[Wydzielony] O Linuxie i Windowsie słów kilka ;)

  • 674 Odpowiedzi
  • 50381 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 24, 2011, 16:05:17 »
A może modem hsdpa na usb też działa plug&play?
Nie udało mi się go nijak uruchomić a jakichkolwiek sterów nie ma a być zdanym na hot spoty to jakaś groteska.

Durne akapity z OO są błędnie interpretowane w Office.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

dorsz85

Odp: Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 24, 2011, 16:18:52 »
Tak, testowałem takie dwa i obydwa działały :P

Z tymi akapitami to pojechałeś. Akapity to ostatnie z czym są problemy(mówię o OO, na LO nie wiem jak jest).

*

userPEST

Odp: Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 24, 2011, 16:21:55 »
uzyszkodnicy wine tacy szczęśliwi sa, wiec ponawiam pytanie?


a chodzi pod linuxem ModernWarefare?

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 24, 2011, 16:40:31 »
Dziwne bo kumpela niedawno licencjatke pisala w OO i na office musiala cala prace edytowac na biegu dzien przed zdaniem bo wszystko sie wysypalo.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 24, 2011, 16:46:27 »
Kilka razy w życiu próbowałem załadować Linuxa do swojej maszyny, niestety zawsze przegrywałem ten pojedynek z braku cierpliwości do nauczenia się komend... Zwłaszcza że nie miałem w tym czasie internetu, bo trzeba było zainstalować sterowniki :P

Jak długo korzystam z linuksa (zdaje się, że ponad 3 lata) nigdy w życiu nie musiałem instalować żadnych dodatkowych sterowników - wszystko działa u mnie plug&play. Wyjątkiem jest karta graficzna, ale te sterowniki akurat mój system (Ubuntu) znajduje sam i wyświetla powiadomienie o możliwości ich instalacji.
Miałem jakąś dziką kartę wifi pod usb, w tym czasie, jakby udało mi się ją odpalić i uruchomić internet to pewnie bym więcej podłubał, no ale niestety, nie udało się :( ale za każdym razem jak słyszę rozmowę o linuxie, to kusi mnie żeby spróbować jeszcze raz, ale chyba za leniwy jestem :P

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 24, 2011, 17:09:19 »
ciekawa rzecz, że nagle każdemu wszystko działa pod linuchem i żadnych sterów nie potrzebuje... tylko że cała ta dyskusja zaczęła się od tego że Dorszowi jakaś karta nie banglała ;)

*

Offline Qklux

  • ***
  • 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • CS 1.6 addict
  • Sprzęt: LOOX_420 HTC_Hermes LG_Swift_L5
Odp: Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 24, 2011, 17:15:27 »
ciekawa rzecz, że nagle każdemu wszystko działa pod linuchem i żadnych sterów nie potrzebuje...
Nie no... tak różowo to nie jest. Muszę przyznać, że nie udało mi się odpalić żadnej gry pod wine tak, by działała bez zarzutu.

*

dorsz85

Odp: Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 24, 2011, 17:27:03 »
Ja tam w NFS'a Wost Wanted grałem bez problemu :P I to na Ubuntu.
Z tym, że wtedy całej przejść mi się nie udło więc czy na 100% każdy element działa to nie wiem :mrgreen:

@Kapitan Pazur
Z linuchem jest tak, że do większości urządzeń nie trzeba doinstalowywać sterów - podpinasz i działa. Sterowniki instalowałem tylko raz, a konkretniej do pada. Niestety zdarzają się takie urządzenia, że nie działają... bo tak. Na szczęście jest to śladowa ilość.
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2011, 17:29:17 wysłana przez dorsz85 »

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 24, 2011, 17:57:31 »
A może modem hsdpa na usb też działa plug&play?
Nie udało mi się go nijak uruchomić a jakichkolwiek sterów nie ma a być zdanym na hot spoty to jakaś groteska.

Durne akapity z OO są błędnie interpretowane w Office.

Zaskoczę Cię - modemy na USB zawsze działały mi bez żadnych sterów (przynajmniej na Ubuntu - na Mandrivie nie było tak kolorowo).

Co do innych urządzeń, które działają Plug&Play, to prawda jest taka, że Ubuntu jest najlepiej przystosowanym systemem jaki kiedykolwiek powstał. Wystarczy jak powiem, że out of the box obsługuje makowe gadżety jak MagicMouse czy Magic Trackpad (oczywiście z ograniczeniami, nie wszystko działa dokładnie tak jak na maku).

Jest kilka głównych przyczyn dlaczego coś może nie działać pod Linuksem:
  • Jest to produkt nowy przeznaczony stricte pod Windows / Mac
  • Jest to sprzęt egzotycznego producenta elektroniki, który nie trzyma się standardów.
  • Urządzenie wykorzystuje komercyjne licencje firm trzecich.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 24, 2011, 18:04:48 »
Icon 225 to bardzo popularny modem a nijak nie chcial hulać na ubuntu jako modem bo jako storage go wykrywało bez problemu,na jakieś edycji dla Eee PC też nijak nie udało mi się go odpalić,pominę fakt że na tej to nic kompletnie nie działało jak powinno - wszystko trzeba było ustawiać.
Instalacja ubuntu na 1024x600 to jakaś groteska - wyświetla tylko górne pół ekranu...

Po co mam się bawić w półprodukty jak wszystko ładnie i wygodnie robię na kompatybilnym ze wszystkim windowsie?
Dla samego bycia cool to raczej mija się z celem.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 24, 2011, 18:35:38 »
uzyszkodnicy wine tacy szczęśliwi sa, wiec ponawiam pytanie?


a chodzi pod linuxem ModernWarefare?
Jeśli karta od zielonych to możesz próbować uruchomić.

Cytuj
Co do innych urządzeń, które działają Plug&Play, to prawda jest taka, że Ubuntu jest najlepiej przystosowanym systemem jaki kiedykolwiek powstał.
Polemizowałbym. Pod tym czymś niektóre rzeczy to przewalanie połowy internetu pośród noobowskich pytań z for ubuntu. Dokumentacja do ubuntu jest nadwyraz skromna. Gentoo wiki wymiata, mając umiejętności czytania ze zrozumieniem jest to bardzo dobrze prowadzący za rączkę poradnik.
ciekawa rzecz, że nagle każdemu wszystko działa pod linuchem i żadnych sterów nie potrzebuje...
Nie no... tak różowo to nie jest. Muszę przyznać, że nie udało mi się odpalić żadnej gry pod wine tak, by działała bez zarzutu.
Niech zgadnę, karta ATI?
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline Qklux

  • ***
  • 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • CS 1.6 addict
  • Sprzęt: LOOX_420 HTC_Hermes LG_Swift_L5
Odp: Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 24, 2011, 18:52:44 »
Tak, radek 9250. Najbardziej ubolewam nad nwn i oczywiscie cs 1.6.

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 24, 2011, 18:54:10 »
CS 1.6 działa w trybie softwareowym także, więc powinno się dać, ewentualnie będzie się ciąć.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline I_Mat

  • **
  • 217
  • dunno
  • Sprzęt: spełnia normy
Odp: Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 24, 2011, 19:01:45 »
nwn(2) ma problemy na radku (3470) nawet na windowsie  :S

*

Offline Qklux

  • ***
  • 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • CS 1.6 addict
  • Sprzęt: LOOX_420 HTC_Hermes LG_Swift_L5
Odp: Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 24, 2011, 19:06:33 »
Dziala, ale tak jak piszesz celownik nie porusza sie plynnie. Co gorsza, na windowsie tez nie odpale, bo caly komp sie zawiesza z niewiadomych powodow przy starcie systemu. Chyba czas zmienic avatar...

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 24, 2011, 19:42:20 »
Cytuj
Co do innych urządzeń, które działają Plug&Play, to prawda jest taka, że Ubuntu jest najlepiej przystosowanym systemem jaki kiedykolwiek powstał.
Polemizowałbym. Pod tym czymś niektóre rzeczy to przewalanie połowy internetu pośród noobowskich pytań z for ubuntu. Dokumentacja do ubuntu jest nadwyraz skromna. Gentoo wiki wymiata, mając umiejętności czytania ze zrozumieniem jest to bardzo dobrze prowadzący za rączkę poradnik.

Canonical nie udostępnia zbyt wielu materiałów z tego względu, że wsparcie techniczne (od producenta) jest płatne. Co do Gentoo - kiedyś się przymierzałem, bo zarządzanie pakietami tamtejsze zapowiadało się niezwykle ciekawie, jednak jestem osobą, której zwykle wyskakuje masa błędów z kosmosu, które nie spotykają innych. :P

Icon 225 to bardzo popularny modem a nijak nie chcial hulać na ubuntu jako modem bo jako storage go wykrywało bez problemu,na jakieś edycji dla Eee PC też nijak nie udało mi się go odpalić,pominę fakt że na tej to nic kompletnie nie działało jak powinno - wszystko trzeba było ustawiać.
Instalacja ubuntu na 1024x600 to jakaś groteska - wyświetla tylko górne pół ekranu...

Po co mam się bawić w półprodukty jak wszystko ładnie i wygodnie robię na kompatybilnym ze wszystkim windowsie?
Dla samego bycia cool to raczej mija się z celem.

1. Wystarczy odpalić manager sieciowy, skonfigurować kreatorem i powinno śmigać...

2. Co do rozdzielczości 1024x600 to też jakaś bzdura, bo na Samsungu N150 działałem z Ubuntu bez najmniejszego problemu.

Ja już pisałem dlaczego warto używać linuksa: dla dostosowania pod własne potrzeby (na Windowsie jest to zupełnie niemożliwe, tutaj jedna z modyfikacji która się nie uda pod windą: http://wstaw.org/w/JDX/ ), wygodne zarządzanie oprogramowaniem, sesje logowania, psuje się tylko z winy użytkownika, nie spowalnia po zainstalowaniu 'n' aplikacji, w Ubuntu zintegrowana darmowa chmura. Można tak dłuuugo wymieniać. :)
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 24, 2011, 19:59:34 »
na Windowsie jest to zupełnie niemożliwe, tutaj jedna z modyfikacji która się nie uda pod windą: http://wstaw.org/w/JDX/

Na Windowsie nie tylko jest to zupełnie możliwe, ale także o wiele łatwiejsze.
No sorry, jest mnóstwo alternatywnych shelli i compizopodobnych rozwiązań.

O dziwo jestem po stronie Darasa, ilekroć próbowałem pogrzebać pod Linuksem i dostosować go pod siebie, za każdym razem praktycznie przy każdej operacji napotykałem masę błędów i utrudnień. Wsparcie dla urządzeń zewnętrznych jest słabe, sterowników mało i są słabe, a konieczność grzebania w konsoli pojawia się właściwie w każdym momencie.

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 24, 2011, 20:13:18 »
na Windowsie jest to zupełnie niemożliwe, tutaj jedna z modyfikacji która się nie uda pod windą: http://wstaw.org/w/JDX/

Na Windowsie nie tylko jest to zupełnie możliwe, ale także o wiele łatwiejsze.
No sorry, jest mnóstwo alternatywnych shelli i compizopodobnych rozwiązań.

O dziwo jestem po stronie Darasa, ilekroć próbowałem pogrzebać pod Linuksem i dostosować go pod siebie, za każdym razem praktycznie przy każdej operacji napotykałem masę błędów i utrudnień. Wsparcie dla urządzeń zewnętrznych jest słabe, sterowników mało i są słabe, a konieczność grzebania w konsoli pojawia się właściwie w każdym momencie.

Nie spotkałem się z narzędziem na Windowsie, które pozwoliłoby zaprojektować całe środowisko do pracy od zera (a już na pewno nie istnieje takie, które nie zamuli pracy systemu :P ). Efekty to rzecz drugorzędna (acz compiz to strasznie przydatne i funkcjonalne narzędzie). Błędy owszem zdarzają się  - szczególnie na początku, kiedy nie potrafi się interpretować tekstu wyrzucanego przez konsolę - później robi się coraz wygodniej, bo człowiek dużo lepiej poznaje system, zaczyna dostrzegać kolejne jego zalety w końcu sam zaczyna korzystać z konsoli i uważa je za jedno z najlepszych rozwiązań. Taka linuksowa ewolucja. :P Tez przechodziłem kryzys. :)
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 24, 2011, 20:40:55 »
Litości,po to żeby mi ładnie wyglądało mam rezygnowac z funkcjonalności?

To tak jakbym się żenił z piękną aczkolwiek durną jak pień kobietą.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Qklux

  • ***
  • 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • CS 1.6 addict
  • Sprzęt: LOOX_420 HTC_Hermes LG_Swift_L5
Odp: Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 24, 2011, 21:14:26 »
Daras, ta kobieta nie jest durna, Ty jej po prostu nie rozumiesz :mrgreen:

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 24, 2011, 21:31:55 »
Litości,po to żeby mi ładnie wyglądało mam rezygnowac z funkcjonalności?

To tak jakbym się żenił z piękną aczkolwiek durną jak pień kobietą.

Ale kobieta może być równie mądra co piękna. Mój system jest ładny, przy tym większość obsługuję tak jak mi najbardziej pasuje, czyli skrótami klawiszowymi, które mam przypisane do najczęściej wykonywanych akcji (otwieranie najczęściej używanych programów, przemieszczanie się pomiędzy oknami itp), nie potrzebuję zbędnych, długich na cały ekran pasków z listą aplikacji, które i tak nie są mi potrzebne podczas korzystania z danego programu (nie oszukujmy się - machanie myszką po całym ekranie nie należy do wygodnych), kiedy chcę wykonać program, do którego nie mam przypisywanego skrótu klawiszowego wciskam F2 i zaczynam wpisywać jego nazwę i klikam w enter (przekopywanie się  przez kolejne rozwijające się paski czy milion skrótów na pulpicie jest takie wygodne - śmiem wątpić).

Tak czy inaczej każdy może przystosować sobie linuksa do swoich potrzeb. Wydaje Ci się, że w Windowsie wszystko jest takie naturalne i prosto rozwiązane, bo to tego systemu korzystasz i nie masz zamiaru modyfikować przyzwyczajeń. Wierz mi, że (przynajmniej dla mnie) praca z linuksem jest dużo wydajniejsza niż z Windowsem, nawet jeżeli muszę raz na rok przy zmianie sprzętu poszukać i zainstalować jeden sterownik do jakiegoś egzotycznego urządzenia.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline Evendim

  • NerD
  • ****
  • 583
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lewy brzeg warszawa
    • Polish Xbox Community
  • Sprzęt: Lumia 800 ,hx4700, itouch 2g, kindle3, Acer a100
Odp: [Wydzielony] O Linuxie słów kilka
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 24, 2011, 22:00:51 »
na Windowsie jest to zupełnie niemożliwe, tutaj jedna z modyfikacji która się nie uda pod windą: http://wstaw.org/w/JDX/

Na Windowsie nie tylko jest to zupełnie możliwe, ale także o wiele łatwiejsze.
No sorry, jest mnóstwo alternatywnych shelli i compizopodobnych rozwiązań.

O dziwo jestem po stronie Darasa, ilekroć próbowałem pogrzebać pod Linuksem i dostosować go pod siebie, za każdym razem praktycznie przy każdej operacji napotykałem masę błędów i utrudnień. Wsparcie dla urządzeń zewnętrznych jest słabe, sterowników mało i są słabe, a konieczność grzebania w konsoli pojawia się właściwie w każdym momencie.

Nie spotkałem się z narzędziem na Windowsie, które pozwoliłoby zaprojektować całe środowisko do pracy od zera (a już na pewno nie istnieje takie, które nie zamuli pracy systemu :P ). Efekty to rzecz drugorzędna (acz compiz to strasznie przydatne i funkcjonalne narzędzie). Błędy owszem zdarzają się  - szczególnie na początku, kiedy nie potrafi się interpretować tekstu wyrzucanego przez konsolę - później robi się coraz wygodniej, bo człowiek dużo lepiej poznaje system, zaczyna dostrzegać kolejne jego zalety w końcu sam zaczyna korzystać z konsoli i uważa je za jedno z najlepszych rozwiązań. Taka linuksowa ewolucja. :P Tez przechodziłem kryzys. :)

Twój opis zabawy z konsolą przypomnia mi laboratoria z "Systemów operacyjnych" na inż, gdzie facet przez pół laboratoriów podniecał się tym, że coś nie działa i możemy to naprawić w 12 miejscach przez konsole...

W Win Serv mogę mieć skonfigurowane przez siebie aplety łatwiej jest dostać się do pewnych rzeczy ;) mam wrażenie że to jednak kwestia przyzwyczajenia niżeli tak naprawdę wygody

Analogicznie userzy ios uważają że wygodniej jest kliknąć przycisk wstecz na ekranie, z kolei userzy and, że przycisk fizyczny i nie do końca wiedzą po co ktoś sportował appke wraz z przyciskiem na ekranie - ot kwestia przyzwyczajenia
Evendim na prezydenta!

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: [Wydzielony] O Linuxie słów kilka
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 24, 2011, 22:22:59 »
na Windowsie jest to zupełnie niemożliwe, tutaj jedna z modyfikacji która się nie uda pod windą: http://wstaw.org/w/JDX/

Na Windowsie nie tylko jest to zupełnie możliwe, ale także o wiele łatwiejsze.
No sorry, jest mnóstwo alternatywnych shelli i compizopodobnych rozwiązań.

O dziwo jestem po stronie Darasa, ilekroć próbowałem pogrzebać pod Linuksem i dostosować go pod siebie, za każdym razem praktycznie przy każdej operacji napotykałem masę błędów i utrudnień. Wsparcie dla urządzeń zewnętrznych jest słabe, sterowników mało i są słabe, a konieczność grzebania w konsoli pojawia się właściwie w każdym momencie.

Nie spotkałem się z narzędziem na Windowsie, które pozwoliłoby zaprojektować całe środowisko do pracy od zera (a już na pewno nie istnieje takie, które nie zamuli pracy systemu :P ). Efekty to rzecz drugorzędna (acz compiz to strasznie przydatne i funkcjonalne narzędzie). Błędy owszem zdarzają się  - szczególnie na początku, kiedy nie potrafi się interpretować tekstu wyrzucanego przez konsolę - później robi się coraz wygodniej, bo człowiek dużo lepiej poznaje system, zaczyna dostrzegać kolejne jego zalety w końcu sam zaczyna korzystać z konsoli i uważa je za jedno z najlepszych rozwiązań. Taka linuksowa ewolucja. :P Tez przechodziłem kryzys. :)

Twój opis zabawy z konsolą przypomnia mi laboratoria z "Systemów operacyjnych" na inż, gdzie facet przez pół laboratoriów podniecał się tym, że coś nie działa i możemy to naprawić w 12 miejscach przez konsole...

W Win Serv mogę mieć skonfigurowane przez siebie aplety łatwiej jest dostać się do pewnych rzeczy ;) mam wrażenie że to jednak kwestia przyzwyczajenia niżeli tak naprawdę wygody

Analogicznie userzy ios uważają że wygodniej jest kliknąć przycisk wstecz na ekranie, z kolei userzy and, że przycisk fizyczny i nie do końca wiedzą po co ktoś sportował appke wraz z przyciskiem na ekranie - ot kwestia przyzwyczajenia

No w sumie dobrze to podsumowałeś. :P
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

userPEST

Odp: [Wydzielony] O Linuxie słów kilka
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 24, 2011, 23:47:49 »
Eeee tam  Panie!/tu typek łapie kolesia za ramię/
Wiesz Pan co?
Ja, tam lubię tylko to co znam /tu machniecie ręką w geście zrezygnowania/

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Wydzielony] O Linuxie słów kilka
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 25, 2011, 03:42:49 »
Nie znacie panowie skrótów klawiszowych na windozę?
alt+tab,ctrl+tab,masa skrótów win+cośtam...
O wyszukiwaniu win+ścieżka nie wspomnę i tak można wymieniać...
Do obsługi windy w zasadzie nie potrzeba myszy.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Wydzielony] O Linuxie słów kilka
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 25, 2011, 08:34:20 »
Do obsługi windy w zasadzie nie potrzeba myszy.
Można też przez wiersz poleceń :P

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: [Wydzielony] O Linuxie słów kilka
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 25, 2011, 16:45:56 »
Ale to zupełnie nie przystaje do możliwości konfiguracyjnych linuksa. :P Nawet jeśli wziąć pod uwagę przełączanie okien w W7 za pomocą logoWindows + Tab, to nie jest to najpraktyczniejszy sposób na przełączanie okien. Od biedy wystarczy, tyle że jedno okno w dużej części przykrywa drugie i trzeba poprzerzucać wszystkie otwarte okna aby rozeznać się co gdzie jest.

Wiem, że niektórych tu nie przekonam, bo przyzwyczajenie robi swoje (niskie wymagania też), ale wystarczy porównać kilka KONSOLOWYCH programów z linuksa do tych okienkowych. Ze względu na tematykę forum przywołam następujący przykład - podmiana recovery (zmiana oficjalnego ROMu) w Motoroli Milestone:

Windows:

Pobieram i instaluję program RSD Lite (waży blisko 20MB), podczas instalacji muszę bezmyślnie klikać na kolejne przyciski 'dalej'. Kiedy już zainstaluję odpalam program (szukając go wcześniej w menu). Za pomocą programu wybieram plik z ROMem/recovery i dopiero wtedy wciskam start (zapomniałem o konieczności instalacji sterowników USB), czekam około minutę i zastanawiam się czy mogę już odpiąć kabel od komputera.

Linux: pobieram program sbf_flash (55,2 kilobajta) i wrzucam go do katalogu z romem. Teraz wchodzę w terminal (odpalam go skrótem klawiszowym, bo to jedna z częściej uruchamianych aplikacji) i wchodzę do katalogu z plikami po czym przystępuję do działania:

cd /home/wiaterek/Motorola
chmod +x sbf_flash
./sbf_flash nazwaplikurecoverylubromu.sbf

Wiem kiedy mogę wyłożyć kabel z gniazda, bo w momencie zakończenia działań na pliku konsola wyłącza program. O sterowniki USB się nie martwię, bo są wbudowane w system.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Wydzielony] O Linuxie słów kilka
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 25, 2011, 18:41:55 »
Skróty klawiszowe w windzie działają odkąd pamiętam.
Instalując program zatwierdzasz licencje ktorych linuks najwyraźniej nie ma a po zakończeniu instalacji instalator pyta czy uruchomić program.
Prostsze to niż wklapywanie komend jak w średniowieczu informatycznym kidy wszyscy pracowali na dosie.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: [Wydzielony] O Linuxie słów kilka
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 25, 2011, 19:14:27 »
Skróty klawiszowe w windzie działają odkąd pamiętam.
Instalując program zatwierdzasz licencje ktorych linuks najwyraźniej nie ma a po zakończeniu instalacji instalator pyta czy uruchomić program.
Prostsze to niż wklapywanie komend jak w średniowieczu informatycznym kidy wszyscy pracowali na dosie.

Naruszając problem licencji znów się mylisz. Programy dla Linuksa najczęściej publikowane są na licencji GPL, która znajduje się w internecie i którą trzeba zaakceptować instalując linuksa.

Jeśli chodzi o wklepywanie komend, to jeżeli się je pozna i rozumie to stają się niezwykle przydatnym narzędziem. Jeśli nie przyszło Ci w życiu z nich korzystać to nie zrozumiesz ich 'potęgi'. :P
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: [Wydzielony] O Linuxie słów kilka
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 25, 2011, 19:40:25 »
Wiem, że niektórych tu nie przekonam, bo przyzwyczajenie robi swoje (niskie wymagania też)
Mi do przekonania w zupełności wystarczyłoby to że miałbym jakiegoś znajomego który by pracował na linuxie, i w razie czego mógłbym się go doradzić, a swoją drogą może wrzucę sobie jako drugi system i jeszcze raz spróbuję :P Co polecacie? :P I jakie kroki muszę poczynić mając winde? Jakaś specjalna partycja na dysku w super specjalnym formacie jest potrzebna? :P