[Wydzielony] Prawo jazdy, stłuczki i samochody ;)

  • 67 Odpowiedzi
  • 26594 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline krissos

  • ****
  • 635
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy II +32GB
Odp: [Wydzielony] Prawo jazdy, stłuczki i samochody ;)
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 27, 2011, 22:20:02 »
Ten filmik informacyjny ni jak ma się z rzeczywistością która panuje na autostradach w niemczech. Oni są największymi zawalidrogami w niemczech są największe korki i to z niczego wystarczy że coś stoi na poboczu a za nim policja na sygnałach i już na 3 pasach robi się stau (korek) nie mówiąc jak jest zwężenie z 3>2 a jak jest 3>1 to już masakra. Te barany nie potrafią wcale jeździć jak zacznie padać tylko deszcz lub śnieg to na 3 pasach potrafią jechać 40km/h  i to nie da się ominąć ani przeskoczyć :D i to wcale nie jadą bezpiecznie bo zaraz z takiej jazdy robią się stłuczki i korki. Dla nich najlepiej jak są 3 pasy ładna pogoda i gaz do dechy, ale i wtedy bezmózgi lądują w rowie lub na barierce. Więc brać przykład z niemców to pomyłka.  :police:

Hmmm... ciekawa wypowiedź, ale jakoś zupełnie niezgodna z moimi obserwacjami... Trochę tysięcy kilometrów po autostradach niemieckich, austriackich, włoskich i hiszpańskich udało mi się przejeździć i mam inne zdanie... Po każdym powrocie do Polski mam wrażenie, że u nas ktoś ciągle chce mnie zabić, a tam jazda już dużo mniej stresująca. A że czasem trafiają się korki, to jest niestety nieuniknione przy tak ogromnej ilości samochodów...

Jestem w niemczech prawie w każdym tygodniu i robię za każdym razem ponad 1000km i to co piszę nie ma w tym nic przesady ani  wymyślania. Nie ma tam dnia ani autostrady bez wypadku i to na prostej drodze, a często są śmiertelne. Chciał bym za każdy kilometr stau (korku) które są tam na autostradach mieć zapłacony 1euro, na pewno nie musiał bym pracować i było by mnie stać prawie na wszystko  :D
Nie mów mi jak mam żyć bo nie ty za mnie będziesz umierać

*

Offline zajac

  • ****
  • 742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS III Black
Odp: [Wydzielony] Prawo jazdy, stłuczki i samochody ;)
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 27, 2011, 22:59:59 »
Z tymi korkami na autostradach niemieckich bym nie przesadzał. Pod koniec sierpnia jechałem ze Szczecina do Heide Parku, i nie zauważyłem żadnych korków (trasa ok 600km w jedną stronę), były przewężenia ale wszystko odbywało się płynnie. Wypadku również żadnego nie było, a był to okres powrotów z wakacji i dość sporego ruchu...

*

Offline krissos

  • ****
  • 635
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy II +32GB
Odp: [Wydzielony] Prawo jazdy, stłuczki i samochody ;)
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 28, 2011, 21:34:17 »
Z tymi korkami na autostradach niemieckich bym nie przesadzał. Pod koniec sierpnia jechałem ze Szczecina do Heide Parku, i nie zauważyłem żadnych korków (trasa ok 600km w jedną stronę), były przewężenia ale wszystko odbywało się płynnie. Wypadku również żadnego nie było, a był to okres powrotów z wakacji i dość sporego ruchu...
Proponował bym się przejechać A10 A2 kier A3  po dłuższej przerwie (czyli np. wolny piątek sobota niedziela lub sobota niedziela poniedziałek)
Jak się zmobilizuje to porobię zdjęcia i wstawię na forum, a nawet film nakręcę niedowiarkom. :)
Nie mów mi jak mam żyć bo nie ty za mnie będziesz umierać

*

userPEST

Odp: [Wydzielony] Prawo jazdy, stłuczki i samochody ;)
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 28, 2011, 22:09:01 »
czekamy

*

Offline krissos

  • ****
  • 635
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy II +32GB
Odp: [Wydzielony] Prawo jazdy, stłuczki i samochody ;)
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 31, 2011, 10:47:05 »
Dwa filmiki tak na szybko bo zawsze zapominałem o tym ale w końcu się udało wiec proszę

Jazda na zamek Niemcy

Jazda na zamek Niemcy Stau

Jazda na zamek Niemcy Stau1
Nie mów mi jak mam żyć bo nie ty za mnie będziesz umierać

*

Offline kotex

  • **
  • 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia 808
Odp: [Wydzielony] O prawo jazdy, stłuczkach i samochodach ;)
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 05, 2012, 23:36:51 »
Niezla dyskusje koledzy macie to i ja sie dolacze ;) Nie wiem jak wyglada ta sprawa w Polskim prawie o ruchu drogowym ale tak sie sklada ze wiem jak to wyglada w Czechach. Jest zupelnie odwrotnie jak wiekszosc z was pisze.

Dokładnie, gdy stoisz, to przecież nie ma czegoś takiego jak bezpieczna odległość. Płaci osoba, która wjechała w Ciebie, nieważne czy ucierpiałeś tylko Ty, czy jeszcze 10 dodatkowych samochodów, które stały przed Tobą.

Tak sie sklada ze w Czechach obowiazuje bezpieczny odstep na postoju (np. korek na autostradzie) ktory wynosi jak sie nie myle minimum 1,5m od samochodu stojacego przed toba. Ktos wjechal ci w dupe to z jego ubezpieczenia robia ci tyl twojego samochodu. Ty natomiast wjechales w dupe kolesiowi stojacemu przed toba bo NIE ZACHOWALES owego bezpiecznego odstepu. Wtedy twoja ubezpieczalnia placi za robienie tylu samochodu przed toba a ty (w przypadku braku AC) placisz z wlasnej kieszeni za robienie przodu w swoim wozidle. 


Jeśli dobrze kojarzę to termin "bezpieczna odległość" funkcjonuje gdy pojazdy są w ruchu.

Zgadza sie. Jednak w Czechach obowiazuje rowniez na postoju obojetnie gdzie czy przejscie kolejowe czy swiatla czy korek na autostradzie. Bezpieczny odstep ma byc i juz. Ty go nie stosujesz, dojedzie do kolizji - sam sobie winny jestes.


To tak nie działa daras, wszystko idzie z ubezpieczenia osoby która w ciebie wjechała, jak Ty przez to uderzyłeś w kogoś z przodu to również idzie z ubezpieczenia tego kto wjechał w Ciebie. To by było totalnie bez sensu gdybyś Ty miał płacić.

Nie wiem jak w Polsce ale w Czechach nie. Patrz wyzej.


Bzdura, w takiej sytuacji nie  ma pojęcia bezpiecznego odstępu - zawsze płaci ten co uderzył z tyłu.

Przykład - Wypadek Łask , karambol !! dnia 23-09-2011

Interesujacy przyklad ciezko rostrzygnac ale sprawa jest chyba jasna. Przy takiej predkosci tylko jeden jest winny.


Uwierz mi, jestem pewien. :E
To nie miałoby prawa tak działać, zresztą jestem pewien że tak nie działa, utwierdza mnie w przekonaniu identyczna sytuacja którą widziałem w TVN Turbo - niezależnie od ilości poszkodowanych całkość odszkodowania płaci zawsze ubezpieczyciel sprawcy.

Ale jeśli upierasz się przy swoim - okej, nie mam siły kłócić się na ten temat.

Rowiez nie bede sie klocic jesli chodzi o Polskie prawo bo po prostu nie jestem pewien. W Czechach jednak tak to dziala i jestem tego z doswiadczenia na 100% pewny


Sprawca dostaje za spowodowanie i wjechanie Ci,z twojego ubezpieczenia natomiast idzie pokrycie łatanie tyłka tego co był przed tobą bo nie zachowałeś bezpiecznej odległości.
Nie wierzysz to zapytaj znajomego z drogowki.

Jak juz mowilem. W Polsce nie wiem ale jesli chodzi o Czechy to prawda.



Dodajac. swoja teorie opieram na swoim wlasnym doswiadczeniu. Kumplowi sie zdarzyla dokladnie taka sytuacja i jest tak jak wyzej opisalem. Stal w korku na autostradzie. Czech wjechal mu do zadku a on kolesiowi przed nim. wygladalo to tak:
Ubezpieczalnia Czecha ktory mu wjechal w pierwszej kolejnosci placila kumplowi za latanie tylu jego samochodu.
Ubezpieczalnia kumpla placila za latanie tylka kolesia stojacego przed nim (przed ktorym nie zachowal bezpiecznego odstepu)
Kumpel z wlasnej kieszeni placil za robienie przodu w swoim samochodzie bo nie mial wykupionego AC.


I nikt mi nie powie ze tak tak nie jest bo jestem co do tego w 100% pewny ze tak jak wyzej opisalem wlasnie jest. I powtarzam po raz kolejny ze mowie o prawie jakie obowiazuje na terenie Czech NIE POLSKI !
Siemens C25 -> Siemens M35i -> Samsung X100 -> Nokia 7650 -> Motorolla L7 -> SE V630@K550 -> Nokia 6300 -> Nokia E62 -> Nokia 6301 -> E-TEN X800 -> Nokia E71 -> HTC HD2 + Nokia 6700 -> BB9780 -> Nokia 808

Odp: [Wydzielony] Prawo jazdy, stłuczki i samochody ;)
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 19, 2018, 09:09:35 »
Posiadam prawo jazdy już od 10 lat i nigdy nie miałem żadnej stłuczki.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Wydzielony] Prawo jazdy, stłuczki i samochody ;)
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 19, 2018, 14:59:30 »
Dziadek ma od 80 lat i też nie miał stłuczki ani jednej.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...