Elektroniczny horror

  • 13 Odpowiedzi
  • 1329 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
Elektroniczny horror
« dnia: Lipiec 26, 2005, 09:32:53 »

Link do niezłego artykułu o dzisiejszej elektronice użytkowej

http://wiadomosci.onet.pl/1239062,242,kioskart.html

który  kończy się takim fragmentem:

"Na etapie offline jest obecnie Marc Walder, redaktor naczelny „Schweizer Illustrierte”. Niedawno raz na zawsze pozbył się organizera Psion. – To ciągłe szukanie, zapisywanie i stukanie było dla mnie zbyt skomplikowane. Teraz znowu piszę na papierze.
A kiedy Walder z przyjaciółką Susanne jechał przez przełęcz Gottharda do Włoch, nagle system nawigacji w samochodzie zaczął szaleć. „Proszę zawrócić! Proszę zawrócić!” – domagał się metalicznym głosem komputer. – Mimo że podaliśmy jako cel podróży Sienę w Toskanii i wcale nie zamierzaliśmy wracać do Zurychu. Przyjaciółka po prostu wyłączyła urządzenie, po czym sięgnęła po zwykłą mapę."


Polecam Regulamin forum !!

Elektroniczny horror
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 26, 2005, 09:35:49 »
Zdublowałeś posta:P. Ale artykuł niczego sobie:). Rzekłbym życiowy.

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
Elektroniczny horror
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 26, 2005, 09:54:08 »
Cytat: silentjob
Zdublowałeś posta:P. Ale artykuł niczego sobie:). Rzekłbym życiowy.

Tak?? Nie zauważyłem ani takiego tytułu, ani zawarrtości.
Polecam Regulamin forum !!

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Elektroniczny horror
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 26, 2005, 09:55:06 »

*

Offline ynse

  • **
  • 231
    • http://ynse.pl
  • Sprzęt: 1940->HP Jornada 680
Elektroniczny horror
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 26, 2005, 10:02:13 »
Ja wiem, czy taki niezly? Mialem wrazenie, ze zostal napisany troche tendencyjnie. A druga sprawa, ze autor wzial przyklady z lokalnego niemiecko-szwajcarskiego podworka - u mnie na wsi ludzie maja czasem problemy ze zrozumieniem wieczornych wiadomosci, ale chyba to jeszcze na skale globalna o niczym nie swiadczy ;)
To ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne...

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
Elektroniczny horror
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 26, 2005, 10:08:48 »
Cytat: Jakub Kańczugowski
http://www.pdaclub.pl/forum/posty.php?temat_id=19253
Ktos byl szybszy o godzinke :)
No to przepraszam, nie zauważyłem!!
Polecam Regulamin forum !!

*

Offline memek0

  • ***
  • 340
    • ---
Elektroniczny horror
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 26, 2005, 10:09:40 »
Czytalem artykulik na palmie, i w wiekszosci sie z nim [z artykulem] nie zgadzam.

O ile technika faktycznie idzie ku uproszczeniu, to nie by ulatwic zycie, tylko po to, by znalesc nowych nabywcow.
To , że szara masa nie ma zdolnosci do obsluzenia sprzetu to tylko ich wina.
Pozatym nikt nie karze im kupowac skomplikowanego sprzetu.

Dla mnie zupelnym idiotyzmem byly telefony xelibri od siemensa.
Nie wiem jak mozna wyrzucic ksiazke telefoniczną, przeciez nei znamy na pamiec kilkudziesieciu numerow !

Co to duzo pisac, "żal mi .... sciska" po przeczytaniu tego artykulu.

Elektroniczny horror
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 26, 2005, 10:16:39 »
Popatrz na to z perspektywy osoby używającej masy sprzętu elektronicznego(m. in. pda:) ).Zgadzam się z tezą autora, że w obliczu coraz wiekszego zalewu technologii człowiek jest coraz bardziej zagubiony w tym całym skomplikowaniu. Zażywszy,że wielu funkcji/opcji/mozliwości danego urządzenia nie wykorzystuje bądź są mu do niczego niepotrzebne.
Co do braku zrozumienia wiadomości to raczej kwestia tzw.wtórnego analfabetyzmu, czyli nieumiejetnego odczytywania podanych informacji oraz braku przejawów myślenia:) i zniszczenia organizmu duża ilością napojów wyskokowych:).

*

Offline ynse

  • **
  • 231
    • http://ynse.pl
  • Sprzęt: 1940->HP Jornada 680
Elektroniczny horror
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 26, 2005, 10:19:13 »
A zauwazyles, ze nie bylo polemiki, tylko z gory wydany wyrok? Nie znalazlem ani jednego pozytywnego przykladu...

Wyrzucenie ksiazki telefonicznej to chyba spisek przemyslu celulozowego - wroca kalendarze z numerami telefonow :)
To ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne...

*

Offline memek0

  • ***
  • 340
    • ---
Elektroniczny horror
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 26, 2005, 10:23:10 »
Praktycznie wszystkie artykuly onetu są stronnicze...

Zgadzam sie z opinia przeczytana w komentarzu: Jesli nie wiesz co to mp3 czy bt, to nei kupuj urzadzenia z bt czy mp3. Nie bedziesz mial klopotow.

Elektroniczny horror
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 26, 2005, 10:37:20 »
Nie powiedziałem, że ten artykuł powinien być kompendium wiedzy o kłopotach userów sprzętu elektronicznego. Polemizować możemy zawsze tutaj, nie widzę kłopotu:).
@memek0-> Gorzej gdy kupujesz odtwarzacz mp3 połączony z bt:)).

Elektroniczny horror
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 26, 2005, 10:48:30 »
Nie znam tego nowego Siemensa ale wg mnie wyrzucili książkę adresową (rozbudowany organizer typu adres, mail itd) a nie telefoniczną.

*

Offline vladymir

  • ****
  • 610
  • Płeć: Mężczyzna
    • Laboratorium Energii Subtelnych
  • Sprzęt: Prestigio 5517, Lenovo A3000-H
Elektroniczny horror
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 26, 2005, 12:36:48 »
Ale jakże miło sobie pomyślec, że ludzie, którzy umieją obsłużyć nie zawsze przyjazne użytkownikowi urządzenia to KASTA WTAJEMNICZONYCH ;). I że JA wśród nich jestem...
BTW: Kiedyś w CHIP'ie wydrukowano mój tekst "bzdura i komóra". Dostałem potem trochę wściekłych maili, że opóźniam Postep. Za to zarechotałem złośliwie przeglądając formu użytkowników SonyEricssona. Dopieroż maja ludzie problemy z tym Postępem!!!
"Komputer służy do ułatwienia pracy, której bez niego wcale by nie było" - Prawo Murphy'ego

Elektroniczny horror
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 26, 2005, 12:46:36 »
Czyli jedyną blokadą postępu i rozwoju są ludzie nie umiejący z jego dobrodziejstw korzystać. Dobrze, że jako technokrata potrafię coś o tym postępie powiedzieć:).