Ankieta

Czy fraza "uzywany przez kobiete" ma wplyw na twoj wybor przy kupnie telefonu?

TAK
NIE

"uzywany przez kobiete"

  • 42 Odpowiedzi
  • 8255 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Qklux

  • ***
  • 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • CS 1.6 addict
  • Sprzęt: LOOX_420 HTC_Hermes LG_Swift_L5
"uzywany przez kobiete"
« dnia: Wrzesień 15, 2010, 19:25:04 »
Zalozylem ankiete, bo denerwuje mnie to jak czesto widuje to zdanie np.: na Allegro.
Widzialem iPhone'a uzywanego przez mezczyzne, bez ryski z tylu obudowy po roku,
a takze słitaśnie wyeksploatowane telefony kolezanek.
Jesli o mnie chodzi to moze byc nawet uzywany przez psa, byleby o niego dbal.

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: "uzywany przez kobiete"
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2010, 19:29:15 »
Stwierdzenie "używany przez kobietę" mnie zniechęca do zakupu. Jak widzę jak telefonu używa moja mama albo niektóre koleżanki, to płakać się chce. Tak więc jak widnieje info, że używany przez kobietę, to tym bardziej przyglądam się zdjeciom. :wink:

*

Offline waclaw

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC One Max
Odp: "uzywany przez kobiete"
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2010, 20:17:24 »
większość klubowiczów jest raczej uświadomiona ale podejrzewam, że jest kupa ludzi naiwnych, tak samo jak samochód od dziadka/babci czy księdza/zakonnicy :-)
M600i>P535>Diamond>TouchPro>N900>Desire Z>HTC One S>Galaxy Note 2>HTC One Max

*

Offline kuba1992i

  • **
  • 102
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Ace 2
Odp: "uzywany przez kobiete"
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 15, 2010, 20:29:24 »
Po widoku jak koleżanki itp. osoby używają telefonu, to określenie odrzuca.

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: "uzywany przez kobiete"
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 15, 2010, 21:49:57 »
Stwierdzenie "używany przez kobietę" mnie zniechęca do zakupu.
Mnie rowniez, zgadzam sie z tym, co napisales.

*

Offline y37

  • ***
  • 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "uzywany przez kobiete"
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 15, 2010, 22:00:52 »
ja wiem ze kobiety nie dbaja o telefony i to od gimnazjum

kiedy ja głaskałem swoja motorole e398 po klapce to u dziewczyny upadek telefony z ponad metra na beton to byl dzien jak codzien
było: toshiba g900, htc wizard, nec mobilepro 900c, nokia e61, htc g1, iphone 3g,nokia n95,x10 mini pro,htc tynt II, htc g1, bb 9780

*

Offline Gemis

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gemis Home Page
  • Sprzęt: były:(Palm III => PalmIIIxe => iPaq3970 =>SPVC550=>HTC Trinity), jest:(iPaq rx3715 and HTC Iolite)
Odp: "uzywany przez kobiete"
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 15, 2010, 22:11:22 »
Zgadzam się z Wami totalnie. Nie widziałem jeszcze kobiety dbającej o telefon... Wrzuta do torebki razem z kluczami, kosmetykami, suszarką wiertarką i czymkolwiek co ta czarna dziura w sobie pomieści.. to normalka ;)

*

Offline haker305

  • **
  • 166
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire :)
Odp: "uzywany przez kobiete"
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 16, 2010, 11:15:35 »
Mnie strasznie śmieszy to określenie, jest żałosne - tak jakby kobieta była jakąś instytucją dbałości o sprzęt czy jaka cholera :D. Całkiem jakby to była gwarancja że sprzęt ma +5 do szpanu i +3 do wyglądu, do tego +1 do niezawodności (bo nasiąknął Kobietą!).
O w mordę, Andrzej, to Tytanowy Janusz! Ja myślałem, że on istnieje naprawdę, a to tylko legenda! Chodu!

*

Offline folekkutno

  • ****
  • 516
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsungi: i8000&i600
Odp: "uzywany przez kobiete"
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 16, 2010, 13:07:12 »
wiem jak obchodzi się z komórkami moja dziewczyna, dziękuję, postoję :P
wg mnie faceci lepiej dbają o swoje zabawki, jest tak jak z autem, no chyba że to sprzęt firmowy, czy używany przez jakiegoś budowlańca w ekstremalnych warunkach
i8000+i600=i8600 :D

*

dorsz85

Odp: "uzywany przez kobiete"
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 16, 2010, 15:05:48 »
kiedy ja głaskałem swoja motorole e398 po klapce to u dziewczyny upadek telefony z ponad metra na beton to byl dzien jak codzien
A co powiesz na to, że znam dziewczynę która rzucała SAMSUNGIEM o ścianę? :shock:

*

Offline Piotrekk992

  • **
  • 170
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nigdy nie rezygnuj z marzeń
  • Sprzęt: RAZR, HD2, 3G 8GB, 6650f
Odp: "uzywany przez kobiete"
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 16, 2010, 15:16:22 »
A ja akurat mam koleżankę która baaardzo dba o swoją słuchawkę (a mianowicie Samsunga Delphi). Od nowości folia na przodzie i tyle, cały czas w pokrowcu, i mogę śmiało przyznać że telefon pomimo że ma z pół roku jest jak nowy.
Nie mniej jednak zgodzę się że często kobiety nie dbają o swoje mienie. Tak jak mówicie - wszystko razem do torebki - a później widać efekty.

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: "uzywany przez kobiete"
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 16, 2010, 16:25:48 »
Moja dziewczyna ma telefon od chyba ponad roku i żadnej ryski :wink:

Ja kupiłem g900 z allegro, która to właśnie miała ów dopisek. Odbiór osobisty, tośka w stanie idealnym i faktyczni od kobiety, co jest drugim dowodem na to, że to, że słuchawka była używana przez kobietę, zupełnie nic nie znaczy. Może dbać, a może nie. Moja g900 z tego co wiem była nawigacją w aucie, także torebki prawdopodobnie jeszcze nie zwiedzała. Była bez foli na ekranie i nie tknięta. Jak ja nie kupiłem jeszcze brando, to ze 2 dni ponosiłem w kieszeni i pojawiły się małe ryski... :wink:

Miałem też do czynienia z agentkami ciskającymi swoimi SE o ścianę, że zaraz joysticki popadały i obudowy popękały. Widziałem też kolegów grających telefonami w piłkę :ohreally:

Niezły szpan, jak w tym kawale o dzieciach w piaskownicy :P
Dzieci w piaskownicy wraz ze swoimi super nowoczesnymi telefonami.
Jednemu dziecku telefon padł.
-A, to nic. Jutro tata pójdzie do sklepu i kupi mi nowy.
Dzieci- Taa, ale do końca dnia będziesz musiał kopać łopatką :D

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: \"uzywany przez kobiete\"
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 16, 2010, 20:12:40 »
Kobieta nawet jakby miala nie wyciągac telefonu z torebki to tam w środku on i tak ma piekło jak się obija o ten caly bałagan,ale to po wyciągnięciu zaczynają się schody,znam taką która rzuciła telefonem w kanara.

Połączone: Wrzesień 16, 2010, 20:14:03
To że babka dba o tel to mit nie mający związku z prawda,niszczą jak mogą najszybciej żeby misiaczek kupil szybko nowy.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: \"uzywany przez kobiete\"
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 16, 2010, 20:27:47 »

To że babka dba o tel to mit nie mający związku z prawda,niszczą jak mogą najszybciej żeby misiaczek kupil szybko nowy.

Bo są baby i kobiety. Wiem jak wyglądają 2 i 4 letnie telefony  u kobiet w mojej rodzinie. Stan jak po tygodniu po wyjściu z salonu, czyli brak znaczących śladów używania, brak rys.

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: "uzywany przez kobiete"
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 16, 2010, 20:28:31 »
A co z moją lubą? :mysli:
Elektryczne Gitary - Ona jest pedałem (live '97)

 :O Chyba jednak nie. A o telefon dba :ok:


*

Offline zajac

  • ****
  • 742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS III Black
Odp: "uzywany przez kobiete"
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 16, 2010, 21:06:50 »
Gdyby każda kobieta używała telefonu jak moja mama to brałbym w ciemno każdy z dopiskiem "używany przez kobietę". Oba telefonu zarówno służbowy jak i prywatny noszone zawsze w futerałach, w osobnych kieszonkach torebki, przez dwa lata użytkowania poprzedniego telefonu (Samsunga u700) nie ma na nim żadnej ryski, czy innej skazy świadczącej o używaniu telefonu, mógłbym śmiało powiedzieć że jest nowy i nikt wizualnie nie byłby w stanie stwierdzić że jest inaczej. Ale to tak jak sami zauważyliście wyjątki potwierdzający regułę. Kobietom i dziadkom mówi stanowcze NIE jeżeli chodzi o telefony i samochody  :E

*

Offline amonlb

  • **
  • 103
  • Płeć: Mężczyzna
  • Show me what you got
  • Sprzęt: HTC Trinity, Samsung Omnia, Zte Blade
Odp: "uzywany przez kobiete"
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 16, 2010, 21:23:29 »
Mam taką teorię... to że ktoś pisze "używany przez kobietę" może oznaczać że jest zadbany ale skoro wszyscy zgodnie twierdzą że ten dopisek odrzuca bądź wyostrza zmysł wzroku to może mylicie się w osądach i większość sprzedawców próbuje lojalnie ostrzec że kupowanie tego przedmiotu nie jest dobrym pomysłem. Dajmy na to że nie ma serca dziewczynie/żonie/mamie mówić że nie wystawi telefonu bo wygląda tragicznie więc podświadomie zamieszcza sygnał alarmowy.  :E


Chciałem jeszcze dodać że pytanie ankietowe jest błędnie skonstruowane bo odpowiedź TAK zaznaczą zarówno ci co pomyślą że to zdanie ma wpływ na ich wybór czyli patrzą na takie aukcje przychylnym okiem i tak samo zaznaczą ci którzy robią się bardziej podejrzliwi widząc to zdanie bo pomyślą "no ma wpływ w końcu wtedy bardziej uważam". Ale ja wiem że się czepiam.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2010, 21:38:18 wysłana przez amonlb »

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: "uzywany przez kobiete"
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 17, 2010, 16:16:53 »
No i ma to sens. Jedni się upierają, że to jest na plus lub - a inni wiedzą, że to jest loteria i znaczy tyle samo, co używany przez mężczyznę :P

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "uzywany przez kobiete"
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 17, 2010, 17:44:05 »
Mamy telefon zazwyczaj leży i zbiera kurz,pokaż mi telefon kobiety aktywnej,studentki,uczennicy,pani biznescośtam,jeżeli oczywiście widziałeś na oczy taki telefon.


Ryba rozbierał jakiś czas temu ajfona takiej kobiety,w środku znalazł cocacolę kawę piasek...
Cud że to jeszcze żyło.
Kumpel wyprzedaje co jakiś czas telefony po mamie i gorszej ruiny nie widziałem,moja siostra nie jest przypadkiem specjalnym , musi mieć nowy telefon częściej niż ja bo je normalnie zabija,kiedyś jej kupiłem wypas nokię na urki to po pół roku ją utopiła,w żygach jak wracała z panieńskiego kumpeli.Tak, jak kobieta nie ma gdzie haftować to wali do torby.
A dba jedynie o własną dupkę i świecidełka do których telefon nie należy.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline y37

  • ***
  • 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "uzywany przez kobiete"
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 17, 2010, 17:48:35 »
Tak, jak kobieta nie ma gdzie haftować to wali do torby.

 :E :E :E :E

sobie teraz przypomnialem jak siedzialem u koleznki ona zaczepiła o jakis kabel zasilajacy komputer spadl jej z biurka czyli ponad metr w dol a ona "ups"
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2010, 17:53:22 wysłana przez y37 »
było: toshiba g900, htc wizard, nec mobilepro 900c, nokia e61, htc g1, iphone 3g,nokia n95,x10 mini pro,htc tynt II, htc g1, bb 9780

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "uzywany przez kobiete"
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 17, 2010, 17:57:27 »
Dla faceta to tel czy zegarek jest biżuterią więc zadba o niego jak babka o swoje pierdzionki i wisiorki :E
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: "uzywany przez kobiete"
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 17, 2010, 21:56:11 »
uzywanych nie kupuje, ale jak sprzedaje zony PDA to jest jak nowy. w tym momencie spica po 2 miesiacach ma oryginalna folfie na klapce a sprzet jak nowy.
moge wstawic fotk idiamenta i magica po czasie dlugiego uzytkowanie , jak sprzedawalem. fortepianowe obudowy sa bez rysek. PDA od kobiety
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "uzywany przez kobiete"
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 19, 2010, 11:27:12 »
Od niejednego faceta dostaniesz taki sprzęt żywy przykład - Teflon,ten kolo sprzedawał X800 w stanie jak ze sklepu po najmniej roku użytkowania.
Morał- nie płeć a to jak użytkownik dba o sprzęt świadczy o tym w jakim to jest stanie.

Kumpel od ip z colą w środku ma też N8800 - przejechała po niej golfem,o innych wypadkach chyba wstydziła się rozmawiać ale całe blachy są pogięte,plastiki nie dochodzą a tel ma zdaje się od nowości.

Miałem kiedys przez kilka miesięcy nokie N72,poobijała mi się,porysowała...
Kumpel który ją ode mnie kupił używa od kilku lat bez zmiany stanu praktycznie :P
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline famous

  • **
  • 151
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia E63
Odp: "uzywany przez kobiete"
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 19, 2010, 14:43:46 »
Nie można uogólniać ani w jedną ani w drugą stronę. Choć znam kilka takich, które noszą swoje wymuskane świecące LG Shine w takich śmiesznych skarpetkach :D No i dzięki temu faktycznie wyglądają jak dopiero co wyciągnięte z pudełka.

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: "uzywany przez kobiete"
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 19, 2010, 14:49:25 »
Nie można uogólniać ani w jedną ani w drugą stronę. Choć znam kilka takich, które noszą swoje wymuskane świecące LG Shine w takich śmiesznych skarpetkach :D No i dzięki temu faktycznie wyglądają jak dopiero co wyciągnięte z pudełka.
hah.. :D Moj tatus kupil jakis badziewny futeral do swojego s7220... Od wkladania i wyciagania jest mnostwo rys  :grin: Pomysle, czy by mu nie kupic skarpetki, takiej jaskrawej  :E

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "uzywany przez kobiete"
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 19, 2010, 15:28:32 »
Jak można telefon w czymkolwiek nosić?
Przecież to bardziej przeszkadza niz pomaga na cokolwiek.
Jedyne słuszne miejsce na tel to kieszeń spodni.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: "uzywany przez kobiete"
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 19, 2010, 16:06:54 »
telefon trzymam w jednej kieszeni, w drugiej portfel i czasami g900 między nogą a portfelem. Najczęsciej  tosia ląduje w kaburę.

A na rowerze jedynym słusznym miejscem na telefon jest plecak, albo kieszeń w koszulce plus dodatkowe zabezbieczenie od potu jak chociażby skarpetka, albo szczelny woreczek od okularów :P Do tego obowiązkowo smyczka przypięta do majtek, bo telefon raz na 100 lat potrafi wyskoczyć z kieszonki :wink:

Jednocześnie pragnę zaznaczyć, że kieszeń nie jest dobrym miejscem na PDA z ramką, jak g900. Pot raz wniknął mi w LCD. Wymienili na gwarancji. Teraz głównie kabura :wink:

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "uzywany przez kobiete"
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 19, 2010, 16:48:20 »
Skoro z kabury czy innego badziewia i tak nie słychac dzwonka a tym bardziej nie czuć wibry to czemu nie w plecaku?
Chyba że odbieracie telefony i odpisujecie na esy/maile na środku ulicy albo w czasie jazdy  :P
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: "uzywany przez kobiete"
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 23, 2010, 17:14:32 »
dzwonka z niczego nie słychać. z kieszeni, plecaka, czy kabury. Poza tym od miesiąca przynajmniej nie użyłem głośnika z g900 :P :wink:
Przeczytaj posta jeszcze raz. Na rowerze telefon, czyli 6310i mam w plecaku, lub kieszonce. g900 w ogóle nie biorę :wink:

W "cywilu" mam 6310i w kieszeni i g900 w kaburze. A po to, że nie chcę co przerwę wyciągać tośki z plecaka, tylko po to, żeby sprawdzić, gdzie mam teraz lekcje :P

Teraz wszystko jasne? :ok:

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: "uzywany przez kobiete"
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 23, 2010, 17:31:35 »
Hmm, moja jakoś o swoje zabawki dba, ma mniej zjechane niż ja (N900 już zaliczyła lądowanie na beton).

Co do czarnej dziury w torebkach, siedzimy w autokarze, czegoś tam szuka już dłuższy czas, zrezygnowana "podaj mi latarkę". No i szuka dalej wspomagana latarką.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal