Ciekawostki na temat HTC

  • 9 Odpowiedzi
  • 7796 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline perunvit

  • 24
  • Płeć: Mężczyzna
Ciekawostki na temat HTC
« dnia: Luty 11, 2009, 02:46:26 »
Z góry piszę, iż nie wiem gdzie owy wątek przypiąć. Przydało by się jednak szersze spojrzenie na tą firmę, jako że jest od dłuższego czasu juz potentatem na rynku, modeli HTC mamy szeroką gamę, a tak naprawdę... cóż o HTC możemy powiedzieć więcej? Ten temat (mam nadzieję) rozwiniemy w tym kierunku:)

O czym można przeczytać w wikipedii jest bardzo ogólnikowe

*** High Tech Computer (znany powszechnie pod skrótem HTC) - tajwański producent przenośnych urządzeń z Microsoft Windows Mobile.

Przedsiębiorstwo zostało założone 15 maja 1997 i początkowo zajmowało się wyłącznie outsourcingiem jako ODM (Original Design Manufacturer). Obecnie jest producentem sprzętu pod marką HTC (wcześniej sprzedawał pod marką Qtek) oraz dla partnerów OEM (MDA (T-Mobile), SPV (Orange), XDA (o2), VPA (Vodafone), I-Mate, Cingular, Dopod, Siemens). HTC jest jednym z największych producentów urządzeń PDA oraz tzw. inteligentnych telefonów (smartphone).

W Polsce urządzenia (poza własną marką) są sprzedawane przez operatorów komórkowych (MDA - Era, SPV - Orange) ***

Jak na markę która - nie ukrywajmy - ma renomę wśród zorientowanej gro użytkowników to powyższe informacje są nader skromne. Każdy z nas wie, ze HTC wielokrotnie ukierunkował myśl, która obecnie jest stosowana (vide iPhone itp). Ile tak naprawdę wiemy o HTC, na ile zmienił, tudzież ukierunkował drogę ku inicjatywom i technologiom?

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Ciekawostki na temat HTC
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2009, 03:02:09 »
hmmmm... ja wiem tyle:
http://en.wikipedia.org/wiki/HTC_Corporation << prawdziwa wikipedia, polska wersja jest niestety wybrakowana
http://www.htc.com/www/about_htc.aspx << oficjalna strona about HTC

nie bardzo rozumiem idee tematu, może z racji bardzo późnej (wczesnej?) godziny...
pozdrawiam  :ok:



iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline perunvit

  • 24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ciekawostki na temat HTC
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2009, 03:55:07 »
Idea jest prosta, mimo iż za bardzo się rozpisałem. :smile: Wszystko co możemy znaleźć na oficjalnych stronach jest dostępna. Polska wersja Wikipedii jest nie tyle wybrakowana względem haseł, co pod względem HTC praktycznie... milczy. Wątek (który mam nadzieję się rozwinie) jest dla osób, które znają  inny język, tudzież maja informacje odnośnie HTC pomijający źródła zewsząd dostępne. Dla każdego, kto jest poliglotom tym bardziej jest to watek! Może warto to wszystko scalić w tym właśnie temacie? Jako ciekawostki można by podać chronologie modeli, pierwszy model ze `stajni` HTC, zapewne HTC wykorzystało innowacje, które są obecne w obecnych palmo/telefo/pda-fonach. Może trochę z historii? Ja sam nie wiem np kto stworzył firmę HTC i czym pierwotnie się zajmowała... z biegu telefonami/PDA? To jest właśnie watek, który chciałbym rozwinąć:)

>>> Jak już traktuje źródło które podałem, firma zajmowała się wyłącznie outsourcingiem jako ODM (Original Design Manufacturer)... a dokładniej??? Damy rade panie i panowie!:)
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2009, 04:14:55 wysłana przez perunvit »

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Ciekawostki na temat HTC
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 11, 2009, 10:59:22 »
A dokladniej ODM czyli produkowal dla innych, a nie pod swoja marka.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Ciekawostki na temat HTC
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 11, 2009, 12:24:30 »
dla troche mniejszych poliglotów, choć bardziej detektywów:
przetłumaczona przez GOOGLE oficjalna strona "o HTC"


najciekawsze fragmenty:

"HTC Corp (TAIEX: 2498) wytwarza potężne słuchawek że stale naciskać granic innowacji"
"Ma także na rynku produktów z branży partnerami OEM, a od czerwca 2006, pod własną marką HTC." << dowiadujemy się że od czerwca 2006 pod własną marką działa.
"Posiada bogate dziedzictwo urządzenia "gorące":"
"
  • Pierwsze kolor palm-size PC (1999)
  • Pierwszy Microsoft Pocket PC (2000)
  • Pierwszy bezprzewodowy Microsoft Pocket PC (2002) (??? bezprzewodowy?)
  • Pierwsze Microsoft Powered Smartphone (2002)
  • Pierwsze Microsoft Smart Muzyka Telefon (2004)
  • Duży 2.8 "TFT touch-screen LCD
  • Pierwsze Microsoft 3G Telefon (2005)
  • Najpierw Microsoft Windows Mobile 5.0 Platforma Telefon (2005) (google było uczone jezyka polskiego chyba przez mistrza yodę :) )
  • Pierwsze Trójzakresowość UMTS 3G urządzenia na platformie Microsoft Windows Mobile (2006)
  • Najpierw Microsoft Windows 5.0 Smartphone (2006)
  • Pierwsze Trójzakresowość UMTS PDA
  • Pierwszy intuicyjny ekran dotykowy, aby umożliwić palec wskazówka nawigacji (czerwiec 2007) (chyba chodzi o touch flow 2/3D??? )

"Na początku 2006 r., HTC uruchomiła nowe urządzenia z przełomowych formie czynnik: HTC Advantage. W HTC Advantage jest najbardziej potężny urząd, chluby 5 "ekran i pełną klawiaturą QWERTY odłączalnych"

"HTC Misja ma stać się wiodącym dostawcą innowacyjnych komórkowych i urządzeń komunikacyjnych przez dostarczanie wartości dodanej projektu, światowej klasy produkcja i usługi logistyczne i zdolności."

można by bez końca, ale cieżko jest coś zrozumieć bez chociażby elementarnej znajomości angielskiego :)
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

Odp: Ciekawostki na temat HTC
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 13, 2009, 22:45:54 »
Tak troche nieboszczyka odkopię, ale dla potomnych htc ma też oficjalną polską wersje http://www.htc.com/pl/about_htc.aspx choć nie do końca (spójrzcie na menu po lewej  :E )

*

Offline omg123

  • *
  • 91
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Evo 3D
Odp: Ciekawostki na temat HTC
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 30, 2009, 18:44:27 »

"
  • Pierwsze kolor palm-size PC (1999)
  • Pierwszy Microsoft Pocket PC (2000)
  • Pierwszy bezprzewodowy Microsoft Pocket PC (2002) (??? bezprzewodowy?)


te pockety z 1999 i 2000 były przewodowe  :worried: ?[/list]
NIE lubię to !

*

Offline robbo2k

  • **
  • 112
    • Blog o Telefonii komórkowej
  • Sprzęt: Era G1, KA08, Samsung i600, ipod touch
Odp: Ciekawostki na temat HTC
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 09, 2009, 08:34:13 »
W 2002 pojawiły się pierwsze PDA z modułami GSM (Wallaby) .  Jednak pierwszy był ipaq z pleckami pod koniec 2001r.

Z tym pierwszym Pocket PC to taka zmyła dla naiwniaków, to jak napisać pierwszy model z windows 6.5.

I raczej z tym kolorem to tez nieprawda, Jornada 420 tez jest z 1999r. Chyba ze to wlasnie HTC robiło Jornady dla HP ?


Nawet Wikipedia pisze "The Jornada 420 debuted in 1999. It was notable for being the first Palm-Size PC with a color screen, "


 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2009, 08:38:59 wysłana przez robbo2k »
REGULAMIN !! masz zgodę ?

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
Odp: Ciekawostki na temat HTC
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 22, 2009, 22:06:02 »
Pierwszym PDA z modułem GSM nie był Wallaby, tylko Siemens SX45.
Przewagą HTC natomiast było to, że potrafili szybko zrobić dobrze działający sprzęt. O ile SX45 czekał na wypuszczenie wersji handlowej 1.5 roku, a Siemens zamiast ogłosić datę sprzedaży, ogłaszał wykastrowanie z tego i owego (m.in. transmisji danych GPRS), to HTC przyszło i zrobiło O2 XDA w kilka miesięcy i to było od razu dobre urządzenie.

Później sytuacja się powtórzyła z MS Smartphone. Microsoft całe nadzieje pokładało w Sendo, które miało zrobić pierwsze urządzenie na rynku, tymczasem babrali się z tym 1.5 roku pokazując kolejne prototypy na kolejnych targach, a do wersji handlowej było daleko. W efekcie wypuszczenie MS Smartphone było w ogóle zagrożone, a Microsoft rozważał zarzucenie projektu. Tymczasem przyszło HTC i w kilka miesięcy zrobiło sprawny telefon, czyli Canary, sprzedawany przez Orange jako SPV. Sendo nigdy nie uporało się z problemami i w końcu zarzuciło całkowicie produkcję urządzeń windowsowych. Knuli później z innymi systemami aż słuch o nich zaginął.

*

Offline zuli007

  • **
  • 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Milestone+X8
Odp: Ciekawostki na temat HTC
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 28, 2009, 13:20:03 »
O ile mnie pamięć nie myli to SX45 to również HTC.