CAE a dobra szkola jezykowa w Wawie ?

  • 3 Odpowiedzi
  • 1596 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
CAE a dobra szkola jezykowa w Wawie ?
« dnia: Wrzesień 05, 2007, 19:50:23 »
Przymierzam sie do egzaminu CAE w przyszlym roku i szukam dobrej (czyt. sprawdzonej) szkoly jezykowej na terenie Warszawy. Cena kursu nie gra roli. Liczy sie dobre wyposazenie, oraz oczywiscie native speaker ;)
Czy ktos z Was moze mi jakas polecic?
W chwili obecnej siedze za granica i mam bardzo ograniczony dostep do netu, wiec nie piszcie zebym skorzystal z google. Kurs chcialbym zaczac jak najszybciej po powrocie, czyli od pazdziernika.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2007, 20:01:35 wysłana przez @Devasto »
Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G

*

Offline Michlis

  • **
  • 208
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: T3, HTC s710
Odp: CAE a dobra szkola jezykowa w Wawie ?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2007, 20:13:49 »
Moim zdaniem jakość i efekty kursu w 40% to własna motywacja i praca, 40% zależy od nauczyciela i 20% od warunków (sala, grupa itd.). Wprawdzie ostatni kurs miałem kilka lat temu, to jednak kilka ich zaliczyłem i zwykle motywacja+nauczyciel były decydujące.

O ile motywacja to Twoja sprawa, o tyle nauczyciela ciężko sprawdzić, więc może warto wybrać się na darmowe lekcje próbne (większość szkół powinna mieć). Może 1 czy 2 zajęcia nie są reprezentatywne, ale zawsze lepsze to niż nic.

Osobiście całkiem miło wspominam szkołę językową Bell, ceny dosyć wysokie, ale były efekty (FCE na A).
Z drugiej strony odradzam szkołę między MDM'em a Polibudą (juz nawet zapomnialem nazwy). Warunki były kiepskie (15 osób na może 20m  :O ) i dziwny system 2 nauczycieli raz native raz polak.

Skoro cena nie gra roli, to lepiej dołożyć do mniejszej grupy np. 6-8 osób.

Powodzenia w przygotowaniach do CAE

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: CAE a dobra szkola jezykowa w Wawie ?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 06, 2007, 16:59:48 »
Moim zdaniem jakość i efekty kursu w 40% to własna motywacja i praca, 40% zależy od nauczyciela i 20% od warunków (sala, grupa itd.). Wprawdzie ostatni kurs miałem kilka lat temu, to jednak kilka ich zaliczyłem i zwykle motywacja+nauczyciel były decydujące.

O ile motywacja to Twoja sprawa, o tyle nauczyciela ciężko sprawdzić, więc może warto wybrać się na darmowe lekcje próbne (większość szkół powinna mieć). Może 1 czy 2 zajęcia nie są reprezentatywne, ale zawsze lepsze to niż nic.

eee tam, jakość i efekty kursu zaleza bardziej od:
- predyspozycji jezykowych - albo sie z nimi rodzisz albo nie
jesli tak .... to wlasna praca i motywacja 80-90%, reszta jest prawie lub prawie wogole naprawde nieistotna
jesli nie .... a tak ma gross ludzi to wtedy motywacja i praca wlasna min. 60-70%, warunki zewn 20%, reszta 10% a w tym zalezy od nauczyciela
bedac zmotywowanym i zorientowanych na egz (termin, koniecznosc zdania egz) grupa czy nauczyciel maja znaczenie marginalne, bo jesli nie odpowiadaja to sie zmienia i tyle .... nie ma sie co rozczulac

szkola jezykowa jedna fajna ktora znam czy raczej znalem to byla Fundacja Wilka .... ale sie z wawy wyniesli jakis czas temu, potem nie sledzilem losow ale efekty (mojej pracy z nimi) byly rewelacyjne ....
wracajac juz jednak na ziemie .... znajomi dobre rzeczy mowili o szkole jezykowej na poczatku marszalkowskiej (idac od pulawskiej) po lewej stronie, ten cienki i wysoki budynek, pierwsza klatka i wejscie na 1-2 pietro, w zeszlym roku pracowalo tam kilka zaangazowanych ludzi ...

i to ludzi proponuje szukac w szkole a nie szkol (advice) ... w kazdej szkole sa i ludzie z drive-em i bez niego .... jesli trafisz na wlasciwa osobe to jest szansa ze Ci pomoze jednak Cie nie wyreczy z Twojej ani motywacji ani zaanagazowania ...

ja angielskiego uczylem sie z podrecznikow alexandra mojego ojca jeszcze w podstawowce i to bardzo dobrze wspominal  :E
nie widzialem lepszych ksiazek .... 

druga rzecz zerknac na szkoly ktore przygotowuja do CAE (advice) - z tego sie robi lista
trzecia rzecz .... pojsc do wybranych szkol i z perspektywy korytarza poobserowac tych ktorzy prowadza zajecia - ja mialem tak wlasnie w szkole przy placu unii lubelskiej (rzeczony poczatek marszalkowskiej) - przeszkolen drzwi i mozliwosc obserwacji live co sie dzieje w srodku
po 15-30minutach juz wiedzialem czy dany lektor by mi odpowiadal czy nie (advice)

powodzenia

*

Offline [POOH]Team_Player

  • *****
  • 1564
  • Płeć: Kobieta
Odp: CAE a dobra szkola jezykowa w Wawie ?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 07, 2007, 13:37:05 »
ja radze sprawdzic skad jest i jak mowi ewentualny native speaker, raz spotkalam sie z panem z kanady ktory mowil z francuskim akcentem, okropnosc
poza tym zapytaj czy lektor udziela prywatnych (i bezplatych) konsultacji
ale fakt, najlepiej przejdz sie na 1-2 lekcje i zobacz czy sam lektor i sposob w jaki prowadzi zajecia ci odpowiadaja :) moim zdaniem wszystko zalezy od nauczyciela i jego podejscia do zajec/uczniow a nie od konkretnej szkoly