"Pan Samochodzik i Tajemnice Pragi"-Nawigacja w sa

  • 2 Odpowiedzi
  • 1735 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jasztol

  • ***
  • 278
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq 3950, Zaurus SL 5500, GPS Heicom 303MMF
"Pan Samochodzik i Tajemnice Pragi"-Nawigacja w sa
« dnia: Wrzesień 04, 2006, 15:16:29 »
Hehe, kto ogladal taka kiepska polsko-czeska ekranizacje  Pana Samochodzika z 1988 roku "Pan Samochodzik i tajemnice Pragi" (najepsza wzorcowa ekranizacja to oczywiscie z Mikulskim w roli glownej)? Tam w pewnym momencie jada takim niby nowoczesnym samochodek pana Samochodzika i gosc ma w nim nawigacje hehe. Glos tej automapy jest strasznie "robotowy", w pewnym momencie pokazuja zblizenie na automape i to wyglada jak jakis screenshot z Automapy  z obiektami 3D ustawionymi na mapie (jakis kosciol, most itp) i strzalka posuwajaca sie po ulicy. Dzieciak w samochodzie sie pyta,jak samochod wie, gdzie jest na mapie, a pan samochodzik odpowiada, ze samochod ma umieszczone kamery i optycznie porownuje okolice z baza danych w komputerze i przetwarza to na odwzorowanie na mape hehe.
Stad pytanie: Film byl zrobiony w 1988. Kiedy sie pojawily pierwsze komercyjne rozwiazania nawigacji na bazie GPS w samochodzie? 1992?
Pozdro

*

Offline McMike

  • *****
  • 1585
  • Płeć: Mężczyzna
  • McMike
  • Sprzęt: E90, Asus A639, AM 4.1 + S8 i octa
Też Ci sie przypomniało;)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 04, 2006, 18:46:14 »
Ja to oglądałem:) Przypadkiem Pana Samochodzika nie gra w tej części Janusz Gajos? ;) (tak dawno to było, że zapomniałem :P ).
Pomysł mieli ciekawy...ale rzeczywiście łatwiej teraz satelitę namierzyć:)
Poza tym, kamery/radary teraz stosują w lepszych samochodach nietylko do parkowania, ale i sprawdzania przekraczanej linii pasa, którym jedziemy, jak i do określenia odległości pomiędzy najbliższymi innymi uczestnikami ruchu drogowego.

Odpowiedź na Twoje pytanie - 1990r.


Pozdr
Rząd nic nie robi i to się najbardziej chyba Polakom podoba =)

*

Offline Reptil3

  • ****
  • 695
  • Dell x50v, HTC Wizard
"Pan Samochodzik i Tajemnice Pragi"-Nawigacja w sa
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 04, 2006, 20:14:14 »
Swoją drogą to chyba było "i praskie tajemnice".
Poza tym imdb trochę inaczej pamięta ten film.
http://www.imdb.com/title/tt0098058/