"Dylematu 5" - opinie?

  • 28 Odpowiedzi
  • 5296 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
"Dylematu 5" - opinie?
« dnia: Maj 01, 2007, 22:12:35 »
Ogladal ktos pierwszy odcinek tzw. kontynuacji "Alternatyw 4"? Jesli chodzi o moje zdanie to kompletna klapa.. Z reszta nie spodziewalem sie za wiele. A Wy co sadzicie?
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2007, 22:16:05 wysłana przez sajlent »

*

Offline McMike

  • *****
  • 1585
  • Płeć: Mężczyzna
  • McMike
  • Sprzęt: E90, Asus A639, AM 4.1 + S8 i octa
Odp: "Dylematu 5" - opinie?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 01, 2007, 22:20:22 »
Oglądałem, wyczekiwałem i zawiodłem się.
Kompletna porażka zobaczyć aktorów, którzy występują w jakichś telenowelach typu plebanie i kryminalni. Dla mnie to w ogóle mija się z celem. Sorry, ale bez obrazy ten z bokobrodami to niech już siedzi w tych kryminalnych, a nie robią z niego, jak można się domyśleć alfonsa.

Poza tym, nie wiem, czy zauważyliście ale wtedy jakoś "normalnie" kolorowo było a teraz przesycone i "naćkane" tym kolorem.

Kolejne odświeżane kotlety ... chociaż lepiej one wyglądają jako episodes 1,2 and 3 of the Star Wars ;)
Rząd nic nie robi i to się najbardziej chyba Polakom podoba =)

*

Offline cytryna

  • *****
  • 2390
  • Płeć: Mężczyzna
  • Herb Pruszkowa
  • Sprzęt: Nokia N70 BLACK, FS N520
Odp: "Dylematu 5" - opinie?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 01, 2007, 22:31:37 »
to już nie jest film kręcony kamerą tylko materiał video obrobiony w studio ale czego można się spodziewać po TVP? Zrobili trzy odcinki i będą czekać na reakcję widzów - jak "kupią" to dokręcą następne.
Jestem zawiedziony.

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: "Dylematu 5" - opinie?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 02, 2007, 00:45:02 »
takie dokręcanie po latach dalszego ciągu do kultowego serialu praktycznie z góry skazane jest na porażkę bo to nigdy nie będzie to samo. Tak było z "Czterdziestolatkiem", mimo że dalszy ciąg kręcił ten sam reżyser, więc tym trudniej dorównać Barei... no i też rewelacji nie było. Chociaż były jakieś próby przeginania obecnej rzeczywistości, jak stojące pod szpitalem karawany firm pogrzebowych niczym taxi na postoju czy popsuty radiowóz, to jednak przeginanie tamtej rzeczywistości z lat 80 w oryginale było jakoś śmieszniejsze

Co do nowych aktorów, to musieli dołożyć jakieś postacie, bo z pierwotnej obsady część aktorów już nie żyje, lub nie zgodziła się wziąć udziału w kontynuacji

*

Jinks

Odp: "Dylematu 5" - opinie?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 02, 2007, 01:20:36 »
Cytuj
takie dokręcanie po latach dalszego ciągu do kultowego serialu praktycznie z góry skazane jest na porażkę bo to nigdy nie będzie to samo. Tak było z "Czterdziestolatkiem", mimo że dalszy ciąg kręcił ten sam reżyser, więc tym trudniej dorównać Barei... no i też rewelacji nie było.
Właśnie dlatego nie oglądałem. Bareja to mistrz przez duże "M" i próba dorównania mu przez jakiegokolwiek reżysera jest na obecnym etapie nie do realizacji. A ze szkół zamiast reżyserów wychodzą ludzie co umieja co najwyżej kręcic amerykańskie sitcom-y na licencji. A często nawet i tego nie. Oczywiście nie wiem czy nawet Bareja widząc to co sie tu teraz dzieje dałby sobie radę.
Czekam na remake filmu "Zmiennicy" ;D
Cytuj
Co do nowych aktorów, to musieli dołożyć jakieś postacie, bo z pierwotnej obsady część aktorów już nie żyje, lub nie zgodziła się wziąć udziału w kontynuacji
No właśnie. Roman Wilhelmi na przykład grający Anioła. Taki remake-takiego filmu dałby radę udźwignąć tylko prawdziwy geniusz,a taki jeszcze się nie urodził. ;D

*

Offline milus

  • *
  • 79
  • Sprzęt: Eten X500+, Tungsten E
Odp: "Dylematu 5" - opinie?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 02, 2007, 06:53:59 »
Porażka :'( Gdyby u konkurencji leciałby "Taniec z gwiazdami" to wybrałbym to drugie, a to spore poświęcenie. Po 20 minutach wyłączyłem TV i miałem wolny wieczór.

*

Jinks

Odp: "Dylematu 5" - opinie?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 02, 2007, 08:36:15 »
Cytuj
Gdyby u konkurencji leciałby "Taniec z gwiazdami" to wybrałbym to drugie, a to spore poświęcenie.
Hehehe. Popieram (a "Tańca z gwiazdami" też nie znoszę ;D)

*

Offline McMike

  • *****
  • 1585
  • Płeć: Mężczyzna
  • McMike
  • Sprzęt: E90, Asus A639, AM 4.1 + S8 i octa
Odp: "Dylematu 5" - opinie?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 02, 2007, 08:47:57 »
heh, tu nie chodzi o to, że nie ma następcy tego reżysera - wydaje mi się, że potrzebne są lepsze w zakrzywionym zwierciadle pomysły.
Poza tym, czy zauważyliście, że w Polsce nie eksperymentuje się z filmem - nikt nie kręci czarnobiałych scen ani takich na 8mm, a wszędzie indziej, jakoś ludzie to robią. Zresztą... gdybym miał taki budżet i takich aktorów to i zwykłą kamerą bym nakręcił lepszy "remake" tego serialu:P
A może w ogóle zdawać do szkoły filmowej? Kiedyś mnie profesor z Politechniki tam wysyłał (tak jak i całą salę zresztą :P )
Rząd nic nie robi i to się najbardziej chyba Polakom podoba =)

*

Offline ynse

  • **
  • 231
    • http://ynse.pl
  • Sprzęt: 1940->HP Jornada 680
Odp: "Dylematu 5" - opinie?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 02, 2007, 09:00:28 »
Ja bym to ujął inaczej - krzywe zwierciadło to my mamy codziennie, wystarczy otworzyć oczy. Obejrzałem 5 minut i nie stwierdziłem jakiegokolwiek przerysowania - wszystkie obejrzane przeze mnie sceny były prawdziwe aż do bólu (jak choćby przesuwanie malucha przez straż pożarną) albo kompletnie głupie. Ktokolwiek się za to zabrał powinien spróbować znaleźć kwintesencję naszej paranoi a nie zebrać losowo kilka bzdur, bo mamy ich pod dostatkiem.

Poza tym to już nie pierwszy raz, jak nasza współczesna filmówka wypluwa z siebie coś totalnie żenującego (żeby wspomnieć tylko "Ogniem i mieczem", które niestety potwierdza regułę, a nie jest od niej wyjątkiem).
To ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne...

*

Jinks

Odp: "Dylematu 5" - opinie?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 02, 2007, 09:23:26 »
Cytuj
Ja bym to ujął inaczej - krzywe zwierciadło to my mamy codziennie, wystarczy otworzyć oczy. Obejrzałem 5 minut i nie stwierdziłem jakiegokolwiek przerysowania
Fakt. To właśnie problem-takie sceny nie śmieszą,bo gdyby pokazano je po raz pierwszy w filmie to byłoby ok. Ale to co pokazują to jest dokładnie o czym dwa tygodnie wcześniej słyszeliśmy w radiu czy oglądalismy w telewizji. Albo na własne oczy widzielismy. Znamy ,wiec sie nie śmiejemy. Takie "spalone" dowcipy. Nie śmieszą nas,bo widzimy to na co dzień.
Cytuj
Ktokolwiek się za to zabrał powinien spróbować znaleźć kwintesencję naszej paranoi a nie zebrać losowo kilka bzdur, bo mamy ich pod dostatkiem.
Całkowicie sie zgadzam. Ale też za komuny (w zasadzie socjalizmu)były inne jaja. U mnie np. rurki z gazem przeciągnięto w poprzek całej kuchni,żeby im zapłacić za ich przestawienie tak jak powinny być ;D
Teraz to śmieszy-ale wtedy nie bardzo-zreszta człowiek był przyzwyczajony do takich niespodzianek.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2007, 09:25:47 wysłana przez Jinks »

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: "Dylematu 5" - opinie?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 02, 2007, 09:40:35 »
Teraz to śmieszy-ale wtedy nie bardzo-zreszta człowiek był przyzwyczajony do takich niespodzianek.

może na tym polega problem i za 20 lat sceny z Dylematu też będą śmieszyć ;P

PS. Film sie nie podobał, OK, ale niech może raczej wypowiadają się ci co oglądali cały odcinek, a nie 5 minut...

*

Offline McMike

  • *****
  • 1585
  • Płeć: Mężczyzna
  • McMike
  • Sprzęt: E90, Asus A639, AM 4.1 + S8 i octa
Odp: "Dylematu 5" - opinie?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 02, 2007, 09:44:26 »
Ja oglądałem cały odcinek:)

Myślę, że dobrymi reżyserami byliby Ci, którzy wchodzą w skład kabaretu Miumio, już jeden film nakręcili - nie był aż tak żenujący, myślę że i tego typu serial też im by mógł "wyjść".
Rząd nic nie robi i to się najbardziej chyba Polakom podoba =)

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Odp: "Dylematu 5" - opinie?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 02, 2007, 11:19:25 »
może na tym polega problem i za 20 lat sceny z Dylematu też będą śmieszyć ;P

Nie sądzę.
Z bardzo prostego powodu, trzeba umieć przerysować rzeczywistość, nawet jeśli ona sama jest absurdalna. Co prawda "Dylematu 5" nie oglądałem, ale mam pewne przemyślenia po obejrzeniu "Dnia Świra" i "Historii o zwyczajnym szaleństwie". Dzień świra obejrzałem tylko i wyłącznie dlatego, że natykałem się na różne opinie jaki to jest fajny film (choć już się zdążyłem wcześniej nauczyć nie tykać polskich produkcji). Ja z niego zapamiętałem rosnący niesmak a wręcz obrzydzenie - film zrobiony tak jakby kazać głuchemu grać na skrzypcach, albo wykuć w granicie rzeźbę pięcioletniemu dziecku.
Na drugiej stronie skali są "Historie o zwyczajnym szaleństwie", które dotykają podobnego tematu (paranoi i neuroz głównych bohaterów), ale ten film jest zrobiony z duuużą lekkością, a co więcej - sympatią do tych "odchyłek".
Podobnie z filmami typu "Alternatywy 4" - one przecież śmieszyły również w tamtej rzeczywistości, wtedy kiedy powstawały. Nie chodzi więc o ilość patyny, która sprawia że śmieszy to co kiedyś bolało, ale o klasę reżysera, który potrafi owe sytuacje przerobić na śmiech, lub nie.
Niestety, te współczesne polskie "komedie" z którymi miałem do tej pory do czynienia, wskazują na to że ich autorzy mają zerowe poczucie humoru :/
I 20 lat patyny tego nie zmieni
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2007, 11:22:27 wysłana przez kwieto »
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline McMike

  • *****
  • 1585
  • Płeć: Mężczyzna
  • McMike
  • Sprzęt: E90, Asus A639, AM 4.1 + S8 i octa
Odp: "Dylematu 5" - opinie?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 02, 2007, 12:26:34 »
Być może, ale robienie teraz z Alternatyw przyszłego budre.u to chyba też nie powinno być zamiarem twórców Dylematów 5. Te wszystkie postacie wzbudzały w nas pewne odczucia i sympatie, a w Dyl.5 Kotkowa jest Kołkową i już do następnego oczka puszcza itp.

Alternatywy 4 było przejaskrawioną rzeczywistością, ale promującą raczej pozytywne zachowania, a w Dyl.5 chyba odwrotnie będzie :]
Rząd nic nie robi i to się najbardziej chyba Polakom podoba =)

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: "Dylematu 5" - opinie?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 02, 2007, 12:30:18 »
ee.. raczej dawna Kołkowa jest obecną Kotkową  ;D

*

Offline McMike

  • *****
  • 1585
  • Płeć: Mężczyzna
  • McMike
  • Sprzęt: E90, Asus A639, AM 4.1 + S8 i octa
Odp: "Dylematu 5" - opinie?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 02, 2007, 13:23:00 »
ee.. raczej dawna Kołkowa jest obecną Kotkową  ;D
What ever ;) - każdy wie o co chodzi :)
Rząd nic nie robi i to się najbardziej chyba Polakom podoba =)

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Odp: "Dylematu 5" - opinie?
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 02, 2007, 13:56:41 »
Alternatywy 4 było przejaskrawioną rzeczywistością, ale promującą raczej pozytywne zachowania, a w Dyl.5 chyba odwrotnie będzie :]

Ha, chyba trafiłeś w sedno "dobrej komedii obyczajowej". Tzn., że pokazuje pozytywny sposób działania "na przekór".
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline McMike

  • *****
  • 1585
  • Płeć: Mężczyzna
  • McMike
  • Sprzęt: E90, Asus A639, AM 4.1 + S8 i octa
Odp: "Dylematu 5" - opinie?
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 02, 2007, 14:47:53 »
heh, nie wiem co Kwieto piłeś, ale dobre musi być, bo na mnie już nie działa i niezbyt kumam tę logikę zaprzeczeń.
Oczywiście tekst ww. traktuj z przymrużeniem oka i nie bierz do siebie;)
Rząd nic nie robi i to się najbardziej chyba Polakom podoba =)

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Odp: "Dylematu 5" - opinie?
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 02, 2007, 15:15:14 »
heh, nie wiem co Kwieto piłeś, ale dobre musi być, bo na mnie już nie działa i niezbyt kumam tę logikę zaprzeczeń.
Oczywiście tekst ww. traktuj z przymrużeniem oka i nie bierz do siebie;)

Heh, po prostu razi mnie to, że obecnie reżyserzy koncentrują się na przejaskrawianiu patologii, a sposobem radzenia sobie z tym jest działanie na zasadzie "dop....le k.....som" (a'la "Dzień Świra" z zagraniami typu "kupię ostatnią gazetę choć jej nie potrzebuję, byle tylko komuś dopieprzyć"). Nie wiem jak innych, ale mnie to nie śmieszy lecz brzydzi.
Natomiast w "Alternatywach" ludzie zderzeni z patologiami ówczesnego świata starali sobie radzić nie na zasadzie "odgryzania się", ale za pomocą "zachowań pozytywnych" - samopomocy czy nieszkodliwego, a radosnego "kombinowania". To nadawało filmowi lekkości i ocieplało postaci bohaterów.
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: "Dylematu 5" - opinie?
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 02, 2007, 15:28:08 »
w "Alternatywach" ludzie zderzeni z patologiami ówczesnego świata starali sobie radzić nie na zasadzie "odgryzania się", ale za pomocą "zachowań pozytywnych" - samopomocy czy nieszkodliwego, a radosnego "kombinowania".

no wiesz, każdy próbował się ustawić wedle swoich możliwości, np. Winnickiemu łatwiej było zdobyć mieszkanie niż Cichockiemu, bo takie były czasy i to pokazuje ten film, ale gdzie te zachowania pozytywne?

w dzisiejszych czasach patologie są inne i w ogóle taki numer z Aniołem w roli dyktatora całego bloku by nie przeszedł, każdy by się na niego wypiął ;P

*

Offline McMike

  • *****
  • 1585
  • Płeć: Mężczyzna
  • McMike
  • Sprzęt: E90, Asus A639, AM 4.1 + S8 i octa
Odp: "Dylematu 5" - opinie?
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 02, 2007, 17:01:07 »
Heh, może z wyjątkiem dyktatora-Anioła to wszystkie "patologie" są i dzisiaj. Tak samo jest z załatwianiem mieszkania - mimo tego, że trzeba za nie zapłacić, to i tak "majstrowie" robią tak jak z tą przysłowiową rurką gazu przez środek kuchni.
Kwieto Dzień Świra powstał nie jako przejaskrawienie rzeczywistości, tylko jako jej odwzorowanie, bo miałem do czynienia z takimi jak bohater D.Ś.  ;D
Rząd nic nie robi i to się najbardziej chyba Polakom podoba =)

*

Jinks

Odp: "Dylematu 5" - opinie?
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 02, 2007, 22:34:56 »
Cytuj
Myślę, że dobrymi reżyserami byliby Ci, którzy wchodzą w skład kabaretu Miumio, już jeden film nakręcili - nie był aż tak żenujący,
Kabaret średni,a film HiWay mam i tylko trzy skecze nadaja sie do czegoś moim zdaniem.
Kiedys nawet pisałem o tym w jakims wątku,i podałem linki do nich na You Tube,wiec nie bedę drążył tematu.  ;D
Ja bym to zlecił KMN z Kasią Pakosińską na czele ;D
Wtedy bym sie skusił obejrzeć. ;)

Odp: "Dylematu 5" - opinie?
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 02, 2007, 23:38:09 »
Jakie prorocze słowa powiedział Maklakiewicz w "Rejsie"

.  .  .  w polskim filmie nic się nie dzieje.  .  .    ;D

*

Jinks

Odp: "Dylematu 5" - opinie?
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 03, 2007, 00:04:07 »
Cytuj
Jakie prorocze słowa powiedział Maklakiewicz w "Rejsie"

.  .  .  w polskim filmie nic się nie dzieje.  .  .   
No. A w dodatku-kiedy to było ;D

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: "Dylematu 5" - opinie?
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 03, 2007, 00:05:36 »
to już nie jest film kręcony kamerą tylko materiał video obrobiony w studio ale czego można się spodziewać po TVP?

dokladnie. z ciekawosci serial obejrzalem. jeden raz. pierwszy i ostatni w zyciu ;)
co tu wiecej dodac... :)

*

Offline Lutek

  • ****
  • 677
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA Pro
Odp: "Dylematu 5" - opinie?
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 08, 2007, 23:02:15 »
Dodam swoją:

Kompletna klapa na całej linii.

To nawet nie jest śmieszne.

*

Offline mariuszgsm

  • ***
  • 463
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: x7500
Odp: "Dylematu 5" - opinie?
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 08, 2007, 23:04:51 »
Dodam swoją:

Kompletna klapa na całej linii.

To nawet nie jest śmieszne.
Dokaladnie tak, zlepek nieudanych skeczow . Zastanawiam sie dlaczego na sile chca krecic( w sumie to nakrecili) dalsze odcinku kultoweko badz co badz filmu

*

nothin

Odp: "Dylematu 5" - opinie?
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 08, 2007, 23:13:23 »
"Dzień świra" jest doskonały. Doskonały.

bibibibiibibbbiiiibibibibibibibi

tyle o dylematach.
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2007, 23:15:43 wysłana przez nothin »

*

Offline pimpus sadelko

  • *****
  • 5146
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LooX n560, pda-n, iP4s, ipad 2
Odp: "Dylematu 5" - opinie?
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 08, 2007, 23:39:33 »
a ja sie usmialem raz dokladnie z teXtu "ursynow zdroj"  ;D