Słaba bateria w SPV C550,Hard Reset pomógł by?

  • 6 Odpowiedzi
  • 5531 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline alfa78

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV C550
Słaba bateria w SPV C550,Hard Reset pomógł by?
« dnia: Grudzień 23, 2008, 08:31:45 »
Witam!
zakupiłem sobie tego Smartphona w stanie Bardzo dobrym na aukcji.. Posiada już zainstalowany system WM6PL,pięknie się sprawuję, nic nie muli ,szybko pracuję..ale jest jeden problem mały, z trzymającą bateria w nim,przy normalnym użytkowaniu czyli parę sms-ów na dzień, i może dwie rozmowy telefoniczne, które trwają, po ok 15 min /rozmowa/ nic dziwnego może by nie było ale dostrzegłem najważniejsze chyba..że np. jak naładuję baterię na 100% /kontrolka zielona się zaświeci, już z pomarańczowej../ to wysyłając / na 100% bateria/ 3-4 sms-a, zauważyłem że już jedna kreska od stanu bateri na wyświetlaczu spada ,Więc coś nie tak prawda? Każdy mi radzi zrobić sobie najlepiej Hard reset, ale czy on mi nie uszkodzi smartphona mojego i też to mi radzicie żebym sobie przeprowadził ten Hard..? A najważniejsze to to jak mam w tym modelu SPV zrobić ten hard reset ?
Z góry dziekuję za odpowiedzi i pomoc!

Edit;
 
już wiem jak się robi Hard reset  :) To dla tych, co też nie wiedzą jak się robi Hard Reset /filmik instruktażowy/ http://www.modaco.com/content/hurricane-variants-hurricane-modaco-com/228852/c550-hard-reset-video-guide/

ale i to oczekuje na podpowiedzi co by ktoś na moim miejscu zrobił, czy hard..?

A może.. mi polecacie jakiś programik ,który będzie "realnie " pokazywał w % zużycie bateri w użytkowaniu tego SPV? Opłaca się w ogóle na początku zainstalować coś z takich programików jak tak to proszę o link do jakiegoś programu który pokazuję zużycie "realne " bateri :-?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2008, 09:58:37 wysłana przez alfa78 »

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Słaba bateria w SPV C550,Hard Reset pomógł by?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 23, 2008, 09:56:54 »
A to zależy, hard reset może nie przynieść efektu jeśli masz 'prądożerny ROM'
Jak już wcześniej mówiłem WM6 v2.1 od lazaja jest boski.
Jeśli się zdecydujesz, to mogę pomóc w instalacji przez gg (:

Pozdrawiam.

EDIT:
Tutaj masz bardzo przystępnie opisane jak wgrać nowy ROM:
[PIRACTWO]/forum/viewthread.php?thread_id=2444]http://www.[PIRACTWO]/forum/viewthread.php?thread_id=2444[/url]

PS:
Trzeba dokładnie zastosowywać się do instrukcji
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2008, 10:12:44 wysłana przez WiateR »
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline alfa78

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV C550
Odp: Słaba bateria w SPV C550,Hard Reset pomógł by?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 23, 2008, 10:08:45 »
a ile tobie trzyma bateria, w swoim c550? Ja mam dokładnie system na swoim SPV dokładnie ; Windows Mobile 6 Standard 2007 Microsoft Corporation RIL wersja 1.000 system operacyjny  CE 5.2.318(kompilacja 15341.0.0.0) 
Więc co ty masz inny tzn. nowszy czy co? :O

A pro po "prądożernego" ROM" to zapewniał mnie sprzedający że bateria trzyma 3-4 dni przy normalnym użytkowaniu go,a sprzedający raczej jest polecany i bardzo dużo ludziom fonów sprzedał, i każdy go zachwala więc i ja sie zdecydowałem na niego i nawet jestem w kontakcie z nim przez gg ale wyjazd miał i nie odpisuje na razie :S
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2008, 10:11:39 wysłana przez alfa78 »

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Słaba bateria w SPV C550,Hard Reset pomógł by?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 23, 2008, 10:25:31 »
Ja mam ROM właśnie z tego linku:
http://www.[PIRACTWO]/forum/viewthread.php?thread_id=2444

'Nowszy' to chyba złe określenie
Został przerobiony przez lazaja (możesz go spotkać na różnych forach, w tym xda-developers
Mi trzymała właśnie te 3-4 dni
Spróbuj jeszcze pokombinować w ustawieniach i zarządzaniem energii
Tak jak mówiłem, jest opcja, która powoduje że na ekranie nic nie widać, nie świeci się, ale jest włączony i żre niemal tyle energii, jakby był cały czas włączony.
Z drugiej strony 3-4 trzymania baterii w Smartphonie to niejaki wyczyn ;)

Pozdrawiam.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline alfa78

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV C550
Odp: Słaba bateria w SPV C550,Hard Reset pomógł by?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 23, 2008, 11:33:04 »
Dzięki ci że tak mi pomagasz :ok:,ale jeszcze jedno zauważyłem! :O
Kupiłem tego SPV w komplecie z nieorginalną ładowarką firmy Blue Star /czyli podróba/ i kiedy za pomocą jej ładuję fona to ładowanie /jak siądzie oczywiście bateria prawie już na full i mnie info żeby podłączyć ładowarkę itp../  to ładowanie za pomocą jej z chodzi / odliczyłem z zegarkiem w ręku,jak to się mówi :) / ok 1 godz 45min i po tym jest zielona dioda i bateria niby 100% naładowana prawda? A o dziwo teraz weszłem i testuję to ładowanie za pomocą kabelka do usb i już ładuje o dziwo ok 2 godz i jeszcze świeci nadal pomarańczowa dioda/ czyli nie naładowana tak?/ czyli na to wychodzi że może ta ładowarka nieorginalna sieciowa jest do kitu ,nie te ampery wychodzące /podobno zalecane 1 A  do  SPV Smartphonów jest napięcie ładowania/ i to może przez nią trzyma góra fon przez całą noc a z rana nie mogę go już włączyć bo siadł bateria:( co o tym sądziśz ,okaże się jak wreszcie naładuję sie na 100% bateria za pomocą usb i wtedy się dowiem też co jest nie tak,co nie? :-?

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Słaba bateria w SPV C550,Hard Reset pomógł by?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 23, 2008, 12:16:53 »
Spróbuj łądować tylko przez USB <ok>
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2008, 12:20:01 wysłana przez WiateR »
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline alfa78

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV C550
Odp: Słaba bateria w SPV C550,Hard Reset pomógł by?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 23, 2008, 12:33:57 »
Spróbuj łądować tylko przez USB <ok>
naładowałem tak teraz ładowało raczej dłużej jak 1.45min. jak za pomocą tamtej sieciowej ładowarki /testuje ile potrzyma bateria/  :)