ROOT na Magiku 32A/32B PerfectSPL

  • 66 Odpowiedzi
  • 43574 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline damianpiwowarski

  • Ekspert Android
  • *****
  • 1115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dawniej "Damianoo".
    • www.mojdroid.pl
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: [Dla początkujących] ROOT na Magiku 32A/32B PerfectSPL - UPDATE!!!
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 05, 2010, 15:43:46 »
A mi nie działa żadna metoda - ktoś tu Bugim manipuluje. I to mocno.  :)

Po pierwsze - podłączam Magic'a i wybieram opcję przegrywania plików - mam zainstalowany HTC Sync i druga opcja dotyczy synchronizacji z Outlookiem.

Daję Rooted - i rozpoczyna się ściąganie, przegrywanie i rozpakowanie plików.
Nie mam Astro używam Linda coś tam - TU pierwszy ZONK - muszę odłączyć HTC by odpalić flashrec.a - odpalam i flashuje. Flaszowanie idzie OK.

Podłączm HTC jest widoczny jako dysk - i dalej kontynuję - i KICHA - NIC - otwiera się okno "dosowskie" po czym w nim pojawiają się komunikaty o błędach i nie odnalezieniu "różnych takich".  Kolejne okna i kolejne błędy - po zakończeniu jak roota nie było tak nie ma.

Od 3 dni walczę i powiem jedno : nie wiem co za matoł twierdzi że Android jest lepszy od Windows Mobile????

Aby odpalić głupi program ściągnij menager - super tyle, że mam internet zablokowany - szukaj człowieku WiFi i szukaj debilu w markecie aplikacji. Dodatkowo - jakieś rooty - sruty - kqrczę jak bym chciał códować to bym wrócił do iShita, Jailbreki i inny szmelc. W Windzie podłączenie do kompa, wgranie Aplikacji / ROM'u na kartę i PO SPRAWIE. Co więcej nie zauważyłem by HTC Magic chodził szybciej niż mój stareńki HTC Touch HD - więc o co chodzi z tymi zachwytami ???
HTC Magica dostałem jako telefon służbowy - firma dała mi wybór HTC Magic, Nokia 6700, Samsung Avila, SE C902 - więc wybór był jasny. :D Ale po 3 dniach walki z pier.... Androidem coraz częściej mnie nachodzi chęć wsadzenia Magic'a w pudełko. Najgorsze, że mam jedną kartę SIM, służbową z zablokowanym internetem, bo internet służbowy mam w posatcie drugiej karty SIM z modemem Huewei.

Dobra wylałem żale, wypłakałem się.

Czy ktoś mógł by zrobić INSTRUKCJĘ, ale taką dla totalnych lamusów? Taką SZCZEGÓŁOWĄ, z opisem co się pokazuje, JAK podłączyć itd? Było by fajnie, bo ja wypróbowałem z 20 sposobów i NIC. Zdołałem doprowadzić go tego, że po pojawieniu się loga Orange nic się nie działo. Na szczęście po wyjęciu batki i wejściu "Home + Power" wybrałem Nandroid restore (miałem backupy) i sprzęt ruszył. Więc błagam niech ktoś mi pomoże - bo zaczynam snuć palny wysłania Wąglika do siedziby Google w zemście za popaprany system. Boże co bym dał za łatwość uruchamiania Aplikacji i Flashowania z Windows Mobile.

Gościu nie chcę cię obrażać ani nic, ale po cholere pchasz się na root jak głupiego managera nawet nie masz?
Poszukaj na necie albo idź do kafejki z wifi i pobierz a nie zaczynasz komletnie od 0.

Druga sprawda - podałem swoje gg / mail. Kilka osób napisało do mnie i im pomogłem - dziś mają root. Ba niektórym sam robiłem osobiście bez żadnego ale...

Suma sumarum = rusz się a nie czekaj na efekty


*

Offline Sony

  • *
  • 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD, Gigabyte M912M, HP SLATE 2
Odp: [Dla początkujących] ROOT na Magiku 32A/32B PerfectSPL - UPDATE!!!
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 05, 2010, 17:39:06 »
Pierwsze co zrobiłem to ściągnąłem Manager'a - Linda coś tam - i program Flashrecovery mogę odpalić. Co z tego skoro po komunukacie Flash succesfull dalej kicha. A wypróbowałem kilkanaście opisów z różnych forów, z tego też, z x-dev i paru innych. Podaję SLP właściwy, płyta też - aż dziw że nie zbrickowałem telefonu.

*

Offline damianpiwowarski

  • Ekspert Android
  • *****
  • 1115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dawniej "Damianoo".
    • www.mojdroid.pl
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: [Dla początkujących] ROOT na Magiku 32A/32B PerfectSPL - UPDATE!!!
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 06, 2010, 18:00:55 »
a pobrałeś inny rom? Po wpisaniu ścieżki do recovery i wejściu w recovery instalujesz ODRAZU rom! I masz. Musisz coś źle robić, bo robiłem już kilkanaście root'ów i wszystkie działały wg tego poradnika!

*

Offline Sony

  • *
  • 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD, Gigabyte M912M, HP SLATE 2
Odp: [Dla początkujących] ROOT na Magiku 32A/32B PerfectSPL - UPDATE!!!
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 07, 2010, 11:35:03 »
Tak to robiłem. Chcę sobie wrzucić Cyan'a - za pomocą flash recowery podaję ścierzkę - następnie Domek+Power i wybieram rom.

Po odpaleniu w normalnym trybie - pojawia się mi logo Orange (które nawiasem też chcialbym usunąć) i TYLE - po 20 minutach czekania nic się nie dzieje.

Więc znów domek+power i nandroid backup restore - to mam opanowane do perfekcji.

Może Byś mi dał mi dokładny przepis taki co kiedy, gdzie - łącznie z linkami który soft ściągnąć, z opisem co się i kiedy pojawia. Bo ja się załamałem.

*

Offline damianpiwowarski

  • Ekspert Android
  • *****
  • 1115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dawniej "Damianoo".
    • www.mojdroid.pl
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: [Dla początkujących] ROOT na Magiku 32A/32B PerfectSPL - UPDATE!!!
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 07, 2010, 14:09:03 »
po wybraniu domku dajesz OK / zatwierdzenie go?

*

Offline Sony

  • *
  • 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD, Gigabyte M912M, HP SLATE 2
Odp: [Dla początkujących] ROOT na Magiku 32A/32B PerfectSPL - UPDATE!!!
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 09, 2010, 11:04:56 »
Tak, daję - przerobiłem całą procedurę z pierwszego postu w tym wątku - w obu wariantach i NIC.

Po finałowym restarcie - pojawia się logo Orange - i nic, czekałem godzinę i po resecie Nandroidem przywracałem z bacup'u telefon do życia.

Nie wiem co robić - chyba oleję Szmecdroida i powrócę do stareńkiego ale nie kłopotliwego HD z Windą.

*

Offline tomme45i

  • ****
  • 859
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jeżeli chcesz się jakoś odwdzięczyć kup mi piwo :)
Odp: [Dla początkujących] ROOT na Magiku 32A/32B PerfectSPL - UPDATE!!!
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 13, 2010, 08:29:10 »
Damianoo wyedytuj odpowiednio tutka, że dotyczy on tylko PerfectSPL - 1.33.0010 :!: Nowego PerfectSPLa jeszcze nikt nie rozpracował.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: [Dla początkujących] ROOT na Magiku 32A/32B PerfectSPL - UPDATE!!!
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 14, 2010, 00:08:39 »
Damianoo wyedytuj odpowiednio tutka, że dotyczy on tylko PerfectSPL - 1.33.0010 :!: Nowego PerfectSPLa jeszcze nikt nie rozpracował.

Generalnie klubowicz Damianoo nie trzymał się regulaminu i jego posty są moderowane, a więc nie ma możliwości edycji postów...
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline damianpiwowarski

  • Ekspert Android
  • *****
  • 1115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dawniej "Damianoo".
    • www.mojdroid.pl
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: [Dla początkujących] ROOT na Magiku 32A/32B PerfectSPL - UPDATE!!!
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 16, 2010, 19:04:38 »
Ta, nikt nie lubic dzilu sprzedac.
Co to perfect to juz wylazl nowszy¿ lol

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: [Dla początkujących] ROOT na Magiku 32A/32B PerfectSPL - UPDATE!!!
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 16, 2010, 19:14:15 »
nowy rom (wgrywany "tradycyjnie") przecież nie został jeszcze złamany

*

Offline damianpiwowarski

  • Ekspert Android
  • *****
  • 1115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dawniej "Damianoo".
    • www.mojdroid.pl
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: [Dla początkujących] ROOT na Magiku 32A/32B PerfectSPL - UPDATE!!!
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 16, 2010, 19:27:20 »
Emmm , nie wiem nie znam się nie mam magika już :P

Ale ok poprawię jak będzie się dało.

PS. Przepraszam za krzaczki/błędy - pisane z G1 :E

*

Offline Batmans

  • 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic 32A
Odp: [Dla początkujących] ROOT na Magiku 32A/32B PerfectSPL - UPDATE!!!
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 24, 2010, 17:39:20 »
Telefon został zrootowany i nowy rom juz jest wgrany, było cięzko z poradnikiem ale napisalem do damianoo  żeby mnie przez to poprowadził i poszło gładko ;]
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2010, 18:21:54 wysłana przez Batmans »
HTC Magic 32A espresso magic 2.1
HTC HERMES(sprzedamy) (kupuje 3 :))

Odp: [Dla początkujących] ROOT na Magiku 32A/32B PerfectSPL - UPDATE!!!
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 04, 2010, 00:44:34 »
Ku*wa, napisałem wielkiego posta z opisem moich kłopotów oraz próbami poradzenia sobie z nimi, nie mogłem rozczytać tego kodu, zaznaczyłem opcję - żeby mi dało nowy obrazek, w głowie mignęła mi myśl, żebym sobie skopiował to co naskrobałem, ale rozum podpowiedział, że przecież to mi wyśle tylko nowy kod i to wszystko. Aż tu nagle zonk, tabula rasa, zastanawiam się czy to ja jestem tylko nienormalny i tylko mi to przeszkadza? Dodam, że wściekły napisałem byle co,  w miejscu gdzie jest ten kod wpisałem też byle co wciskając jakieś przypadkowe klawisze, w odpowiedzi na pytanie to samo - i co? Post został umieszczony... no błagam, ale ktoś tu chyba nie pomyślał? Teraz kolejne 20 minut zajmie mi opisywanie problemu, fantastycznie.

Zniechęcony zaczynam jeszcze raz, sporo się musiałem nagimnastykować, żeby to napisać zrozumiale, zwłaszcza, że jest późna godzina, a do tego umęczyłem się analizowaniem poradnika, mającym przybliżyć mi proces umożliwienia mi roota, deprymuje mnie dodatkowa myśl, że tylko ja jestem głąbem, który nie może sobie z tym poradzić.

Jak radzi doświadczenie - najpierw przeczytałem cały interesujący mnie wątek o rootowaniu bez perfect spl'a. Przystępuje do pracy, punkt po punkcie - zaczynam działać, idee zrozumiałem, staram się czytać w miarę uważnie i stosować się do tego co napisane, nie zważałem na to, że mam zainstalowane już drivery do telefonu (z HTC SYNC najnowszej wersji i SDK Android) i włączoną w nim opcje debugowania usb, nie dziwota zatem, że przy 9 punkcie nie było tak jak pisał Damiano (chodzi o brak komunikatu). Dobra, jadę dalej, zatrzymałem się oczywiście na punkcie 13, gdzie nie wykrywał mi sprzętu, w sumie to pozwoliłem sobie jeszcze dodać pewną modyfikację, o której nie było mowy w poradniku - żeby zaznaczyłem u siebie w komunikatach biezących - "połączenie przez usb". Skoro zatem miałem być w trybie boot loader'a - na co by wskazywał punkt 12 i 13, a nie było żadnego odwałania - jakobym miał z niego wyjść - zdałem sobie sprawę, że muszę mieć dostęp do karty sd niezależnie od tego czy pozwolę mu się łączyć przez klikniecie w komunikat biezący "połącz przez usb". No dobra, w takim razie odinstalowałem wszystkie drivery do telefonu i soft, wyłączyłem opcje debugowania i z wielką pryncypialnością wykonuję wszystkie uwagi zawarte w poradniku. I tu zaczęły się pierwsze schody, ponieważ po odinstalowaniu sterowników - jak odpaliłem renltesa > rooting > usb driver i wybraniu opcji > xp driver - mignela mi tylko konsola, myślę ki diabeł, dobra, odpalam ponownie kompa, bo pewnie cos mu sie pomieszalo po odinstalowaniu sterownikow. Powtórka z rozrywki - teraz ladnie sie odpala konsola - wykrył sprzęt, potem wgrywa sterowniki, kropeczek przybywa i nagle wyswietla mi sie w chmurce komunikat systemowy, ze "sprzęt może nie działać poprawnie" - myslę - no nie dziwota skoro jeszcze nie ukonczył procesu iniekcji sterowników, czekam na ukonczenie procesu, konsola sie ladnie zamknela - jednak chmurki o ktorej pisał Damianos się nie doczekałem. Włączam debugowanie usb - pika mi ładnie, ze urzadzenie sie odlaczylo, potem na nowo podlaczylo - zadnej chmurki jednak nie było. Dalej nie mam dostępu do karty bez ingerencji w telefonie. W menadżerze urządzeń jest urządzenie ADB z żółtym znakiem zapytania, więc dalej uważam, że coś jest ze sterami, kombinowałem z tą instalacją - udało mi się w końcu przeprowadzić ją bez żadnych komunikatów wskazujących, ze coś jest nie tak, wyświetliła sie chmurka, ze urządzenie gotowe jest do użycia. Jednak z dostępem do karty nic się nie zmieniło - w menadżerze urządzeń nie mam zadnych żółtych znaków zapytania.
Ja pierwszy raz flashuje telefon, miałem wcześniej HTC Wizarda, ale nie fatygowałem się, żeby jakiekolwiek wielkie operacje na nim robić, zresztą z tego co zdążyłem zauważyć na forum - ta wiedza pewnie niewiele by mi dała, bo windowsowcy psiaczą na tego androida, póki co mój stosunek do niego jest ambiwalentny - pewnie to moja wina, a nie jego - jak to zwykle z komputerami bywa. Pare lat temu flashowałem tylko symbiana na motce a925, w zasadzie jedyne co musialem zrobic to przeczytac readme i pare razy kliknac w opcje w programie, nic trudnego. Tutaj jednak sytuacja mnie przerasta.
Ktoś powie mi gdzie jest błąd? Byłbym wdzięczny za pomoc.

A, teraz jestem w innym miejscu, stwierdziłem, że sobie zrobię to co mam w tym temacie
http://pdaclub.pl/forum/htc-sapphire/%2832a%29upgradedowngrade-radio-spl-recovery/

Wszystko poszło sprawnie - tylko, że teraz nie odpala mi sie nic poza logo HTC Magic - to już jest brick? Chyba niemozliwe, bo ponoc na logo orange sie zawieszal ... ja to biore na swoj chlopski rozum i mam nowszy spl i radio i, ze dlatego stary rom na to nie wchodzi....
Spróbowałem przejść przez proces rootowania normalnie jak dla perfect spl - wyskoczył błąd - w tej chwili go nie opiszę, bo zamknąłem okno, jestem padnięty i idę spać.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2010, 04:13:20 wysłana przez Groszexxx »

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: [Dla początkujących] ROOT na Magiku 32A/32B PerfectSPL - UPDATE!!!
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 04, 2010, 07:22:43 »
Jak zmieniles radio i spl to wgraj po prostu rom pod nowe radio i spl i po robocie :)
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

Odp: [Dla początkujących] ROOT na Magiku 32A/32B PerfectSPL - UPDATE!!!
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 04, 2010, 10:13:31 »
No marzy mi się ten MarsDroid Donut - > http://www.4shared.com/get/224651997/aa0bb595/MarsDroidSPL718B.html;jsessionid=E0D1A3910FD4E53E603ACE1A57A9AF64.dc209
 
Tylko ja nie mam pojęcia jak ... i co z rootem? :P. Dobra, widzę, że Kreteda opisywał to w tym temacie > http://pdaclub.pl/forum/htc-sapphire/%28rom%29%2832a%29-oficjalny-od-htc!-1-5-z-senseui/30/
Zaraz to ogarnę tylko się dobudzę.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2010, 10:17:22 wysłana przez Groszexxx »

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: [Dla początkujących] ROOT na Magiku 32A/32B PerfectSPL - UPDATE!!!
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 04, 2010, 10:20:07 »
MarsDroid - polecam - szybki i stabilny no i 1.6
jeśli masz odpowiednie recovery radio i spl (w przyklejonym wątku o zmianie radio i spl na nowe jest)
wystarczy, że wrzucisz ten rom na kartę pamięci i odpalisz z recovery na magiku

Odp: [Dla początkujących] ROOT na Magiku 32A/32B PerfectSPL - UPDATE!!!
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 04, 2010, 10:44:48 »
A jest to gdzieś opisane krok po kroku? Ja kompletnie nie mogę sobie z tym poradzić, ściągnąłem na hdd tego Donuta w wersji MARSDROID B FULL VERSION  i  siedzę w trybie Fastboot, bo nie wiem co dalej...  szukam tutaj wskazówek - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=629644
ale ja kompletnie nic nie widzę i zakładam, że nie jest to spowodowane tym, że jestem jeszcze zmeczony, a moja glupotą... chyba kolejny raz w życiu porwałem się z motyką na Słońce ;]
Jak mam wgrać coś na kartę sd, gdy siedzę w tym trybie fastboot?

Marcin, wspominałem wyżej, że mam już wgrane radio 6.35.10.18. Jak wyjde z tego Fastboota to widze logo orange, potem HTC Magic - i sie wlacza od nowa, tak w kółko. Nie widzę w tym temacie czegoś czego nie zrobiłem...
Moje pytanie dotyczyło raczej opisu wgrywania ROMu krok po kroku... bo ja w tym temacie poświęconym Droidowi to nie widzę opisu...


Ponawiam pytanie - jak mam wgrać ROM na kartę SD jak mi w windowsie w ogóle telefonu nie widzi?
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2010, 11:40:38 wysłana przez Groszexxx »

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: [Dla początkujących] ROOT na Magiku 32A/32B PerfectSPL - UPDATE!!!
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 04, 2010, 11:46:54 »
1. wyjmij karte z urządzenia
2. nagraj przez czytnik rom
3. włóż kartę do urządzenia
4. uruchom w recovery (home i power)
5. wybierz update any zip from sd
6. wybierz rom i wciśnij home.

wszystko :)
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

Odp: [Dla początkujących] ROOT na Magiku 32A/32B PerfectSPL - UPDATE!!!
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 04, 2010, 11:52:15 »
Omg, to ja idę do sklepu po kabel miniusb co bym mogl czytnik sd podłączyć, fantastycznie, no dobra, zbrukany moge wyjsc w domu, nic co ludzkie nie jest mi obce, bycie idotą też nie. Dzięki Beju za te idiotyczne i jakże pomocne informacje, nareszcie wiem na czym stoję.
Przy okazji to w ktorej czesci Wawy mieszkasz? Bo na privie przekupywalem Cie browarami, wiec jak masz blisko na Saską to mozesz wpadać po nagrodę :P

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: [Dla początkujących] ROOT na Magiku 32A/32B PerfectSPL - UPDATE!!!
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 04, 2010, 11:58:46 »
na Pradze pomieszkuje więc w niedalekiej odległości.

Generalnie możesz użyć zawsze innego telefonu jako czytnika, nie ma potrzeby kupowania od razu czytnika...  :ohreally:
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

Odp: [Dla początkujących] ROOT na Magiku 32A/32B PerfectSPL - UPDATE!!!
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 04, 2010, 12:05:43 »
Czytnik mam tylko kabla do niego nie :), a ten sie zawsze przyda. No to jak masz dzisiaj czas albo kiedykolwiek to na bro mozesz wpasc, jak coś to szczegóły do ugadania na privie :) i nie jest to tylko zaproszenie pod wplywem chwilowej wdziecznosci za rozwiazanie mojego problemu :).  Przy okazji jakbys mogl posty moje zmoderowac - najwazniejsze zostawic albo wszystko usunac, bo moj problem byl identyczny jak problem gregmarsh'a także taka przestroga dla innych "małolotnych" :). Jeszcze raz dzięki

System śmiga, dzięki.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2010, 13:49:56 wysłana przez Groszexxx »

*

Offline Krzysiecw

  • Ekspert HTC Magic
  • *****
  • 2415
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Diamond
Odp: [Dla początkujących] ROOT na Magiku 32A/32B PerfectSPL - UPDATE!!!
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 04, 2010, 13:19:01 »
beju a moze by zmoderowac nieco poradnik tommeiego o upgradzie/downgradzie informacją o potrzebie instalacji nowego ROMu pod to nowe Radio/spl ? Bo rzeczywiscie nie ma tam nic o wgraniu ROMu po zabiegu Radia/SPL ktory to ludzie uwazaja za cos oczywistego (po dosiwadczeniach z WM) ze robia sobie tylko upgrade SPL/Radia dla lepszego działania a nie maja pojecia ze trzeba wowczas automatycznie wgrac odpowiedni ROM pod to Radio i SPL bo stary nie bedzie działał ... Co pozwoli ominac dodatkowe tematy o tym problemie bo jak widac pojawia sie drugi taki kłopot w przeciagu 24 h ... tommie chyba nie bedzie miał nic przeciwko ;) Zeby gdzies na gorze tematu zawrzec takowe informacje :)

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: [Dla początkujących] ROOT na Magiku 32A/32B PerfectSPL - UPDATE!!!
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 04, 2010, 16:11:06 »
W sumie siade przy tym jak bede na komputerze...
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

Odp: [Dla początkujących] ROOT na Magiku 32A/32B PerfectSPL - UPDATE!!!
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 25, 2010, 10:08:19 »
Walcze, walcze i wywalczyc nie moge... Mam magica orange'owskiego 32A, perfectSPL itd, nic nie ruszane, stockowy 1.5 bez sensu. Docelowo chce wgrac CursorSense 1.5. O ile dobrze pojąłem to:
1. muszę zrootować dziada metodą dla PerfectSPL
2. Wgrać SPL i Radio zgodnie ze wskazówkami w temacie Upgrade/Downgrade
3. Co dalej?? Skoro Cursor wgrywa się inaczej niż standardowe romy przez CM, to jak to zrobić skorosystem mi się nie odpali po zmianie radia i SPL...?

Ja doskonale zdaję sobie sprawę, że moje pytania mogą być dla was na poziomie przedszkola, ale po windowsie zmiana romu w androidzie, to już nie to samo...

*

Offline Krzysiecw

  • Ekspert HTC Magic
  • *****
  • 2415
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Diamond
Odp: [Dla początkujących] ROOT na Magiku 32A/32B PerfectSPL - UPDATE!!!
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 25, 2010, 13:13:51 »
Walcze, walcze i wywalczyc nie moge... Mam magica orange'owskiego 32A, perfectSPL itd, nic nie ruszane, stockowy 1.5 bez sensu. Docelowo chce wgrac CursorSense 1.5. O ile dobrze pojąłem to:
1. muszę zrootować dziada metodą dla PerfectSPL
2. Wgrać SPL i Radio zgodnie ze wskazówkami w temacie Upgrade/Downgrade
3. Co dalej?? Skoro Cursor wgrywa się inaczej niż standardowe romy przez CM, to jak to zrobić skorosystem mi się nie odpali po zmianie radia i SPL...?

Ja doskonale zdaję sobie sprawę, że moje pytania mogą być dla was na poziomie przedszkola, ale po windowsie zmiana romu w androidzie, to już nie to samo...

Jesli prawidłowo zrobisz OneClicka a potem zmienisz Radio i SPL wg upgrade/downgrade to pozostanie ci TYLKO wgrac ROM. mozesz go sobie juz wczesniej wrzucic na karte do głownego katalogu. Nie bardzo rozumiem o co chodzi z wgrywaniem przez CM ... Jesli bedziesz miał Custom Recovery od Amon_RA to wchodzisz w to recovery (HOME+POWER) po wszystkih zabiegach wykonujesz flash from zip i wybierasz zip z ROMem i poleci flash ... TYLKO OSTRZEGAM. ROB WSZYSTKO W PODANEJ W TUTORIALU KOLEJNOSCI !!! Zebys czasem sam sobie jej nie ustalał ze njapierw wgrasz Radio a potem SPL albo na odwrot ... ROB DOKŁADNIE TAK JAK JEST W PORADNIKU. Bo inaczej uwalisz fona.

Odp: [Dla początkujących] ROOT na Magiku 32A/32B PerfectSPL - UPDATE!!!
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 25, 2010, 14:25:57 »
Utknalem na punkcie gdzie nalezy zrobic "recovery backup" - klikam "backup recovery image" i wyskakuje mi "Backup FAILED: image is invalid"... Do tego momentu wszystko szlo dobrze.

Nie wiem co robie nie tak. moze zapytam se jeszcze o to jak sprawa wyglada z podlaczaniem i odlaczaniem... Podlaczyc magica, zsynchronizowac i wlaczyc tryb przesylania plikow? W takim przypadku wszystko jest chyba ok... Co do backupu z flashrec, to rozumiem, ze nalezy wowczas wylaczyc tryb przesylania plikow, prawda?

Pomocy....
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2010, 14:26:37 wysłana przez Bart1313 »

*

Offline chester_csr

  • **
  • 154
  • Sprzęt: HTC Raphael Eclipse WWE || 4GB SDHC
Odp: [Dla początkujących] ROOT na Magiku 32A/32B PerfectSPL - UPDATE!!!
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 26, 2010, 23:32:00 »
wrzućcie do pierwszego posta metodę na 1.76.0009. Jest na innych forach:)

Odp: [Dla początkujących] ROOT na Magiku 32A/32B PerfectSPL - UPDATE!!!
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 13, 2010, 16:00:06 »
U mnie wyskakuje HBOOT - 1.33.0007 (SAPP10000) To jest Perfect SPL czy zwykłe SPL ? Wybaczcie że zadaje takie pytania ale jestem początkującym w dziedzinie androida

Odp: [Dla początkujących] ROOT na Magiku 32A/32B PerfectSPL - UPDATE!!!
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 15, 2010, 13:48:05 »
Pliki usunięte, wątek do odznaczenia (bez plików totalnie nieprzydatny).