HTC One - Root

  • 2 Odpowiedzi
  • 17667 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline badzi0r

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC 10, HTC One, HTC HD2, Motoactv, Jabra Pulse
HTC One - Root
« dnia: Styczeń 21, 2015, 16:44:54 »
Mam brandowanego HTC One (M7) i chciałbym go sobie zrootowac.
Najpierw pewnie muszę odblokować bootloader.  - Jak sprawdzić czy jest odblokowany?
I teraz pytania?
Jak już będę mil roota to pozostanie oryginalny ROM czy muszę jakiegoś ROMa wgrać?
Jak z aktualizacjami? Teraz muszę czekać aż provider stworzy swoja wersje Lollipopa.
Co w takim razie będę  musiał zrobić, sam sobie poszukać odpowiedniego (jaiego?) ROMa czy auto-magicznie się zaktualizuje?
Ogólnie podoba mi się HTC Sense, tyko z chęcią powyłączał bym co najmniej polowe aplikacji. Zwłaszcza ze kontrakt już na ukończeniu.
TIA

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: HTC One - Root
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2015, 12:08:41 »
Mam brandowanego HTC One (M7) i chciałbym go sobie zrootowac.
Najpierw pewnie muszę odblokować bootloader.  - Jak sprawdzić czy jest odblokowany?
Za pomocą fastboota. Ale jeśli nic nie dłubałeś, to nie jest.

Jak już będę mil roota to pozostanie oryginalny ROM czy muszę jakiegoś ROMa wgrać?
Zostanie Ci to, co masz wgrane. Tylko pamiętaj, że odblokowanie BL wymazuje całą zawartość urządzenia.

Jak z aktualizacjami? Teraz muszę czekać aż provider stworzy swoja wersje Lollipopa.
Jak zostaniesz na sofcie operatora, to będziesz czekać na aktualizacje od niego. Jak wgrasz sobie czysty ROM od HTC, to dostaniesz aktualizacje tak samo jak sprzęty z wolnej dystrybucji.

Co w takim razie będę  musiał zrobić, sam sobie poszukać odpowiedniego (jaiego?) ROMa czy auto-magicznie się zaktualizuje?
Auto-magicznie raczej nic się nie zrobi :)


*

Offline badzi0r

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC 10, HTC One, HTC HD2, Motoactv, Jabra Pulse
Odp: HTC One - Root
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2015, 10:12:31 »
Wlasnie debrandowalem sobie HTC One (M7) do  HTC-WWE (mam S-OFF)
W ponizszej kolejnosci:

Odblokowany Bootloader
TWRP
SuperSU (Chainfire)
S-OFF (Sunshine)
CID: HTC__001
RUU Zip M7 UL JB 50 HTC Europe 1.28.401.7 Radio 4A.13.3231.27 10.31.1131.05 Release 310878 Signed
Zaktualizowany do najnowszego OTA

Po tym wszystkim nie mam roota.
Powinienem powtorzyc operacjie po kolei od poczatku do Super SU? (Czyli wymazac znowu wszystkie dane?)

« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2015, 14:47:48 wysłana przez badzi0r »