lekko sflustrowany

  • 50 Odpowiedzi
  • 6202 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline qrzysztof

  • **
  • 247
  • Sprzęt: HTC One S
Odp: lekko sflustrowany
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 17, 2009, 12:00:30 »
tej omni pro tez niczego nie brakuje
http://www.pdadb.net/index.php?m=specs&id=1864&c=samsung_omnia_pro
Brakuje jej wejścia na standardowe słuchawki. Te przyzwyczajenia z HD.. ;)

Poza tym ok. Ale jakaś rewolucja to, nie oszukujmy się, nie jest. Problemu, o którym piszemy w tym temacie, na pewno nie rozwiąże.
Pomyśl dwa razy zanim skierujesz kogoś do wyszukiwarki!

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: lekko sflustrowany
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 17, 2009, 12:13:05 »
A ja mam X51v i mam mobilne centrum rozrywki :)  B) Tylko internet by się przydał w oparciu o kartę SIM do tego, w przyszłości upgrade RAM do 128 i pełnia szczęścia :)

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: lekko sflustrowany
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 17, 2009, 12:58:50 »
tej omni pro tez niczego nie brakuje
http://www.pdadb.net/index.php?m=specs&id=1864&c=samsung_omnia_pro
Brakuje jej wejścia na standardowe słuchawki. Te przyzwyczajenia z HD.. ;)

Poza tym ok. Ale jakaś rewolucja to, nie oszukujmy się, nie jest. Problemu, o którym piszemy w tym temacie, na pewno nie rozwiąże.

niestety qualcomm to nie wypał co to za centrum multimediow jak nie mozna ogladac divx bez konwersji + napisy
to samo gry 2D których jest cała masa
http://www.handango.com
http://www.pocketgear.com
emulator mame i gry ze starych komputerow c64 atari te z bilardów


co do słuchawek mam przejsciowke na minijacka  i moge podczas ogladania czy słuchania odebrac rozmowę przejsciowka ma mikrofon, w xperi zrzucałem słuchawki wyrywałem wtyczke co kończyło sie nie raz nie przelaczaniem sie ze sluchawek
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: lekko sflustrowany
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 17, 2009, 13:29:26 »
Się konwersacja zrobiła. I przekonaliście kolegę że PPC nie służy do grania, ale to jest nie do końca prawda!
Emulatory, GBA, GBC, NES, SNES, Atari, ZX Spectrum, PalmOS, PSX, ScummVM, gry z PDAMill, Astraware, Handango, zaledwie mały procent tego jest dostępny chociażby na iPhona!
Tylko jak chcecie grać na tych dupiastych hadekach, skoro wy tak przycisków nie macie?  :mysli:

*

Offline qrzysztof

  • **
  • 247
  • Sprzęt: HTC One S
Odp: lekko sflustrowany
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 17, 2009, 13:34:54 »

niestety qualcomm to nie wypał co to za centrum multimediow jak nie mozna ogladac divx bez konwersji + napisy
to samo gry 2D których jest cała masa
http://www.handango.com
http://www.pocketgear.com
emulator mame i gry ze starych komputerow c64 atari te z bilardów
Ja sobie kupiłem takie urządzenie bo divixów nie oglądam (zresztą ściąganie i oglądanie divixów powoli odchodzi bezpowrotnie do lamusa). A jeśli nawet coś obejrzę - to po polsku lub po angielsku, gdzie napisy nie są mi potrzebne. Zresztą - oglądanie w telefonie czegoś z napisami?  :shock: W kinie jeszcze się da, na kompie jest już tak sobie, ale na telefonie? Tak samo, z czytaniem książek - ludzie, litości  :mrgreen:

Jeśli chodzi o filmy to mam nadzieję, że w ciągu paru najbliższych lat streaming i flash w urządzeniach mobilnych staną się na tyle popularne, że żaden desperat nie będzie musiał ściągać divixów na kompa i przegrywać ich na telefon.

Gry mnie interesują o tyle, że przez pół roku zagrałem raz w domyślnie zainstalowanego Teetera. I tyle. Gdybym chciał grać to bym się zdecydował na coś z klawiaturą sprzętową.

Wiadomo, że kieszonkowiec nie zastąpi nikomu całego świata. Na tyle, na ile urządzonko wielkości płaskiej paczki papierosów jest w stanie spełnić moje oczekwiania, na tyle je w mniejszym lub większym stopniu spełnia. Pewne zastrzeżenia mam, ale gdybym miał drugi raz podejmować decyzję o zakupie zdecydowałbym się na ten sam model :)
Pomyśl dwa razy zanim skierujesz kogoś do wyszukiwarki!

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: lekko sflustrowany
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 17, 2009, 13:40:31 »
Cytuj
Ja sobie kupiłem takie urządzenie bo divixów nie oglądam (zresztą ściąganie i oglądanie divixów powoli odchodzi bezpowrotnie do lamusa). A jeśli nawet coś obejrzę - to po polsku lub po angielsku, gdzie napisy nie są mi potrzebne. Zresztą - oglądanie w telefonie czegoś z napisami?   W kinie jeszcze się da, na kompie jest już tak sobie, ale na telefonie?
Obejrzałem przynajmniej 10, jeszcze na 2,8 qvga. Na telefonie nie oglądałbym, na ppc to co innego.

3,8 cala wvga na którym nie da się obejrzeć płynnie filmu z napisami w .smi, suuper


podsumowując temat, brak świadomości co potrafi ppc.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline qrzysztof

  • **
  • 247
  • Sprzęt: HTC One S
Odp: lekko sflustrowany
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 17, 2009, 13:54:07 »
A to 2,8 to ppc był?  :grin: Przez lupę? ;)

Filmów na urządzeniu mobilnym (może być?), oprócz krótkich z YT nie oglądam i oglądać nigdy nie będę. Więc w dyskusję się nie wdaję. Te z YT chodzą płynnie, divixy może nie - to nie moje zastosowanie, nie obchodzi mnie to. Zresztą w żadnej specyfikacji, żadnego telefonu nie zauważyłem pozycji "możliwość oglądania divixów". Podsumowując - filmy oglądać się da jak najbardziej, divixy - być może - niekoniecznie.

Zrzutowałem możliwości urządzenia na swoje potrzeby i jestem z rezultatu zadowolony. Urządzenie jest po to żeby mi służyć, a nie po to żeby zabierać mi czas. Pewne funkcje multimedialne ma, i to całkiem duże, natomiast z racji swojej wielkości siłą rzeczy nie jest w stanie zaspokoić wszystkich w tym zakresie potrzeb.

Temat przeniesiony i zgodnie z przewidywaniami robi się zupełny OT.
Pomyśl dwa razy zanim skierujesz kogoś do wyszukiwarki!

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: lekko sflustrowany
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 17, 2009, 13:58:05 »
Cytuj
Zresztą w żadnej specyfikacji, żadnego telefonu nie zauważyłem pozycji "możliwość oglądania divixów". Podsumowując - filmy oglądać się da jak najbardziej, divixy - być może - niekoniecznie.
Tym się właśnie różnimy. PPC to wyjątkowo kiepskie rozwiązanie do funkcji telefonicznych.

Cytuj
Temat przeniesiony i zgodnie z przewidywaniami robi się zupełny OT.
Do tego służy HP, od początku ten temat miał predystynację, żeby tu trafić.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline qrzysztof

  • **
  • 247
  • Sprzęt: HTC One S
Odp: lekko sflustrowany
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 17, 2009, 14:05:01 »
- Globalbus!
- co?
- telefon ci dzwoni..
- osz ty durna babo, ile razy ci mam powtarzać, nie telefon tylko ppc!  :grin: :mrgreen: :D


Pomyśl dwa razy zanim skierujesz kogoś do wyszukiwarki!

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: lekko sflustrowany
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 17, 2009, 14:07:58 »
...
w G900 mam kartę play online, na którą zadzwonić się nie da :P
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: lekko sflustrowany
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 17, 2009, 14:10:30 »
mysle ze wiekszość kupiła touch HD w amoku bo ładnie wyglądał i to HTC takie HIGH a teraz dociera do was ze to nie działa, tam to nie działa, 10 zmiana romu nic nie daje, akcelerometr nie zastąpi prostego pada

w kinie z odległości 30cm  myśle zebyś nic nie zobaczył tym bardziej napisów

filmów obejrzałem na pda ze sto albo wiecej i to nie zebym na siłe się upierał przy pda tylko to mam w kieszeni jak gdzieś kwitne, uzywam głównie jako telefonu i organizera reszta jest jakoby przy okazji
niestety czesto bywa ze gdzies muszę czekać a czekanie się dłuży jesli do 20min to wejde na www ewentualnie zagram gdy sie przedłuża jakis film albo odcinek serialu  zawsze obejrze, nie mam problemów z czytaniem napisów

granie i ogladanie odchodzi do lamusa na pewno na touch HD, oczywiscie dla wytrwałych konwersje itp ale po dłuższym czasie i tak to nie działa miałem xperie pierwsze miesiace zachwytu potem gorzej

 


 
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline qrzysztof

  • **
  • 247
  • Sprzęt: HTC One S
Odp: lekko sflustrowany
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 17, 2009, 14:15:47 »
No to zagiąłeś mnie. Pewnie na wszelki wypadek nosisz przy sobie stacjonarny   B)
Napisane: Maj 17, 2009, 14:11:11
granie i ogladanie odchodzi do lamusa
O graniu nic nie pisałem, że odchodzi do lamusa. Przeciwnie, ten rynek ma przyszłość. Touch HD po prostu nie jest do gier - dlatego ja go kupiłem. Etap gier mam już za sobą od ponad 10 lat.

Oglądanie też nie, bynajmniej. Oglądanie divixów - tak, i to nieuchronnie.

Ja jak gdzieś kwitnę słucham audiobuków. Filmy mnie mniej interesują. Dochodzi jeszcze dyskomfort z ich oglądaniem na czymś tak małym i to w różnych warunkach (na przykład przy świetle słonecznym).
Pomyśl dwa razy zanim skierujesz kogoś do wyszukiwarki!

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: lekko sflustrowany
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 17, 2009, 14:18:53 »
Cytuj
No to zagiąłeś mnie. Pewnie na wszelki wypadek nosisz przy sobie stacjonarny
nokię 6070 aktualnie. Wracam do pomysłu powrotu i600.

Cytuj
to w różnych warunkach (na przykład przy świetle słonecznym).
kiedyś były takie fajne ekrany(np w hermesie), że nawet w "słońcu południa" leżąc plackiem mogłem obejrzeć odcinek latającego cyrku.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: lekko sflustrowany
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 17, 2009, 14:33:20 »
problem jest jeden główny czemu HTC nie dało marvella 800MHz a dało przywolnego qualcomma, który potrafi się przycinać prz naciskaniu zielonej słuchawki
jaki wyzszy koszt produkcji 50zł ?
Za dwa razy bardziej wydajny procesor wykonany w nowej technologi który w trybie turbo  pobiera tyle samo prądu co qualcomm .
Jest ktoś kto popiera stanowisko HTC ? Wsadzanie przywolnych procków, żeby chociaż dali ten 1GHz bardziej wydajny i mniej prądożerny a tu dalej qualcomm 528Mhz diamon2 itp
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: lekko sflustrowany
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 17, 2009, 14:49:48 »
Cytuj
problem jest jeden główny czemu HTC nie dało marvella 800MHz a dało przywolnego qualcomma, który potrafi się przycinać prz naciskaniu zielonej słuchawki
jaki wyzszy koszt produkcji 50zł ?
Za dwa razy bardziej wydajny procesor wykonany w nowej technologi który w trybie turbo  pobiera tyle samo prądu co qualcomm .
Jest ktoś kto popiera stanowisko HTC ? Wsadzanie przywolnych procków, żeby chociaż dali ten 1GHz bardziej wydajny i mniej prądożerny a tu dalej qualcomm 528Mhz diamon2 itp
Umowa między qualcomm a HTC,  że będą wykorzystywać ich układy.
W takich wypadkach należy zostawić logikę, tak samo można powiedzieć "po co intel rozwijał i promował beznadzieją architekturę netburst?". W końcu musieli przyznać się do porażki, kiedy notebookowe układy Dothan były szybsze od najdroższych P4, nawet przez chwilę była płyta ATX Asusa z notebookowym gniazdem na procesor.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline cyther

  • ***
  • 403
  • Płeć: Mężczyzna
  • W oczekiwaniu na nowe cudo z Jolla Mobile
  • Sprzęt: HTC Touch Pro/ Nokia n900/ Nokia n9/ LG 4X HD
Odp: lekko sflustrowany
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 17, 2009, 14:55:43 »
Widzę, że się ładny flamewar zrobił...  :grin:

Skręca mnie jak widzę, co wyprawiają producenci pocketów. Nic dodać, nic ująć-postępująca ajfonizacja. Bezprzyciskowatość, zoomowatość i multitouchowatość na potęgę...
O smutna godzino!



TAEL ROM v5.23683 [30AUG10]
Radio 1.14.25.35

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: lekko sflustrowany
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 17, 2009, 15:00:24 »
zemsci sie to na htc, w koncu konkurencja depcze im po pietach a nawet wyprzedziła
myśle ze qualcomm podpisał super umowe na stare procki choć wiedział ze wypuszcza nowy  model, a zachłanne HTC kupiło go za grosze i wciska gdzie popadnie, przeciez by mogli dać  1GHz jak w toshibie

Touch HD po prostu nie jest do gier - dlatego ja go kupiłem. Etap gier mam już za sobą od ponad 10 lat.
ja mowie o graniu dla zabicia czasu śmieszne gry z przed 15lat  fajnie powspominac jak sie chodzilo na bilardy i za dwiedychy 3min sie pograło

zeby naprawde pograc to musi być porządny sprzęt albo konsola internet plus dobre pingi kto tego nie ma ma etap grania za sobą, gram ponad 20lat przeszedłem wszystkie etapy grania od grafiki z kwadratami i literką H jako samochód, ale na szczęście ostatniego etapu samego grania nie zakończyłem  :O~
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: lekko sflustrowany
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 17, 2009, 15:14:50 »
a zachłanne HTC kupiło go za grosze

HTC zawsze było mocno oszczędne i cięło koszty. Przykładem może być chociażby Universal, który w planach miał mieć zarówno 128MB ramu, jak i GPS. Uznali że byłoby taniej, gdyby zrezygnowali z tych nowinek.
I takich urządzeń jest kilka.

Konkurencja? Spójrzmy prawdzie w oczy. HTC jest liderem i pozostanie nim jeszcze długo, niezależnie od ruchów konkurencji. Dlaczego? Bo ma historię i reklamę na tyle dobrą, że teraz dzieciak opowiadający kolegom "Kupię sobie hatece" jest o wiele bardziej trendi niż dzieciak opowiadający "A ja mam nokię z dotykiem".

Osobiście znam ludzi, dla których prostokątne urządzenie z ekranem dotykowym, już nieważne czy z GSM czy nie, to właśnie nie PDA, a HTC lub SPV.

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: lekko sflustrowany
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 17, 2009, 18:25:06 »
pozostaje mieć nadzieje ze qualcomm juz nie produkuje starch procków a HTC wyczysci szybko ich magazyny i w niedlugim czasie moze przy diamondzie 3 bedzie w koncu cos sensownego

z drugiej strony jakby universal mial gps i 128MB ram to pewnie miałbym go dalej i nie wydałbym kupy szmalu
wiec moze wiedzą co robią

sam kiedys na pda mowilem mda  :E wiec wiele się nie zmieniło
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2009, 18:26:58 wysłana przez slawrumia »
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: lekko sflustrowany
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 17, 2009, 18:33:37 »
z drugiej strony jakby universal mial gps i 128MB ram to pewnie miałbym go dalej i nie wydałbym kupy szmalu

Jakby szli do przodu z rozwojem, to Universal po pewnym czasie przestałby być atrakcyjny.

Dlaczego z komórkami i palmtopami nie jest jak z komputerami? Komórek i palmtopów nie produkuje się najlepszych, w każdej musi czegoś brakować, głównie po to, żeby można było zarobić na modelu wypuszczonym kilka miesięcy później. Ale zobaczcie jak jest z pecetami. Można kupić peceta najlepszego na rynku. I co? I on i tak po kilku miesiącach zaczyna być przestarzały.

Podobnie byłoby z Unim. Gdyby nie RAM i GPS ludziom brakowałoby 802.11n, 5mpx, hosta usb. A gdyby miał absolutnie wszystko, to i tak za kilka miesięcy modny byłby już Marvell 1GHz. Weszłoby coś nowego. I ramu by userzy potrzebowali coraz więcej. To normalne...

*

Offline cyther

  • ***
  • 403
  • Płeć: Mężczyzna
  • W oczekiwaniu na nowe cudo z Jolla Mobile
  • Sprzęt: HTC Touch Pro/ Nokia n900/ Nokia n9/ LG 4X HD
Odp: lekko sflustrowany
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 17, 2009, 18:53:09 »
z drugiej strony jakby universal mial gps i 128MB ram to pewnie miałbym go dalej i nie wydałbym kupy szmalu

Tyle tylko, że w przypadku uniego, te braki można nadrobić poprzez zewnętrzny GPS i przelutowanie kości pamięci. W HD, Diamondzie2, Omnii, TP2, czy też w najnowszych Toshibach, nie wstawisz sobie dpada...
TAEL ROM v5.23683 [30AUG10]
Radio 1.14.25.35