iPaq hx2790b. Nie daje sie wgrac nowego FW

  • 6 Odpowiedzi
  • 3719 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

iPaq hx2790b. Nie daje sie wgrac nowego FW
« dnia: Luty 09, 2011, 23:41:24 »
Witam.
Stalem sie wlascicielem iPaq Hx2790b, ktory ma wgrana fabrycznie jakas aplikacje, z ktora sie bootuje. Nie jest to WM5.0 ani zaden inny.
Stad mam problem. Chcialem sie pozbyc tej dziwnej aplikacji ale niestetty zaden rodzaj resetu ( ani hard ani soft ani pozbawienie zasilania na 100 dni ) nie jest w stanie wprowadzic tego ustrojstwa w tryb umozliwiajacy zaprogramowanie go przez ktorakolwiek wersje ActiveSync'a.
Komunikacja przez USB i przez RS dziala gdyz program hpRUU.exe wykrywa urzadzenie, tyle ze nie jest w stanie okreslic ani typu ani jezyka, stad odmawia dalszej wspolpracy.
Niektore wersje hpRUU koncza z komunikatem "invalid SKU".
Troche szkoda mi ten sprzet wyrzucic, wiec jesli ktos zetknal sie z jakims niestandardowym sposobem radzenia sobie z takim problemem, prosze o pomoc.

Aha, jestem uzytkownikiem urzadzen tego typu od wielu lat, wiec wiekszosc zagrywek standardowych znam i nie jestem nowicjuszem.

Mam tez identyczny problem z iPakiem H5150.

-------------------------------------------------------------

To moze inaczej.
Czy w Polsce jest ktos, kto zajmuje sie profesjonalnie takimi zabawkami ?
W stanach na pewno sa takie firmy, ale chyba sie nie oplaci inwestowac za wiele w taki sprzet.
Moze prosciej byloby wymienic ROM na taki z oryginalna zawartoscia ?
Gdybym mial wsad to moglbym sam sprobowac sie tym pobawic, ale wsadu nie mam skad wziac.
Jak sie nie da z tym nic zrobic, to bede mial dwa piekne wyswietlacze do wykorzystania lub sprzedania

Wdzieczny bede za wszelka pomoc.

Odp: iPaq hx2790b. Nie daje sie wgrac nowego FW
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 10, 2011, 21:31:47 »
Co rozumiesz pod pojeciem aplikacja z ktora sie bootuje?
Co pojawia sie na wyswietlaczu po resecie?
Orginalnej aktualizacji romu od HP tez nie da sie wgrac?

Opcjonalnie napisz gdzie mieszkasz moze sie okazac, ze ktos bedzie poniesie pomoc na zywo.

Odp: iPaq hx2790b. Nie daje sie wgrac nowego FW
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2011, 01:08:05 »
Oba komputerki dzialaja i sa w 100 % technicznie sprawne.
Aplikacja jest programem wgranym przez producenta sprzetu z ktorym wspolpracuja te urzadzenia jako terminale sterujace.
Dowolny typ resetu lub proba wprowadzenia w tryb boot-loadera konczy sie zawsze restartem aplikacji !
Nie ma mozliwosci wprowadzenia PDA w inny stan niz aplikacja. Wszystkie mozliwe i niemozliwe kombinacje przetestowalem wielokrotnie.

Mieszkam tam gdzie Zygmunt patrzy na wszystkich z gory ze swej kolumny.

*

Offline 123marecki

  • **
  • 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: motorola c200, DELL Axim x5, Acer n35,Toshiba g900
Odp: iPaq hx2790b. Nie daje sie wgrac nowego FW
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2011, 17:06:54 »
trochę to zawiłe...

*

Offline AMi

  • *****
  • 1763
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia 7110
Odp: iPaq hx2790b. Nie daje sie wgrac nowego FW
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2011, 17:42:52 »
123456789
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2014, 19:40:27 wysłana przez AMi »

Odp: iPaq hx2790b. Nie daje sie wgrac nowego FW
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 08, 2011, 23:48:26 »
Hej mieszkam 30 min pociągiem od tej kolumny :) Jak coś mogę udzielić pomocy , sam posiadam ten model i kilka razy już mu zmieniałem system .

Odp: iPaq hx2790b. Nie daje sie wgrac nowego FW
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 18, 2011, 21:26:04 »
hej panowie, czy w waszych wersjach ipaqa 2790b też jest taka różnica ekranu (ciepłe ,ładne , nasycone kolorki) w porównaniu do wersji 2xxx (bez b) ???
tungsen T, T3, dell Axim X51V, x50v, x51,x50, ipaq2750,ipaq2490,xperia X10, xperia X1