co muszę powiedzieć to fakt że przez ponad 3 lata funkcjonowania Neo nie miałem żadnej awarii, poza tym przez ostatnie 12 miechów miałem za free bo Neo zapomniała wystawiać faktury po zakończeniu umowy terminowej czym złamali swój własny regulamin, w efekcie czego nie muszę za to płacić :mrgreen: Ale że już się kapnęli więc pora coś podpisać bo w/w koszty to nonsens.
W domu mam router hybrydowy (LAN/WLAN) a do niego podpięte 4 kompy, dzieciaki ściągają na potęgę więc muszę mieć coś minimum 1Mb/s. Najchętniej zostałbym przy Neo (zaufanie) ale cena ok. 80,-/mies (umowa 12 mies.) jest mało zachęcająca, biorąc pod uwagę np. Tele2 - za 15PLN/mies, czy ciut droższą Netię. Tyle że na Tele2 już raz się przejechałem (usługi głosowe) i nie do końca wiem na ile działa to u nich stabilnie (bezawaryjnie), podobnie jest z Netią. Nie bez znaczenia jest też mozliwość szybkiego podłączenia oraz konfiguracji routera na kilka kompów - w TP SA jest zero problemów.
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z netem od Tele2 lub Netii i mógłby się podzielić wrażeniami? Czy warto się w to ubierać? A może jakieś inne rozwiązania, tupu satelitarne etc? Dodam że nie mam szans na żadną sieć osiedlową bo nic tu umnie "na wsi" (obrzeża Krakowa) nie ma.
Bardzo ważny jest dla mnie aspekt pewności łącza bo sporo pracuję w domu, choć mam w rezerwie nielimitowanego neta przez komórkę (business every were w Orange). Z góry dzieki za wszelkie dobre rady :wink:

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
W TP za 1Mb za rok zaplacisz 76 zl, a Tele2 74zl a w Netii nie mozesz wziac na rok.

Tanio masz jak wezmiesz na 3lata co sie nie oplaca. do tego jezeli mieszkasz na jakiejs wsi i zrezygnujesz z neo zeby wziac np. netie czy tele2 to moze sie okazac Brak Mozliwosci Techinicznych bo w miedzy czasie TPSA komus innemu przydzieli Twoj wolny port, a w malych miejscowosciach jest ich malo i masz bardzo duze szanse, ze jak zrezygnujesz z TPSA nie bedziesz mial mozliwosci wziac juz internetu.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline set

  • 26
  • Sprzęt: Trinity
w chello za około 89 zł będziesz miał 4Mb/0.5Mb i bodajże 3 zewnętrzne ip

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
w chello za około 89 zł będziesz miał 4Mb/0.5Mb i bodajże 3 zewnętrzne ip


Przeciez kolega napisal wyraznie, ze zadna kablowka nie wchodzi w gre...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
W TP za 1Mb za rok zaplacisz 76 zl, a Tele2 74zl a w Netii nie mozesz wziac na rok.
No, jeżeli tak to nawet chwili się nie zastanawiam i kontynuuję Neo bo z Tele2 kto wie czy jeszcze nie spotkam się w sądzie :mad: Ponad ro temu rozwiazałem z nimi skutecznie umowę na ich usługi a mimo to przysyłają mi co miesiąc faktury (sic!) - ale jest zima więc przynajmniej mam czym palić w kominku :mrgreen:

Tanio masz jak wezmiesz na 3lata co sie nie oplaca. do tego jezeli mieszkasz na jakiejs wsi i zrezygnujesz z neo zeby wziac np. netie czy tele2 to moze sie okazac Brak Mozliwosci Techinicznych bo w miedzy czasie TPSA komus innemu przydzieli Twoj wolny port, a w malych miejscowosciach jest ich malo i masz bardzo duze szanse, ze jak zrezygnujesz z TPSA nie bedziesz mial mozliwosci wziac juz internetu.
3 lata to IMHO bzdura, w międzyczasie będzie taki postęp techniczny na bazie telefonii 3G i HDTV że takie Tele2 będzie jak z epoki kamiennej. Z założenia zawsze podpisuje umowy max na 12 miechów, równiez na telefonię komórkową, TV-Sat itd. bo umowy długoterminowe rzadko są korzystne.

A nie ma czegoś ciekawego via satelita?

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Via satelita sa, ale i tak musisz miec jakis internet bo z satelity idzie do Ciebie a Ty musisz miec po np. neo kanal zwrotny czyli od Ciebie do internetu. Generalnie Nie oplaca sie bo zawsze wychodzi duzo drozej.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline set

  • 26
  • Sprzęt: Trinity
OleYek: napisał że nie ma szans na sieć osiedlową a nie kablówke

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
OleYek: napisał że nie ma szans na sieć osiedlową a nie kablówke

No moze i tak, ale zdanie:

Cytuj
Dodam że nie mam szans na żadną sieć osiedlową bo nic tu umnie "na wsi" (obrzeża Krakowa) nie ma.

sugeruje, ze poza telefonem nic nie dociera :)
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
sugeruje, ze poza telefonem nic nie dociera :)
OleYek trafnie zinterpretował intencje - w tzw. zabudowie rozproszonej docierają tylko druty TP SA.
Zastanawiam się dlaczego sieci GSM/3G nie chcą oferować masowej usługi internetowej "dla ludu" skoro takie możliwości już mają? Akurat jestem w zasięgu 3G i taka prędkość transmisji byłaby wystarczająca. Chyba że ja czegoś nie wiem...

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
ja obecnie mam neta 1 mega w tele 2 i jestem bardzo zadowolony
mam promocje wakacyjna i umowę na 3 lata, przez pierwsze 15 miesięcy nie płace nic a potem tylko 49zł a aktywacja kosztowała mnie cos koło 200zł
necik mam już ponad miesiąc i musze przyznać że jestem z niego bardzo zadowolony
jedynym minusem było to że od momentu zamówienia czekałem az miesiąc za modemem ale poza tym wszystko jest jak najbardziej ok
ja podpisałem umowe na 3 lata bo większa prędkosc niz 1 mega nie jest mi potrzebna
moze zainteresuje ciebie oferta GTS Energis
nie pamiętam jakie tam mają ceny ale z tego co się orientuję to są całkiem przyzwoite

*

Offline set

  • 26
  • Sprzęt: Trinity
Odp: Internet w domu - skąd wziąć? Neo, Netia, Tele2 czy coś innego? Poradźcie c
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 20, 2007, 13:53:27 »
ja osobiście bym nie podpisywał umowy na 3lata.

w tej branży to wieczność po ulicach pewnie będą już jeździły poduszkowce a na wakacje będziemy latać na  księżyc...

tutaj wszystko dzieje się szybko a 3lata z tymi samymi parametrami to może być niezły koszmar...

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
to prawda ze przez te 3 lata wiele się zmieni ale mi ten 1 mega wystarczy i dla mnie liczylo sie aby bylo tanio i dobrze
po moim poprzednim intenecie ktory potrafil sie rozlaczac co minute to jest rewelacja

*

Offline Edwardo

  • **
  • 213
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Diamond
a moze cos z sieci tv kablowej?

ja mam Aster  - 6Mega w dzien, 10 w nocy, up - 0,5mega.
cena 80zl umowa 12 miesiecy, w tym pierwsze 3 za 21zl.

jeszcze nie widzialem lepszej oferty dla mnie....


*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
a moze cos z sieci tv kablowej?

Przeciez kolega napisal wyraznie, ze zadna kablowka nie wchodzi w gre...

*

Offline loos

  • **
  • 175
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: glofiish M800
nie wiem jak u was ale u mnie w Multimedii w każdej chwili mogę zmienić ofertę na bogatszą np z 512 na 2 MB. nieważne że dopiero co podpisałem umowę na dwa lata. Z chęcią wziąłbym i na 3 lata bobo taniej i  nic sie nie zmienia jest tylko TP sa i MM.  Wrocław k*wa ... piękna zielona wyspa, a radiówki nie chcę bo mam niski budynek i w ogóle.

chociaż teraz będę płacił od grudnia 80 zł brutto za 2MB więc nie jest źle na tutejsze warunki tpsa droższa.

sorki że się wciąłem.

i jeszcze jeden mały offtop we Wrocku na zielonej wyspie tj Sępolno jest sieć bezprzewodowa Wyspa NET ///edit znalazłem ;]

pzdr / -- czemu to chciał poprawiacz zamienić na PZPR ? :P
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2007, 00:07:17 wysłana przez loos »

*

Offline Pixel

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzet: Ace2, Galaxy Note3, Galaxy Gear 1
Odp: Internet w domu - skąd wziąć? Neo, Netia, Tele2 czy coś innego? Poradźcie c
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 22, 2007, 10:28:38 »
A ja polecam MULTIMO
Mam od 03.2007 byly doslownie 2 awarie gdzie nie mailem neta na dluzej niz 2 godzinki Oprocz tego net smiga super
Moja wykupiona predkosc to 1 MB ale sciagam sobie z predkoscia 137 KB/sek max :D (w neo jest 128 KB/sek)

Ogolnie jestem zadowolony Mam to na lini tp abo socjalny (nikt w domu nie korzysta z domowego bo i po co jest VoIP :D  ) za neta place 64 zl

Pozdro

*

Offline kahvm

  • **
  • 135
  • Płeć: Mężczyzna
Ja mam Netię 1Mbps na łączu TP (socjalny, bo i tak nikt z tego już nie korzysta). Łącze szybkie - download dochodzi do 137KB/s, upload do 34KB/s, oczywiście mowa o dłuższym transferze, bo przy starcie transferu są one mocno zawyżone, w czasie deszczu tylko niewiele przekracza 1Mbps pewnie ze względu na odległość od centrali i tragiczny stan linii napowietrznych TP (wtedy telefon szumi jak morze podczas sztormu:P). Jedyny problem, jaki mi sprawili, to prawie miesiąc czekałem na podłączenie... Kilka telefonów, które pewnie i tak nic nie dały, bo konsultanci a to nie wiedzą, a to twierdzą, że się skontaktują później, itp. Jak na razie zero awarii, ale łącze nie jest używane zawsze 24/h, tylko troszkę mniej. Już kilka razy zdażyło się, że Windows przy łączeniu pokazał "protokół kontrolny PPP został zakończony" wystarczy ponowić i już działa (dodam, że u znajomych na neo, to kilka razy pod rząd to się pokazuje).