Pomoc przy napisaniu programu w Pascalu

  • 6 Odpowiedzi
  • 1578 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline scyzoryk

  • 46
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.scyzoryk.blog.onet.pl
  • Sprzęt: i780 Navi
Pomoc przy napisaniu programu w Pascalu
« dnia: Czerwiec 10, 2010, 19:12:58 »
Muszę zrobić na jutro program w Pascalu który musi posiadać :
-moduł graph
-instrukcje pętli/instrukcje wyboru
-typy strukturalne lub złożone

Prosze o pomoc w napisaniu bo nawet nie wiem jak się za to zabrać;/

*

Offline kotex

  • **
  • 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia 808
Odp: Pomoc przy napisaniu programu w Pascalu
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 10, 2010, 21:40:28 »
Prosze o pomoc w napisaniu bo nawet nie wiem jak się za to zabrać;/

Nie obraz sie ale to w takim razie co robiles ze nie wiesz jak sie za to zabrac ? Gdzie takie zadania dawaja ? Gdzie sie uczysz? Rozumiem ze dla jednego dziedzina jest latwa i szybko wchodzi a dla drugiego odwrotnie. Z doswiadczenia wiem gdyz jestem po ukonczeniu technikum o profilu technik - informatyk iz polowa mojej klasy sie po prostu minela z powolaniem - moze i beda w przyszlosci "informatykiem" ale takim ze o kant dupy rozj_bac. I do dzis mnie to zastanawia co tacy delikwenci mieli na mysli pakujac sie na taki profil skoro po 4 latach "nauki" nie maja pojecia o pascalu, c++ (strukturalny i obiektowy), php, a nawet html'u. Ponaddto brak umiejetnosci skonfigurowania routera pod odpowiedniego dostawce i infrastrukture domowa. Malo tego brak umiejetnosci skorzystania z sieci domowej bo po prostu nie wie co gdzie i jak. Zeby nie bylo malo to brak umiejetnosci polaczenia 2 kompow wolnostojacych. Zeby nie nawijac o sieciach to koles nie wie co to boot menu nie mowiac juz o konfiguracji biosu lub odpalenia systemu w trybie awaryjnym. To samo jesli chodzi o podzespoly komputera od strony technicznej. (Specializacja Naprawa i konserwacja) Nie jeden nie wiedzial ze to to procesor a to to dysk twardy itp.. Zielony jak sie zdjelo obudowe. Duzo by tu wymieniac tylko jedno mnie zastanawia co taki czlowiek robi na takim profilu ? Zajmuje miejsce osobie do tego odpowiedniej ktora jakims sposobem sie nie dostala bo miala niskie wyniki z j. polskiego bo nie czytala lektor ktore itak sa beznadziejne i bezuzyteczne. Takich pseudo fachowcow z mojej bylej klasy pewnie wyjdzie conajmniej 15. Ktos mi to wytlumaczy dlaczego tak sie dzieje? Rozumiem ze idac na taki kierunek ma sie zamiar czegos nauczyc i rozwijac swe umiejetnosci w tej dziedzinie zeby pozniej ja w ten czy inny sposob praktykowac. Widac nie kazdy kieruje sie tym rozumowaniem.

Scyzoryk to nie odnosi sie bezposrednio do twojej osoby tylko do faktu ogolnego wiec nie bierz tego do siebie. Powiedz mi szczerze gdzie teraz przerabia sie Pascal'a bo ja w technikum (jesli chodzi o programowanie) mialem tylko HTML, C++ strukturalny i obiektowy oraz PHP jesli chodzi o standardowy program nauczania mojej specializacji.

Siemens C25 -> Siemens M35i -> Samsung X100 -> Nokia 7650 -> Motorolla L7 -> SE V630@K550 -> Nokia 6300 -> Nokia E62 -> Nokia 6301 -> E-TEN X800 -> Nokia E71 -> HTC HD2 + Nokia 6700 -> BB9780 -> Nokia 808

*

Offline kkj

  • *
  • 69
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomoc przy napisaniu programu w Pascalu
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 10, 2010, 23:07:37 »
Koniec roku się zbliża. U mnie w klasie (jestem uczniem technikum o profilu technik informatyk) jest podobnie. Jak widzę, to rzeczywiście ponad połowa klasy minęła się z powołaniem (w roli informatyka to widzę 3 na 22 osoby z klasy). Kilka osób jeszcze cokolwiek się interesuje komputerami - może jakiś monter komputerów z nich będzie, ale nie informatyk.

Jak by ktoś chciał to bez problemu by się nauczył pascala, a już na pewno napisał program - ludzie jest goolge. Jeśli jednak ktoś nie jest w stanie tego pojąc to w takim razie jest mu to nie potrzebne - informatyk z niego nie będzie. Im wcześniej to zrozumie tym lepiej dla niego.

Bez pośrednio odpowiadając na pytanie scyzoryka - zabrać się od początku, np. napisać w google "kurs pascal", "pascal petle", "pascal graph".

*

Offline kotex

  • **
  • 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia 808
Odp: Pomoc przy napisaniu programu w Pascalu
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 11, 2010, 01:02:48 »
W mojej bylej klasie na stan 34 programowanie (od C++ strukturalny sie rozpoczelo -> do konca tak samo to wygladalo) pojely 2 osoby dosyc dobrze (w tym ja), 3 osoby srednio, dla pozostalych programowanie bylo jak np. dla mnie chemia czyli wtf? Turbo Pascala w ogole nie przerabialem nic a nic w i w sumie po co skoro C++ jest jego upgradem. I co do niego to dosyc duzo bylo do opanowania jak np. tablice 1 i 2 wymiarowe i roznego rodzaju operacje na nich, wskazniki (do dzis nie wiem po co to w ogole jest gdyz nigdy nie mialem potrzeby z tego skorzystac niemowiac o spr z dzialu), klasy, dziedziczenie klas, roznego rodzaju funkcje (rowniez w klasach), losowania, dzielenie na osobne pliki, pozycjonowania, tworzenie menu, upiekszanie, itp. itd. oczywiscie nie zabraklo kilku projektow ktore obejmowaly wszystko wyzej wymienione. tak czy inaczej mi to nie sprawilo zadnego problemu pojecie tej magii (jak dla kogo). Pamietam jak dzis jeden z projektow z ktorego 3 osoby dostaly pozytywne oceny. 3 bo tylko 3 osoby robily ten projekt, pozostali po prostu skopiowali ZYWCEM kod i wyslali nauczycielowi NIEZMIENIONY POD ZADNYM WZGLEDEM (widac jakie zaangazowanie ze ani jedna osoba nie raczyla spojrzec chocby do kodu). Rozpoczecie lekcji, pierwsze haslo nauczyciela - "ktory to jest kot?"(ja oczywiscie) - jak sie okazalo 11 osob (na stan grupy 17) wyslalo moj program z dupnym na pol ekranu napisem na samym koncu programu "MADE BY KOT". Wszyscy zdziwienie o co chodzi. Kazdy ktory skopiowal moj program nie raczyl go nawet odpalic, doslownie nic z nim nie zrobil tylko poslal nauczycielowi jak leci. Mialem za to rowniez banie dostac gdyz nie zastrzeglem sobie praw autorskich. Od tamtego czasu kazdy program sobie zastrzegam prawami autorskimi. "Kopiowanie, modyfikowanie oraz wykorzystywanie do celow komercyjnych bez zgody autora ZABRONIONE !! WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEZONE !!"
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2010, 01:07:01 wysłana przez kotex »
Siemens C25 -> Siemens M35i -> Samsung X100 -> Nokia 7650 -> Motorolla L7 -> SE V630@K550 -> Nokia 6300 -> Nokia E62 -> Nokia 6301 -> E-TEN X800 -> Nokia E71 -> HTC HD2 + Nokia 6700 -> BB9780 -> Nokia 808

*

Offline HOHLIKS

  • **
  • 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i780+n810
Odp: Pomoc przy napisaniu programu w Pascalu
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 11, 2010, 12:46:46 »
Jestem uczniem technikum informatycznego(3 rok), programujemy w turbo pascalu, w następnym semestrze ma być C++.Na 31 osób chodzących ze mną do klasy 6 osób nie miało zagrożenia, ze 2 w tym ja mają jakieś ogólne pojęcie by coś napisać, reszta oddając program na zaliczenie wolała mi zapłacić niż się samemu męczyć, technikum informatyczne to może jest tylko z nazwy sądząc po poziomie.Napisanie takiego programu to mniej niż 20 minut roboty, wystarczy tylko chcieć, przecież nikt od razu nie urodził się  programistą.Więc zamiast jęczeć weź google, badź jakąkolwiek książkę z turbo pascalem i do roboty.

*

slotwik

Odp: Pomoc przy napisaniu programu w Pascalu
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2010, 20:12:31 »
Ładny OT się z tego zrobił :-)
Kolega prosił o pomoc przy programie a tu inni zaczęli liczyć kto jak i w jakiej klasie gdzie chodzi :-). Niestety ostatni raz zrobiłem jakiś śmieszny programik w BASICu na C64 więc też nie będę lepszy. Jeśli chodzi o powołanie to dlaczego oczekujecie od piętnastolatka żeby określił swoją przyszłość. Idzie do tej a nie innej szkoły bo ma bliżej, koledzy poszli albo fajne laski tam chodzą :-) rzadziej bo coś lubi. U mnie w klasie był chłopak z wioski któremu autobus pasował :-)

*

Offline scyzoryk

  • 46
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.scyzoryk.blog.onet.pl
  • Sprzęt: i780 Navi
Odp: Pomoc przy napisaniu programu w Pascalu
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 14, 2010, 11:27:22 »
znalazłem chwilę i sam zrobiłem :ok:

więc temat do zamknięcia