[WYDZIELONY] [ROM][WM6.5/WM6.5.1] Windows Revolution 7.0 Titanium

  • 45 Odpowiedzi
  • 6295 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mike1986

  • *****
  • 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Windows Revolution
  • Sprzęt: HTC Magic
[WYDZIELONY] [ROM][WM6.5/WM6.5.1] Windows Revolution 7.0 Titanium
« dnia: Październik 06, 2009, 15:37:44 »
Napisałem wiadomość w swoim temacie, która została skasowana przez moderatora tomaszkap. Swoją treścią nie naruszała żadnego punktu regulaminu. To jest jakaś chora cenzura kraju komunistycznego czy co do cholery?!

Oto wiadomość, która została skasowana.

"Dostałem dziś oficjalne ostrzeżenie za to, że w swoim podpisie dałem link do strony domowej swojego ROM'u. Właśnie w taki sposób traktuje się na tym forum osoby, które biorą czynny udział w jego tworzeniu."

Jeśli ta wiadomość zostanie powtórnie skasowana zgłoszę to do Administratora.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2009, 21:16:17 wysłana przez marcinl »

*

Offline may

  • ******
  • 2541
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Sensation
Odp: [ROM][WM6.5/WM6.5.1] Windows Revolution 7.0 Titanium & TF3D & TF3D2.1 & Clean
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2009, 15:41:13 »
Napisałem wiadomość w swoim temacie, która została skasowana przez moderatora tomaszkap. Swoją treścią nie naruszała żadnego punktu regulaminu. To jest jakaś chora cenzura kraju komunistycznego czy co do cholery?!

Oto wiadomość, która została skasowana.

"Dostałem dziś oficjalne ostrzeżenie za to, że w swoim podpisie dałem link do strony domowej swojego ROM'u. Właśnie w taki sposób traktuje się na tym forum osoby, które biorą czynny udział w jego tworzeniu."

Jeśli ta wiadomość zostanie powtórnie skasowana zgłoszę to do Administratora.
To pewnie było polecenie administratora. Pewnie wydane wcześniej, na zapas.
Takie akcje tylko tutaj  :wink:
@mike, przestajesz być przydatny, to Cię odsuwają. Ja Cię już zaprosiłem.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2009, 15:43:13 wysłana przez may »
Po trupach, po trupach...do celu...na Wawelu
  


*

Offline mike1986

  • *****
  • 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Windows Revolution
  • Sprzęt: HTC Magic
Odp: [ROM][WM6.5/WM6.5.1] Windows Revolution 7.0 Titanium & TF3D & TF3D2.1 & Clean
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2009, 15:45:47 »
Nie zaprzestałem definitywnej pracy nad ROM'em więc nie wiem dlaczego miałbym przestać "być przydatnym". Zresztą nie w gestii moderatora jest ocenianie przydatności. Mój wątek jest w ścisłej czołówce (6 miejsce) w rankingu najpopularniejszych wątków na całym forum. Nie życzę sobie zwyczajnie cenzury mojej wypowiedzi w moim własnym wątku. Wypowiedzi, która nota bene nie łamała żadnego z punktów regulaminu.

*

Offline may

  • ******
  • 2541
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Sensation
Odp: [ROM][WM6.5/WM6.5.1] Windows Revolution 7.0 Titanium & TF3D & TF3D2.1 & Clean
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2009, 15:46:57 »
Ale obnażała zamordyzm, fobie i sposób rozwiązywania problemów - po cichu, może nikt się nie zorientuje, a jeśli nawet, to się wyprzemy, albo każemy się zamknąć, lub wynosić.
 powstrzymaj się z takimi ocenami na przyszłość
(marcinl)
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2009, 16:05:25 wysłana przez may »
Po trupach, po trupach...do celu...na Wawelu
  


*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: [ROM][WM6.5/WM6.5.1] Windows Revolution 7.0 Titanium & TF3D & TF3D2.1 & Clean
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2009, 15:59:19 »
Nie zaprzestałem definitywnej pracy nad ROM'em więc nie wiem dlaczego miałbym przestać "być przydatnym". Zresztą nie w gestii moderatora jest ocenianie przydatności. Mój wątek jest w ścisłej czołówce (6 miejsce) w rankingu najpopularniejszych wątków na całym forum. Nie życzę sobie zwyczajnie cenzury mojej wypowiedzi w moim własnym wątku. Wypowiedzi, która nota bene nie łamała żadnego z punktów regulaminu.
Ostatnio to popularne: "jestem zasłużony, więc mogę nie przestrzegać obowiązujących zasad..."   :grin:

*

Offline mike1986

  • *****
  • 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Windows Revolution
  • Sprzęt: HTC Magic
Odp: [ROM][WM6.5/WM6.5.1] Windows Revolution 7.0 Titanium & TF3D & TF3D2.1 & Clean
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 06, 2009, 16:02:04 »
@gbbsoft: mój post, który został skasowany nie naruszał żadnych zasad. Wyraziłem swoje zdanie w kraju, gdzie cenzury wypowiedzi nie ma już od dawna.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: [ROM][WM6.5/WM6.5.1] Windows Revolution 7.0 Titanium & TF3D & TF3D2.1 & Clean
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 06, 2009, 17:17:24 »
Napisałem wiadomość w swoim temacie, która została skasowana przez moderatora tomaszkap. Swoją treścią nie naruszała żadnego punktu regulaminu. To jest jakaś chora cenzura kraju komunistycznego czy co do cholery?!
Oto wiadomość, która została skasowana.
"Dostałem dziś oficjalne ostrzeżenie za to, że w swoim podpisie dałem link do strony domowej swojego ROM'u. Właśnie w taki sposób traktuje się na tym forum osoby, które biorą czynny udział w jego tworzeniu."
Jeśli ta wiadomość zostanie powtórnie skasowana zgłoszę to do Administratora.

zasłużony, nikt tego nie neguje, ale regulamin wyraźnie określa, że nie wolno bez zgody Administracji umieszczać linków do innych for, nie ma znaczenia czy ktoś jest zasłużony czy nie, chcesz reklamy - wystąp o zgodę, proste


To pewnie było polecenie administratora. Pewnie wydane wcześniej, na zapas.
Takie akcje tylko tutaj  :wink:
@mike, przestajesz być przydatny, to Cię odsuwają. Ja Cię już zaprosiłem.

mylisz się, Globalni moderatory sami podejmują takie decyzje, nie siej zamętu, już nie będę wspominał o tym "Takie akcje tylko tutaj" byłeś na wszystkich forach tego świata i u nas jest największy rygor? nie przeginaj

Zresztą nie w gestii moderatora jest ocenianie przydatności. Mój wątek jest w ścisłej czołówce (6 miejsce) w rankingu najpopularniejszych wątków na całym forum. Nie życzę sobie zwyczajnie cenzury mojej wypowiedzi w moim własnym wątku. Wypowiedzi, która nota bene nie łamała żadnego z punktów regulaminu.
jeśli wypowiedź narusza w jakikolwiek sposób regulamin może być zmieniona, usunięta, etc. czy sobie tego życzysz czy nie


Ale obnażała zamordyzm, fobie i sposób rozwiązywania problemów - po cichu, może nikt się nie zorientuje, a jeśli nawet, to się wyprzemy, albo każemy się zamknąć, lub wynosić.

i za tą wypowiedź dostajesz warna

@gbbsoft: mój post, który został skasowany nie naruszał żadnych zasad. Wyraziłem swoje zdanie w kraju, gdzie cenzury wypowiedzi nie ma już od dawna.

cenzura jest wszędzie, wyjdź na ulice i publicznie obraź prezydenta to się przekonasz

Proponuję zakończyć wątek o tym jak bardzo jesteście przez Administrację pokrzywdzeni i nie róbcie z siebie męczenników
EOT


*

Offline mike1986

  • *****
  • 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Windows Revolution
  • Sprzęt: HTC Magic
Odp: [ROM][WM6.5/WM6.5.1] Windows Revolution 7.0 Titanium & TF3D & TF3D2.1 & Clean
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 06, 2009, 17:31:11 »
marcinl dzięki za odzew. Aby definitywnie zakończyć chcę jednak do tego się ustosunkować.

Co innego usuwanie rzeczy niezgodnych z regulaminem a co innego usuwanie postów, które w żaden sposób regulaminu nie naruszają a jedynie wyrażają moją opinię na dany temat. Moje "pretensje" tyczyły się na początku tego, że zamiast napisać do mnie z prośbą/poleceniem o usunięcie linku dostałem od razu ostrzeżenie. Dałem link do swojej strony owszem i uważam, że można to było rozwiązać inaczej niż dając ostrzeżenie.

Cenzura jest - owszem, ale ma inny charakter niż kiedyś. Co innego cenzura rzeczy, które są sprzeczne z przyjętymi obyczajami a co innego cenzura poglądów. Oprócz cenzury jest coś takiego jak wolność słowa.

Nie robię z siebie męczennika, ale uważam, że wystawienie mi ostrzeżenia przez tomaszkap bez wcześniejszego napisania do mnie, żebym usunął link oraz późniejsze skasowanie mojego postu było zachowaniem nieprofesjonalnym zważywszy na pozycję tomaszkap jako globalnego moderatora.

*

Offline may

  • ******
  • 2541
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Sensation
Odp: [ROM][WM6.5/WM6.5.1] Windows Revolution 7.0 Titanium & TF3D & TF3D2.1 & Clean
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 06, 2009, 17:40:11 »
Ale obnażała zamordyzm, fobie i sposób rozwiązywania problemów - po cichu, może nikt się nie zorientuje, a jeśli nawet, to się wyprzemy, albo każemy się zamknąć, lub wynosić.

i za tą wypowiedź dostajesz warna
o właśnie :wink:
Po trupach, po trupach...do celu...na Wawelu
  


*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: [ROM][WM6.5/WM6.5.1] Windows Revolution 7.0 Titanium & TF3D & TF3D2.1 & Clean
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 06, 2009, 17:43:02 »
mike1986
tak jest przyjęte, jeśli ktoś podaje link do swojego forum bez zgody Administracji dostaje warna, taką mamy zasadę, nie informujemy i nie prosimy wcześniej, wszak regulamin każdy Clubowcz ma obowiązek znać i przestrzegać - deklaracja podczas zakładania konta na forum PDAclubu
np. wystąpiłeś do nas o zgodę na dotację i otrzymałeś tą zgodę

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: [ROM][WM6.5/WM6.5.1] Windows Revolution 7.0 Titanium & TF3D & TF3D2.1 & Clean
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 06, 2009, 17:49:15 »
Co innego usuwanie rzeczy niezgodnych z regulaminem a co innego usuwanie postów, które w żaden sposób regulaminu nie naruszają a jedynie wyrażają moją opinię na dany temat.

Na pewno był zgodny z regulaminem?

Wymagana jest:
wypowiadanie się na temat

Twoja skasowana wypowiedź (podobnie jak następna, post Marcina, May'a i mój) nie ma nic wspólnego z Twoim ROM-em. A OT są usuwane.


*

Offline mike1986

  • *****
  • 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Windows Revolution
  • Sprzęt: HTC Magic
Odp: [ROM][WM6.5/WM6.5.1] Windows Revolution 7.0 Titanium & TF3D & TF3D2.1 & Clean
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 06, 2009, 17:52:27 »
Temat wydawał mi się zakończony ale widzę, że ekipa tego forum to koledzy z boiska. Gdyby tomaszkap tak skrzętnie usuwał wszystkie posty niezwiązane z tematem to na tym forum byłoby o kilka tysięcy postów mniej. Dziwnym trafem usunął akurat tego, który dotyczył jego stronniczego działania.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: [ROM][WM6.5/WM6.5.1] Windows Revolution 7.0 Titanium & TF3D & TF3D2.1 & Clean
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 06, 2009, 17:55:00 »
jeszcze tylko jedno dopowiem
mike1986 - jeśli czujesz się pokrzywdzony jakąś decyzją moderatora, zawsze możesz zgłosić to do Administratora
każdemu zdarzają sie pomyłki, mnie również  :wink:
proponuję już zejść z Tomka ew. różnice zdań można wyjaśnić na pw ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2009, 17:56:41 wysłana przez marcinl »

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: [ROM][WM6.5/WM6.5.1] Windows Revolution 7.0 Titanium & TF3D & TF3D2.1 & Clean
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 06, 2009, 18:06:28 »
Dobrze, z mojej strony rozumiem dlaczego dostałem warna i temat zamykam. Mam również nadzieję, że tomaszkap nie usunie nigdy więcej mojego posta, będzie/jest zgodny z regulaminem.

Wrzuciłem na chomika ROM z Manila 2.1 oparty na 23053. Póki co jest w zamkniętym folderze ponieważ zależałoby mi, żeby ktoś go zainstalował i sprawdził, czy działa TF3D2.1. Jak ktoś jest chętny to pisać na pv. Jeśli wszystko będzie ok to wrzucę go do publicznego folderu.

Po pierwsze post był całkowicie nie zgodny z Regulaminem bo był OT. A sprawę wyjaśnialiśmy sobie na PW a jednak musiałeś się pożalić, tak nie załatwia się spraw. Dla mnie EOT

Ale obnażała zamordyzm, fobie i sposób rozwiązywania problemów - po cichu, może nikt się nie zorientuje, a jeśli nawet, to się wyprzemy, albo każemy się zamknąć, lub wynosić.

i za tą wypowiedź dostajesz warna
o właśnie :wink:

May nie przesadzaj, Regulamin jest jasny a jak wcześniej wspomniałem sprawa toczyła się również na PW więc uznałem, że w tym temacie niepotrzebna ta dyskusja. Jak widać miałem rację bo zrobiła się awantura.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline may

  • ******
  • 2541
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Sensation
Odp: [ROM][WM6.5/WM6.5.1] Windows Revolution 7.0 Titanium & TF3D & TF3D2.1 & Clean
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 06, 2009, 18:11:58 »
Tomku, ja tam do Ciebie nie mam żadnych pretensji.
Nie rozwijam już tematu, bo jest zakazany, historia zresztą pokazała jak się to kończy. A i wątek nie ten.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2009, 18:16:45 wysłana przez may »
Po trupach, po trupach...do celu...na Wawelu
  


*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: [ROM][WM6.5/WM6.5.1] Windows Revolution 7.0 Titanium & TF3D & TF3D2.1 & Clean
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 06, 2009, 20:46:06 »
Postów OT na forum jest kasowanych mnóstwo, ale o tym nie wiecie. Od teraz wszystkie OT będą kasowane w tym wątku, zresztą taka wola samych forumowiczów.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline mike1986

  • *****
  • 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Windows Revolution
  • Sprzęt: HTC Magic
Odp: [ROM][WM6.5/WM6.5.1] Windows Revolution 7.0 Titanium & TF3D & TF3D2.1 & Clean
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 06, 2009, 20:48:04 »
Jak jeszcze jeden post z mojego wątku będzie skasowany to zamykam temat i prace nad dalszymi ROM'ami. To przestało być dla mnie śmieszne. Chciałbym wreszcie wrócić do tematu ROM'ów ale nie - co chwila jest koniec OT i co chwila kolejny moderator/administrator zabiera głos przedłużając ten bajzel.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2009, 20:54:48 wysłana przez mike1986 »

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: [ROM][WM6.5/WM6.5.1] Windows Revolution 7.0 Titanium & TF3D & TF3D2.1 & Clean
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 06, 2009, 21:06:59 »
mike mylisz się to nie my przedłużamy tylko co jakiś czas ktoś wpisuje swoje 3 grosze i robi OT dlatego napisałem o tym.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline mike1986

  • *****
  • 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Windows Revolution
  • Sprzęt: HTC Magic
Odp: [WYDZIELONY] [ROM][WM6.5/WM6.5.1] Windows Revolution 7.0 Titanium
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 06, 2009, 21:19:02 »
W takim razie proszę zarówno Ekipę forum jak i Użytkowników o powstrzymanie się od dalszej dyskusji na ten temat.
Napisane: Październik 06, 2009, 21:13:03
Proponuję usunąć ten wątek.
Napisane: Październik 06, 2009, 21:18:16
Po co zakładać nowy wątek i przenosić go do hyde park?

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: [WYDZIELONY] [ROM][WM6.5/WM6.5.1] Windows Revolution 7.0 Titanium
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 06, 2009, 21:22:30 »
Po co zakładać nowy wątek i przenosić go do hyde park?
nie nowy tylko wydzielony
po co? taka jest nasza decyzja z której nie jesteśmy zobowiązani się tłumaczyć
jakby poszło to do kosza to zaraz odezwałyby si.ę głosy o ograniczaniu wolności słowa etc.  :-|

*

Offline gadowsk

  • ****
  • 716
  • Płeć: Mężczyzna
    • gadowsk
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond w PLAY
Odp: [WYDZIELONY] [ROM][WM6.5/WM6.5.1] Windows Revolution 7.0 Titanium
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 06, 2009, 21:47:33 »
I tak jest tutaj wielkie ograniczanie słowa bo nie zawsze można powiedzieć co się chce by nie dostać warna.
Wiele punktów z regulaminu można odczytać w sposób dwuznaczny lub ich nie do końca zrozumieć.
Nie wiem np. dlaczego można podawać w postach linki do RS, Mediafile czy innych takich gdzie można zakładać sobie profile i na nie wrzucać pliki a nie można podawać linków do chomika. A co jeśli poda się link w aliasie lub napisze adres w sposób nielinkowy np. wirualnypajac[kropka]com :?: Wiadomo że każdy go odczyta i zrobi z nim co zechce. Przeglądając wiele forów na różne tematy można znaleźć takie gdzie można pisać dosłownie co się chce i takie które są mało przyjazne dla wypowiedzi (ale kto je odwiedza).
Są fora gdzie linki trzeba kodować by ukazywały się w specjalnej ramce a są takie z których można ściągać wszystko jawnie i nikt nie ma na to żadnych uprzedzeń.

Forum pdaclub.pl nie jest złe i chętnie go odwiedzam ale nie jest moim zdaniem idealne. Odwiedzam to forum ze względu na tematy mnie interesujące tutaj i dopóki takie będą to będę je czytał i czasami coś na nie odpisywał.

Moim zdaniem cenzura powinna być tylko na wulgaryzmy i głupotę bo pisząc że temat jest OT-powy to można skasować niejednokrotnie połowę wypowiedzi.

To tyle co miałem do powiedzenia tutaj skoro temat został wydzielony i można było się do niego ustosunkować.
HTC Touch Diamond
ROM: Windows Phone Mystique Titanium 2.3
Radio: 1.17.25.09 + Rilphone 1.15.25.14

*

Offline mike1986

  • *****
  • 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Windows Revolution
  • Sprzęt: HTC Magic
Odp: [WYDZIELONY] [ROM][WM6.5/WM6.5.1] Windows Revolution 7.0 Titanium
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 06, 2009, 21:53:31 »
Co więcej to autor wątku powinien decydować o tym, co w swoim wątku uważa za OT a co wg niego mieści się w granicach tematu.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: [WYDZIELONY] [ROM][WM6.5/WM6.5.1] Windows Revolution 7.0 Titanium
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 06, 2009, 21:59:02 »
Co więcej to autor wątku powinien decydować o tym, co w swoim wątku uważa za OT a co wg niego mieści się w granicach tematu.

pamiętaj że autor wątku nie jest jego właścicielem.
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline mike1986

  • *****
  • 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Windows Revolution
  • Sprzęt: HTC Magic
Odp: [WYDZIELONY] [ROM][WM6.5/WM6.5.1] Windows Revolution 7.0 Titanium
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 06, 2009, 22:09:08 »
Niestety inną kwestią jest fizyczna własność serwera a czym innym jest własność intelektualna. Pod tym względem jestem właścicielem tego wątku. A ingerencja (cenzura, określanie co jest dozwolone a co nie) z zewnątrz we własność intelektualną kojarzy mi się tylko z jednymi czasami.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: [WYDZIELONY] [ROM][WM6.5/WM6.5.1] Windows Revolution 7.0 Titanium
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 06, 2009, 22:19:32 »
Niestety inną kwestią jest fizyczna własność serwera a czym innym jest własność intelektualna. Pod tym względem jestem właścicielem tego wątku. A ingerencja (cenzura, określanie co jest dozwolone a co nie) z zewnątrz we własność intelektualną kojarzy mi się tylko z jednymi czasami.

Ok. idąc Twoim tokiem myślenia:
Scenariusz1:
1. Zakładam temat "Mój temat"
2. Umieszczam w "Moim Temacie" (w końcu to jest moja własność intelektualna) linki do warezu.
3. Moderator usuwa linki, ja podnoszę raban że "następuje ingerencja w MÓJ temat"

Scenariusz2:
1. Zakładam tema "Mój temat o nazwie >>tu ponabijaj posty<<"
2. Treści w temacie nijak nie są powiązane z tematyką forum - lub o zgrozo - są puste, infantylne, mające na celu podnieść liczbę postów (a przez to postrzegany przez niektórych prestiż)
3. Moderator usuwa całe OT które nie jest ściśle związane z tematem (lub wydziela do hajd park gdzie można rozmawiać o "niczym")
4. Podnoszę raban i tupię nogami - gdzie jest 1932914 postów z mojego tematu, przecież był najbardziej oblegany...

Wnioski?
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline mike1986

  • *****
  • 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Windows Revolution
  • Sprzęt: HTC Magic
Odp: [WYDZIELONY] [ROM][WM6.5/WM6.5.1] Windows Revolution 7.0 Titanium
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 06, 2009, 22:27:24 »
Powiedziałbym jaki pierwszy wniosek nasunął mi się na myśl ale się powstrzymam.

Przykre jest, że nie odróżniasz pewnych rzeczy, które mieszą się w określonych ramach od skrajnego przesadyzmu. Otóż czym innym jest założenie przydatnego wszystkim tematu a czym innym jest założenie tematu bez sensu.

Zresztą, skoro już jesteśmy przy regulaminie. Warez mówisz... zakazany. Czemu? Bo nielegalny. W takim razie proszę o usunięcie 90% zawartości tego forum ponieważ nasze "ROM'Y" są nielegalne w świetle prawa i naruszają prawa autorskie takich firm jak choćby Microsoft + wiele innych. I co? Administrator i Moderator usuną wszystkie wątki? NIE? A dlaczego nie? Przecież linki do nielegalnego oprogramowania są zakazane! No albo przestrzegamy regulaminu albo nie. A jeśli nie, to bardzo proszę nie wciskać mi kitu, że moja mała sygnaturka komuś przeszkadzała.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2009, 22:33:21 wysłana przez mike1986 »

*

Offline gadowsk

  • ****
  • 716
  • Płeć: Mężczyzna
    • gadowsk
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond w PLAY
Odp: [WYDZIELONY] [ROM][WM6.5/WM6.5.1] Windows Revolution 7.0 Titanium
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 06, 2009, 23:13:10 »
To jest jak dzielenie ludzi na lepszych i całą resztę kiedy nie widać między nimi żadnej różnicy. To samo tyczy się wszystkich tych linków, warezów, serwerów czy innych forów i odnośników do czegoś tam co można uznać za legalne lub nielegalne ale nie budzące zastrzeżeń u producenta.
Czymże byłby HTC czy WM od MS gdyby nie kucharzenie ROMów. To tylko dodatkowo napędza rynek a przy okazji powoduje rozwój danej dziedziny.

Na jakiej podstawie zostały odrzucone warezy, torrenty czy chomiki a przyjęte inne serwery plikowe na które można wrzucać dosłownie wszystko i to rozpowszechniać kiedy prowadzą dokładnie do tego samego i w tym nie ma między nimi żadnej różnicy to nie wiem.
HTC Touch Diamond
ROM: Windows Phone Mystique Titanium 2.3
Radio: 1.17.25.09 + Rilphone 1.15.25.14

*

Offline mike1986

  • *****
  • 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Windows Revolution
  • Sprzęt: HTC Magic
Odp: [WYDZIELONY] [ROM][WM6.5/WM6.5.1] Windows Revolution 7.0 Titanium
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 06, 2009, 23:36:57 »
Zgadzam się z Tobą w 100%. Dlatego niestety ale dzisiejszy zdarzenie pokazuje z jak bardzo specyficznym traktowaniem regulaminu mamy tu do czynienia.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2009, 23:45:48 wysłana przez mike1986 »

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: [WYDZIELONY] [ROM][WM6.5/WM6.5.1] Windows Revolution 7.0 Titanium
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 07, 2009, 06:23:14 »
No to zacznijmy od tego dlaczego chomik nie jest tolerowany w przeciwienstwie do innych "plikowni".
Chodzi o sposob prezentowania tresci. Jesli umieszczam tresc zgodna z prawem to link w plikowniach prowadzi tylko do tego pliku. W Chomiku natomiast masz widok na "polecane chomiki", gdzie najczesciej dzialy sie cuda. Ot i cala tajemnica. Link do pliku naruszajacego prawa autorskie zostanie recznie skasowany bez wzgledu na to gdzie zostanie umieszczony.

Kwestia ROMow - bylo to tlumaczone tyle razy, ze nie bede sie rozwodzil po raz kolejny.

Wlasnosc watkow.
Do kazdego napisanego przez Ciebie postu masz osobiste prawa autorskie. W tym prawo do wyboru pierwszego wydawcy. Wybrales PDAClub.pl ktory stal sie wydawca Twojej wypowiedzi i jako taki rowniez ma okreslone prawa do niej. W zadnym wypadku nie masz zadnych praw do calego watku. To tak jakbys napisal artykul do gazety i mowil, ze to jest Twoja strona gazety i mozesz znia robic co zechcesz.
Nawet w Twoj artykul Wydawca bedzie ingerowac. Moze go nie opublikowac, moze dokonac w nim skrotow, ciec i streszczen.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2009, 06:24:48 wysłana przez ajed »

*

Offline mike1986

  • *****
  • 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Windows Revolution
  • Sprzęt: HTC Magic
Odp: [WYDZIELONY] [ROM][WM6.5/WM6.5.1] Windows Revolution 7.0 Titanium
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 07, 2009, 07:23:01 »
Nie ma się co rozwodzić lub nie rozwodzić - prawda jest taka, że ROM'y są równie nielegalne jak chomiki, do których blokowane są linki. I choćby nie wiem jak bardzo chciałbyś się nad tym rozwodzić to i tak prawa autorskiego w tym względzie nie zmienisz. Co najwyżej tłumaczone mogło być to, dlaczego ekipa forum w sposób tak stronniczy i subiektywny działa na forum zasłaniając się regulaminem, który tak naprawdę to pic na wodę.

Różnica między forum a gazetą jest taka, że wypowiedź w gazecie zmieniana jest  PRZED wydaniem gazety, czyli opublikowaniem wypowiedzi. Tutaj wypowiedź jest zmieniana/kasowana PO jej upublicznieniu. Robi to kolosalną różnicę. Wypowiedź upubliczniona zyskuje ochronę praw autorskich! Zmiana jej treści bez zgody autora jest niedopuszczalna.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2009, 07:27:49 wysłana przez mike1986 »