Dyskretne nagrywanie rozmowy telefonicznej przez komórkę

  • 19 Odpowiedzi
  • 43052 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Dyskretne nagrywanie rozmowy telefonicznej przez komórkę
« dnia: Październik 22, 2009, 18:56:05 »
Szukam rozwiązania sprzętowego lub programowego żeby móc dyskretnie nagrywać rozmowy telefoniczne prowadzone przez komórkę.
Wszystkie programy oferowane na symbiana niestety generują cykliczne dźwięki ostrzegawcze ("biipanie"), które informują że rozmowa jest nagrywana więc o dyskrecji nie ma mowy. Nie wiem jak jest z WM?
Jest mi obojętne czy to się da zrobić sprzętowo (może jest jakaś komórka która ma wbudowany dyktafon bez bipania) tudzież czy jest odpowiednie oprogramowanie które rozwiązuje problem. Jeśli ktoś takowe zna to niechaj da znać :wink:

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Dyskretne nagrywanie rozmowy telefonicznej przez komórkę
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2009, 19:03:47 »
nagrywanie bez poinformowania o tym rozmówcy jest karalne. A jak informujesz rozmówcę to raczej "bipanie" nie zdradzi tego że nagrywasz, a chcąc mieć program bez bipania starasz się nagrywać w tajemnicy bez zgody rozmówcy czyli łamiesz prawo. Gratulujemy :ok:
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Odp: Dyskretne nagrywanie rozmowy telefonicznej przez komórkę
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2009, 19:35:39 »
nagrywanie bez poinformowania o tym rozmówcy jest karalne. A jak informujesz rozmówcę to raczej "bipanie" nie zdradzi tego że nagrywasz, a chcąc mieć program bez bipania starasz się nagrywać w tajemnicy bez zgody rozmówcy czyli łamiesz prawo. Gratulujemy :ok:
Piszesz kompletne bzdury. Nagrywanie własnej rozmowy jest jak najbardziej dozwolone i często bywa cennym dowodem przed sądem.
Niejaka Renata Beger nagrała komórką posłów na sejm (wizja i fonia) i puściła w TVN-ie i nikt jej o nic nie o skarża bo nie ma takiego prawa.

Odpowiedzialność cywilną (ale nie karną) mogłoby mieć upublicznienie takiej rozmowy bez zgody rozmówcy bo mogłoby to naruszyć jego dobra osobiste.


*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Dyskretne nagrywanie rozmowy telefonicznej przez komórkę
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 22, 2009, 19:42:20 »
Nagrywanie własnej rozmowy jest jak najbardziej dozwolone

W sumie racja. Wydaje mi się że własną rozmowę (a raczej monolog) jak gadasz do kamienia albo klamki możesz nagrać, bo klamka nie może się sprzeciwić i nie wyrazić zgody. A co do rozmowy między ludźmi - nie możesz powiedzieć że to twoja rozmowa bo w rozmowie biorą udział co najmniej dwie osoby, więc obie strony powinny wyrazić zgodę...
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2009, 19:44:10 wysłana przez beju »
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Odp: Dyskretne nagrywanie rozmowy telefonicznej przez komórkę
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 22, 2009, 20:00:16 »
W sumie racja. Wydaje mi się że własną rozmowę (a raczej monolog) jak gadasz do kamienia albo klamki możesz nagrać, bo klamka nie może się sprzeciwić i nie wyrazić zgody. A co do rozmowy między ludźmi - nie możesz powiedzieć że to twoja rozmowa bo w rozmowie biorą udział co najmniej dwie osoby, więc obie strony powinny wyrazić zgodę...
Dobra, jak jesteś taki "mądry" to wskaż konkretny artykuł Kodeksu Karnego, z którego wynika odpowiedzialność karna za nagrywanie własnej rozmowy telefonicznej dla celów dowodowych.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Dyskretne nagrywanie rozmowy telefonicznej przez komórkę
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 22, 2009, 20:11:34 »
A wskaż artykuł który definiuje twoją rozmowę a nie rozmowę twojego rozmówcy z którym akurat rozmawiasz. Jeśli nagrywałbyś tylko po swojej stronie, bez nagrywania rozmówcy to wtedy była by to twoja rozmowa i mógłbyś nawet ją w radiu puszczać.
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

lipalipski

Odp: Dyskretne nagrywanie rozmowy telefonicznej przez komórkę
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 22, 2009, 20:34:45 »
Beju, akurat tutaj nie masz racji. Możesz sobie nagrywać rozmowę, którą prowadzisz z kimkolwiek na co chcesz i jak chcesz -na komórkę albo na tzw. gwóźdź. Za to z podsłuchem, to już inna sprawa.

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Odp: Dyskretne nagrywanie rozmowy telefonicznej przez komórkę
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 22, 2009, 20:37:36 »
A wskaż artykuł który definiuje twoją rozmowę a nie rozmowę twojego rozmówcy z którym akurat rozmawiasz. Jeśli nagrywałbyś tylko po swojej stronie, bez nagrywania rozmówcy to wtedy była by to twoja rozmowa i mógłbyś nawet ją w radiu puszczać.
Ehh, człowieku, nie wiesz co piszesz. Prawo karne definiuje czyny niedozwolone. To co nie jest zabronione jest automatycznie dozwolone - to istota prawa.
Dlatego nie wolno np. kogoś podsłuchiwać bo uzyskuje się bezprawnie informacje, które nie były dla nas przewidziane. To co mówi do mnie mój rozmówca mogę sobie rejestrować w dowolny sposób bo rejestruję informację kierowaną do mnie.
Jeżeli tego nie kapujesz to daruj sobie dalsze komenty tym bardziej że robisz off topa - tematem jest technologia a nie prawne dywagacje.
Rozumiem że co do meritum tematu nie masz nic do powiedzenia?

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Dyskretne nagrywanie rozmowy telefonicznej przez komórkę
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 22, 2009, 20:43:57 »
Do meritum: poszedł bym tropem ACR (http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-acr-auto-call-recorder.html) i po prostu na twoim miejscu sprawdził...

a wracając do rozmowy na tematy prawne... zgodnie z artykułem 23 kc który niestety nie zawiera szczegółowo wypisanych dóbr osobistych człowieka, chronionych przez prawo cywilne. Ochroną tą objęte jest prawo do swobody wypowiedzi, wyboru rozmówcy i tajemnicy rozmowy

W większości przypadków uzasadnionych, sąd już w sprawie i dochodzeniu dowodowym może uznać że "nagrywanie rozmowy" było niezbędne do udowodnienia winy w dochodzeniu cywilnym. Ale jeśli zamierzasz nagrywać rozmowy z telefonu żony, swoje rozmowy z pracownikami, rozmowy między nimi lub rozmowę z babcią żeby kupiła kartofle to jest to już uznawane zgodnie z artykułem 23 kc za naruszenie "Ochrony prawa do swobody wypowiedzi, wyboru rozmówcy i tajemnicy rozmowy"

IMO EOT, nie zamierzam się kłócić.
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2009, 20:56:09 wysłana przez beju »
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Dyskretne nagrywanie rozmowy telefonicznej przez komórkę
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 22, 2009, 21:19:54 »
Szukam rozwiązania sprzętowego lub programowego żeby móc dyskretnie nagrywać rozmowy telefoniczne prowadzone przez komórkę.
Wszystkie programy oferowane na symbiana niestety generują cykliczne dźwięki ostrzegawcze ("biipanie"), które informują że rozmowa jest nagrywana więc o dyskrecji nie ma mowy. Nie wiem jak jest z WM?
Jest mi obojętne czy to się da zrobić sprzętowo (może jest jakaś komórka która ma wbudowany dyktafon bez bipania) tudzież czy jest odpowiednie oprogramowanie które rozwiązuje problem. Jeśli ktoś takowe zna to niechaj da znać :wink:

widzialem po forach ze na symbiana jest mozliwosc usuniecia bipania

pod wm musi byc sprzet który nie robi problemów pierwszy jaki znalazlem to i780 plus audio notes touch
nagrywa wszystko automatycznie w katalogach dzieląc na wychodzace i przychodzące a kazdy mp3 ma w nazwie kontakt albo numer
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Dyskretne nagrywanie rozmowy telefonicznej przez komórkę
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 22, 2009, 21:25:17 »
Jeśli nagrywa sobie rozmowę we własnym zakresie (jako ew. dowód to ważna sprawa lub po prostu, jeśli musi pamiętać info od klienta - który dzwoni, zamiast wysyłać maile), to nie widzę w tym żadnego problemu. Co innego byłoby gdyby autor miał na celu ośmieszenie kogoś i publikację takiej rozmowy. Jeśli nagrywamy swoje rozmowy i nagrywamy dla siebie to czemu prawo ma nas za to ścigać? :mysli:

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Dyskretne nagrywanie rozmowy telefonicznej przez komórkę
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 22, 2009, 22:02:46 »
jak bym sie mial wypowiedziec na temat prawa to bym pewnie dostal kolejne ostrzezenie
wiec powiem krótko znając życie mozna miec wieksze problemy za nagrywanie rozmów czy przekroczenie predkosci niz za sprzedawanie narkotykow jak moj sąsiad od 3 lat gdzie liczba klientow jest wieksza niz w sklepie spozywczym na przeciwko
to samo zabrac komus dziecko i powiedziec ze moje czy zamieszkac w cudzym domu i powiedziec ja tu mieszkam
policja rozlozy rece powie idźcie do sądu po 3 latach sąd powie oddajcie dziecko oddajcie dom oczywiscie,  jesli myslicie ze sprawa rozwiazana to sie mylicie bo sad nakazal oddanie dziecka domu a nie wlasnoreczny odbiór a ci to co wzieli akurat w nosie mają oddanie. tyle na temat polskiego prawa.
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

Odp: Dyskretne nagrywanie rozmowy telefonicznej przez komórkę
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 22, 2009, 22:13:03 »
Na Smartphona to jest "PMRecorder", nagrywa rozmowy przychodzące i wychodzące bez pipania i robi to automatycznie. Działa WM 5, u mnie na SPV C600. Po wgraniu ROMu  z WM 6.0 przestał działać więc wróciłem do WM5. Program jest super przydatny !! Testowałem wiele podobnych i wg mnie ten jest najlepszy.

Odp: Dyskretne nagrywanie rozmowy telefonicznej przez komórkę
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 19, 2010, 21:31:10 »
Prawne aspekty ->polecam opracowanie: http://www.recordic.pl/files/dokumenty/opinia-prawna.doc

...a coś na iPhone'a godnego polecenia może?

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Dyskretne nagrywanie rozmowy telefonicznej przez komórkę
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 19, 2010, 22:36:55 »
Na WM jest mnóstwo softu do nagrywania, z "bipaniem" i bez. Sam używam Vito Audio Notes, bo ładnie kompresuje do mp3 i można zrzucać na kartę, co nie zawsze potrafią inne programy.

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Dyskretne nagrywanie rozmowy telefonicznej przez komórkę
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 19, 2010, 23:00:32 »
spozniles sie o jakis rok z odpowiedzia   :E
odnosnie sasiada o ktorym pisalem wyzej rok temu, w tym miesiacu wpadla brygada antyrorystyczna i zwinela wszystkich dilerow jednego dnia
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

lipalipski

Odp: Dyskretne nagrywanie rozmowy telefonicznej przez komórkę
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 20, 2010, 19:16:23 »
spozniles sie o jakis rok z odpowiedzia   :E
odnosnie sasiada o ktorym pisalem wyzej rok temu, w tym miesiacu wpadla brygada antyrorystyczna i zwinela wszystkich dilerow jednego dnia
Pewnie mieli jakąś akcję typu "Diler" albo "Drug" z okazji dnia narkomana albo innego święta.

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: Dyskretne nagrywanie rozmowy telefonicznej przez komórkę
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 20, 2010, 20:29:17 »
Prawne aspekty ->polecam opracowanie: http://www.recordic.pl/files/dokumenty/opinia-prawna.doc

A ja nie. Choć zgadzam się z wnioskami, to temat potraktowany został wyjątkowo płytko, bez j\powołania na jakiekolwiek przepisy, czy orzecznictwo.

*

Offline yo

  • ****
  • 971
  • Sprzęt: fajny Leo, galaxy tab p1000
Odp: Dyskretne nagrywanie rozmowy telefonicznej przez komórkę
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 20, 2010, 21:21:53 »
spozniles sie o jakis rok z odpowiedzia   :E
odnosnie sasiada o ktorym pisalem wyzej rok temu, w tym miesiacu wpadla brygada antyrorystyczna i zwinela wszystkich dilerow jednego dnia
czyżby w weekend 1,5 tygodnia temu?
chyba nawet wiemy co sprzedawał
end of fear
yo is here

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Dyskretne nagrywanie rozmowy telefonicznej przez komórkę
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 20, 2010, 21:26:17 »
nie wiem kiedy, te dni wszystkie takie podobne do siebie, ale jakos ostatnio tak było z rumi z trzech ulic powieźli reja , sędzickiego, ceynowy wszystkie dobijające do mojej
a sprzedawał na pewno amfe i trawe i pewnie tabletki gwałtu
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB