Czy ekran eee szkodzi wzrokowi???

  • 35 Odpowiedzi
  • 4553 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline siwytd

  • ****
  • 857
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S III
Odp: Czy ekran eee szkodzi wzrokowi???
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 13, 2008, 08:31:49 »
daras28-82 - ja tam zadnego meczenia sie nie zauwazylem na eee jak dotad!
jedyne co stwierdzilem , to po dlugim czasie uzywania ekranu 8,9', jak usiade do stacjonarnego kompa z monitorem 19' to nie bardzo potrafie przestawic wzrok na tak duza powierzchnie i zaczynam "krecic glowa" przy czytaniu :wink:
pozdro.....
chcialem dobrze - wyszlo jak zawsze :)

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Czy ekran eee szkodzi wzrokowi???
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 13, 2008, 14:55:13 »
wrażenie zeza może być, oczy się przekręcają do środka lub na zewnątrz, by łapać ostrość na dany obiekt, może przez okularki muszą sie przeekręcić bardzziej, i jest wrażenie zeza. Albo po prostu wrażenie wywołane samym 3D :P

*

Offline Visenna

  • **
  • 117
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: Toshiba G900 + SPV c600
Odp: Czy ekran eee szkodzi wzrokowi???
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 15, 2008, 22:09:41 »
daras28-82
Nie chodzi mi o żadne obcięcie poziomu czy też pionu ale o wielkość plamki, zwanej pikselem. Może dlatego, że ten laptop leży bliżej oczu niż monitor pc, wydaje mi się to mniej komfortowe i większe. Może też brak przyzwyczajenia. Bez sensu ciągnąć to dalej, powiedziałam już, że to może być moje subiektywne wrażenie.

Mr Jack
3D już jest? A gdzie ją nadają? Jakby się nie zastanowić wprowadzenie kolejnego standardu (po HD, niby też to był wielki przeskok) może być już kłopotliwe na rynku. Skoro wiesz, że już jest nadawana, może wiesz jak wygląda transmisja..? Oczy bolą..? Myślę, że zanim wejdzie do PL i będzie używane, to spokojnie możemy kupić jeszcze lcd czy plazmę ;-) tak z 3 lata na wyszalenie się z plazmami i lcd, potem z 5 na przejście standardu do PL, potem z 1 dla telewizji na puszczanie nowego sygnału... Noo, trochę to potrwa ;-)

*

Offline jackcze

  • **
  • 220
  • Płeć: Mężczyzna
  • Deus Ex Machina
  • Sprzęt: był Tungsten E - był Tungsten T - jest Tungsten T3 i Clie TH-55
Odp: Czy ekran eee szkodzi wzrokowi???
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 15, 2008, 22:25:48 »
Nie myślałem tutaj o nadawaniu publicznym. To jest trochę tak jak z kwadrofonią - jest ale nie odbiera tego nikt. Podobno było kiedyś nadawane parę godzin w tygodniu - jakieś koncerty. Jeśli chodzi o 3d to jest ale nie na skalę przemysłową. Jedna to holowizja od fotografii holograficznej, a inna to działa na laserach. Dokładnie nie znam działania bo takie rzeczy są strzeżone. Tak jak przesyłanie cząsteczki - inaczej popularnie teleportacją - gość zrobił to za pomocą mikrofal. W każdy razie wejście 3d będzie - najpierw jeszcze ulepszenie rozdzielczości HD odczyty blue itd. w końcu wejście 3d - tak myślę. Postęp jest straszny więc może tego doczekamy. :grin:
Pierwszym urządzeniem mogącym przypominać dzisiejsze palmtopy był Psion Organizer, który powstał w 1984 r. Wyglądem i funkcjonalnością przypominał rozbudowany kalkulator. W 1989 r. powstały dwa urządzenia: Atari Portfolio oraz Pocket PC

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Czy ekran eee szkodzi wzrokowi???
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 15, 2008, 22:48:48 »
najpierw jeszcze ulepszenie rozdzielczości HD

 :O przecież już jest  :P full HD Ale wy nie doinformowani :P :E

*

Offline jackcze

  • **
  • 220
  • Płeć: Mężczyzna
  • Deus Ex Machina
  • Sprzęt: był Tungsten E - był Tungsten T - jest Tungsten T3 i Clie TH-55
Odp: Czy ekran eee szkodzi wzrokowi???
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 15, 2008, 23:00:04 »
A Ty odbierasz full HD? A czy wszyscy Twoi znajomi i krewni? No jak wszyscy (chociaż 60% co maja tv) będziemy odbierać to możemy powiedzieć - uwaga zmieniamy na 3d. itd. Jeszcze 20 lat temu powiedz ilu miało tv color w domku.  :E
Pierwszym urządzeniem mogącym przypominać dzisiejsze palmtopy był Psion Organizer, który powstał w 1984 r. Wyglądem i funkcjonalnością przypominał rozbudowany kalkulator. W 1989 r. powstały dwa urządzenia: Atari Portfolio oraz Pocket PC