brandowane htc i wgrywanie romów + nakładek znalezionych na stronie sunnysoft

  • 3 Odpowiedzi
  • 3200 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

No więc tak ...

Poczytałem to forum trochę i niestety nie znalazłem gotowego opisu na time out podczas instalacji update'u sunnysoft (juz po hard resecie pasek postepu sie przesowa pare razy, trwa to kilkanascie minut i lipa). Chodzi oczywiście o telefon, która ma inny P/N niż podany na stronie sunnysoft. W moim przypadku HD2, ale myślę, że zadziała również dla innych.

Siedząc kilka godzin nad tym znalazłem takie rozwiązanie:

rozpocząć instalację z pliku Extpkg_Setup.exe itp itd (opisane na tym forum już wcześniej).
Następnie pozyskany plik ExtendedPKG.cab rozpakować. Znajdziecie w nim m.in. takie 2 pliki:
htc_leo_wm65_5in1_eeu_3_14_v03_1.cab
htc_leo_wm65_5in1_eeu_3_14_v03_2.cab
problem jest oczywiście z instalacją pierwszego z nich, ale ...
jest on zupełnie niepotrzebny choć jeśli ktoś bardzo chce może go sobie rozpakować ;)

paczkę językową polską zawiera ten drugi plik. Należy go rozpakować, następnie otworzyć plik *.xml - w nim znajdziecie info, który plik zawiera polski język (dla ułatwienia wklejam fragment):


  </characteristic>
- <characteristic type="FileOperation">
- <characteristic type="%CE2%" translation="install">
  <characteristic type="MakeDir" />
- <characteristic type="HTC-Leo-9_OEM_IW100hu.armv4.CAB" translation="install">
- <characteristic type="Extract">
  <parm name="Source" value="HT1874~1.001" />
  </characteristic>
  </characteristic>
- <characteristic type="HTC-Leo-9_OEM_IW100pl.armv4.CAB" translation="install">
- <characteristic type="Extract">
  <parm name="Source" value="HT937A~1.002" />
  </characteristic>
  </characteristic>
- <characteristic type="HTC-Leo-9_OEM_IW100ro.armv4.CAB" translation="install">
- <characteristic type="Extract">
  <parm name="Source" value="HT15F5~1.003" />

HTC-Leo-9_OEM_IW100pl.armv4.CAB - to jest polska paczka a dokładniej nazwa pliku jaka powinna się pojawić w trakcie instalacji. Plik zawierający tą paczkę to oczywiście HT937A~1.002.

wystarczy teraz zmienić jego rozszerzenie na .cab, wrzucić na telefon przez active sync, następnie z explorera plików odpalić go na telefonie i możemy cieszyć się już polskim językiem omijając zabezpieczenie związane z P/N :D

enjoy guys ;)


Nie testowałem tego na innych htc, ale pewnie też zadziała i jest to chyba pierwsza i jedyna metoda poprawnej instalacji paczek językowych z pominięciem gotowania romu i zabezpieczenia poprzez P/N czyli umożliwiająca wgrywanie na brandowane htc (np ery - ja właśnie taką sytuację miałem - najpierw hspl => rom z sunnysoft => paczka językowa powyższą metodą). Dojście do tego zajęło mi ładnych parę godzin, więc mam nadzieję, że przyda się to komuś i zostanie docenione ;)


Pozdrawiam

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet

Odp: brandowane htc i wgrywanie romów + nakładek znalezionych na stronie sunnysoft
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2010, 23:02:02 »
I tak i nie ;)

U mnie niestety nie można było wgrać wyekstrachowanych całych cabów tak, aby pojawiło się menu z wyborem języka - efekt taki był, że przy instalacji pierwszego myślał, myślał i myślał a następnie dostawałem timeout opisywany w innych postach.

Z tego poradnika korzystałem, aby wogóle z instalki wyciągnąć caba zawierającego komplet nakładek.

Po rozpakowaniu extendedpkg.cab dostałem 2 inne caby:
htc_leo_wm65_5in1_eeu_3_14_v03_1.cab
htc_leo_wm65_5in1_eeu_3_14_v03_2.cab

z których pierwszy dawał właśnie timeout przy instalacji i nie można było później nic zrobić poza ponownym wpalaniem romu.

Dopiero wyciągnięcie pojedynczej paczki językowej z caba (drugi zawierał polską paczkę) dało efekt (zainstalowała się i po restarcie poprostu odpalił się język Polski - bez pojawienia się menu wyboru języka, co mi wogóle nie przeszkadza, bo nie potrzebne mi inne języki poza Polskim właśnie).

Tak więc mój opis jest jakby uzupełnieniem do tamtego dla tych, którzy posiadają brandowane htc i mają problem z instalacją całego pakietu (5 dodatkowych języków)


Pozdrawiam ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2010, 23:18:24 wysłana przez saku1978 »

*

Offline theOne

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NOTE 2, HD 2, N73 ME
Odp: brandowane htc i wgrywanie romów + nakładek znalezionych na stronie sunnysoft
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2011, 15:32:37 »
Zadziałało po części. Nie spolszczyło mi tam jakiś 3 czy 4 ikon, ale niestety nie da się dzwonić - nie wyświetla się klawiatura itp. :/ Może coś jeszcze trzeba zainstalować?
NOTE 2 <3