Gwiezdne Wojny - kolejność oglądania ?

  • 48 Odpowiedzi
  • 45464 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kotex

  • **
  • 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia 808
Gwiezdne Wojny - kolejność oglądania ?
« dnia: Kwiecień 11, 2010, 18:37:25 »
Pytanie do osób które widziały Gwiezdne Wojny w całości. Jaka jest prawidłowa kolejność oglądania wszystkich 6 części. Według oznaczenia epizodu lub według rocznika produkcji ? Kolejność powinna wyglądać tak :

Gwiezdne Wojny: Część I - Mroczne widmo (1999)
Gwiezdne Wojny: Część II - Atak klonów (2002)
Gwiezdne Wojny: Część III - Zemsta Sithów (2005)
Gwiezdne Wojny: Część IV - Nowa nadzieja (1977)
Gwiezdne Wojny: Część V - Imperium kontratakuje (1980)
Gwiezdne Wojny: Część VI - Powrót Jedi (1983)

czy tak : ?

Gwiezdne Wojny: Część IV - Nowa nadzieja (1977)
Gwiezdne Wojny: Część V - Imperium kontratakuje (1980)
Gwiezdne Wojny: Część VI - Powrót Jedi (1983)
Gwiezdne Wojny: Część I - Mroczne widmo (1999)
Gwiezdne Wojny: Część II - Atak klonów (2002)
Gwiezdne Wojny: Część III - Zemsta Sithów (2005)
Siemens C25 -> Siemens M35i -> Samsung X100 -> Nokia 7650 -> Motorolla L7 -> SE V630@K550 -> Nokia 6300 -> Nokia E62 -> Nokia 6301 -> E-TEN X800 -> Nokia E71 -> HTC HD2 + Nokia 6700 -> BB9780 -> Nokia 808

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Gwiezdne Wojny - kolejność oglądania ?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2010, 18:51:53 »
Opcja druga  :ok:
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline wojnest

  • **
  • 229
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gwiezdne Wojny - kolejność oglądania ?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2010, 18:56:13 »
Pierwsza :ok:

*

Offline navaros

  • ***
  • 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polisz Makgajwer
  • Sprzęt: Note II/Iphone 4s/Lumia 520/Nexus 4/Nexus 7 2012
Odp: Gwiezdne Wojny - kolejność oglądania ?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2010, 18:57:28 »
opcja druga jest opcją chronologiczną według dat powstawania filmów. Jeśli chcesz według fabuły to opcja pierwsza, may be the force be with you, always, my padawan

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gwiezdne Wojny - kolejność oglądania ?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 11, 2010, 19:44:58 »
Lucas zrobił w tej kolejności wyłącznie dlatego że wcześniej nie miał funduszy ani technologii na zrealizowanie "prequela" tak jak sobie tego życzył aby to było zrobione.

Oczywiście że od pierwszej do ostatniej należy oglądać gdy już ten prequel powstał,kto twierdzi inaczej nie oglądał chyba całej sagi.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Gwiezdne Wojny - kolejność oglądania ?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 11, 2010, 20:00:33 »
Ja popieram darasa w 100% :)
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: Gwiezdne Wojny - kolejność oglądania ?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 11, 2010, 20:06:10 »
Zgadzam się - oglądać należy w kolejności od I do VI  :ok:

*

Offline cormacart

  • **
  • 123
  • Płeć: Mężczyzna
  • Cormac Mac Art
  • Sprzęt: HTC Polaris, Samsung Omnia Pro4
Odp: Gwiezdne Wojny - kolejność oglądania ?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 11, 2010, 20:13:39 »
Opcja druga  :ok:


Darth Revan przewrotnie  :mysli: sieje zamieszanie  :wink:  :grin:

*

Offline studentk

  • ****
  • 505
  • Sprzęt: Motorola Defy, Samsung SGS, iPad
Odp: Gwiezdne Wojny - kolejność oglądania ?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 11, 2010, 20:19:25 »
Zgadzam się - oglądać należy w kolejności od I do VI  :ok:

Ja wolałbym jednak według roku produkcji i tak polecam

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: Gwiezdne Wojny - kolejność oglądania ?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 11, 2010, 20:23:53 »
Zgadzam się - oglądać należy w kolejności od I do VI  :ok:

Ja wolałbym jednak według roku produkcji i tak polecam

Tylko, że w ten sposób masz zupełnie zaburzoną chronologię fabuły. I najpierw poznajesz Lorda Vadera, a dopiero w ostatniej oglądanej części (czyli III) dowiadujesz się, skąd on się wziął. Trochę bez sensu.

*

Offline studentk

  • ****
  • 505
  • Sprzęt: Motorola Defy, Samsung SGS, iPad
Odp: Gwiezdne Wojny - kolejność oglądania ?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 11, 2010, 20:27:24 »
Zgadzam się - oglądać należy w kolejności od I do VI  :ok:

Ja wolałbym jednak według roku produkcji i tak polecam

Tylko, że w ten sposób masz zupełnie zaburzoną chronologię fabuły. I najpierw poznajesz Lorda Madera, a dopiero w ostatniej oglądanej części (czyli III) dowiadujesz się, skąd on się wziął. Trochę bez sensu.

Ale po 3 filmach z z porządną animacją trudno ogląda się film z lat 80-tych.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Gwiezdne Wojny - kolejność oglądania ?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 11, 2010, 20:29:06 »
Ja wolałbym jednak według roku produkcji i tak polecam


Tylko, że w ten sposób masz zupełnie zaburzoną chronologię fabuły. I najpierw poznajesz Lorda Vadera, a dopiero w ostatniej oglądanej części (czyli III) dowiadujesz się, skąd on się wziął. Trochę bez sensu.

ale stare pokolenie właśnie tak zaczynało  :ok:
takie filmy zresztą ogląda się nie raz
pamiętam jak do kin w Polsce wchodziły IV, V i VI sensacja, kosmos zupełny
zresztą efekty specjalne tych starych produkcji do dziś są dobre :ok:


*

Offline navaros

  • ***
  • 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polisz Makgajwer
  • Sprzęt: Note II/Iphone 4s/Lumia 520/Nexus 4/Nexus 7 2012
Odp: Gwiezdne Wojny - kolejność oglądania ?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 11, 2010, 20:45:41 »
nie tylko efekty, chociażby r2d2 w którym siedział człowiek :P , no i bezbłędne riposty ,,ciubaki" :ok:

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gwiezdne Wojny - kolejność oglądania ?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 11, 2010, 21:00:58 »
Mistrzem ciętej riposty i nie lada kozakiem był bez wątpienia R2D2  :ok:




Połączone: Kwiecień 11, 2010, 21:02:01
A człowiek ewentualnie w C3PO siedział :P
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline studentk

  • ****
  • 505
  • Sprzęt: Motorola Defy, Samsung SGS, iPad
Odp: Gwiezdne Wojny - kolejność oglądania ?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 11, 2010, 21:05:56 »
Mistrzem ciętej riposty i nie lada kozakiem był bez wątpienia R2D2  :ok:




Połączone: Kwiecień 11, 2010, 21:02:01
A człowiek ewentualnie w C3PO siedział :P


Widać iż AXN SCI-FI nie masz, tutaj kilkakrotnie leciał program z wywiadem z tym karzełkiem :)

*

Offline navaros

  • ***
  • 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polisz Makgajwer
  • Sprzęt: Note II/Iphone 4s/Lumia 520/Nexus 4/Nexus 7 2012

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gwiezdne Wojny - kolejność oglądania ?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 11, 2010, 21:27:10 »
Jop,jak zobaczyłem napis "karzełek" to mi zaświtało że faktycznie... :mrgreen:

Po??czone: Kwiecień 12, 2010, 04:44:41
Tak skoro juz w temacie to jak wam sie podobal ojczysty dubbing w ataku klonow?

Ja to wylaczylem jak uslyszalem pierwsza kwestie Obi Wana Kenobiego...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2010, 04:44:41 wysłana przez daras28-82 »
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Gwiezdne Wojny - kolejność oglądania ?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 12, 2010, 17:46:56 »
Ja uważam, że powinno się oglądać najpierw starą trylogię, a potem nową, bo już nie raz widziałem jak ktoś zaczynał od części pierwszej i na niej spał. Wyszło na to, że jeśli najpierw obejrzy się starą trylogię to jest się ciekawym losów Anakina (czyli co się stało, że stał się Vaderem), a jeśli się zaczyna od I, to się praktycznie na niej śpi, bo w gruncie rzeczy, bez pewnej wiedzy co będzie później to jest ona trochę nudna :)

Co do dubbingu, w Ataku Klonów jeszcze ujdzie, ale głos Vadera w III to tragedia ...
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline czeczek

  • ***
  • 319
  • Sprzęt: cztery es
Odp: Gwiezdne Wojny - kolejność oglądania ?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 12, 2010, 18:12:22 »
To Gwiezdne Wojny oglądacie Wy?

W kinie na części pierwszej dzieścia lat temu byłem ja.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2010, 18:19:17 wysłana przez czeczek »

*

Offline navaros

  • ***
  • 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polisz Makgajwer
  • Sprzęt: Note II/Iphone 4s/Lumia 520/Nexus 4/Nexus 7 2012
Odp: Gwiezdne Wojny - kolejność oglądania ?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 12, 2010, 19:03:00 »
 Gwiezdne wojny są świetne, tylko te ,,wojny klonów" (animowany) jest do kitu... I szczerze wolę być nawet astrodroidem niż jakimś tępym wilkołakiem z namalowanym kalafiorem, czy dzieckiem które zaliczyło lot na kant biurka i ma taką szramę na pół twarzy...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2010, 19:35:40 wysłana przez navaros »

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gwiezdne Wojny - kolejność oglądania ?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 13, 2010, 00:33:37 »
20 lat temu w TVP1 to puszczali a nie w kinach ;P
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Gwiezdne Wojny - kolejność oglądania ?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 13, 2010, 10:51:45 »
A ja się przyznam, że ściągnąłem sobie ostatnio jakaś wersję w 720p, żeby sobie odświeżyć, i okazało się, że 2 części są z ... polskim dubbingiem...  :terrified: TRA-GE-DIA.

Uprzedzając: nie , nie ma dual audio :|

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Gwiezdne Wojny - kolejność oglądania ?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 13, 2010, 10:56:35 »
a ja tam (nie osobiście) wolałbym dubbing a z dubbingiem widziałem tylko 3 (tragiczny dubbing)
syn lubi a czytanie go nie bawi
a marzenie to lektor

*

Offline marsozerca

  • **
  • 211
  • Płeć: Mężczyzna
  • obserwator ;)
  • Sprzęt: Tośka g900@520MHz@ Win6.1 :)
Odp: Gwiezdne Wojny - kolejność oglądania ?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 13, 2010, 14:35:19 »
Gwiezdne wojny są świetne, tylko te ,,wojny klonów" (animowany) jest do kitu... I szczerze wolę być nawet astrodroidem niż jakimś tępym wilkołakiem z namalowanym kalafiorem, czy dzieckiem które zaliczyło lot na kant biurka i ma taką szramę na pół twarzy...
Wojny klonów z 2003 są słabe, ale ta seria, która jest teraz na bieżąco wypuszczana (2008) jest nawet całkiem fajna :)
Mam swoje życie wy mówicie mi jak żyć
mam swoją drogę wy mówicie mi którędy iść
mam swoje pięści słyszę z kim się bić
i swoje serce kogo kochać z kogo kpić

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Gwiezdne Wojny - kolejność oglądania ?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 13, 2010, 23:23:29 »
Moim zdaniem powinno się oglądać w takiej kolejności, w jakiej filmy wchodziły do kin. W przeciwnym wypadku nie odczuje się tego, co czuły całe pokolenia fanów. Wojny Klonów z rozmowy Luke'a i Obi Wana w ep. 4 nie będą jakąś tajemniczą nazwą, to samo dotyczy generalnie wszystkich odwołań do czasów Republiki (wspomnienia Anakina itp.).

*

Offline wojnest

  • **
  • 229
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gwiezdne Wojny - kolejność oglądania ?
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 14, 2010, 00:38:51 »
Pierwsza :ok:
Zdania nie będę zmieniał, ponieważ uważam że jest większy komfort oglądania chronologicznie wszystkich części SW.
Wtedy wiadomo do czego odnosiły się wyżej wspomniane wspomnienia i temu podobne elementy IV, V i VI części.

Szczerze powiedziawszy nie za bardzo lubię Gwiezdne Wojny to nawet nie jest film SF, IMHO jest to fantazy.
Żadna technologia, której używają bochaterowie tego filmu nie będzie istniała w przyszłości, wydarzenia ani nic podobnego(rebublika, miecze świetlne, jedi) nie może istnieć.

Prawdziwymi filmami SF są Star Trek(wszystkie serie i wersje kinowe) i SeaQuest DSV(wszystkie serie), technologie wykorzystane w Star Treku mają prawo istnieć w przyszłości poza prędkością nadświetlną, ale tunele przestrzenne i czaso-przestrzenne według naukowców mają prawo istnieć, fazery, torpedy fotonowe, federacja i wszystkie inne elementy teoretycznie w podobnym kształcie mogą istnieć w przyszłości.
Akcja SeaQuesta dzieje się praktycznie w naszej teraźniejszości(serial był kręcony w latach 90-tych) - w 2016 roku a większość technologii tam pokazanych istnieje, przynajmniej w podobnym kształcie


W SW nie ma nic związanego z nauką więc to nie jest film zgodny z definicją film fantastyczno-naukowy.

Pozdrawiam
wojnest

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Gwiezdne Wojny - kolejność oglądania ?
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 14, 2010, 13:21:27 »
Hmm... Nie mogę się do końca zgodzić. Nie chcę tutaj wywoływać geekowskiej dyskusji na temat wyższości ST nad SW (lub odwrotnie) z B5, BSG i SG w tle. ;P
Powiem w ten sposób. Fani "Star Treka" od zawsze powtarzają litanię o jego "naukowości". Przy czym jest to "naukowość" mocno naciągana. Prawda jest taka, że SF naprawdę trzymające się fizyki to takie, których akcja nie toczy się w zbyt odległych technologicznie czasach. Takie"Odyseje Kosmiczne" są doskonałym przykładem. Statek pokroju "Discovery" w teorii mógłby zostać zbudowany już dzisiaj, po prostu byłoby to koszmarnie drogie, skomplikowane i nieopłacalne przedsięwzięcie. :)
W ST duża część technobełkotu ma sens tylko w kontekście opisanych w serialach przyszłych, fikcyjnych odkryć naukowych, które widz musi najpierw zaakceptować. Twórcy SW zwyczajnie to sobie darowali i stworzyli baśń, której akcja została osadzona w kosmosie. W ani jednym miejscu nie wysuwają roszczeń do "naukowości" swojej fikcji. BTW pamiętam, że jakieś 10-12 lat temu w "Wiedzy i Życiu" był artykuł, w którym rozpatrywano możliwości skonstruowania niektórych zabawek z Gwiezdnych Wojen i wnioski nie były tak pesymistyczne. ;)

A co do "Star Treka" to IMO opinię bardzo popsuli mu zdziwaczali fani, a wręcz fanatycy, którzy traktowali go niemal jak proroctwo przyszłego rozwoju ludzkości. IMO obydwie produkcje powinno się oglądać z lekkim przymrużeniem oka.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gwiezdne Wojny - kolejność oglądania ?
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 14, 2010, 13:27:21 »
Dawno,dawno temu w odległej galaktyce...
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Yoggi

  • Nasz Poeta
  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LOOX N-560 GPS+ACER n35 GPS+ I-Phone 16 GB
Odp: Gwiezdne Wojny - kolejność oglądania ?
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 14, 2010, 21:53:32 »
Cytuj
Pierwsza
Cytuj
Opcja druga
Obie
Cytuj
Zgadzam się - oglądać należy w kolejności od I do VI
Fakt autentyczny.
Cytuj
najpierw poznajesz Lorda Vadera, a dopiero w ostatniej oglądanej części (czyli III) dowiadujesz się, skąd on się wziął.
Zupełnie jak w "Modzie na Sukces" najpierw poznajesz wszystkich a potem myślisz skąd oni wzięli tę całą bandę do tego kretyńskiego serialu.
Cytuj
Akcja SeaQuesta dzieje się praktycznie w naszej teraźniejszości(serial był kręcony w latach 90-tych) - w 2016 roku a większość technologii tam pokazanych istnieje, przynajmniej w podobnym kształcie
I takie są sensowne.Ogladanie jak załoga statku Enterprise ma pulpit sterowniczy z telewizorami na lampach nawet mnie dobija.To jest minus wszelkich produkcji których akcja dzieje się "za daleko" do przodu.Zawsze sie potem okazuje,że pokazuja tam rzeczy których nie ma,a nie pokazuja tych co za 5 lat są w uzyciu.W druga stronę też to działa.Np. filmy o II W Ś. - okupacja w Warszawie.Wszystko dobrze,stare samochody,stare ciuchy,stare tablice a na ziemi kostka brukowa kolorowa z polbruku,albo klamki z Castoramy.Bo wszystkiego nie usuniesz,nie mamy kasy na budowanie scenerii od podstaw za kilkanaście milionów jak Jankesi i robimy na żywca.A miasta nam przebudowac nie pozwolą.
Z Klossem jescze działało,bo kręcili w poniemieckim Wrocławiu a miasto wtedy cywilizacyjnie wyglądało jakby to było wczoraj.Albo gorzej.Więc pasowało.

Połączone: [time]Kwiecień 14, 2010, 22:14:47[/time]
Cytuj
ale tunele przestrzenne i czaso-przestrzenne według naukowców mają prawo istnieć, fazery, torpedy fotonowe, federacja i wszystkie inne elementy teoretycznie w podobnym kształcie mogą istnieć w przyszłości
Mam swoja teorię tzw. stanu konieczności.
Czyli,że-nie wiadomo dlaczego we wszechświecie wszystko działa mniej więcej na uporządkowanej zasadzie opierającej się mniej więcej na zdroworozsądkowej logice.Nie wiem dlaczego.Może dlatego że dzieje sie tak dzieki chemii ,fizyce i matematyce?? Atom wodoru w końcu polityki nie uznaje,2+2 jest zawsze 5 (z VAT-em).
Dość,ze wg. mnie wszechświat jest w jakims stopniu uporządkowany "odgórnie" czyli coś co powinno na zdrowy rozsądek istnieć powinno istnieć,tyle,ze mozemy nie mieć technologii aby to odkryć.
Np. wszechświat ma taka zasadę,że:opiera się na przeciwieństwach.
Temperatura-plus i minus
-materia i "czarna materia"
-proton i elektron
-podróż w czasie-skoro udowodniono,że jest możliwa(a jest-przynajmniej jeśli idzie o kierunek "do przodu",udowodniono to na stacji kosmicznej),to z logicznego punktu widzenia powinna byc możliwa podróż do tyłu(bo niby czemu nie)-byłoby przeciwieństwo,z drugiej strony czarna dziura działa w jedną stronę.
Krótko mówiąc wyznaję zasadę,ze wszechświat jest mniej wiecej uporządkowany,wiec z załozenia powinno istnieć tam wszystko to co z logicznego punktu widzenia jest sensowne.
Np. zakładamy,że prędkość światła jest stała ,niezmienna i ostateczna czyli,że nic nie jest szybsze we wszechswiecie. Tym samym jasne staje się,ze podróżowanie po kosmosie jest niemozliwe,bo do granic wszechświata jaki znamy leciałoby sie miliony czy miliardy lat swietlnych.To tak jakby z Warszawy do Krakowa podróż trwała 10 pokoleń.
Logiczne wydaje sie wiec,że skoro wszechswiat jest taki wielki,ze podróżowanie po nim jest bezsensowne(bo nigdzie się nie dotrze w rozsądnym wymiarze czasowym),to musi istnieć mechanizm upraszczający sprawę(jesli istnieje dom wielki jak cholera,to powinna być w nim winda,to w końcu logiczne)
Ponieważ pewnych rzeczy nie da sie przeskoczyć musi być mechanizm pozwalający na "ominięcie" pewnych kwestii bez naruszania ogólnych zasad.
Cytuj
ale tunele przestrzenne i czaso-przestrzenne według naukowców mają prawo istnieć
I dlatego własnie powinny istnieć.Skoro jest droga to i powinien być skrót,bo to logiczne (dla mnie).
Tzw. teoria kartki papieru(zamiast dookoła,dziura przez środek).
Przepraszam za mój wywód.Jest to produkt moich przemyśleń dla mnie całkowicie sensowny,dla innych być może kompletnie wariacki,naśmiewanie sie z tego jest dopuszczalne(choc mi bedzie smutno),nie zgadzanie się ze mną również,polemika wykluczona,oskarżanie o pisanie głupot "pod wpływem" niedopuszczalne.  :grin:  :grin:



Połączone: [time]Kwiecień 14, 2010, 23:08:59[/time]
To troche tak jakbyśmy patrzyli na wszechświat tuż po jego stworzeniu i miałby on wielkość boiska piłkarskiego.Gdyby to było możliwe można by go w kilka minut przejść na piechotę.Ale juz parę tysięcy lat później miałby on wielkość małego miasta i chodzenie piechotą byłoby kłopotliwe.Zaś jeszcze później gdy miałby on wielkość Europy chodzenie byłoby nadal możliwe,ale nielogiczne(dojście do Gibraltaru zajęłoby masę czasu).Więc logicznym jest,że musi w pewnym momencie powstać uproszczenie w postaci drogi,żeby mozna było tam dotrzeć w akceptowanym czasie.I załóżmy,że taka droga powstaje.Piękna autostrada.Tylko,że po niej jeżdżą tylko furmanki,bo nie wymyśliliśmy jeszcze takiego BMW,Audi czy Mercedesa,żeby nią szybko pojechać i w sensownym czasie dotrzeć do tego Gibraltaru.Co ludzi to teorii-a moze to działa tak,że wszechświat jest jak rozkładana płachta ciagnięta ze wszystkich stron? Rozszerza się tak bardzo,że aż może się w pewnym miejscu przetrzeć i rozedrzeć imożliwe będzie przejście w tym miejscu na drugą stronę zamiast naokoło?
Eeech-że tez mnie wzięło na takie dywagacje-sorki.

Połączone: Kwiecień 14, 2010, 23:13:37
Nie powinienem był tyle pić.Herbaty oczywiscie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2010, 23:13:37 wysłana przez Yoggi »
Lepiej rok odsiedzieć w celi - niźli słuchać Wuwuzeli
Trąba bowiem tak ogłusza,że człowieka cierpi dusza.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gwiezdne Wojny - kolejność oglądania ?
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 15, 2010, 12:15:08 »
No,fakt.
Mają te TV na lampach bo lampy są kultowe i tylko one przetrwają wybuch jądrowy.
Wchodzenie w nadprzestrzeń wymaga sporej energii :E
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...