"Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"

  • 109 Odpowiedzi
  • 15156 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline apache4

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900 + Toshiba M400 + Motorola Milestone
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 30, 2010, 12:30:11 »
Nieprawda xD
Większość kieszeni w bojówkach tzw. cargo ma wystarczającą wielkość na EeePC (m65 idealne mieści 901)
It's beyond your imagination

*

Offline Shiryu

  • ****
  • 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: g900, SGS2, Wave 3, SGS4
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 30, 2010, 13:57:34 »
Temat przypomniał mi o tym filmie:
Zmagania blondynek ze smartphonem
Urzeknie Was moja historia? :P
Mitsubishi m320->Moto v547->HTC Tornado->Sgh-i600 (+g900)->Omnia 2->SGS2->SGS4

*

Offline Bacao

  • *****
  • 1582
  • Płeć: Mężczyzna
  • czyt. Bokął
    • PdaSite.pl-idealne miejsce w sieci dla Twojego PDA.
  • Sprzęt: Acer C110, Motorola Milestone
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 30, 2010, 14:06:15 »
Najlepszy podsumowaniem tego bedzie: aha :O
Troche dobija to ze takich ludzi jest wiecej...
Moj nick (apelido) znaczy tyle co usmiechniety :D
Toshiba G900--->HTC Universal (XDA EXEC)---> HTC Hermes (MDA Vario II)---> HTC TyTN II---> Nokia N810--> Acer C110 + Motorola Milestone

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 30, 2010, 15:09:34 »
OMG :O Podobają mi się reakcje badającego. Takie stonowane i pełne zrozumienia :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2010, 15:16:17 wysłana przez wikrap1 »

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 30, 2010, 15:33:59 »
Ja bym chciał się dowiedzieć w jaki sposób ta laska policzyła, że 9^2 to 33 :E

*

Offline syrjusz

  • **
  • 222
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 30, 2010, 15:54:43 »

Troche dobija to ze takich ludzi jest wiecej...
Co Cie tak dobija??
To jest odcinek z serii Reklam Telefonu, wiec osoby, reakcje, pytania sa ukartowane (w kazdej z reklam okazuje sie najbardziej intuicyjny telefon tej firmy -przypadek?)

Interesujesz sie nie wiem, moze narciarstwem alpejskim, ratownictwem, budowa i tuningiem silnikow albo moze MTB?? Umow sie na wywad, zadadza Ci pare pytan, umieszcze film na YT i zobaczymy co beda pisali userzy ww grup dyskusyjnych. Podpowiem, ze takze w stylu twojej wypowiedzi.

Ok nie nudze ale pomysl, ze 90% (tak szacuje) ludzi na swiecie ma smartphony w "D***E"
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2010, 15:58:13 wysłana przez syrjusz »

*

Offline Bacao

  • *****
  • 1582
  • Płeć: Mężczyzna
  • czyt. Bokął
    • PdaSite.pl-idealne miejsce w sieci dla Twojego PDA.
  • Sprzęt: Acer C110, Motorola Milestone
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 30, 2010, 16:04:20 »
Mozliwe ze te pytania sa ukartowane, tylko ze znam troche osob ktore kupuja palmtopy, tylko po to zeby poszpanowac.
Wszystko sie rozbija o to, ze ja nie kupuje nart za pare tysiecy, tylko po to zeby sie w nich pokazac, nie umiejac jezdzic.
Mozna by nawet powiedziec, bez przesady ze smartphony ma gdzies ponad 92% ludzi na swiecie, bo osoby majace dostep do internetu, jedzenie, jakies pieniadze itd. naleza do 8% najbogatszych ludzi na swiecie. Przynajmniej tak wynika ze statystyk, chociaz czesc z nich klamie.
Moj nick (apelido) znaczy tyle co usmiechniety :D
Toshiba G900--->HTC Universal (XDA EXEC)---> HTC Hermes (MDA Vario II)---> HTC TyTN II---> Nokia N810--> Acer C110 + Motorola Milestone

*

Offline syrjusz

  • **
  • 222
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 30, 2010, 16:14:25 »
tylko ze znam troche osob ktore kupuja palmtopy, tylko po to zeby poszpanowac
Wszystko sie rozbija o to, ze ja nie kupuje nart za pare tysiecy, tylko po to zeby sie w nich pokazac, nie umiejac jezdzic.

No ale laski z filmu maja w rekach smarta 1-raz w zyciu. :)
Zgadzam ludzie dla szpanu wszystko kupia takze znam takich mase.

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 30, 2010, 16:19:57 »
@Bacao: nart może nie kupujesz, ale zapewne również nie wykorzystujesz wszystkich możliwości i funkcji powiedzmy kuchenki mikrofalowej albo pralki (lub jeśli nie Ty osobiście, to np. Twoja mama). Bo większość osób używa mikrofalówki jedynie do podgrzewania choć potrafi ona więcej, a w pralce wykorzystują jeden czy dwa programy z dostępnych kilkunastu czy kilkudziesięciu. Ciekawe że nikt jakoś nie roztrząsa zagadnienia czy i te sprzęty nie są zbyt mądre dla swoich właścicieli  :P

*

Offline Bacao

  • *****
  • 1582
  • Płeć: Mężczyzna
  • czyt. Bokął
    • PdaSite.pl-idealne miejsce w sieci dla Twojego PDA.
  • Sprzęt: Acer C110, Motorola Milestone
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 30, 2010, 16:43:32 »
Lasi z filmu, albo mialy przygotowane pytania i odpowiedzi, albo sa tak glupie, ze nawet jesli by mialy palmtopy od paru lat, to dalej by ich nie "ogarnialy".  :wink:
Ogolnie to chodzi mi o ludzi, ktorzy wydaja gruba kase na sprzet ktorego nawet nie potrzebuja, ktorzy kupuja je tylko dlatego zeby pokazac sie znajomym.

Kapitanie, moze na jakims forum poswieconym sprzetowi AGD istnieje podobny watek  :E
Moj nick (apelido) znaczy tyle co usmiechniety :D
Toshiba G900--->HTC Universal (XDA EXEC)---> HTC Hermes (MDA Vario II)---> HTC TyTN II---> Nokia N810--> Acer C110 + Motorola Milestone

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 30, 2010, 16:46:03 »
Dokładnie. Nikt się nie zna na wszystkim i z tego powodu racjonalnym byłoby nie kupowanie smartfonów do pisania smsów, amortyzatorów foxa i osprzętu x.0 do jazdy po bułki itd.

Jak ktoś przy przedłuzeniu umowy weźmie coś za 1zł, to jeszcze jakoś to rozumiem.
Kupowanie czegoś dla szpanu też rozumiem. Jak czyjś system wartości znajduje się w zawartości kieszeni, ubraniach, samochodzie itp. to czemu zabraniać kupowania smartfona? Zawsze to jakieś pocieszenie dla takiej osoby :evil:

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 30, 2010, 16:56:48 »
ja uważam że za własne pieniądze niech sobie ktoś kupuje co chce
jego prywatna sprawa co on z tym zrobi, i nie powinniśmy oceniać ludzi pod względem posiadanego sprzętu
ocena pod względem wykorzystania i użycia też jest niewłaściwa.... jak chce dzwonić i wysyłać sms z DHD.....jego sprawa
można oceniać kulturę techniczną danego posiadacza czyli czy wie jak zrobić ,to co chce zrobić i chęć oraz umiejętność pozyskania wiedzy na temat sprzętu
posiadanie tego czy tamtego sprzętu to żaden szpan.... czasem pomyłka pod wpływem sprzedawcy który wciśnie byle sprzedać
sprzęt rozbudowany o funkcje jest lepszy od zwykłych fonów gdyż nigdy nie wiadomo co będzie człowiekowi potrzebne w życiu lub w pracy
zwłaszcza dzisiaj w dobie komputeryzacji wszystkich aspektów działalności człowieka
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 30, 2010, 18:13:30 »
@Bacao: nart może nie kupujesz, ale zapewne również nie wykorzystujesz wszystkich możliwości i funkcji powiedzmy kuchenki mikrofalowej albo pralki (lub jeśli nie Ty osobiście, to np. Twoja mama). Bo większość osób używa mikrofalówki jedynie do podgrzewania choć potrafi ona więcej, a w pralce wykorzystują jeden czy dwa programy z dostępnych kilkunastu czy kilkudziesięciu. Ciekawe że nikt jakoś nie roztrząsa zagadnienia czy i te sprzęty nie są zbyt mądre dla swoich właścicieli  :P
A to dlatego że sprzęt nie jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb jednego użytkownika.
Już kiedyś tu doszliśmy do wniosku że lepiej mieć więcej niż mniej więc dzisiejszy sprzęt elektroniczny ma więcej funkcji,całą masę,ile tylko producent jest w stanie tam napakować bo może ta jedna jedyna zaważy na zakupie.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 30, 2010, 19:14:18 »
I ktoś, kto chce dużo smsów stukać, czy rozmawiać dostaje sprzęt, który się szybko rozładowywuje i wysłanie smsa dłużej trwa :wink: Ale za to ma szereg funkcji, o których nie wie :tongue:

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: \"Smartphone\'y za mądre dla właścicieli?\"
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 30, 2010, 19:46:04 »
To jak z animacją którą masz w stopce,foobar jest prosty i przejrzysty a w winampie się połapać o co kaman nie idzie,który ma więcej użytkowników?

Połączone: Grudzień 30, 2010, 19:46:59
Ludziki są łapczywi na bajery niezależnie czy użyją ich czy nie. :P
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 30, 2010, 19:48:06 »
Dokładnie. Nikt się nie zna na wszystkim i z tego powodu racjonalnym byłoby nie kupowanie smartfonów do pisania smsów, amortyzatorów foxa i osprzętu x.0 do jazdy po bułki itd.

Przecież mamy koniec pierwszej dekady XXI wieku! To już nie są te czasy, kiedy chcąc używać komputera do poważniejszych zastosowań musiałeś znać przynajmniej BASICa. Obecnie dzwoniąc do znajomych nie musisz nawet pamiętać ich numerów - wystarczy, że raz wpiszesz je do pamięci telefonu. Współczesne udogodnienia techniczne mają do to siebie, że chociaż stoją za nimi niewyobrażalnie skomplikowane projekty, możliwe dzięki złożonym pracom badawczym, to obsługa finalnego produktu jest banalnie prosta. Użytkownik nie musi tak naprawdę mieć pojęcia o tym, jak dany sprzęt działa. Wszystko załatwiają kolorowe ikonki i wyraźne napisy.
Oczywiście - kogoś mogą pewne funkcje nie interesować. Sam nigdy na żadnym ze swoich urządzeń nie instalowałem oprogramowania sprawdzającego sytuację na giełdzie papierów wartościowych. ;) Niemniej pewnym marnotrawstwem urządzenia jest niewykorzystanie go do zadań, do których już od dawna standardowo wykorzystujemy komputery (www, IM, e-mail, bawet głupie sprawdzanie Facebooka). Kupić androidowca i wykorzystywać go tylko i wyłącznie do dzwonienia i pisania SMSów?

Mnie osobiście śmieszy inna sprawa. Ponad dwa lata temu, gdy używałem Wizarda (a potem Universala) różni ludzie różnie reagowali. Jedni brali go za iPhone'a, inni reagowali zaciekawieniem, u jeszcze innych budził reakcję w stylu: "A na cholerę Ci taki telefon?". Ci ostatni za punkt honoru brali sobie udowodnienie mi, że nie potrzebuję takiego "drogiego telefonu" (bo rzecz jasna nie wiedzieli po ile stoją Wizardy na Allegro :P). Pamiętam, że wtedy podejrzewałem, że nie minie dużo czasu, a i nich zobaczę "szpanerskie" telefony z dotykowym ekranem. I co? Miałem rację! Dokładnie te same osoby, które jeszcze kilka lat temu za wszelką cenę próbowały mnie przekonać, że "telefon służy do dzwonienia i pisania SMSów, reszta to szpan" używają dzisiaj multimedialnych telefonów z dotykowym ekranem (czasem i smartfonów z systemem operacyjnym). ;)

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 30, 2010, 20:30:46 »
Postęp a w tym przypadku promocja u opa,wtedy naprawdopodobniej pozornie nie było ich stać i bronili sie przed przyznaniem się do tego a fakty są takie że zawsze każdego było stać bo nawet nie zadali sobie minimalnego wysiłku aby sprawdzić ile to kosztuje.
Dzis sporo osób myśli że lapek mniejszy jak 10" musi kosztować gigantyczne pieniądze bo taka miniaturyzacja a przeciez to normalny komputer,UMPC to już nawet nie śmieją pytać bo jak w najnowszych filmach o Bondzie agenci tego używają to pewnie milion baniek najmniej to kosztuje a co ja jakimś szpiegiem jestem żeby taki mieć?
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

dorsz85

Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 30, 2010, 22:17:35 »
Gdy ostatnio przy koledze wyciągnąłem Uniego usłyszałem, że mam bardzo małego laptopa i pewnie wydałem na takie gó*no kupę kasy. A ty mówisz, że trzeba mieć UMPC, żeby ludzie myśleli, że masz kasy jak lodu :E
Myślę, że dodatkowo rolę odgrywa tu fakt, że w Polsce przeciętny człowiek widzi w tym zwykły telefon. Pamiętam, że gdy kupowałem pierwszego palmtopa(Axima) wszyscy dookoła próbowali mnie przekonać, że to jest zwykły telefon.

*

szeset

Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 30, 2010, 22:44:32 »
Jak teraz by się wyjęło UMPC, to pewno były by komentarze typu:"O, nowe PSP Go! ? Daj pograć." <rumuńska panda mode on> :E
A Uni jako mały lapek... no niby racja :D Chyba sobie kupie :P no bo w końcu
Cytuj
szpan to szpan :P

*

Offline WiLLove

  • **
  • 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Apple iPhone 3GS
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 31, 2010, 00:30:43 »
Może i ja się wypowiem  :grin:

Ostatnio jakoś natchneło mnie by oglądać filmy w TV (zwykle tego nie robię). No i po 5 minutach filmu zaczyna się 30minutowa reklama. A tu reklama plusa. "[...]-Jaki telefon? - a taki hatece hade dwa pięć megapiksela".

No i jak tu normalny zjadacz chleba ma to ocenić? Mam bogatych rodziców/sam się dorobiłem to kupuje sobie telefon . O reklama plusa. O 5mpx. I tak korzystamy tylko z sense... Normalnie makabra.

Ostatnio z jednym gościem na jakimś forum motocyklowym kłuciłem się o jego przeżyciach z HD2. Na koniec wyznał że sprzedał go bo "zżerał mu za dużo bateri oraz wieszał mu się soft". Normalnie myślałem że wybuchnę. Potem wspomniał że non stop siedział na HSPDA connect.  :E Ale to już inna historia.

Mi osobiście przypadła tośka do gustu. Większy ekran spełnia swoje zadanie. Przeglądanie internetu, palringo nie sprawia większych problemów. Nawet ciekawe filmy da się na nim spokojnie oglądać. Niestety, do reszty ogranicza mnie hardware (sterowniki grafiki - albo raczej ich brak) oraz wiele niedociągnięć. A jak tu się czyta że ktoś wymienił sprzęt z najlepszą (wg mnie) klawiaturą na rynku PDA i zajefajnym dizajnem to bo nie potrafił 3G wyłączyć, to się normalnie nóż w kieszenie otwiera


*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 31, 2010, 01:08:57 »
Panowie, nie chciałbym wam przerywać tej jakże pasjonującej dyskusji, ale czy na prawdę wierzycie, że teraz jest coś takiego jak szpan telefonami? Wam to się chyba w głowach poprzewracało, szpan telefonem to był jak kolorowe ekrany wchodziły na rynek i telefony były coraz mniejsze. Teraz nie ma to znaczenia, ludzie, którzy nie wykorzystują większości funkcji nie kupują nowych modeli za kupę kasy dla szpanu, tylko dlatego, że są nowe! Tak trudno na to wpaść? Najzwyczajniej w świecie ludzie lubią zmieniać zabawki na nowe, mało kto kupuje stare, używane telefony, a w tych czasach na pewno nikt nie wróci do Nokii 3310, bo i po co? Kolejny argument z tym, że nowe telefony kosztują kupę kasy jest też nietrafiony - zawsze nowe kosztowały sporo.
Czym ludzie mają szpanować w telefonach, skoro teraz każdy ma komórkę i każdy ma praktycznie te same funkcje? Większą liczbą mpix? To chyba jakiś żart. Nie ma czegoś takiego jak szpan telefonem w obecnych czasach i nie liczcie na to, że ludzie będą kupować tańsze telefony lub starsze modele. Jedyne, czym można teraz szpanować to logo Apple z tyłu obudowy lub telefonami zdobionymi diamentami. Jak wiadomo, wspaniała firma Apple, zawsze kojarzona była z prestiżem, a więc odkąd mamy iPhone to tutaj kompletnie nie chodziło _nigdy_ o jego funkcjonalność, tylko o logo. To jest jedyny szpan telefonem jaki znam, ale i to nie do końca, bo coraz więcej ludzi zaczęło kupować iPhone z powodu jego funkcjonalności w nowszych wersjach, odkąd zaczął się do czegokolwiek nadawać.

Nie wiem czy jest tu jakieś kółeczko geeków czy co, że tak staracie się tępić ludzi, którzy kupują te elitarne HTC z tajemniczym WM przeznaczonym tylko dla zawodowców :) Do obrazu szpanera bardziej podchodzi mi osoba, która rejestruje się na forum związanym z technologiami mobilnymi i wypisuje w polu "Sprzęt" milion modeli, jakie posiada, wszystkie karty pamięci, akcesoria, modyfikacje itp. :P

To ostatnie zdanie jest w formie żartu, gwoli ścisłości.

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 31, 2010, 09:58:45 »
Nie chce mi się czytać całego wątku, ale sądząc po tematach jakie się pojawiają w różnych działach widać to doskonale.
Bezmózgi, za których trzeba wszystko poszukać, wskazać, a najlepiej zrobić, bo sami nie umieją czytać ze zrozumieniem
i myśleć logicznie.
Sporo to pewnie napalone dzieciaki, które myślą że są fajni jak kupią smartfona.
Wprowadzenie testu na inteligencję przy rejestracji nie jest takim złym pomysłem.

BP NMSP

Lost in universe.

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 31, 2010, 15:00:26 »
Damkol- nie do końca się z tobą zgodzę. Co innego, jeżeli coś jest już dawno opisane na forum 10 razy, to rozumiem frustrację, ale jeśli przychodzi ktoś na forum, to nie musi wszystkiego wiedzieć i przychodzi po jakąś prostą informację, która jest mu potrzebna w danej chwili. Jak ktoś na forum rowerowym napisze, że ma problem nie wiem z wyczyszczeniem piast, to co, mam rozłożyć ręce i śmiać się, coza kretyn na forum przyszedł? Sam przecież pare lat temu nic nie wiedziałem o rowerach, to czemu teraz mam się śmiać? Dziele się swoją wiedzą i doświadczeniem i tyle. Taka rola forum IMO.

*

dorsz85

Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 31, 2010, 18:08:41 »
@Bat.
Najnowszym modelem telefonu też można szpanować. Zawsze jakaś forma szpanu jest. Tego się nie zmieni.

@damkol
wikrap1 ma racje. Gdyby było tak jak mówisz to fora nie były by potrzebne. Wystarczyło by duże FAQ. A jeżeli znajdzie się kolejny, który nie umie czytać i używać Google to administracja działa.

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 31, 2010, 20:02:30 »
wikrap1, w domyśle właśnie o to chodzi - o poruszanie spraw po raz n-ty - spraw opisanych w faq i poradnikach,
problemy rozwiązane, etc.
W tym tygodniu widziałem conajmniej 10 takich wątków. Najgorsze w tym wszystkim jest przeświadczenie tychże
uzyszkodników, że oni są wyjątkowi i nie ważne że dany temat już był.
Lost in universe.

*

dorsz85

Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 31, 2010, 20:19:07 »
Tutaj masz racje. Najpierw napisze post "niedziała mi blutuf jak wgrac nowy łindołs pozdro" a potem się dziwi, że nikt nie chce mu pomóc. Ale moderatorzy, administratorzy i cała reszta działają więc nie ma tutaj dużo takich wątków. I za to wielkie podziękowania!
Ostatnio też widziałem taki wątek i nawet postanowiłem gościowi pomóc mimo, że był napisany bardzo podobnie jak przykład wyżej. Na szczęście zrozumiał o co chodzi. Ale fragment w jego wypowiedzi, że wizard to komórka mnie rozbroił.

PS.
Ostatnio na forum ktoś napisał, że z tego forum robi się "forum onetu". Nie pamiętam gdzie to było, ale aż jakieś "piękne" słowa cisną się na klawiaturę.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2010, 20:21:45 wysłana przez dorsz85 »

*

userPEST

Odp: \"Smartphone\'y za mądre dla właścicieli?\"
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 31, 2010, 22:06:23 »
To jak z animacją którą masz w stopce,foobar jest prosty i przejrzysty a w winampie się połapać o co kaman nie idzie,który ma więcej użytkowników?

Połączone: Grudzień 30, 2010, 19:46:59
Ludziki są łapczywi na bajery niezależnie czy użyją ich czy nie. :P
a slyszal moze foobara na dobrej karcie muzycznej w trybie 24/192 i ten sam utwor na oplutym tu winampie?? oczywista na sluchawkach. demony sie kryja i zmykaja do szatni lizac rany.
Poza tym ja do pisania smsow to sie kupuje e61/61i/62/63/71 itd albo i780 a nie nic innego.

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 01, 2011, 09:02:27 »
panowie ....telefon/pda to żaden szpan........jak ktoś chce wydać parę    PLN na to to niech sobie z tym robi co chce...... jak nie umie to niech pyta ..... pomożemy tak czy inaczej.........ludzie pasjonują się rybami , samochodami,znaczkami itp
do wszystkiego mają fora i tam szukają pomocy by swoje pasje rozwijać w gronie takich samych zapaleńców jak oni....nasze forum pomaga i pytanie...... jak dogonić krzyżyk na ekranie czy jak stworzyć własny rom to są tylko pytania a my jak umiemy i chcemy to odpowiadamy...... a jak nie to nikt i nic nas nie zmusza
więc po co podnosić w tym temacie swoje ego mówiąc że problem z kalibracją ekranu jest prosty i telefon przerósł właściciela poziomem wiedzy?....... jak coś już na forum było to wystarczy napisać szukaj czy podać odnośnik... i koniec
pierwszy raz zawsze jest trudny a potem każdy sam się rozwija w pożądanym kierunku, a jak sprzęt nie pasuje to rynek jest zasypany i zawsze można zmienić
pozdrawiam wszystkich ....wszystkiego najlepszego w nowym roku
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 01, 2011, 12:38:58 »
Ja nie jestem żadnym przeciwnikiem "szpanu". Wprost przeciwnie, moim zdaniem to zjawisko pociąga za sobą sporo pozytywnych aspektów (choć ma także kilka negatywnych). Gdyby faktycznie działał model "wystarczy mi Nokia 3210" to rynek telefonów komórkowych od dekady stałby praktycznie w miejscu. Producenci wymyślaliby coraz ładniejsze słuchawki służące praktycznie tylko do dzwonienia i SMSowania, a jedynym wyznacznikiem zamożności byłoby posiadanie "designerskiej" komórki, która jednakże służyłaby tylko do pisania SMSów i dzwonienia. Z drugiej strony mielibyśmy rynek palmfonów dla niewielkiej, zamkniętej grupy użytkowników, który z samej definicji przynosiłby dość ograniczone dochody. Producenci mieliby więc znacznie mniej pieniędzy na finansowanie badań i wdrażanie nowych technologii, a sam sprzęt byłby relatywnie drogi.

Bajery w jakie współcześnie wyposaża się telefony może nie zawsze są zbyt wyszukane i sensowne z punktu widzenia bardziej zaawansowanego użytkownika. Niemniej nawet takie "bzdury" wymagają prac badawczych, dzięki czemu zwiększa się potencjał urządzeń. Zwykli użytkownicy będą chcieli chwilowo zaszpanować nową (choćby banalną) funkcją telefonu - rzucą się na nowy model. Producenci otrzymają zastrzyk gotówki, którą będą mogli przeznaczyć na kolejne prace projektowe i w ten sposób całą impreza będzie trwała dalej. ;)

Mnie drażni inna rzecz - sztuczny "ascetyzm" powszechnie spotykany w naszym społeczeństwie. Danej osoby albo nie stać na dany sprzęt, albo też nie chce na niego wydawać pieniędzy. Widząc, że ktoś posiada takie urządzenia (choćby to był świadomy pasjonat nowych technologii) zarzuca mu rozrzutność i szpanerstwo, za punkt honoru stawiając sobie udowodnieniu mu, że wszystko czego potrzebuje to Nokia 3210. ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2011, 12:42:14 wysłana przez Atlantis »

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: "Smartphone'y za mądre dla właścicieli?"
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 01, 2011, 12:57:12 »
tu raczej nie chodzi o prace badawcze ani kreatywność producentów tylko o dostępność komponentów "all in one". Wkładają jedną kostkę która odpowiada za wszystko i to cała tajemnica i wszechobecnych bajerów i podobieństw między różnymi modelami