Ankieta

Czy jesteś za dostępnością dopa.laczy na Polskim rynku bez większych ograniczeń?

TAK, to świetna sprawa dilerzy nie zarobią.
TAK ale powinno się zbadać skutki ich działania, informować o skutkach nadużywania.
TAK, ale dostęp do nich przez intenet jest niebezpieczny bo kupują Dzieciaki.
Wszystko mi jedno
NIE, to świństwo musi być zakazane

"Dopa.lacze" sonda społeczna . Tak czy nie?

  • 59 Odpowiedzi
  • 11272 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

koldasz

"Dopa.lacze" sonda społeczna . Tak czy nie?
« dnia: Luty 05, 2009, 15:55:29 »
Temat jest społecznie nośny ostatnio .

Moje wnioski po lekturze internetu:
"Towar o stałym składzie" mniejsze ryzyko biorących o przypadkowe przedawkowanie
"Niedokońca zbadane działanie"
"Bardziej toksyczne od swoich nielegalnych odpowiedników-wymagane większe dawki np. BZP"
"krótsze działanie i mniej intensywne"
"w zasadzie każdy ma jakiś skutek uboczny poza "odjazdem"" 
"zbyt łatwy dostęp przez intenet -dzieciaki mogą zamówić , nie znalazłem info czy kurier/Poczta Polska kontroluje wiek odbierającego paczkę"

Podsumowując wychodzi że dopa.lacze  są mniej skuteczne dają w większości efekt "kaca" i o ile kojarzę są nawet droższe niż to co mają zamieniać. Z plusów jedyne co jest znane to to że nie potwierdzono zależności fizycznej od nich ale z psychiką jest trudniej , tu ryzyko istnieje.
Wiem coś o tym jestem użytkownikiem starych, "dobrych" papierosów z cotygodniowym cyklem :rzucam(1-3dni) znowu palę. :(
Dopa.lacze pisane specjanie aby nas Google nie zlinkowało z tym tematem(może pomoże), dodatkowo jak pamietam wszystkie środki wpływające na świadomość także wpływają na poziom Dopaminy=Dopa.

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: "Dopa.lacze" sonda społeczna . Tak czy nie?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 05, 2009, 16:22:15 »
Dopa.lacze i tak Google znajdzie. I co z tego?

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Dopa.lacze" sonda społeczna . Tak czy nie?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 05, 2009, 16:38:42 »
w holaandii nie takie rzeczy sa legalnne :ok:
a kto ma cpac to bedzie i niech se cpaja do woli :ok:
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: "Dopa.lacze" sonda społeczna . Tak czy nie?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 05, 2009, 16:51:50 »
daras troche denerwuje mnie takie podejście, bo jak pomyśle ze np. moje dziecko miało by coś takiego sobie kupować idąc na impreze to napewno nie byłbym zadowolony, gdyby było to twoje dziecko to tez pewnie byś nie był :grin:

*

Offline holtex

  • *****
  • 1277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Białystok
  • Sprzęt: xperia x8 , n95 8gb
Odp: "Dopa.lacze" sonda społeczna . Tak czy nie?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 05, 2009, 17:06:59 »
Słabe rzeczy tam mają, no chyba , ze piguły... Ale są drogie...

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Dopa.lacze" sonda społeczna . Tak czy nie?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 05, 2009, 17:23:24 »
nic tam niemaja , napoje typu red bull to dopalacze?
nacpalem sie w zyciu troche wiec nie musicie mi tlumaczyc co do czego...
Ornitolog,w holandi jest "wszystko " legalne ale to wlasnie polakow dzikusow wywoza masowo do szpitali z przecpania a wiesz dlaczego?
chyba nie musze ci tego tlumaczyc...
chcialbys zeby twoje dziecko zostalo alkoholikiem albo zginelo bo jakis debil siadl na bani za kolko?
walcz z alkoholem rownierz!!!!
alk jest rownie szkodliwy jak dragi wiec czemu to wlasnie one sa zabronio0ne?



marycha to narkotyk?
szkodliwy na dodatek?
Marley cale zycie jaral i byl zdrow-zwlaszcza na umysle a ty chcesz tego wlasnemu dzieciakowi odmowic?
zwwlaszcza ze ponoc byl plan wprowadzenia jej jako leku na parkinsona czy alzheimera poniewaz lagodzi dolegliwosci tej cchoroby...



kokaina to wyciag z lisci,jest naturalny,indianie zuli te liscie od tysiecy ,jezeli nie milionow lat.

too ze nadegustowalem sie w zyciu tego paskudztwa nie znaczy ze jestem zwolennikiem narkow,sam od nich teraz stronie,ale to jest dla ludzi i kazdy powinien miec prawo tego sprobowac...
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: "Dopa.lacze" sonda społeczna . Tak czy nie?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 05, 2009, 17:25:45 »
ciekaw jestem, czy Ci przeciw spróbowali, czy mówią stare dobre "nie, bo ja tego nie znam. a czego nie znam to się boję."


Cytuj
"Bardziej toksyczne od swoich nielegalnych odpowiedników-wymagane większe dawki np. BZP"
bzp już nie ma, bodaj na dniach ma być nielegalne. A i przy okazji toksyczne to chyba nie do końca prawidłowe określenie :) Raczej szkodliwe. A i sama szkodliwość tych dopalaczy sądzę, że jednak niższa od  "nielegali", bo co do samej głupiej marihuany dosypują to by  się niejeden orędownik tego, że jest zdrowa i naturalna zdziwił :) Że o amfie, koce i innych nawet nie wspomnę :)



daras troche denerwuje mnie takie podejście, bo jak pomyśle ze np. moje dziecko miało by coś takiego sobie kupować idąc na impreze to napewno nie byłbym zadowolony, gdyby było to twoje dziecko to tez pewnie byś nie był :grin:

Hahaha 17lat masz i już myślisz co to by Twoje dziecko nie żarło :D

Jak upilnujesz to nie będzie brało ;) A jak 13/15 latek weźmie to Twoje niedopatrzenie. 16 wzwyż to już raczej wpływ otoczenia co będzie robić a nie Twój :) (16 latek bez większych problemów skołuje alko/narko jeśli tylko będzie chciał... )




Próbowałem to-to. Słabe nie jest :) Ale nie sądzę, żeby ludzie po tym robili coś dziwnego i szkodliwego społecznie, jak się zdarza np. po alkoholu czy amfie.

Cytuj
kokaina to wyciag z lisci,jest naturalny,indianie zuli te liscie od tysiecy ,jezeli nie milionow lat.
no proszę i jakoś nie pozdychali wszyscy :P

Cytuj
too ze nadegustowalem sie w zyciu tego paskudztwa nie znaczy ze jestem zwolennikiem narkow,sam od nich teraz stronie,ale to jest dla ludzi i kazdy powinien miec prawo tego sprobowac...
każdy powinien sam stwierdzić czy mu coś pasuje czy nie. A nie, że nie spróbuje tylko zabroni :)
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2009, 17:29:52 wysłana przez Adamerso »

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: "Dopa.lacze" sonda społeczna . Tak czy nie?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 05, 2009, 17:29:28 »
Cytuj
ciekaw jestem, czy Ci przeciw spróbowali, czy mówią stare dobre "nie, bo ja tego nie znam. a czego nie znam to się boję."
jestem przeciw i nigdy nie próbowałem ani narkotyków ani dopalaczy
jestem także przeciw strzelaniu do ludzi choć tego też nie próbowałem - nie trzeba próbować aby wiedzieć czy coś jest złe
Cytuj
A jak 13/15 latek weźmie to Twoje niedopatrzenie
co Ty?  :O w szkole też mam za dzieckiem chodzić? dla mnie nie problem, ale ktoś musi na rodzinę zarobić

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: "Dopa.lacze" sonda społeczna . Tak czy nie?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 05, 2009, 17:32:58 »
Cytuj
ciekaw jestem, czy Ci przeciw spróbowali, czy mówią stare dobre "nie, bo ja tego nie znam. a czego nie znam to się boję."
jestem przeciw i nigdy nie próbowałem ani narkotyków ani dopalaczy
jestem także przeciw strzelaniu do ludzi choć tego też nie próbowałem - nie trzeba próbować aby wiedzieć czy coś jest złe
ze strzelaniem to jest taki mały error, że to raczej szkodliwe dla osoby trzeciej. A jak ktoś próbuje jakieś substancje to raczej nikomu nie szkodzi poza sobą, co robi w pełni świadomie :)
Cytuj
Cytuj
A jak 13/15 latek weźmie to Twoje niedopatrzenie
co Ty?  :O w szkole też mam za dzieckiem chodzić? dla mnie nie problem, ale ktoś musi na rodzinę zarobić
Nie to miałem na myśli. Raczej, że do 14-15lat ludzie są grzeczni i do uformowania :) A potem to już jak sami nie rozumieją, że coś im szkodzi bądź przeszkadza to będzie ciężko im to wpoić :)

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: "Dopa.lacze" sonda społeczna . Tak czy nie?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 05, 2009, 17:37:20 »
tak i właśnie specjalnie dałem tak drastyczne porównanie aby obalić Twoją tezę, że nie można się uczyć na cudzych błędach i aby stwierdzić, że coś jest be trzeba tego spróbować...
Cytuj
do 14-15lat ludzie są grzeczni i do uformowania
oj czasem mam wrażenie, że pewnych zachowań u mojego 8letniego syna już nie zmienię
to wszystko jest zależne od danej osoby, nie można tego zamknąć w sztywne definicje

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: "Dopa.lacze" sonda społeczna . Tak czy nie?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 05, 2009, 17:45:22 »
tak i właśnie specjalnie dałem tak drastyczne porównanie aby obalić Twoją tezę, że nie można się uczyć na cudzych błędach i aby stwierdzić, że coś jest be trzeba tego spróbować...

ale Twoje porównanie moim zdaniem jest nieadekwatne do tego co ja mówię. Ja mówię o wolności człowieka, a ta moim zdaniem kończy się tam gdzie zaczyna wolność innego... Człowiek który spróbuje na sobie czegoś co najwyżej mu zaszkodzi nie wchodzi w moją wolność, a człowiek który mnie zabije raczej na nią dość mocno wejdzie :)


Ty natomiast już tylko mówiąc "zabrońmy, bo to be" (już pomijając że nie wiedząc o czym mówisz, bo nie próbowałeś) wchodzisz w wolność innych. I to jest imo bardziej szkodliwe społecznie niż jakieś tam piguły :)
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2009, 17:47:38 wysłana przez Adamerso »

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: "Dopa.lacze" sonda społeczna . Tak czy nie?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 05, 2009, 17:49:01 »
nie. jestem za zakazaniem.

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: "Dopa.lacze" sonda społeczna . Tak czy nie?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 05, 2009, 17:51:39 »
Pod pływem wszelkich środków odurzających- nie wiadomo jak się człowiek zachowa... I ja jestem stanowczo na NIE- im mniej osób bierze, tym mniejsze prawdopodobieństwo jakichś nieświadomych czynów wchodzących bezpośrednio w moją wolność :ohreally: np. potrącając mnie podczas jazdy na haju...

Tak samo jestem za ograniczeniem sprzedaży alkoholu. Myślę, że w tej kwestii system karteczkowy z PRLu by się dobrze sprawdził :wink: Na obywatela przypadałoby tyle alkoholu, że nie byłby w stanie się tym upić :P Bo rozróżnia się chlanie by się zalać i kulturalne umiarkowane spożycie alkoholu- to pierwsze należałoby jakoś zlikwidować :wink:

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: "Dopa.lacze" sonda społeczna . Tak czy nie?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 05, 2009, 17:53:54 »
eee, bez przesady, przecież wiadomo do czego prowadzi prohibicja
jak ktoś ma ochotę się zarzygać to proszę bardzo, ale wsiadać w taki stanie do auta/na rower to zdrowe przegięcie
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: "Dopa.lacze" sonda społeczna . Tak czy nie?
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 05, 2009, 17:54:20 »
Adamie, ja się tylko odniosłem do Twojego stwierdzenia -
Cytuj
Ci przeciw spróbowali, czy mówią stare dobre "nie, bo ja tego nie znam. a czego nie znam to się boję
  :wink:
wiele rzeczy jest zabronionych, wiele leków jest na receptę
a dajmy wolność na wszystko, najwyżej ktoś sobie zrobi kuku
a jeśli ktoś weźmie to nieświadomie?
jeśli będzie to dziecko? jeśli młody człowiek, któremu ktoś wmówi, że to jest ok?
ale nie drążmy już bardziej tego tematu
mam po prostu inne zdanie od Ciebie  :wink:
i o to chodzi  :ok: świat byłby nudny gdyby każdy myślał tak samo
zresztą ja myślę głównie z perspektywy ojca

*

Offline Czesiorazdwatrzy

  • ***
  • 465
  • Płeć: Mężczyzna
  • Welcome to Hakurei Reitaisai Festival!
    • J-games.pl  - Forum japońskich gier, jrpg
  • Sprzęt: XDA 2i; i780; Desire Z
Odp: "Dopa.lacze" sonda społeczna . Tak czy nie?
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 05, 2009, 17:57:10 »
Jasne, że tak. Jak ktoś chce to niech bierze. Może przynajmniej trochę ograniczy to nielegalny handel resztą narkotyków.

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: "Dopa.lacze" sonda społeczna . Tak czy nie?
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 05, 2009, 18:00:26 »
jeśli będzie to dziecko? jeśli młody człowiek, któremu ktoś wmówi, że to jest ok?
ale nie drążmy już bardziej tego tematu

ok nie drążymy :)

Tylko odnośnie dzieci itp to powiem, że akurat polityka tamtej firmy jest taka, że kupując cokolwiek trzeba okazać dowód (a bynajmniej strasznie młodo nie wyglądam, kupując alkohol już mnie raczej nie proszą nigdy :) ) a przy kasie stoi rameczka z rysunkiem boba marleya i napis "Nie kupuj nieletnim. Bob by nie kupował" :D

Ale wiadomo, kupowania 16 i 17 latkom przez 18latków się nie uniknie :) ale i tak lepiej niż z dilerami, którzy sprzedadzą chętnie cokolwiek bez pytań nawet 12latkowi ;-)

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: "Dopa.lacze" sonda społeczna . Tak czy nie?
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 05, 2009, 18:55:37 »
Ornitolog,w holandi jest "wszystko " legalne ale to wlasnie polakow dzikusow wywoza masowo do szpitali z przecpania a wiesz dlaczego?
chyba nie musze ci tego tlumaczyc...
chcialbys zeby twoje dziecko zostalo alkoholikiem albo zginelo bo jakis debil siadl na bani za kolko?
walcz z alkoholem rownierz!!!!
alk jest rownie szkodliwy jak dragi wiec czemu to wlasnie one sa zabronio0ne?



marycha to narkotyk?
szkodliwy na dodatek?
Marley cale zycie jaral i byl zdrow-zwlaszcza na umysle a ty chcesz tego wlasnemu dzieciakowi odmowic?
zwwlaszcza ze ponoc byl plan wprowadzenia jej jako leku na parkinsona czy alzheimera poniewaz lagodzi dolegliwosci tej cchoroby...



kokaina to wyciag z lisci,jest naturalny,indianie zuli te liscie od tysiecy ,jezeli nie milionow lat.

too ze nadegustowalem sie w zyciu tego paskudztwa nie znaczy ze jestem zwolennikiem narkow,sam od nich teraz stronie,ale to jest dla ludzi i kazdy powinien miec prawo tego sprobowac...

dlaczego wywożą naćpanych polaków to ja wiem, bo nasz naród zachowuje sie tam jak pies spuszczony z uwiezi, korzystaja do woli, przykre ale prawdziwe
alkoholu teraz praktycznie nie spożywam i napewno widząc jak ktos pod wpływem siada za kółko bym zabrał mu kluczyki czy cus, tak samo bym zareagował gdyby ta osoba była pod wpływem innych srodków odurzajacych

no właśnie czemu alko jest legalne a trawa nie? wystarczy spojrzeć na statystyki, alko zabija kilkaset tysiecy ludzi rocznie (od samego picia, nie od spowodowanych wypadków), a po upaleniu nie słyszałem aby ktoś zmarł od samego upalenia, bo to jest raczej nie możliwe, dlatego właśnie jestem za legalizacja, bo przecież to co możesz kupić na ulicy to z reguły jest trawa z domieszka innych gówien i potem sie słyszy ze ktos po upaleniu się widział że go słonie gonia czy inne "wizje" miał, jak zapalisz czystą ganje bez dodatków to na bank nie bedziesz miał takich wizji, po czystej ganji otwiera sie umysł, łatwiej przemysleć wiele spraw, aczkolwiek na niektórych działa tak ze sie ciagle śmieją ze wszystkiego i nie są w stanie rozmyślać nad czymś, no ale to jak ze wszystkim, na kazdego zadziała troche inaczej, nie jestem też za całkowitym zdelegalizowaniem alko, aczkolwiek nie płakałbym z tego powodu, bo wiadomo ze alko ma też dobre właściwosci, tylko trzeba go używać z umiarem, piwo czy lampka wina od czasu do czasu napewno nic nam nie zrobi, a wręcz przeciwnie, pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie

tylko aby można było spokojnie palić bez obaw ze sie człowiek jakimś gównem zatruje to potrzebna jest legalizacja, wtedy sobie zasadzisz kilka krzaczków i masz spokój, zapalisz od czasu do czasu i jest fajnie, w koncu kiedyś w Polsce ganja była legalna no ale zdelegalizowali i teraz mafia na tym zarabia, zresztą idiotyzmem jest to aby za posiadanie 1g trawy groziły nam 3 lata wiezienia, nie wiem czy wiecie ale w lutym ma trafić do sejmu ustawa o depenalizacji marichuany, może to jakis krok w dobrą strone, o ile ustawa przejdzie oczywiście
coś kiedyś słyszałem ze na parkinsona i alzheimera działa dobrze ale tutaj nie jestem pewien na 100% ale wiem ze jest świetnym lekiem na jakiś nowotwór, chyba mózgu, a w sumie nie tyle ganja co THC znajdujace sie w niej (ta substancja jest odpowiedzialna za "fazy")

co do kokainy to musimy rozróznić 2 rzeczy, liście koki i kokaine, czyli proszek, który się wciaga i który powoduje rózne jazdy, itp. i nie jest to substancja naturalna, uzyskuje się ja w wyniku reakcji chemicznych, z tego co pamiętam to podczas tej reakcji najlepiej wykorzystywać cement i z tego powodu w niektórych rejonach Ameryki Płd. domy z cegły są rzadkościa, bo cement dostac jest cieżko, a jak juz ktos go zdobedzie to zazwyczaj używa go do uzyskania kokainy, z tego powodu przemyt cementu jest dość czestym zjawiskiem, mówie tu oczywiscie o tych rejonach najbardziej w dzungli, za to liście koki żuje sie w celu zabicia głodu i nie powoduja one zadnych jazd, aczkolwiek są szkodliwe i rakotwórcze, z liści koki robi sie nawet herbate (mate del coca), która jest świetnym lekarstwem na chorobe wysokogórska i właśnie w wysokich górach Ameryki Płd. można ją praktycznie w każdym lokalu kupic
nie wiem czy we wszytskich ale w większości krajów Ameryki Płd. koka jest legalna, tzn. każdy może posiadać ileś tak krzaczków do własnego użytku (każdy kraj określa sam tę liczbe)

Cytuj
Nie to miałem na myśli. Raczej, że do 14-15lat ludzie są grzeczni i do uformowania  A potem to już jak sami nie rozumieją, że coś im szkodzi bądź przeszkadza to będzie ciężko im to wpoić
tutaj nie zgodzę sie z tym, sam mam teraz 17 lat (od jutra 18 :grin:) i widząc po sobie to właśnie okres gimnazjum, czyli 13-15 lat to był okres najbardziej "niegrzeczny", wtedy człowiek pił najwiecej (nawet teraz nie jestem w stanie tyle wypić) i z kupnem nie było problemu, czy to fajki czy alko, szło sie z kumplem do sklepu, jeden płacił, drugi pakował do plecaka i nie było zadnego problemu, jednak teraz widzę ze zaczęli już bardziej zwracac uwage komu sprzedaja, w zeszłym tygodniu musiałem złazić 2 sklepy zeby piwo kupic (mamuśka mnie wysłała :grin:) bo wołali o dowód tak więc może jest z tym juz troche lepiej niż to było kilka lat temu
wydawało by się że jak w wieku 13 lat człowiek chleje wóde to juz pewnie sie za bardzo nie zmieni, a tutaj prosze, wódka przestała mi smakować i nawet jak jestem na imprezie to wypije 1 czy 2 kieliszki w ramach toastu, alkohol przestał mi smakować, wole być trzeźwy, zawsze mieć panowanie nad sytuacją, nie myśleć rano "co ja tam wczoraj robiłem", aczkolwiek piwo czasem czy wino z chęcia wypije (kurcze czemu nikt nie wymyślił substancji, która po dodaniu do piwa da taki fajny smak, ale nie da %)

piszecie tutaj ze ktos jest przeciw bo nie próbował, ale czy trzeba próbować każdego gówna? nie próbowałem dopalaczy i twardych dragów, trawe zapale z checią ale tylko w odpowiednim towarzystwie, fajki paliłem krótko ale paliłem i teraz jestem ich przeciwnikiem, aczkolwiek jak ktos na imprezie czasem zapali to znowu nie jest to wielki grzech, najbardziej mnie denerwuje ze nie paląc fajek gdy wchodze do baru wdycham ich cały karton, to samo jak stoje na przystanku, a tu ktos obok mnie pali, no wnerwić sie idzie normalnie, po każdym wypadzie do baru na piwko czy 2 muszę praktycznie bluze, spodnie prać, bo tak to wali ze wytrzymać nie idzie, juz nie mówiąc o tym, ze jakbym przyszedł tak do szkoły to z pewnościa w głowach niktórych od razu byłbym palaczem, chociaż co myślą inni mnie z deczka wali :grin:

Cytuj
Hahaha 17lat masz i już myślisz co to by Twoje dziecko nie żarło

Jak upilnujesz to nie będzie brało  A jak 13/15 latek weźmie to Twoje niedopatrzenie. 16 wzwyż to już raczej wpływ otoczenia co będzie robić a nie Twój

moze jestem inny niż klasyczny nastolatek ale tak, jak pomyśle ze moje dziecko kiedys by miało wpieprzac te dopalacze, w których na dobra sprawie niewiadomo co jest to troche zaczynam sie bać
co do drugiego wersu to akurat jest na odwrót (chyba ze ja przebywam w dziwnym towarzystwie), to w okresie gim dzieciak robi głupie rzeczy przez wpływ otoczenia i rodzic na dobra sprawe często nie jest w stanie tego zauważyć, nawet jakby bardzo sie starał, a gdy już dorastasz, masz te 16 lat albo wiecej to zaczynasz sam myśleć, dochodzisz powoli do tego co jest dla ciebie wazne w życiu, no chyba ze ja jestem jakimś ewenementem w skali światowej :grin:

no troche sie rozpisałem ale o tym to ksiażke niejedna można by napisać :ok:

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: "Dopa.lacze" sonda społeczna . Tak czy nie?
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 05, 2009, 19:31:34 »
Już nie chce mi się szukać cytatów :E ale pisałeś, że polacy nie znają umiaru w używkach i alko w małych ilościach ma pozytywne aspekty...

I właśnie dla tego powinno być jakieś odgórne ograniczenie, skoro obywatele sami nie potrafią kulturalnie wypić...

lepsze takie ograniczenie, niż to co teraz- pijani beztrosko wsiadają do aut i rozjeżdżają ludzi, powodują wypadki. Kontrolowanie kierowców alkomatami to leczenie skutków a nie przyczyny"choroby" Powinno się zacząć już od nałożenia ograniczeń już w kwestii sprzedaży alko.

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: "Dopa.lacze" sonda społeczna . Tak czy nie?
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 05, 2009, 19:51:47 »
tak krótko mój wniosek - piszesz że piłeś alko a teraz jesteś przeciw, nawet prohibicja by Ci nie przeszkadzała (bo _Ty_ nie miałeś po nim fajnie, bo _Ty_ się po nim budziłeś nie pamiętając co się działo, bo _Ty_ miałeś kaca, bo _Tobie_ nie smakuje). Fajki paliłeś, a teraz niezmiernie Cię inni palący irytują. Marihuanę byś za to zalegalizował (bo _Tobie_ ona odpowiada). Egoista. :)

A jak mi smród ganji i zmulona faza po niej nie odpowiada to już nie należy legalizować :>?
Napisane: Luty 05, 2009, 19:41:18
I właśnie dla tego powinno być jakieś odgórne ograniczenie, skoro obywatele sami nie potrafią kulturalnie wypić...
nie zamierzam tracić wolności tylko dlatego, że jakiś pijak się nie umie ograniczyć. Większość umie. I ja też po pijaku nie śmigam. Więc dziękuję bardzo za ograniczenia ;p

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: "Dopa.lacze" sonda społeczna . Tak czy nie?
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 05, 2009, 20:02:10 »
Ej no skoro ty sie nie upijasz, to co by ci taki zakaz robił, jak byś nie przekraczał "limitu"? Tobie bez różnicy, a może uratować życie...

Chyba, że kupujesz na zapas i jest to dla ciebie tak ważne, że ważniejsze od życia niewinnych ludzi :|

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: "Dopa.lacze" sonda społeczna . Tak czy nie?
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 05, 2009, 20:05:07 »
wikrap lubisz historię?
to poczytaj sobie jakie są skutki zakazu sprzedaży alkoholu.

swoją drogą tego zakazu nie wprowadzą chociażby ze względu na przychody z akcyzy
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: "Dopa.lacze" sonda społeczna . Tak czy nie?
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 05, 2009, 20:11:12 »
nie o zakazie mówię, a o ograniczeniu jakimś :P A o co konkretnie chodzi? Historii nie lubię :evil:

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: "Dopa.lacze" sonda społeczna . Tak czy nie?
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 05, 2009, 20:16:23 »
Dopalacze są bleeeee.  :ok:

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: "Dopa.lacze" sonda społeczna . Tak czy nie?
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 05, 2009, 20:16:53 »
Ej no skoro ty sie nie upijasz, to co by ci taki zakaz robił, jak byś nie przekraczał "limitu"? Tobie bez różnicy, a może uratować życie...

Chyba, że kupujesz na zapas i jest to dla ciebie tak ważne, że ważniejsze od życia niewinnych ludzi :|

Zależy od definicji i możliwości osobistych - nie dałoby się tego "ograniczyć" - można zabronić albo dozwolić :) Są osoby chwiejące się po 3 piwach i osoby wyglądające całkiem trzeźwo po pół litra :)

No i ja czasem lubię się nachlać :E Tzn "wstawić" - czyli bez tworzenia fraktali na ścianach i braku świadomości co się działo :) Ale pewnie spoooooro ponad symboliczny promilek by było (patrząc na wirtualnych alkomatach - pod 3 :P ) :) Miałem na myśli jeżdżenie po pijaku - to mi się nie zdarza ;-)
Napisane: Luty 05, 2009, 20:16:30
Dopalacze są bleeeee.  :ok:

próbowałeś  :O ?

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: "Dopa.lacze" sonda społeczna . Tak czy nie?
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 05, 2009, 20:18:51 »
Nie chodzi mi o smak tylko o działanie.  :E
Nie, ale mam wieeelu znajomych.
Moja definicja szczęścia uwzględnia tylko i wyłącznie istnienie przyjemności uzyskanej ciężką pracą.

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: "Dopa.lacze" sonda społeczna . Tak czy nie?
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 05, 2009, 20:19:22 »
http://pl.wikipedia.org/wiki/Prohibicja
tak w skrócie, chodziło mi o przykład ameryki akurat
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: "Dopa.lacze" sonda społeczna . Tak czy nie?
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 05, 2009, 20:20:24 »
no wiadomo ze o prohibicje nie musimy sie martwic
Adamerso nie jestem za prohibicją ale gdyby komuś odwaliło i by wprowadzili to bym z tego powodu strasznie nie płakał, mi nie przeszkadza jak ktos sie upije i się zarzyga, mi przeszkadza jak ktoś potem wsiada do samochodu i prowadzi :wink:
czy egoista? hmm w sumie nie mi oceniać ale jak ktos chce niech pije, tylko niech nie zmusza do tego innych no i jak juz napisałem wcześniej nie siada za kółko, co do fajek to jak ktos chce niech pali ale czy nie można zrobic tak, ze z tyłu lokalu jest miejsce dla palących i tyle? nie wiem jak ty ale ja nie lubie po wyjsciu z baru smierdziec fajami, no ale jakoś się do tego przyzwyczaiłem :wink:
Cytuj
A jak mi smród ganji i zmulona faza po niej nie odpowiada to już nie należy legalizować :>?
a czy ktos przy tobie pali i zmusza cie przez to do wdychania tego dymu? jeśli tak no to rozumiem że Tobie sie to nie podoba, jednak ta faza to jak nie palisz to nie masz tej fazy, no chyba ze usiądziesz z kimś kto bedzie jarał i bedziecie siedzieli w małym zamkniętym pomieszczeniu :smile:
żeby była jasność, w przypadku legalizacji trawy też byłbym przeciwny paleniu zarówno trawy i jak i fajek w miejscach publicznych, gdzie przez to palenie zmuszamy innych do wdychania dymu

*

Offline conneXion

  • **
  • 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: sgs , akg k420
Odp: "Dopa.lacze" sonda społeczna . Tak czy nie?
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 05, 2009, 20:21:20 »
ja z wlasnego doswiadczenia ( palilem spice zielone - takie najtansze )

mialel 1,4 g chyba na 3 osoby
mi nic kompletnie nie bylo , drugi kolega byl lekko przymulony , a trzeci nie wiedzial co sie dzieje ( wymiotowal , nie mogl chodzic itp)

wniosek : nigdy tego wiecej nie kupie !

PS. Spice zielony w smaku jest strasznie kwasny co niezbyt mi sie to podobalo

zabronia czy nie i tak narkotyki beda ... ale jak juz ktos mowil wczesniej moze przez dopalacze moze byc ich mniej
a by wprowadzili akcyze na dopalacze to i kraj by na tym zarbil
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2009, 20:35:15 wysłana przez conneXion »

*

koldasz

Odp: "Dopa.lacze" sonda społeczna . Tak czy nie?
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 05, 2009, 20:26:49 »
1.Polacy jak to polacy nie znają umiaru więć w Holandii faktycznie przesadzają mój znajomy co tam mieszka twierdzi że polacy w Holandii zbyt czesto zachowują się jak Brytyjczycy u nas w Krakowie.

2.O ile pamiętam historia ludzkości na kontynencie amerykańskim jest wyrażana w 10^3 lat więc nie żuli aż tak długo
ale więcej niż wynosi na pewno historia chrześcijaństwa.