Wgrywanie custom romow, radia do HTC Magic - jak ?

  • 12 Odpowiedzi
  • 5029 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline pegaz666

  • *
  • 85
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Diamond
Wgrywanie custom romow, radia do HTC Magic - jak ?
« dnia: Sierpień 28, 2009, 17:45:13 »
Witam,
Zdecydowalem sie na Magica z Orange i na pewno bede chcial wrzucic do niego rom z hero (htc sense) ogladalem video tutoriale ze strony www.TheUnlockr.com. Najpierw trzeba zrootowac a potem pokazuja jak wgrac rom dobrany do odpowiedniej plyty glownej 32A , 32B okej ale co z Hard SPL'em ?? W HTC z windowsm mobile jak sie nie wgralo Hard spl'a to proba wgrania innego romu niz operatora konczyla sie zepsuciem telefonu a oni w tych tutorialach nie mowia nic do Hard SPL'u! Czy to oznacza ze jedynie zrootowanie wystarczy w przypadku Magica z Orange? Wole sie upewnic gdyz bedzie to moje pierwsze doswiadczenie z androidem.

PS. Skad wziasc oryginalnego niebrandowanego splash screena do magica? bo nie chce zadnych oragne znaczkow przy bootowaniu

Jak komus udalo sie to o czym pisze z naszym krajowym Magikiem prosze o linki , wskazowki do jakis opisow.

*

Offline Evendim

  • NerD
  • ****
  • 583
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lewy brzeg warszawa
    • Polish Xbox Community
  • Sprzęt: Lumia 800 ,hx4700, itouch 2g, kindle3, Acer a100
Odp: Wgrywanie custom romow, radia do HTC Magic - jak ?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2009, 19:56:10 »
wstrzymaj się do pon będe miał dla Ciebie niespodzianke ;)
Evendim na prezydenta!

*

Offline pegaz666

  • *
  • 85
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Diamond
Odp: Wgrywanie custom romow, radia do HTC Magic - jak ?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2009, 09:52:17 »
Az nie wiem czego mam sie spodziewac :) Ale ciekawi mnie sprawa z tym hard spl'em czy ktos zna odpowiedz na moje pytanie??

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Wgrywanie custom romow, radia do HTC Magic - jak ?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2009, 10:10:38 »
Niewiem jak sie wgrywa rom do HTC Sapphire - prawdopodobnie Evendim tlumaczy tekst z xda-developers dotyczacy wlasnie tego :ok:
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline pegaz666

  • *
  • 85
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Diamond
Odp: Wgrywanie custom romow, radia do HTC Magic - jak ?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 29, 2009, 10:28:50 »
Z angielskim nie mam problemow zadnych ale milo by bylo zobaczyc jakis tutorial ktory przygotowal ktos z naszych ludz (polskich) gdyz mialbym pewnosc ze bedzie dzialal na Orange naszym. I bedzie napisany przez kogos kto juz to robil .No nic to poczekam. Ale pytanie o HSPL nadal akutalne.

PS.Gdyby tylko na Androida byla automapa... pozbylbym sie windows mobile wogole :)

*

Offline baggus

  • Ekspert Android
  • **
  • 245
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic
Odp: Wgrywanie custom romow, radia do HTC Magic - jak ?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 29, 2009, 10:59:46 »
1. fastboot recovery zmodyfikowanego.
2. nandroid, wipe i apply nowego romu.
3. Cieszysz się nowym romem z rootem.

SPLa i radia nie musisz ruszać.
HTC Wizard-->Dell Axim X51v-->Toshiba G900-->Hp Ipaq 214-->Toshiba G900-->HTC Dream-->HTC Magic

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Wgrywanie custom romow, radia do HTC Magic - jak ?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 29, 2009, 11:06:15 »
Baggus: czyli jak mówisz dokładnie jest dużo prościej? sądząc po twojej wypowiedzi wgrywa się już spreparowany rom z recovery które wprowadzimy z konsoli? to w takim razie do czego jest SPL w HTC Sapphire?
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline pegaz666

  • *
  • 85
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Diamond
Odp: Wgrywanie custom romow, radia do HTC Magic - jak ?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 29, 2009, 11:28:33 »
Wlasnie czytalem na wiki pedii na xda o saphhire hacking i odnosnie tych SPL'ow cos takiego zrozumialem i bardzo prosze o weryfikacje tego i poprawienie mnie.
Otóż nigdy nie wiadomo czy HTC Magic potrzebuje nowego SPL'a dopoki nie sprobuje sie wgrac nowego romu splash screena lub recovery.- Z wyjatkiem kiedy mamy tzw Perfect SPL'a obecnie znane sa dwa HBOOT-1.33.0006 i HBOOT-1.33.0010 - czyli widzac cos takiego bedziemy musieli zmienic SPL'a na innego np z tego tematu http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=529019

Czyli krotko mowiac najpierw robimy roota potem sprawdzamy czy nie mamy jednego z tych dwoch Perfect SPL'i a potem probujemy wgrac nowy rom, jesli nie idzie to znaczy ze trzeba rozwazyc zmiane SPL'a na sprawdzonego.(zmiana SPL'a jest latwa ale ryzykowna gdy cos pojdzie nie tak uszkodzimy telefon dlatego trzeba dobrze go dobrac do rodzaju plyty glownej lub zapytac kogos)

PROSZE O WERYFIKACJE TEGO CO TU NAPISALEM

PS. Skad do Magica wziasc oryginalnego HTC'kowskiego niebrandowanego boot image czy splash screen w kazdym badz razie zebym nie widzial loga orange przy wlaczaniu sie systemy?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2009, 11:31:53 wysłana przez pegaz666 »

*

Offline Evendim

  • NerD
  • ****
  • 583
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lewy brzeg warszawa
    • Polish Xbox Community
  • Sprzęt: Lumia 800 ,hx4700, itouch 2g, kindle3, Acer a100
Odp: Wgrywanie custom romow, radia do HTC Magic - jak ?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 29, 2009, 12:07:28 »
pegaz - dokładnie :p

tutorial będzie w pon bo w pon będe miał magica do eksperymentów :P

jeśli chodzi o splash to http://img19.imageshack.us/img19/8236/welcomeheadrq0.png a wrzucić go możesz przez mój tutorial wersją dla leniwych (po  rootcie :P )
Evendim na prezydenta!

*

Offline pegaz666

  • *
  • 85
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Diamond
Odp: Wgrywanie custom romow, radia do HTC Magic - jak ?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 29, 2009, 13:23:12 »
pegaz - dokładnie :p

tutorial będzie w pon bo w pon będe miał magica do eksperymentów :P

jeśli chodzi o splash to http://img19.imageshack.us/img19/8236/welcomeheadrq0.png a wrzucić go możesz przez mój tutorial wersją dla leniwych (po  rootcie :P )

Dzieki kolego za splasha ale mam wrazenei ze to jest od Diamonda. Widzialem od magica ze jest caly czarny a i pisze HTC MAGIC. Czy jestes pewien ze ten ktory podeslales to jest originalny splash od Magica  ?

*

Offline Evendim

  • NerD
  • ****
  • 583
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lewy brzeg warszawa
    • Polish Xbox Community
  • Sprzęt: Lumia 800 ,hx4700, itouch 2g, kindle3, Acer a100
Odp: Wgrywanie custom romow, radia do HTC Magic - jak ?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 29, 2009, 14:32:38 »
to jest generalnie czysty htc :P chcesz dokładnie do magica? hmm zaraz poszukam jeszcze chwile :P
Evendim na prezydenta!

*

Offline pegaz666

  • *
  • 85
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Diamond
Odp: Wgrywanie custom romow, radia do HTC Magic - jak ?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 29, 2009, 14:57:14 »
to jest generalnie czysty htc :P chcesz dokładnie do magica? hmm zaraz poszukam jeszcze chwile :P
No generalnie mam swira na tym punkcie nie znosze brandingu wszystko musi byc od danego mogelu tak jak go fabryka wypuszcza zebym mogl spac spokojnie:). Szukalem ale niestety nie znalazlem tego splasha wiec bede wdzieczny jesli Tobie sie uda

*

Offline Evendim

  • NerD
  • ****
  • 583
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lewy brzeg warszawa
    • Polish Xbox Community
  • Sprzęt: Lumia 800 ,hx4700, itouch 2g, kindle3, Acer a100
Odp: Wgrywanie custom romow, radia do HTC Magic - jak ?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 29, 2009, 15:49:23 »
przegrzebałem całe xda-dev i google i nie nigdzie tego niebrandowanego... masz wsumie dwa wyjscia

1. przerobic splash htc ktory podeslalem
2. zlozyc request na xda-dev o tego screena moze ktos zrobi dump :)
Evendim na prezydenta!