GScroll

  • 3 Odpowiedzi
  • 1725 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Klusek

  • *****
  • 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656
  • Sprzęt: Xperia Arc S
GScroll
« dnia: Grudzień 08, 2008, 21:37:59 »
Cytuj
Dawno dawno temu pisałem o ukrytej tajemnicy dolnej części Diamonda i Touch Pro - ta z przyciskami. Minęło sporo miesięcy, ale w końcu ktoś wykorzystał możliwość dotykowej powierzchni i powstał program GScroll. Nie jest to darmowa aplikacja, kosztuje 4.99USD, ale jest warta każdego grosza.

Swipe to Scroll

Prawa jak i lewa strona stają się kierunkowym przyciskiem. Wystarczy delikatnie przejechać palcem w kierunku, w którym chcemy by "kursor" się przemieścił i się rusza.

Tap & Tilt to Scroll

Podwójne tapnięcie w środek pierścienia powoduje, że nas system zacznie wykorzystywać akcelerometr do nawigacji po systemie. Pozwala to na szybkie przemieszczenie się po długich listach np. katalogi z wieloma plikami itp.

Tapnięcie w dowolnym miejscu dotykowej powierzchni powoduje wyjścia z tego trybu.

Double-Tap Launch Zones

Dolna części z przyciskami została podzielona na cztery prostokąty. Do każdej ze stref można przydzielić odpowiedni program lub skrót systemowy.

Smart Scroll Mode

Jeśli wybierzemy opcję mądrego nawigowania. Program sam będzie dostosowywać rodzaj przewijania. W takim programie jak PocketIE, przejechanie palcem w dół spowoduje, że strona będzie ciągle się przewijać. W głównym ekranie Windows Mobile będzie działa zwykła nawigacja do góry/w dół/lewo/prawo.

Strona domowa GScroll: http://www.mobilesrc.com/GScroll.aspx - darmowa wersja działa przez 2min.

Źródło: pda.pl
Oficjalna strona: http://www.mobilesrc.com/GScroll.aspx
Sony Xperia Arc S powered by:
FXP208 - CM10

*

Offline gbear

  • *
  • 56
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: GScroll
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 13, 2008, 22:35:12 »
Ciekawa aplikacja, ale przesuwanie grawitacyjne i dostepnosc ustawien aplikacji jeszcze wymagaja dopracowania.

z VATem wychodzi niecale 6 USD :)

pzdr

*

Offline Renexius

  • **
  • 152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Desire, Galaxy S
Odp: GScroll
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2008, 14:51:05 »
wrzuciłem sobie demko jakiś czas temu i nie przekonał mnie ten program, próbowałem np przesuwać menu jak kółkiem w myszce ale koniec końców poprostu klikałem góra dół "joyem", program zaburza też zoom w aplikacjach (w sensie przestał działać). Postanowiłem zostawić demko do wieczora żeby pokazać żonce ale okazało się że TP zjada więcej baterii i 2 razy mi się zawiesił z tąd program nie wytrzymał u mnie nawet 5h. Ale może tylko u mnie się gryzie z czymś innym. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2008, 14:52:51 wysłana przez Renexius »

*

Offline gbear

  • *
  • 56
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: GScroll
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2008, 19:59:25 »
producent odpisal - niestety trzeba zrobic soft reset po instalacji, zeby ikona ustawien sie pojawila.

dodatkowo - przy zablokowanej klawiaturze Gscroll dalej funkcjonuje i mozna sobie odpalac aplikacje przypisane do obszarow.

w sumie taki gadzet :)