Problem z recovery, trackballem Magic 32A

  • 6 Odpowiedzi
  • 16909 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z recovery, trackballem Magic 32A
« dnia: Styczeń 18, 2011, 18:11:51 »
Witam,
Jest problem
Dzisiaj rozładował się telefon włączył się po naładowaniu i  niestety później telefon na dobre zwariował. A mianowicie:
-nie mogę włączyć recovery
- na początku przy próbie uruchomienia aplikacji Telefon czy naciśnięciu zielonej słuchawki wywalało błąd (Acore android spowodował błąd, jednak przeszukałem forum i znalazłem ten sam błąd jednak rozwiązanie tego problemu w moim przypadku nie pomogło)
- wyświetlacz nie reaguje na dotyk
- trackball w większości przypadków nie działa jak należy, tzn. raz działa w pełni a czasami działa albo wybieranie albo przewijanie nim menu bez możliwości wybrania opcji. Natomiast inne przyciski działają jak należy.
- czasami także po zablokowaniu wyświetlacza oraz ponownym odblokowaniu ekran dalej zostaje czarny bez podświetlenia natomiast przyciski są podświetlane
-mam sformatowaną kartę 
To chyba koniec i tak dość długiej listy problemów jakie sprawił mi dzisiaj mój HTC Magic. Jakieś solucje?

Dodam że nie widzi przez USB. Nsynch tak samo raz zobaczy ale jak przeładuję botloadera to wyskakuje błąd ze nie widzi połączenia.

SAPPHIRE PVT 32A ENG S-OFF H
HBOOT-1.76.2007 (SAPP10000)
RADIO-6.35.10.18
Aug 21 2009, 18:19:15
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2011, 19:11:15 wysłana przez Skrzyniecki »

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Problem
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2011, 18:55:58 »
A mógłbyś łaskawie temat nazwać chodź odrobinę nawiązując do problemu?
Lost in universe.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Problem z recovery, trackballem Magic 32A
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2011, 21:17:53 »
wipe zrób

Odp: Problem z recovery, trackballem Magic 32A
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2011, 21:25:02 »
To było pierwsze co chciałem zrobić ale żeby móc zrobić wipe muszę wejść w recovery. Jeżeli raz na dzień jak poleży bez baterii w środku uda mi się wejść w menu recovery to aby zrobić wipe muszę zatwierdzićwszystko przyciskiem HOME , który z pozycji recovery nie działa. 

Połączone: [time]Styczeń 19, 2011, 07:59:52[/time]
Mała nowinka. Zauważyłem ,że gdy trzymam przycisk BACK w trybie fast boot, Pokazuje mi się napis FASTBOOT USB i jestem w stanie zobaczyć go w CMD. Po komendzie fastboot devices pokazuje mi się HT973KF06848.

Połączone: Styczeń 19, 2011, 18:35:40
Można zamknąć poradziłem sobie. Nikt nie odpisywał ale dało radę.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2011, 18:35:40 wysłana przez Skrzyniecki »

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Problem z recovery, trackballem Magic 32A
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 20, 2011, 07:08:50 »
podziel się swoją wiedzą z innymi - może się przydać :wink:
nikt nie odpisywał pewnie dlatego, ze nie potrafił Ci pomóc
Magica miałem dawno temu i nie pamiętam detali  :)

Odp: Problem z recovery, trackballem Magic 32A
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 20, 2011, 19:51:04 »
Miałem opory żeby odpisać z tego powodu żeby nie było śmiechu.

Do rzeczy.
Głównym problemem było nie zauważanie USB przez komputer w trybie FASTBOOT USB oraz W trybie Recovery nie można było posługiwaćsię przyciskiem trackablla oraz przyciskiem HOME. Kiedy już wyczerpałem swoje pomysły i porady kolegów z forum i gg, przypomniało mi się ze kilkanaście lat temu wkładałem radio do zamrażarki na parę minut żeby kod zapomniało co prawda efekt był chyba mizerny ale co dziwne na MAGICA był potrzebny.
Po wyjęciu z zamrażarki mogłem robić wszystko w recovery i widział fastboot USB. Mogłem wgrywać romy.

Było dobrze może z dzień na sofcie Magic_Fusionl_2.1_V6_OC kiedy w pewnej chwili zaczoł się pojawiać znany wam "System zatrzymany przepraszamy android accore ....coś w tym stylu" ale do tego czasu było idealnie.

Następnie znowu te same objawy się pojawiły więc wgrałem RUU i mam oryginał system ze strony ORANGE i bez rota.

Znowu problem mam tym razem ze nie działa mi palcem zniżanie belki oraz w lewym górnym rogu pokazuje się karta SD ze znakiem zapytania.

No ale najważniejsze ,że jest postawiony oryginalny ROM i może iść na gwarancji .
Może jeszcze jakieś pomysły?

P.S Proszę nie śmiejcie się z zamrażarki góra do 5 min podłączajcie pod USB. Jak komuś pomogło to proszę napisać i browca ;)
Pozdrawiam wszystkich oraz kolegę Misiek-ud bo poświęcił mi dużo czasu na GG .

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Problem z recovery, trackballem Magic 32A
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 20, 2011, 20:40:47 »
nie ma się co śmiać  :ok:
znane i opisywane na forum były przykłady zamrażania baterii
co prawda o wkładaniu całego PDA do lodówki jeszcze nie słyszałem
ale "są na tym świecie rzeczy, które się filozofom nie śniły"
 :wink: