Wifi w samochodzie czyli naprawde dziwny pomysl

  • 6 Odpowiedzi
  • 881 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kruusk

  • **
  • 208
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: za dużo się tego zebrało, więc jest na dole
Wifi w samochodzie czyli naprawde dziwny pomysl
« dnia: Wrzesień 06, 2007, 16:38:52 »
Witam!
Jak to zwykle.na poczatku roku szkolnego wpadl mmi do glowy bradzo dziwny pomysl to znaczy: zrobic z samochodu mobilny punkt dostepowy do internetu.
Calosc miala by wygladac nastepujaco:dodatkowe gniazdko zapalniczko podciagniete do bagaznika. Z gniazdga zasilany bylby laptop z HSDPA, do ktorego podlaczony bylby router. teraz pytania. Czy sa jakies przeciwwskazania dotyczace sprzetu(z wyjatkiem dysku bo o tym wiem). czy przetwornica 200 wat podola zasilaniu laptopa i routera. i czy jesli router bedzie w bagazniku jadacego auta to nie bedzie problemu z zasiegiem?
Z gory dzieki za odpowiedz.
HTC: Wallaby(t-mobile)-> Himalaya(era)->Wizard(już nie ma)-> acer n311->MSI WIND-> xda Flame->Samxung i5700-> Lenovo s10-3t ->Samsung Galaxy Tab->Motorola Defy

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: Wifi w samochodzie czyli naprawde dziwny pomysl
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 06, 2007, 17:05:58 »
A po co tak się męczyć przecież to już istnieje - urządzenie nazywa sie OPTION 2 jest to  modem z routerem WiFi niestety cenowo  to około 1500 zł. Ja kilkakrotnie używałem jako mobilnego punktu dostępowego dysku Asus WL-HDD które może działać w trybie repetatera a zasilanie jego to 5V typową wtyczką okrągłą.
potrzebna zgoda

*

Offline kruusk

  • **
  • 208
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: za dużo się tego zebrało, więc jest na dole
Odp: Wifi w samochodzie czyli naprawde dziwny pomysl
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 06, 2007, 18:56:15 »
dzieki sprawdze to ale laptop juz mam, modem hspda rowniez musialbym tylko podprowadzic zasilanie i jakis router kupic.
HTC: Wallaby(t-mobile)-> Himalaya(era)->Wizard(już nie ma)-> acer n311->MSI WIND-> xda Flame->Samxung i5700-> Lenovo s10-3t ->Samsung Galaxy Tab->Motorola Defy

*

Offline zolty4

  • ***
  • 434
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wifi w samochodzie czyli naprawde dziwny pomysl
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 07, 2007, 09:11:44 »
Ten modem, Opion GlobeSurfer II właśnie używam jako mobilny HotSpot.Między innymi w samochodzie do laptopa lub mojego Acera a docelowo w przyszłości ma być jeszcze do Nokii N95.Jeśli chodzi o jego cenę wziąłem go w Plusie za 180 parę zł.Dają 10 GB limit transferu i jest to naprawdę sporo( nie ściągam filmów i mp3). Bardzo ładnie wszystko sie sprawuje, UMTS lub HSDPA w zależności od miejsca, a kartę SIM można również włożyć do telefonu i korzystać z internetu bezpośrednio z niego. Grzegorz
Sprzęt: Był MDA1 był Acer n50p,była Nokia LD-3W+była Nokia 6630,była Nokia N95 jest 2xMotorola F3 + jest GlobeSurferII + jest Kaiser + znowu było MDA1 + jest Nokia n82 + jest Nokia E51+ jest Asus 901(4+64GB) i karta SDHC 32GB,Lenovo G500, Toshiba Encore

*

Offline narqotic

  • *****
  • 1852
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i780
Odp: Wifi w samochodzie czyli naprawde dziwny pomysl
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 07, 2007, 09:14:47 »
hmm... a jak wysoki abonament trzeba płacić za te 10GB?

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: Wifi w samochodzie czyli naprawde dziwny pomysl
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 07, 2007, 09:35:47 »
180 zł miesięcznie cyrograf na 3 lata a urządzenie w prezencie( ale z simlockiem bniezdejmowalnym samodzielnie).
Cena urządzenia bez simlocka u niezależnych dystrybutorów była już podana 1500 zł no i ważne transfer do 7,8 Mbps. Łączny koszt w plusie przez 3 lata to 6480 zł czyli wychodzi na to że te 10 GB kosztuje cię miesięcznie 138 zł. Już wolę 4GB z ERY za 79 i umową roczną.A ten routerek pewnie kupie taniej jak znajdzie sie niedługo w ofercie TMobila w Europie .
potrzebna zgoda

*

Offline zolty4

  • ***
  • 434
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wifi w samochodzie czyli naprawde dziwny pomysl
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 07, 2007, 17:10:24 »
Miesięcznie 157,38. Cyrograf na dwa a nie trzy lata.Urządzenie kupiłem za 181,78zł. i nie ma żadnego SIMlocka żeby było ciekawie. Tym ostatnim sam się dziwiłem ale włożone do GlobeSurfera BiznesEwryhere ORANGE śmigał aż miło.G
Sprzęt: Był MDA1 był Acer n50p,była Nokia LD-3W+była Nokia 6630,była Nokia N95 jest 2xMotorola F3 + jest GlobeSurferII + jest Kaiser + znowu było MDA1 + jest Nokia n82 + jest Nokia E51+ jest Asus 901(4+64GB) i karta SDHC 32GB,Lenovo G500, Toshiba Encore