Downgrade SPL 5.XX dla urządzeń HTC

  • 62 Odpowiedzi
  • 59219 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Downgrade SPL 5.XX dla urządzeń HTC
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 10, 2012, 13:52:30 »
Mam pytanie jak sprawdzić czy kabelek jest dobrze zlutowany bo te kabelki w usb są tak micro że nie wiem czy dobrze do polutowałem, czy jak podepnę do kompa męską USB a w damską podepnę czytnik to ma mi pojawić się zawartość na kompie tak?

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: Downgrade SPL 5.XX dla urządzeń HTC
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 10, 2012, 14:07:59 »
Nic Ci się nie pojawi ponieważ USB wykorzystujesz tylko do zasilania, przewody odpowiedzialne za sygnał są nie przylutowane.

Odp: Downgrade SPL 5.XX dla urządzeń HTC
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 10, 2012, 20:41:25 »
Nic Ci się nie pojawi ponieważ USB wykorzystujesz tylko do zasilania, przewody odpowiedzialne za sygnał są nie przylutowane.

Tak też wnioskowałem, czyli wygląda że działa bo telefon podpięty do żeńskich końcówek ładował się, jak tylko dorwę Mozarta to biorę się za downgrade. Dzięki za info

Odp: Downgrade SPL 5.XX dla urządzeń HTC
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 20, 2012, 11:22:31 »
Witam !

Znalazlemwasz sposob na zdowngradowanie htc 7 pro, wiec postanowilem podazyc tymi krokami i swojego tez zdowngradowac. Zrobilem wszystko, co pokazane w filmiku, ale  w koncu pokazalo mi w trybie bootowania: "loading", potem krociutko "checking" i od razu "not allow" i na dole "serial". Co robie zle ?!
Przeszukalem forum i robie wszystko, tak jak trzeba - karta SD 1GB, goldcard sciagniety z linkow przez was podanych i tak samo obraz plyty. Jedyne, co mi przychpdzi na mysl, to moze byc kwestia romu. uzylem tego od Ansnar'a - "RUU_Gold_HTC_Europe_1.22.401.01_Radio_5.63.09.13_3a_22.36.50.15U_by_ansar" Niby jest dedykowany dla HTC 7 pro i przed updatem NoDo (co to tak w ogole jest ?!), ale moze potrzebny jest jakis inny.
Moglibyscie mi pomoc ?
Jezeli potrzebujecie  jakies dane telefonu, to sluze informacja.
pozdrawiam

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: Downgrade SPL 5.XX dla urządzeń HTC
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 21, 2012, 07:43:57 »
Sądzę, że Twój telefon może być brandowany skutkiem czego SPL obniżysz tylko dedykowanym ROM-em dla Twojego operatora (tzn. tego, który sprzedał Twój telefon). Poszukaj innego ROM-u z niskim SPL: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1427907
Lub spróbuj mniej ingerencyjnej metody opracowanej przez Ansara z SLSPL: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1196183 (stosowny dla 7 Pro plik masz w drugim poście: http://rapidshare.com/files/2539575182/RUU_Gold_7Pro_Europe_5.10.401.03_SLSPL_by_ansar.zip

Odp: Downgrade SPL 5.XX dla urządzeń HTC
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 22, 2012, 12:36:03 »
Sorki, bylem zbyt niecierpliwy i postanowilem sam dojsc do sedna sprawy. I zbyt zajety, zeby odpisac.... :) Tak, jak piszesz, telefon mial branding niemieckiego O2, wiec zdowngradowalem go Romem do Gold O2 Ansara do SPL 1.7X, potem 2gim romem Ansara do SPL 1.22, potem RSPL od DFT i poki co wrzucilem Freedom Roma od DFT... :) I wszystko dziala... :)
Dzieki za filmik, bez niego bym pewnie nie ogarnal tematu...  :ok:
Pytanie - jako uzytkownik 7Pro, jaki rom polecasz ? Bo we Freedom Romie to oprocz jezyka polskiego to niewiele sie rozni od standardowego Romu...
I jeszcze jedno pytanie - probowalem zainstalowac aplikacje z Bazaaru, ale mowi mi, ze moj telefon nie jest w pelni odblokowany (interop-unlock) Mozna zrobic mu teraz ten interop i opaca sie w ogole ? Sa jakies ciekawe aplikacje na Bazaarze ?
Pozdrawiam i dziekuje !
R

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: Downgrade SPL 5.XX dla urządzeń HTC
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 22, 2012, 12:43:12 »
Zainstaluj Dynamics7 (wersja Mango ma polski, Tango jest bez polskiego). http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1524008 Sam go mam u siebie i muszę powiedzieć, że póki co nie widziałem lepszego ROM-u.

Odp: Downgrade SPL 5.XX dla urządzeń HTC
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 22, 2012, 22:26:33 »
No dobra, Dynamics zainstalowany i bardzo cieszy i oko, i zmysl kombinatora. Problem z Bazaarem rozwiazany (w amoku RSPLowania zapomnialem HSPLowac :). Sorki, ze mecze, ale jutro zamierzam zmienic karte na 32GB - czy zmiana karty wplynie na HSPL, Rom, albo Radio ? Wiem, ze aplikacje bede musial instalowac od nowa, ale co z reszta ?
Dzieki wielkie jeszcze raz - masz u mnie browar (albo kawe, jezeli alko nie pijesz :)

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: Downgrade SPL 5.XX dla urządzeń HTC
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 23, 2012, 08:29:08 »
Obstawiam, że z nową kartą będziesz musiał niestety jeszcze raz postawić ROM - tzn. ja bym tak zrobił co by nie mieć problemów.

Odp: Downgrade SPL 5.XX dla urządzeń HTC
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 23, 2012, 13:14:57 »
Wlasnie zmienilem na 32GB Sandisk Class 4 (podobno miala nie dzialac, ale dziala :) ), postawilem rom od Dynamicsow i bede obserwowal, jak to bedzie smigac. Chyba temat troche zboczyl z watku, przepraszam, ze to troche pomieszalem, ale chyba wybaczycie laikowi... ;)
Budniu, jeszcze raz dzieki za pomoc. Gdybys potrzebowal cos z Niemczech, to sie odzywaj (podobno elektronika jest tu tansza), bo masz u mnie przysluge...
BTW, przy zmianie karty SD orientowalem sie na tym watku: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=996015
Pozdrawiam wszystkich majsterkowiczow!
R

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: Downgrade SPL 5.XX dla urządzeń HTC
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 23, 2012, 19:05:27 »
Spoko nie ma problemu, będę pamiętał o Niemczech :ok:

Odp: Downgrade SPL 5.XX dla urządzeń HTC
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 06, 2012, 08:25:55 »
Witam
Mam HTC Surround Mondrian SPL=4.3.2250.0(128976) MNG zrobiłem wsio zgodnie z filmem kabelek kartę,
Umnie jakoś inaczej się botuje nie ma białego ekranu tylko ciemny i namalowany telefon z kabelkiem i laptop,czy tak ma być?
po podłączeniu htc nic się nie dzieje jakieś pięc minut i resetuje załącza normalny win7.
Prosze o pomoc .

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: Downgrade SPL 5.XX dla urządzeń HTC
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 06, 2012, 09:23:40 »
Nie, nie taki ekran powinieneś mieć. Przyczyna najprawdopodobniej leży w niedkładnym naciśnięciu vol down + aparat. Tryb, który opisujesz powinien uruchamiać się po naciśnięciu i przytrzymaniu samego przycisku kamery i włączeniu telefonu. Spróbuj dokładnie nacisnąć vol (-) wraz z przyciskiem aparatu i trzymając włącz urządzenie.

Odp: Downgrade SPL 5.XX dla urządzeń HTC
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 06, 2012, 13:14:23 »
Pięknie Dziękuję poszło za pierwszym razem.
Mozesz polecić mi jakiś rom do tego htc wgrałem  jakiś z językiem polskim,ale coś nie bardzo nie uruchamia się 50% aplikacji

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: Downgrade SPL 5.XX dla urządzeń HTC
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 06, 2012, 14:04:11 »
Swojego czasu miałem na HTC 7 Pro ROM intrinsic i był ok. Dla HTC Surround widzę, że jest w najnowszym wydaniu tj. w 8773 i ma 25 języków: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1366846
Ja obecnie zarówno na Titanie jak i na 7 Pro mam Dynamics7, ale nie widzę wersji na Twoje urządzenie także sadzę, że musi Ci starczyć ten który podlinkowałem. Dla Twojego sprzętu jest jeszcze ROM od DFT: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1685058, ale osobiście nie polecam wypieków @mwang-a bo jego ROM-y są niedpracowane (zawsze jakieś mniejsze czy większe bugi mają). IMO jedyne co DFT robi dobrze to HSPL i drobne produkcje jak aplikacja do bluetooth.

Odp: Downgrade SPL 5.XX dla urządzeń HTC
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 06, 2012, 21:54:32 »
Mam problem z rozpakowaniem tego 8773 plik jest nbh jak zmienie na rar lub zip nie można rozpakować,tak samo bez rozpakowania po wrzuceniu i zmianie nazwy na RUU... nie idzie, nie wiesz czasami w czym problem?

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: Downgrade SPL 5.XX dla urządzeń HTC
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 06, 2012, 22:07:10 »
Ehhh, musisz sobie pobrać jakiś customROM, który będzie spakowany bo pliki *.nbh to są pliki wsadowe ROM-u sensu stricte. Skoro piszesz, że już wcześniej wgrałeś jakiś customROM to masz zapewne całą paczkę, którą rozpakowałeś i tam masz parę plików m. in. RUU.exe. Znajdź w tej paczce największy plik, sprawdź jaką ma nazwę (będzie właśnie zrozszerzeniem *.nbh), usuń go i na jego miejsce wrzuć ten *.nbh pobrany (intrinsic) zmieniając mu nazwę na taką jaką miał ten usunięty. Teraz możesz wgrać ROM w ten sam sposób jak wgrywałeś ten poprzedni (dwuklik RUU*.exe).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2012, 00:20:18 wysłana przez Budniu »

Odp: Downgrade SPL 5.XX dla urządzeń HTC
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 06, 2012, 23:25:07 »
Dzieki za pomoc już sobie jakos poradziłem faktycznie ten rom jest lepszy,
Jeszcze raz dziękuję za filmik i pomoc

*

Offline pol052

  • 37
  • Sprzęt: HTCBlueAngel, Samsung Omnia Lite, SE neoV, HTCHD7
Odp: Downgrade SPL 5.XX dla urządzeń HTC
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 05, 2012, 00:00:19 »
Witajcie

mam problem z downgrade'm
zrobilem kabel wg przepisu po wielkich bojach zrobilem golden card przy uzyciu SE neoV ale niestety htc hd7 stoi na enter usb host mode.. i nie bardzo chce pojsc krok dalej
pytanie 1
jesli generuje *.img ze strony to zaznaczam ze karta ma byc dla androida jesli chce to zrobic z neoV
pytanie 2
kopiuje plik wypakowany z RUU ze zmieniana nazwa na SCHUIMG.nbh oraz gold.img na karte ??
pytanie 3
karte mam 2 giga czy jednak szukac mniejszej ??
pytanie 4
chyba ze neoV wymienic na cos innego
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2012, 00:29:33 wysłana przez pol052 »

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: Downgrade SPL 5.XX dla urządzeń HTC
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 05, 2012, 08:51:22 »
Ad1
Nie wiem - nie generowałem obrazu za pomocą telefonu tyko pobrałem gotowy z jednego z wątków podlinkowanych w pierwszym poście. Ten obraz *.img działa.
Ad2
Nie. Za pomocą Gold Card Tool patch-ujesz kartę, którą wcześniej sformatowałeś w systemie FAT32. Następnie na nią kompiujesz plik z ROM-em *.nbh
Ad3
Musisz jeszcze raz sprawdzić jak nie zadziała znajdź 1GB (choć ludzie piszą, że działa im ta metoda nawet na pendrive-ach 4 GB).
Ad4
Patrz Ad1 - nie generuj pliku tylko go pobierz.

*

Offline pol052

  • 37
  • Sprzęt: HTCBlueAngel, Samsung Omnia Lite, SE neoV, HTCHD7
Odp: Downgrade SPL 5.XX dla urządzeń HTC
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 05, 2012, 10:01:51 »
zadzialalo na pendrive Kingstona 2GB
format pena wgranie obrazu systemu potem potraktowanie go goldkardem z pliku z posta i ruszylo

dzieki

Odp: Downgrade SPL 5.XX dla urządzeń HTC
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 08, 2012, 20:26:50 »
Witam mam pytanie co do aktualizacji wp7 mam SPL mam 2.5.160015 sms 15028mb F; pa32 radio 16.23.06.10 moje pytanie czy lepiej będzie je zaktualizować przez zune czy przez kabel samemu ?

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: Downgrade SPL 5.XX dla urządzeń HTC
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 08, 2012, 20:34:53 »
Eeee, jak to samemu przez kabel ? Przecież oficjalny UPD (czyli to co chesz zrobić) jest tylko za pośrednictwem Zune (WP 7.X OTA nie obsługuje).

Odp: Downgrade SPL 5.XX dla urządzeń HTC
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 08, 2012, 21:16:06 »
ok rozumie a po co się obniża rom np ? jestem zielony mam tydzień ten tel wiec kompletnie nie jarze tych rzeczy wiec przez to wole zapytać niż jak będzie już za późno

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: Downgrade SPL 5.XX dla urządzeń HTC
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 08, 2012, 21:29:35 »
Nie ROM się obniża tylko SPL (tak jak to stoi w tytule), a robi się to po to żeby wgrać HSPL i gotowany ROM. Dzieje się tak dlatego, że nowszego SPL (2.6) nie obłsugije HSPL tzn. narzędzie umożliwiające załadowanie gotowanych ROM-ów.

Odp: Downgrade SPL 5.XX dla urządzeń HTC
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 08, 2012, 22:14:47 »
no ok sory za te idiotyczne pytania ale po co to jak można zrobić aktualizacje przez zuone ?

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: Downgrade SPL 5.XX dla urządzeń HTC
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 09, 2012, 07:26:16 »
Po to, że przez Zune masz dostęp tylko do oficjalnych wersji aktualizacji - czyli system masz zablokowany.

Odp: Downgrade SPL 5.XX dla urządzeń HTC
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 09, 2012, 10:46:31 »
teraz już wiem wszystko poczytałem rożne artykuły i widzę ze sam chciał bym mieć, odblokowany tel w sumie chyba jeszcze nie mam go zablokowanego bo mam
 SPL 2.5
wersie systemu mam 7,10.8107.79
wersja oprogramowania układowego 1600.2200.20501.401
wersja sprzętu 0002
wersja oprogramowania radiowego 16.23.06.10_16.32.00.23u
wersja oprogramowania radiowego 2.122.0.d4
wersja programu lądującego 2.5.160015.3(1370790)

Połączone: Listopad 09, 2012, 10:47:35
by bym bardzo wdzięczny za wskazówki co i jak zrobić pozdrawiam

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: Downgrade SPL 5.XX dla urządzeń HTC
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 09, 2012, 12:58:31 »
Ale co jak zrobić ?
Na to co masz wgrywasz HSPL: http://pdaclub.pl/forum/htc-wp7/hspl-dla-telefonow-z-wp7-drugiej-generacji/ i następnie gotowany ROM.

Odp: Downgrade SPL 5.XX dla urządzeń HTC
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 09, 2012, 14:36:37 »
pobrałem HSPL z tego linku http://htcfanboys.com/download/cotulla/?action=view&file=10772 
później mam Rom pobrać tylko który będzie najlepszy http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1359

wgrywam tak samo jak tamtym razem włączam telefon w tryb boodladera wgrywam tym programem, regular daje czy custom bo tamtym razem robiłem chybił trafił hehe
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1637294

pierwsze HSPL a pozniej ROM  i to wszystko tym programem :)?

 dziękuje za cierpliwość i wyrozumiałość

pozdrawiam