hx4700 i jaki system lepszy?

  • 3 Odpowiedzi
  • 3332 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline tokarool

  • 25
  • Sprzęt: hp hx4700, dell x50v
hx4700 i jaki system lepszy?
« dnia: Październik 04, 2009, 11:13:32 »
witam,

Jestem posiadaczem hx4700 z system wm 6 classic CE OS 5.2.1933 (bulid 18533.0.7.0) I mam takie pytanie zostać przy tym systemie czy może zainstalować coś innego (pytam bo nie miałem innego systemu i nie wiem ktory płynniej chodzi) PDA głownie używam do PDF i nawigacji.
Z obecnym system zdarzało mi się zauważyć w nawigacji jakby brak pamięci oraz w jakiś sposób bateria sama sie rozładowywała np po tyg w szafie włączyć już nie szło:/

Jeszcze co mnie denerwuje ze po wyłożeniu baterii i włożeniu nowej opcja w Power/USB charging/ Use USB Charging sama sie odznaczała i zostawało tylko ładowanie poprzez gniazdko:/ a przy gps jest to bardzo uciążliwe:/

Aha i jeszcze pytanko czy ten pda ma jakas wbudowana baterie bo caly czas po wyłożeniu baterii resetuje sie zegar.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2009, 11:25:07 wysłana przez tokarool »

*

Offline świetlik

  • ***
  • 450
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S i9003
Odp: hx4700 i jaki system lepszy?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 07, 2009, 20:51:16 »
Niestety nie ma idealnego ROMu dla hx4700 - nie licząc wm2003se.
Wadą hx-a jest mała ilość wolnego RAM - z moich doświadczeń wynika, że waha się między 32 a 36 MB w zależności od ROMu.
Nie wiem jakiego programu do nawigacji używasz ale w przypadku Automapy taka ilość RAM wystarczy.
Co do zużycia energii to normalna sprawa, że nawet wyłączone urządzenie pobiera prąd, jeżeli jeszcze do tego masz w tle działający jakiś program np. ActiveSync, to tym bardziej może się rozładowywać.
Z tego co widze to używasz 6.0 kozhury FIX2, wg mnie najstabilniejszy, choć po dłuższym używaniu ma tendencję do mulenia, SR w tym przypadku raz a nawet dwa razy dziennie. Też mi się resetuje zegar po wyciągnięciu baterii, ten typ tak ma.
Jeżeli chcesz 6.1 to polecam Alkor 2.2RC, stabilny i szybki
Jeszcze co mnie denerwuje ze po wyłożeniu baterii i włożeniu nowej opcja w Power/USB charging/ Use USB Charging sama sie odznaczała i zostawało tylko ładowanie poprzez gniazdko:/ a przy gps jest to bardzo uciążliwe:/

Nie rozumiem związku USB Charging a GPS

*

Offline tokarool

  • 25
  • Sprzęt: hp hx4700, dell x50v
Odp: hx4700 i jaki system lepszy?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 09, 2009, 13:49:25 »
Mało wyraźnie napisałem o tym usb i gps;) tak wiec wchodzac w settings/power zakładkę USB charging jest opcja ładowania przez gniazdo usb i chciał bym żeby ta opcja była cały czas zaznaczona (może jakaś zmiana w rejestrze??) ponieważ po wyłożeniu baterii (niech się rozładuje) włożeniu nowej opcja automatycznie się odznacza:/ a niech nuż widelec 2 bateria będzie też rozładowana i baterii już nie naładuje poprzez złącze USB a takiego używam kiedy jestem w samochodzie z GPSem (aha Igo 8 używam);) mam nadzieje ze to wyjaśnione :P

A czy system 6.1 alkor 2.2rc  rozwiąże któreś z problemów które wymieniłem??

A może jednak wrócić do 2003se? czy na prawdę nie mam sensu?

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: hx4700 i jaki system lepszy?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 15, 2009, 12:49:00 »
No cóż, ja cały czas liczę na to, że w końcu ktoś zabierze się za ugotowanie porządnego ROMu wm6/6.1/6.5. Na tym urządzeniu to po prostu porażka. Testowałem przez kilka miesięcy FIX2 mający opinię najszybszego i najstabilniejszego i mogę powiedzieć jedno: ludzie narzekający na działanie nieoficjalnych ROMów do Universala czy Wizarda powinni to zobaczyć. Urządzenie ma opinię jednego z najwydajniejszych PDA jakie wyprodukowano kiedykolwiek a działa boleśnie wolno. Dość proste programy potrafią się ładować długimi sekundami a wycieki pamięci są czymś normalnym. W dodatku funkcje które powinny działać w teorii w praktyce nie działają wcale. Dla przykładu wiele nerwów straciłem chcąc udostępnić Internet z i600 po PAN. Wszystko niby pięknie działało, ale gdy chciałem połączyć się z jakimkolwiek serwerem oferującym jakąkolwiek usługę sieciową - nic nie działało. Darowałem sobie i wróciłem do wm2003se. Działa pięknie, ekspresowo i stabilnie. Większość większość potrzebnych mi programów da się uruchomić.

Dlaczego większość? Bo o wygodnym przeglądaniu www można zapomnieć. iPAQ hx4700 ze swoim 4" ekranem VGA i touchpadem wydaje się być świetnym kandydatem na tablet internetowy. Niestety jak wiadomo stara wersja WM nie zostawia wiele pamięci operacyjnej i odpalenie średnio złożonej strony w NetFroncie zwiększa ilość zajętego RAMu do około 85%. Łatwo się domyślić co się dzieje po odpaleniu czegoś bardziej skomplikowanego. Poza tym przeglądanie w trybie desktop nie jest jednak tak wygodne jak na nowych wersjach systemu wyposażonych w którąś z nowszych przeglądarek - zmrożenia ekranu pojawiają się częściej, renderowanie zajmuje nieco więcej czasu...

Mam cichą nadzieję, że taki Alkor wypuści w końcu coś, co nie byłoby RC2 tylko wersją stable. ;)