ipaq 4700 zawieszający się ekran dotykowy czego to może być wina?

  • 2 Odpowiedzi
  • 3375 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam
Mam ipaq 4700 i pewien problem który pojawia się z różną czestotliowscią w zależnosci od romu (chodzi o wersje romu wm6) Mianowicie zawiesza mi sie ekran dotykowy (reszta dziala ) aby  ten ekran zaczął działać niezbedny jest softreset. Ogólnie pisze program do komunikacji z arduino po wlan i on działa (komunikacja nonstop). I tak, ekran dotykowy dziala sobie przez klika godzin czasami kilkanascie potem sie zawiesza . ostatnio zmienilem rom (inna wersja wm6) wydaje mi się ze działa trochę dluzej niz na poprzednim niestety nadal się zawiesza. Sprawdzałem mój program na acer n311 i nie bylo takiego probemu  z zawieszajacym sie ekranem. Natopiast kupiłem i jestem nastawiony pozytywnie do hp bo jak wiadomo jest to jeden z lepszych pda na rynku natomiast acery mają swoje wady (strasznie się wieszają, (sa nieprzewidywalne) posiadam 2 takie acerki i oby 2 działają tak samo :/) Pytam o poradę w tej sprawie czy to może być wina samego sprzetu ? Oraz 2 pytanie gdzie mogę dostać wersje romu wm 5 na ipaq 4700 którą można byloby zainstalować bez stacji dokującej tak jak siię da zainstalować romy z WM6?
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2010, 15:52:53 wysłana przez alien1983 »

*

Offline bobo313

  • ***
  • 271
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: hp 6340, compaq 3970, hx 4700
Odp: ipaq 4700 zawieszający się ekran dotykowy czego to może być wina?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 15, 2010, 21:57:18 »
To chyba wina samego sprzętu. W moim Hx też się tak dzieje, tylko że występuje to rzadziej (raz na 3-4 dni). Nie miałem tego na romie 6.0 fix2, natomiast teraz na 6.1 alkora mam. Rom jest dobry i nie przeszkadza mi to, więc nie zmieniam. Zobacz do wątku z WM 6.0 tam ktoś wrzucił na rapida chyba (6.0 fix2) bo z tej strony http://wm6.winmobile.us/hpmain.htm go nie ściągniesz. Ale możesz spróbować z innymi wersjami. Tylko jak nie masz premium to spróbuj fix3. Osobiście nie testowałem ale ktoś pisał że w sumie nie widać różnicy. A w fix4 coś tam było nie tak, ale już nie pamiętam.
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2010, 22:08:51 wysłana przez bobo313 »

*

Offline świetlik

  • ***
  • 450
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S i9003
Odp: ipaq 4700 zawieszający się ekran dotykowy czego to może być wina?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 17, 2010, 20:18:34 »
Nie znam niestety rozwiązania problemu z ekranem, nawet jeżeli zdarzało mi się coś takiego to na tyle rzadko, że nie zanotowałem w pamięci. Zanim jednak spróbujesz z fix2 spróbuj fabrycznego wm2003se, potestuj kilka dni, przekonasz się czy to wina sprzętu czy ROMu.

Oraz 2 pytanie gdzie mogę dostać wersje romu wm 5 na ipaq 4700 którą można byloby zainstalować bez stacji dokującej tak jak siię da zainstalować romy z WM6?

Tylko czy na pewno chcesz wgrywać wm5.0? W przypadku hx4700 ten ROM to koszmarna porażka, dlatego kto żyw zmieniał na 6.0 lub zostawał przy 2003se. Jeżeli gdziekolwiek możesz znaleźć wersję instalowaną z karty to chyba tylko xda-developers lub google.