Autor Wątek: Classic google map pogrzebane, jakaś alternatywa?  (Przeczytany 1646 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline andrzejkrakow

  • Newbie
  • Wiadomości: 14
Classic google map pogrzebane, jakaś alternatywa?
« : Lipiec 24, 2015, 12:08:09 »
Poszukuję strony, która mi zastąpi skopane już dziś google map.
Używałem tego narzędzia przy obsadzaniu nowych punktów w AM, aby go dokładnie obsadzić. OD czasu gdy wyłączono porządny, stary interfejs "classic google map" Problem i niezadowolenie także wielu innych szerzej opisany tutaj http://tinyurl.com/pxskpt2
Streetview w obecnym "słoikowym" wydaniu w ogóle się nie nadaje do rzeczywistego obrazowania okolicy. Proste drogi dostają dziwnych zakrętów po 270stopni, kamienice stają się jakieś wybrzuszone, wysokie wieże jakby słoń na nie nastąpił i inne dziwy na kiju. Stare streetview takich jaj nie robiło i rysowało naprawdę realny obraz.
Obecnie nawet nie można precyzyjnie wyznaczyć współrzędnych zaznaczonego punktu. Dawniej wstawiona pinezka na zdjęciach sat pięknie z automatu wklejała się też po przełączeniu widoku na streetview i było widać, że jak opinezkowaliśmy wiatę przystanku autobusowego to po przełączeniu na street pinezka piękna wskakiwała przed wiatę - potwierdzając tym samy, że wybrany z lotu ptaka przez nas element to rzeczywiście ten element. Obecnie pinezki na nowym street szlag trafił. Wyłączono w rogu małe okienko z widokiem sat gdy poruszaliśmy się po street i widzieliśmy w jaką stronę idziemy, bo po mapce poruszał się kursor, którego strzałka skręcała się wraz z naszym skręcaniem na street, widzieliśmy od kopa w którą stronę świata skręciliśmy. Obecnie wymyślili jakiś pseudokompas, który w praktyce nic nie mówi i kręcimy się w kółko po okolicy i po 5 sekundach nie wiemy gdzie jesteśmy...... cyrk nie mapa.
Zaznaczamy dom, a nowe google generują często współrzędne drogi biegnącej przy domu, a nie zaznaczonego domu.
Streetview gdy wygenerujemy dla kogoś link u odbiorcy często gubi oryginalny widok, perspektywę, zbliżenie, kierunek czy patrzyliśmy na lewą krawędź drogi czy na prawą, otwarty link obecnie lubi wszystko wyświetlić na opak - czyli wszystko psu na budę, bo szczegóły jakie chciał przedstawić autor są zgubione. Wstawiona pinezka-łezka-strzałka pokazująca interesujący nas punkt u odbiorcy często ucieka z miejsca, które autor miał na myśli, zaznaczyliśmy środek skrzyżowania, a pinezka u odbiorcy z otwartego linka uciekła 10m od skrzyżowania w krzaki.
Nie mając nic sensownego, bo obecnie wszelakie alternatywne linki jakie umożliwiały skorzystanie z classic google - jeszcze w maju - są już wyłączone i człowiek zmuszony do korzystania z wypasionego "srajfonowego-jabcokowego" interfejsu, korzystam z utrudnieniami z map http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/?gpmap=gp0
Do wyznaczania współrzędnych udało się odkopać
http://vbest.com.pl/gps
I na tym koniec.
Słoikowy, nienaturalny wygląd obecnych "nowych" streetview pozostał i człowiek szału dostaje. Streetview bardzo pomagało, obecne jest nie do użycia. Wszystko wygląda jakby człowiek naprany był jak PKS. Stojąc na prostej drodze i obracając się dookoła rysuje nam obraz jakbyśmy stali na środku skrzyżowania.
Te łukowate nieprawdziwe 270st zagięcia krawędzi dróg tworzą nam z jednej drogi jakby odnogi wirtualnego skrzyżowania.
Czy jest jakaś sensowna alternatywa?


PDAclub.pl

Classic google map pogrzebane, jakaś alternatywa?
« : Lipiec 24, 2015, 12:08:09 »
R E K L A M A: