SPV - wyświetlanie informacji sieciowej

  • 6 Odpowiedzi
  • 756 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SPV - wyświetlanie informacji sieciowej
« dnia: Grudzień 28, 2005, 06:36:23 »
Witam, czy jest jakiś sposób na wyświetlenie informacji sieciowej (w Orangutanie nazwy miejscowosci a w Erze nazwy ulicy [w big miejscowościach]). (?)

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
SPV - wyświetlanie informacji sieciowej
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2005, 10:07:54 »
Generalnie - NIE.
Co prawda widziałem kiedyś na airfagev screenshoty z homescreenem który korzystał z pluginu do cell broadcast, ale samego pluginu nigdy nie znalazłem. Może ktoś będzie miał więcej szczęścia.

Ewentualnie może któryś z naszych zdolnych programistów napisze taki plugin, a potem homescreen

*

Offline hadji

  • 49
Jasne, że jest :) Na MS Samrtphone jest wszystko :D
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2005, 13:43:11 »
Hej!

Propnuje lekturę tego wątku:
:arrow:
http://www.pdaclub.pl/forum/viewtopic.php?t=22112&postdays=0&postorder=asc&start=0

Ja od przedwczoraj korzystam z rozwiązania z pluginem, działa idealnie :-)

SPV - wyświetlanie informacji sieciowej
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2005, 23:59:47 »
Niestety ten systemowy plugin nie działa na każdym telefonie (a raczej nie z każdą wersją modułu radiowego). Na listach dyskusyjnych można znaleźć opisy użytkowników, którym przestawał działać po upgradzie systemu. :?

Jeśli ma się taki pechowy telefon to można się w sytuacji awaryjnej ratować uruchomieniem kanału 50 i otrzymaniem SMSa od Sieci.

*

Offline hadji

  • 49
CellProfileSwitcher
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2005, 16:03:14 »
Cytat: "kg2000"
Niestety ten systemowy plugin nie działa na każdym telefonie (a raczej nie z każdą wersją modułu radiowego).


Ja nie korzystam z systemowego, u siebei zastosowałem rozwiązanie z dodatkową aplikacją CellProfileSwitcher, które to rozwiązanie ma jeszcze wiele innych zalet poza wyświetlaniem miejsca pobytu, jak np. dostępne anteny i sygnały z nich, i co najlepsze: potrafi zminić profil przy zmianie lokalizacji :-) Od tej pory wjeżdżając na szkolny parking już zawsze będę miał "spotkanie" :-)

Pozdrawiam i polecam!

SPV - wyświetlanie informacji sieciowej
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 29, 2005, 18:09:07 »
Ale czy ta aplikacja wyświetla nazwę komórki czy tylko Cell ID ? Wiem, że mozna nadawać własne nazwy, ale to bez sensu. Nie będę ręcznie nazywał każdego BTSu w Polsce.

*

Offline hadji

  • 49
SPV - wyświetlanie informacji sieciowej
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 29, 2005, 20:25:55 »
Cytat: "kg2000"
Ale czy ta aplikacja wyświetla nazwę komórki czy tylko Cell ID ? Wiem, że mozna nadawać własne nazwy, ale to bez sensu. Nie będę ręcznie nazywał każdego BTSu w Polsce.


Tylko CellID i LAC.