[Wydzielony] Prawo jazdy, stłuczki i samochody ;)

  • 67 Odpowiedzi
  • 26592 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Wydzielony] Prawo jazdy, stłuczki i samochody ;)
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 23, 2011, 15:10:40 »
długość posiadania prawa jazdy o niczym nie świadczy, liczy się ile jeździłeś przez ten czas.

dokładnie. Znam sporo przypadków osób, które od zrobienia prawa jazdy kilka lat temu nie wsiedli za kółko.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: [Wydzielony] Prawo jazdy, stłuczki i samochody ;)
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 23, 2011, 17:09:12 »
z drugiej strony są osoby które zrobiły prawko i nie wysiadają z samochodu, jeżdżą nim nawet do WC :P

tak po przejeżdżeniu 5000km po zrobieniu prawka można już mówić o "pierwszych doświadczeniach", z czasem i ilością przebytych kilometrów doświadczenie dalej będzie rosło. Nikt nie wychodzi z kursu jako "kierowca nieomylny"


BTW niedługo się zacznie pierwsza moja zima za
będzie się działo :E
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2011, 17:11:32 wysłana przez beju »
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: [Wydzielony] Prawo jazdy, stłuczki i samochody ;)
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 23, 2011, 17:31:36 »
Koledzy w 100-licy jazda lewym lub prawym pasem jest zależna od lokalizacji w jakiej się znajdujesz. jazda prawym pasem w większości to porażka lub bus pas. po zamknięciu prostej i świętokrzyskiej w wa-wie zrobiła się masakra. pojeździsz w zimę w skrajnej prawej stronie to szybko się oduczysz, jak wpadniesz w parę dziur lub prawie najedziesz na pieszych bez odblasków lub latarek. albo polataj w wa-wie prawym pasem to zobaczysz jak wyjeżdżają ludzie z parkingów lub autobusy z zatok 
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: [Wydzielony] Prawo jazdy, stłuczki i samochody ;)
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 23, 2011, 18:23:12 »
Cytuj
z czasem i ilością przebytych kilometrów doświadczenie dalej będzie rosło.
Dochodzi jeszcze kwestia zgrania z autem, wiedzy na jakie manewry możesz sobie nim pozwalać.

Zgadzam się z romulusem, prawy pas w Warszawie to prawie zawsze najwolniejszy pas.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Wydzielony] Prawo jazdy, stłuczki i samochody ;)
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 23, 2011, 18:50:26 »
Cytuj
Zgadzam się z romulusem, prawy pas w Warszawie to prawie zawsze najwolniejszy pas.

i najbardziej ryzykowny.

Połączone: Październik 23, 2011, 18:51:25
A jeśli chodzi o ryzykowną jazdę polecam wybrać się jednego z większych chińskich miast - to dopiero dżungla. Warszawę naprawdę się wtedy miło wspomina :D
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Wydzielony] Prawo jazdy, stłuczki i samochody ;)
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 23, 2011, 18:55:30 »
Chiny i Indie to prawdziwy kurs drogowego survivalu, a najlepsze jest to że wypadki zdarzają się tam bardzo rzadko, a kara za spowodowanie to od razu więzienie...

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: [Wydzielony] Prawo jazdy, stłuczki i samochody ;)
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 23, 2011, 19:22:22 »
W Rosji tam to dopiero wolna amerykanka :)
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline zajac

  • ****
  • 742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS III Black
Odp: [Wydzielony] Prawo jazdy, stłuczki i samochody ;)
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 23, 2011, 20:00:35 »
długość posiadania prawa jazdy o niczym nie świadczy, liczy się ile jeździłeś przez ten czas.

dokładnie. Znam sporo przypadków osób, które od zrobienia prawa jazdy kilka lat temu nie wsiedli za kółko.

Nie jestem typem "niedzielnego" kierowcy, jeśli o to Wam chodzi...  :ok:

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Wydzielony] Prawo jazdy, stłuczki i samochody ;)
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 23, 2011, 22:56:46 »
Chiny i Indie to prawdziwy kurs drogowego survivalu, a najlepsze jest to że wypadki zdarzają się tam bardzo rzadko, a kara za spowodowanie to od razu więzienie...

więzienie? To się bajek naczytałeś...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Wydzielony] Prawo jazdy, stłuczki i samochody ;)
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 23, 2011, 23:01:52 »
Ojciec prowadzi interesy z pewnym chińczykiem, i przy okazji wizyty w Chinach i zdziwienia ich stylem jazdy ten znajomy mu tak powiedział...

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: [Wydzielony] Prawo jazdy, stłuczki i samochody ;)
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 23, 2011, 23:47:27 »
Ale ogarnijcie jak taki chaos na drodze rozwija szare komorki i refleks :D
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Wydzielony] Prawo jazdy, stłuczki i samochody ;)
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 24, 2011, 08:11:29 »
Ojciec prowadzi interesy z pewnym chińczykiem, i przy okazji wizyty w Chinach i zdziwienia ich stylem jazdy ten znajomy mu tak powiedział...


eee, chyba jednak nie tak do końca. co prawda ja tam nie próbowałem mieć żadnej stłuczki ale jeden z ze znajomych dość często przyjeżdżał z nowymi śladami walki ulicznej. I zawsze kończyło się na mandacie.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Wydzielony] Prawo jazdy, stłuczki i samochody ;)
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 24, 2011, 08:30:36 »
Może chodziło mu o troszkę poważniejsze stłuczki niż zarysowania ??? To było kilka lat temu, a teraz to nawet nie pamiętam przy okazji której wizyty wrócił z takimi informacjami, więc mogło to być nawet do 10 lat wstecz. W tym czasie w chinach dużo się zmieniło, możliwe że w tej sprawie też.

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: [Wydzielony] Prawo jazdy, stłuczki i samochody ;)
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 24, 2011, 09:50:01 »
Tak w ogóle, to w Indiach i Chinach ginie rocznie w wypadkach komunikacyjnych najwięcej ludzi (dla Indii jest to przeszło 100 tys. ofiar rocznie). Wynika to głównie z ogromnej populacji tych państw, ale swoją "zasługę" ma również niski poziom motoryzacji (same pojazdy oraz stan i infrastruktura drogowa) i świadomości komunikacyjnej Chińczyków i Hindusów. W przypadku Indii duże znaczenie ma też charakter Hindusów, tzn. trochę inny rodzaj wyobraźni i bardziej "beztroskie" podejście do życia :-) Praktycznie na każdej ciężarówce i większym samochodzie w tym kraju na tyle wymalowane są ogromne napisy "Horn me" (trąb na mnie).
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Wydzielony] Prawo jazdy, stłuczki i samochody ;)
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 24, 2011, 10:00:38 »
No tak, klakson to ich podstawowe narzędzie używane w komunikacji, trąbią wszyscy i nieustannie, podobno w niektórych miejscach jest zakaz trąbienia :D

A już w ogóle mistrzostwem jest poruszanie się hindusów pociągami, siedzą na dachach i wszędzie gdzie się tylko da, kiedyś był o tym artykuł w Focusie, albo National Geographic.

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: [Wydzielony] Prawo jazdy, stłuczki i samochody ;)
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 24, 2011, 10:38:14 »
W Istanbule jest to samo, non stop trąbią na siebie nawzajem, olbrzymie korki ale jakimś cudem stłuczek za dużo tam nie ma.

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: [Wydzielony] Prawo jazdy, stłuczki i samochody ;)
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 24, 2011, 11:20:30 »
Tez czesto uzywam klaksona  :undecided: Ale to z innego powodu, raczej z braku zdecydowania niektorych kierowcow.  :S

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Wydzielony] Prawo jazdy, stłuczki i samochody ;)
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 24, 2011, 14:13:54 »
Ale u nas klakson jest odbierany jako przejaw agresji, a tam to chyba jest takie beztroskie trąbienie, z byle powodu i nikt nie ma pretensji że trąbisz, a u nas to najlepiej by Cię za to pobili :P

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Wydzielony] Prawo jazdy, stłuczki i samochody ;)
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 24, 2011, 15:27:09 »
najlepsze było poruszanie się na piechotę po tamtejszych chodnikach/przejściach dla pieszych. nie ważne że jest się na pasach i ma się zielone światło.; Samochód ma zderzak i to jego głowna przewaga. W dużych miastach komunikacja to koszmar, ludzi jest tyle że trudno żeby wypadków nie było.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: [Wydzielony] Prawo jazdy, stłuczki i samochody ;)
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 24, 2011, 16:21:26 »
Bardzo dużo jeżdżę po W-wie, zarówno samochodem, jak i motocyklem, i nie mam problemów z jazdą prawym pasem... Co więcej, zauważyłem, że ~85% kierowców zupełnie nie patrzy na znaki! Na ulicach, którymi się poruszam całodniowy i całotygodniowy bus pas jest tylko na trasie Łazienkowskiej oraz na Alejach Jerozolimskich między Żelazną i Pl. Zawiszy. Na pozostałej części tej ulicy (aż od mostu Poniatowskiego) i na np. Modlińskiej bus pas obowiązuje tylko w dni powszednie oraz w określonych godzinach największego szczytu (rano do godz. 10 i potem od ok. 14 do 18-19).

No ale dzięki tym gamoniom, ja mogę płynnie jeździć prawym pasem  :ok:
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2011, 17:16:01 wysłana przez biblo »
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline Kozak

  • ****
  • 517
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Odp: [Wydzielony] Prawo jazdy, stłuczki i samochody ;)
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 24, 2011, 17:18:22 »
Nie musi chodzić o szybką jazdę, ale jak robiłem prawko pół roku temu to dużo było rzeczy, które musiałem robić tylko pod kątem egzaminu, a nie normalnej jazdy, jak choćby stanie zawsze na luzie na światłach, jazda ciągle prawym pasem w mieście itp.

Wrzucanie na luz podczas oczekiwania na zmianę świateł jest jak najbardziej słuszne i oszczędza chociażby sprzęgło. A co do jazdy prawym pasem, to w Polsce jest ruch prawostronny i należy poruszać się właśnie prawym pasem, no chyba że jest zajęty. I nie ma znaczenia, że jazda innym pasem jest w mieście dozwolona - chodzi o zasadę i prawidłowe nawyki. Mnie na to zwracał uwagę wiele lat temu instruktor nauki jazdy i do tej pory widzę, że np. w W-wie w wielu miejscach prawym pasem można często poruszać się w sposób najbardziej płynny, a pasy po lewej stronie są bardziej zajęte.

Z moich doświadczeń wynika, że właśnie te "angielskie" nawyki (jazda lewym pasem) oraz wjeżdżanie na skrzyżowanie pomimo braku możliwości zjechania z niego (czyli po prostu blokowanie), są powodem wielu niepotrzebnych utrudnień, korków i często niepotrzebnych stłuczek.

kozak:: nie obraź się, ale o zasadach "normalnej" jazdy będziesz miał pojęcie za 2 lata lub 100 tys. km. Taki czas lub przebieg jest podobno potrzebny, aby nabrać faktycznego doświadczenia...
Wcale nie uważam sie za mistrza, chodziło mi tylko o to, że widzę, że realia drogowe różnią się od jazd na kursie.

Co do pasa, to co innego jazda taka, o jakiej piszesz, a co innego zdrowy rozsądek, bo wszyscy się na prawym nie zmieszczą i w mieście najczęściej korzysta się z obu w zależności od warunków na drodze. Dokładnie to chodzi mi o sytuację taką, jak u mnie w mieście:

Kolorem niebieskim oznaczyłem, jak, gdy nie ma dużego ruchu jeździ się u mnie po tym skrzyżowaniu. Kolor fioletowy/czerwony (zależnie jak widać) to jak wymagał ode mnie instruktor. Pas prawy zanika jakieś 150 m za skrzyżowaniem. Jak dal mnie to gdy na lewym nie ma korka to nie ma po co zjeżdżać na prawy, a potem znowu wciskać się na lewy.
Hermes -> BB 8310 + N810 -> i780 + N810 -> i5700 -> HD2 -> DHD @ Android Revolution HD 5.1.11 & no-Sense 0.15

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: [Wydzielony] Prawo jazdy, stłuczki i samochody ;)
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 24, 2011, 18:27:07 »
Pomijając osobiste doświadczenia i specyfikę konkretnych miejsc oraz spotykaną tam praktyczne zachowania, nasz Kodeks drogowy (ustawa Prawo o ruchu drogowym) mówi jednoznacznie:

1. Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny.

2. Kierujący pojazdem, korzystając z drogi dwujezdniowej, jest obowiązany jechać po prawej jezdni; do jezdni tych nie wlicza się jezdni przeznaczonej do dojazdu do nieruchomości położonej przy drodze.

3. Kierujący pojazdem, korzystając z jezdni dwukierunkowej co najmniej o czterech pasach ruchu, jest obowiązany zajmować pas ruchu znajdujący się na prawej połowie jezdni.

4. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa.



Połączone: Październik 24, 2011, 18:30:44
A tzw. realia są często wynikiem nieznajomości przepisów, głupoty i co gorsza chamstwa wielu polskich kierowców, którzy jak tylko wyjadą za granicę, to nagle potrafią jeździć jak ludzie...  :shock:

Oczywiście swój wkład w ten nasz bajzel na ulicach mają zarządcy dróg, firmy remontowe, a czasem też Policja i tym podobne służby  :-|
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2011, 18:30:44 wysłana przez biblo »
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: [Wydzielony] Prawo jazdy, stłuczki i samochody ;)
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 24, 2011, 19:08:26 »
Znamy przepisy, co do klaksonów w moim wieku już używa się rzadko.
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Wydzielony] Prawo jazdy, stłuczki i samochody ;)
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 24, 2011, 21:08:48 »
Kozak z twojego rysunku wynika że prawy pas za rondem służy tylko to zjeżdżania w tą uliczkę boczną i włączania się do ruchu po wyjechaniu z tej uliczki, więc nie trzeba na niego zjeżdżać...

*

Offline Kozak

  • ****
  • 517
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Odp: [Wydzielony] Prawo jazdy, stłuczki i samochody ;)
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 24, 2011, 22:03:22 »
Właściwie to obok tego pasa jest jeszcze jeden ze zjazdem do centrum handlowego. Ja też nie widzę sensu w zjeżdżaniu na niego, gdy na lewym nie stoi kilka samochodów, ale instruktor zawsze kazał mi tam zjeżdżać, a potem z powrotem wracać na lewy za skrzyżowaniem.
Hermes -> BB 8310 + N810 -> i780 + N810 -> i5700 -> HD2 -> DHD @ Android Revolution HD 5.1.11 & no-Sense 0.15

*

userPEST

Odp: [Wydzielony] Prawo jazdy, stłuczki i samochody ;)
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 27, 2011, 09:15:38 »
ach marzenie:
http://www.youtube.com/watch?v=5jTgv1eL4IY&feature=player_embedded#!

Połączone: [time]Październik 27, 2011, 09:16:23[/time]
o ile mniej by sie stało w korku.

Połączone: Październik 27, 2011, 09:21:13
i komentarz z www.poboczem.pl pod którym sie podpisuje obiema rekami i nogami:
~Bronco
Normalnie ręce opadają, jak czyta się niektóre komentarze "wojujących z cwaniakami"...
Ludzie, czy do was to nigdy nie trafi?? To po kiego grzyba wogóle budować drogi wielopasmowe, skoro korzystanie z pasów innych niż prawy jest "cwaniactwem"? Wyobraźcie sobie jeden z drugim, że te samochody stojące w kilometrowym korku na jednym pasie stanęłyby w korku na obu pasach.. Gdyby tak co drugi zmienił pas i stanął na lewym.. w tej samej kolejności.. a potem przed zwężeniem obowiązywałaby zasada "na suwak" - wjeżdża jeden z prawego, a potem jeden z lewego i tak na zmianę.. Jaki efekt? tempo przejeżdżania przez zwężenie takie samo, kolejność wjeżdżania w zwężenie taka sama, a do tego dzięki wykorzystaniu obu pasów korek jest o połowę krótszy i nie blokuje np. kilku skrzyżowań w poprzedniej miejscowości? Czy sumarycznie nie byłoby lepiej? Oczywiście, że tak! Czy ktokolwiek by ucierpiał? Jasne że nie!
Tylko, że aby taki piękny scenariusz zaistniał, to wszyscy i od początku powinni stosować tę zasadę. Problem robi się wtedy, jak korek już się ustawi dość długi na prawym pasie i ktoś próbuje to zmienić, czyli zacząć wykorzystywać też lewy pas. Wtedy podnosi się krzyk.. ale tak naprawdę, to krzyczący z prawego pasa powinni być źli sami na siebie, bo przecież od razu mogli stawać na dwóch pasach, a nie na jednym i narażać się na bycie wyprzedzanymi.
Przemyślcie to.
Mam nadzieję, że uda się sprawić, że rozsądne podejście stanie się normą.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2011, 09:21:13 wysłana przez userPEST »

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Wydzielony] Prawo jazdy, stłuczki i samochody ;)
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 27, 2011, 09:38:39 »
Tylko trzeba jeszcze umieć tak ładnie wjeżdżać na zakładkę jak na tym filmiku, a nie że stanie Ci kilka osób, które by chciały wjechać, ale czekają na przyzwolenie  osób jadących prosto.

*

Offline krissos

  • ****
  • 635
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy II +32GB
Odp: [Wydzielony] Prawo jazdy, stłuczki i samochody ;)
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 27, 2011, 09:56:07 »
Ten filmik informacyjny ni jak ma się z rzeczywistością która panuje na autostradach w niemczech. Oni są największymi zawalidrogami w niemczech są największe korki i to z niczego wystarczy że coś stoi na poboczu a za nim policja na sygnałach i już na 3 pasach robi się stau (korek) nie mówiąc jak jest zwężenie z 3>2 a jak jest 3>1 to już masakra. Te barany nie potrafią wcale jeździć jak zacznie padać tylko deszcz lub śnieg to na 3 pasach potrafią jechać 40km/h  i to nie da się ominąć ani przeskoczyć :D i to wcale nie jadą bezpiecznie bo zaraz z takiej jazdy robią się stłuczki i korki. Dla nich najlepiej jak są 3 pasy ładna pogoda i gaz do dechy, ale i wtedy bezmózgi lądują w rowie lub na barierce. Więc brać przykład z niemców to pomyłka.  :police:
Nie mów mi jak mam żyć bo nie ty za mnie będziesz umierać

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: [Wydzielony] Prawo jazdy, stłuczki i samochody ;)
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 27, 2011, 18:08:12 »
Ten filmik informacyjny ni jak ma się z rzeczywistością która panuje na autostradach w niemczech. Oni są największymi zawalidrogami w niemczech są największe korki i to z niczego wystarczy że coś stoi na poboczu a za nim policja na sygnałach i już na 3 pasach robi się stau (korek) nie mówiąc jak jest zwężenie z 3>2 a jak jest 3>1 to już masakra. Te barany nie potrafią wcale jeździć jak zacznie padać tylko deszcz lub śnieg to na 3 pasach potrafią jechać 40km/h  i to nie da się ominąć ani przeskoczyć :D i to wcale nie jadą bezpiecznie bo zaraz z takiej jazdy robią się stłuczki i korki. Dla nich najlepiej jak są 3 pasy ładna pogoda i gaz do dechy, ale i wtedy bezmózgi lądują w rowie lub na barierce. Więc brać przykład z niemców to pomyłka.  :police:

Hmmm... ciekawa wypowiedź, ale jakoś zupełnie niezgodna z moimi obserwacjami... Trochę tysięcy kilometrów po autostradach niemieckich, austriackich, włoskich i hiszpańskich udało mi się przejeździć i mam inne zdanie... Po każdym powrocie do Polski mam wrażenie, że u nas ktoś ciągle chce mnie zabić, a tam jazda już dużo mniej stresująca. A że czasem trafiają się korki, to jest niestety nieuniknione przy tak ogromnej ilości samochodów...

A co do wcześniejszej dyskusji na temat jazdy prawym pasem, to dzisiaj natknąłem się około południa na warszawskim moście Łazienkowskim na kolesia koło 40-tki w BMW X5 na stołecznych numerach, który lewym pasem "pędził" z prędkością 60 km/h. Nawet autobusy na buspasie go wyprzedzały. Dla nie znających tej trasy - jest to trzypasmówka z dopuszczalną prędkością 80 km/h.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2011, 18:14:29 wysłana przez biblo »
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: [Wydzielony] Prawo jazdy, stłuczki i samochody ;)
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 27, 2011, 20:27:42 »
Ojtam. Prawym na trasie autobusy, srodkiem przepisowi a lewym to tak stowka i wyzej zwykle jezdza.
Tylko na stanow zjednoczonych nie warto sie rozpedzac, bo stoi fotopstryczek.

No i nie ma co tam szarszowac, autobusiarze bezwzglednie stosuja zasada kierunek i wjazd na pas z przystanku. Widac to przynajmniej raz w tygodniu, jak stoja autka pozderzane :)

Choc taka sama sytuacja jest na torunskiej oraz na siekierkowskiej. Czasami sie trafi zawalidroga :E
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1