Synchronizacja kontaktów Google z Outlook w HTC Magic

  • 0 Odpowiedzi
  • 3832 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline szczelmin

  • 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire
Synchronizacja kontaktów Google z Outlook w HTC Magic
« dnia: Sierpień 26, 2009, 21:44:42 »
Na początek chciałbym się ze wszystkimi przywitać, ponieważ jestem nowy w tym dziale. Właśnie przesiadłem się z Windows Mobile na Androida. Od początku mi się spodobał, ale nie mogę sobie poradzić z dwoma rzeczami. Spróbuję pokrótce opisać całą sprawę.
Przesiadając się z jednego telefonu na drugi chciałem oczywiście zachować wszystkie kontakty, a więc zsynchronizowałem HTC Trinity z MS Outlook, a potem w drugą stronę; MS Outlook z HTC Magic. Wszystko poszło nadzwyczaj dobrze na pierwszy rzut oka, ale po jakimś czasie okazało się że moja książka telefoniczna jest dziwnie posortowana. Podzieliła się tak jakby na dwie części. Pierwsza część kontaktów wyświetla się w kolejności od a do z, a druga część zaraz za nimi tak samo od a do z. Spróbuję to przedstawić na przykładzie:
Ania
Arek
Czesio
Honorata
Lukasz
Weronika
Zbyszek
Adrianna
Agnieszka
Diana
Edyta
Rafal
Kompletnie nie wiem od czego to zależy. Może ktoś wie o co tu chodzi?
Drugi problem polega na tym że w/w kontakty, które zostały pobrane z MS Outlook nie chcą się zsynchronizować z książką adresową na gmail. Zauważyłem jeszcze jedną rzecz, obok kontaktu (w telefonie) jest wyświetlana tak jakby kategoria, obok tych z MS Outlook widnieje "telefon", a obok tych nowo zapisanych na Magicu widniej "google"(nadmienie że nie ma to nic wspólnego z w/w podiałem). Te drugie bez problemu synchronizują się z gmailem. I teraz moje pytanie, czy ma ktoś jakiś cudowny sposób żeby przenieść kontakty z kategorii "telefon" do "google". Przewertowałem chyba już wszystkie opcje książki telefonicznej i nic takiego nie znalazłem.

Dodano 31.08.09

Witam ponownie
Widzę że nikt nie potrafi mi pomóc, więc poradziłem sobie okrężną drogą, a więc wyeksportowałem kontaky z Outlooka do pliku *.csv, usunąłem wszystkie kontakty Outlooka, oraz oznaczone kategorią telefon z telefonu i zaimportowałem plik *.csv do Gmaila, a stamtąd już same się zsynchronizowały z moim Magikiem.
Niby wszystko ok, ale pojawia się drugi problem, ponieważ teraz kontakty synchronizują się z gmailem, ale nie chcą zsynchronizować się z programem Outlook. Tak jakby podczas synchronizacji program HTC Sync wogóle nie brał pod uwagę kontaktów oznaczonych kategorią google. Ktoś ma jakieś pomysły? Bo ja już powoli tracę nerwy.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2009, 15:36:03 wysłana przez szczelmin »
Było: Mio P550 --> HTC Trinity --> HTC Magic