[Tuturial] ONE S z S4 - debrandowanie i aktualizacja do 4.0.4

  • 21 Odpowiedzi
  • 31219 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Adamela

  • **
  • 124
  • Sprzęt: Xperia Z3 Compact
[Tuturial] ONE S z S4 - debrandowanie i aktualizacja do 4.0.4
« dnia: Sierpień 01, 2012, 23:29:28 »
Poradnik jak to zrobić opracowany przez mojego syna na podstawie porad z xda. Sposób przetestowany na moim telefonie.


UWAGA!!! poniższy poradnik napisany jest tylko dla telefonów z procesorem S4 (tymi których nie da się kupić u polskiego operatora)


Instrukcja krok po kroku jak zainstalować oficjalny najnowszy soft htc z androidem 4.0.4 na swoim ONE S .

Wszystkie pliki oprócz instalki HTC SYNC hostowane są na moim serwerze. (http://178.235.151.119/down/) Edit- Nie hostuję już dłużej tych plików. Wszystkie są w internecie. Można się kontaktować z synem - użytkownik markownik z tego forum

-
Wszystkie narzędzia potrzebne w procesie zawarte są w paczce "fastboot.zip"
Instalka RUU (z softem HTC), jest to "zrzut" z oryginalnego softu, niemodyfikowany.
HTC SYNC (potrzebne są same sterowniki): www.htc.com

_
Najpierw ogólny plan tego co trzeba będzie zrobić:
I. odblokowanie bootloadera
II. wgranie recovery umożliwiającego rootowanie
III. rootowanie
IV. zmiana cid na SuperCID-a (cid który umożliwia zainstalowanie każdego oficjalnego oprogramowania)
V. wgranie oryginalnego recovery
VI. re-lock (ponowne zablokowanie bootloadera)
VII. instalacja nowego softu na telefonie
VIII. update do najnowszej wersji 4.0.4(już z poziomu androida)

0. Przygotowania
-wypakować folder fastboot na dysku C:/
-sopiować plik CWM-SuperSU-v0.87.zip na pamięć telefonu
-trzeba się zarejestrować na stronie htcdev.com
-zainstalować najnowsze htc sync dla telefonów z serii "ONE", następnie można odinstalować sam program sync (sterowniki nie zostaną odinstalowane)

I. Odblokowanie bootloader-a
-wchodzimy na stronę htcdev.com
-klikamy opcję "Unlock bootloader", dalej "Get started", z rozwijanej listy zjeżdżamy na sam dół wybierając "All other devices", klikamy "Begin unlock", zatwierdzamy wszystkie pytania, przeskakujemy do kroku w którym trzeba podać "Unlock tocken", zostawiamy na razie otwarte okno przeglądarki na tym etapie.
-całkowicie wyłączamy telefon(przytrzymując klawisz POWER na 10 sekund)
-uruchamiamy go przytrzymując VOL-DOWN (przyciszanie) - póki nie pojawi się ekran bootloader-a
-powinno sie pokazać menu bootloadera, z różowym napisem u góry ekranu "LOCKED"
-nawigując klawiszami vol-up(góra) vol-down(dół) najeżdżamy na opcję fastboot, zatwierdzamy klawiszem power(u góry telefonu)
-podłączamy telefon kablem do komputera
-uruchamiamy konsolę ( przez "Uruchom..." w menu start wpisując "cmd" i enter) albo wybierając "wszystkie programy -> akcesoria -> wiersz poleceń)
-następnie musimy przejść do właściwego katalogu, wpisujemy więc do komendy "cd C:\fastboot" (czy inną ścieżkę gdzie wypakowaliśmy nasz folder)
- wpisujemy polecenie "fastboot oem get_identifier_token "
-to co nam się wyświetli, to nasz unlock token (prawym klawiszem myszy , wybieramy opcję "oznacz") zaznaczamy cały token (łącznie z linijkami begin i end, tak jak w poleceniu na stronie htc) jeszcze raz prawym klawiszem myszy na oznaczonym i kopiuj.
-wklejamy całość na stronie HTC i klikamy wyślij, na wskazany w rejestracji adres email przyjdzie wiadomość z plikiem "Unlock_code.bin" w załączniku.
-kopiujemy plik do folderu fastboot
-wpisujemy do linii komend polecenie "fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin "
-zmieni się obraz na wyświetlaczu telefonu, wybieramy klawiszem vol-up "accept" i zatwierdzamy przyciskiem "Power"
Brawo, pierwszy krok za Tobą!

II. Wgranie Recovery

 -podpinamy telefon w trybie fastboot (tak jak wcześniej)
-na komputerze odpalamy konsolę, przechodzimy do folderu fastboot(również tak jak wcześniej)
-wpisujemy komendę " fastboot flash recovery recovery_clockwork.img"
-następnie komendę "fastboot oem readcid" (wynik tej komendy zapisujemy, jest to nasz cid, przyda się później)
Tak, drugi krok był łatwy, szybki i przyjemny.

III. Root-owanie
-uruchamiamy swój telefon w trybie bootloadera
-tym razem wybieramy opcję "Recovery"
-uruchamia się clockworkmod recovery
-teraz już uderzając po ekranie palcem wybieramy opcje: Install zip -> from sdcard -> wybieramy nasz plik " CWM-SuperSU-v0.87.zip ", zatwierdzamy
-na koniec powinno pokazać "installation successful"(czy jakoś tak)
-wycofujemy się do "głównego meny" cwm-a i wybieramy "reboot"
Koniec kroku trzeciego!

IV. SuperCID
-tu zaczyna się prawdziwa zabawa :)
-uruchamiamy telefon normalnie, podpinamy go kablem do komputera (debugowanie na telefonie ma być uruchomione)
-odpalamy konsolę, przechodzimy do folderu fastboot (tak jak wcześniej)
-wpisujemy komendę "adb shell" i  wciskamy enter
-wpisujemy "su" i enter (teraz mamy uprawnienia root-a <admina> i możemy zamienić swój telefon w stylowy, bezużyteczny przycisk do papieru, ale spokojnie, nie wpadajmy w paranoję tak łatwo)
-wpisujemy w komendę "dd if=/dev/block/mmcblk0p4 of=/sdcard/mmcblk0p4", zatwierdzamy enterem
-wpisujemy dwukrotnie exit i za każdym razem zatwierdzamy enterem
-wpisujemy "adb pull /sdcard/mmcblk0p4" i zatwierdzamy enterem
-teraz mamy w folderze "fastboot" plik " mmcblk0p4", otwieramy go hex-editorem, domyślnie zamieściłem w folderze program xvi32, sprawdzamy też rozmiar pliku, po edycji musi być taki sam!
-pod adresem (offsetem) 00000214 lub 00000210 - w zależności od wersji - szukamy naszego cida (ten ciąg 8 znaków który znaleźliśmy wcześniej komendą "fastboot oem readcid")
-zastępujemy go ośmioma jednykami (11111111), zapisujemy plik jako mmcblk0p4MOD
-w konsoli wpisujemy "adb push mmcblk0p4MOD /sdcard/mmcblk0p4MOD" - zatwierdzamy enterem,  następnie wpisujemy "adb shell" i wpisujemy enter, następnie "su" i wciskamy enter.
-następnie wpisujemy "dd if=/sdcard/mmcblk0p4MOD of=/dev/block/mmcblk0p4" i zatwierdzamy enterem.
-żeby sprawdzić czy wszystko działa jak należy najpierw wbijamy dwa razy "exit" zatwierdzając enterami, następnie "adb reboot bootloader"
-gdy telefon się uruchomi (w trybie fastboot) wpisujemy "fastboot oem readcid", powinno wypisać osiem jedynek, znaczy to że mamy SuperCID-a.
Koniec kroku 4! Uffff!!

V. Oryginalne recovery
-podpinamy telefon w trybie fastboot (tak jak wcześniej)
-na komputerze odpalamy konsolę, przechodzimy do folderu fastboot(również tak jak wcześniej)
-wpisujemy komendę " fastboot flash recovery ville_recovery_signed.img"
I koniec kroku 5. To było szybkie.

VI. Relock
-podpinamy telefon w trybie fastboot (tak jak wcześniej)
-na komputerze odpalamy konsolę, przechodzimy do folderu fastboot(również tak jak wcześniej)
-wpisujemy komendę "fastboot oem lock"
-teraz przy uruchomieniu telefonu w trybie bootloader-a powinien się ukazać różowy napis "RE-LOCKED"
Koniec kroku szóstego. Teraz już tylko sama przyjemność!

VII. Instalacja RUU
-wypakowujemy archiwum zip z instalką
-uruchomiony normalnie naładowany do pełna telefon podpinamy do komputera
-uruchamiamy instalkę (w trybie administratora, tak dla pewności, nie przejmujcie się że są problemy z polskimi znakami)
-zgadzamy sie na wszystko, zatwierdzamy aż zacznie się proces instalacji, wszystko powinno przebiec automatycznie , bez problemów, proces ten jest czasochłonny (około 20-30 minut)

VIII. Aktualizacja do 4.0.4
-po zainstalowaniu nowego systemu i wstępnym kreatorze konfiguracji, uruchamiamy wi-fi, wchodzimy w Ustawienia -> Informacje(na samym dole)  -> Aktualizacje oprogramowania -> sprawdź teraz.
-system, powinien znaleźć aktualizację, trzeba zaakceptować pobranie i instalację, po ok. 15 minutach będzie gotowe
KONIEC!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2012, 19:51:57 wysłana przez Adamela »

*

Offline mariano77

  • *
  • 76
  • Sprzęt: m515,p800/p900,eten x500,htc touch hd,htc one S
Odp: ONE S z S4 - debrandowanie i aktualizacja do 4.0.4
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 01, 2012, 23:59:46 »
WIELKIE DZIĘKI :D Wielu osobom na pewno się przyda :)
Osobiście użyłem pakietu  HTC One S All-In-One Toolkit http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1604677 , który przyśpieszył kroki 1, 2 i 3.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: ONE S z S4 - debrandowanie i aktualizacja do 4.0.4
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 02, 2012, 10:37:12 »
Podpinam. Można dopisać do tytułu np. Tutorial lub FAQ żeby wiadomo było, że jest to podpowiedź a nie pytanie.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: [Tuturial] ONE S z S4 - debrandowanie i aktualizacja do 4.0.4
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 09, 2012, 17:41:17 »
Wszystko ladnie pieknie ale nie moge przejsc etapu 3       -teraz już uderzając po ekranie palcem wybieramy opcje: Install zip -> from sdcard -> wybieramy nasz plik " CWM-SuperSU-v0.87.zip ", zatwierdzamy  ja zamiast tego mam czerwony trujkont i telefon sie resetuje  :-?

*

Offline mariano77

  • *
  • 76
  • Sprzęt: m515,p800/p900,eten x500,htc touch hd,htc one S
Odp: [Tuturial] ONE S z S4 - debrandowanie i aktualizacja do 4.0.4
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 09, 2012, 22:06:30 »
Wszystko ladnie pieknie ale nie moge przejsc etapu 3       -teraz już uderzając po ekranie palcem wybieramy opcje: Install zip -> from sdcard -> wybieramy nasz plik " CWM-SuperSU-v0.87.zip ", zatwierdzamy  ja zamiast tego mam czerwony trujkont i telefon sie resetuje  :-?

Wchodzisz w ogóle w CWM? Wygląda jakby nie był poprawnie zainstalowany. Wcześniej po wpisaniu komendy: "fastboot flash recovery recovery_clockwork.img" nie miałeś jakiegoś błędu?

*

Offline gmsenior

  • 9
  • Sprzęt: NR560BF+AM6.1EU; HTC one S; Motorola XOOM
Odp: [Tuturial] ONE S z S4 - debrandowanie i aktualizacja do 4.0.4
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 15, 2012, 15:34:41 »
Witam, korzystam z poradnika- Tutoriala i wszystko idzie ok,

az do momentu wpisywania "dd if=/dev/block/mmcblk0p4 of=/sdcard/mmcblk0p4", w kroku IV, gdzie dostaje komunikat 
shell@android:/ # dd if=/dev/block/mmcblk0p4 of=/sdcard/mmcblk0p4
dd if=/dev/block/mmcblk0p4 of=/sdcard/mmcblk0p4
/sdcard/mmcblk0p4: cannot open for write: Read-only file system
1:shell@android:/ #

Potem nie ma pliku mmc na karcie   - czy nie ma jakiejs pomyłki w komendach ?

*

Offline Adamela

  • **
  • 124
  • Sprzęt: Xperia Z3 Compact
Odp: [Tuturial] ONE S z S4 - debrandowanie i aktualizacja do 4.0.4
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 15, 2012, 18:39:46 »
Jesteś pewien że uzyskałeś wcześniej uprawnienia roota wpisując komendę "su"? Błąd "read-only filesystem" o tym właśnie mówi, pliki te bez specjalnych uprawnień są chronione przed zapisem. Późniejsze komendy zgrywają Ci plik do folderu fastboot więc nie ma potrzeby grzebania po karcie :P

Odp: [Tuturial] ONE S z S4 - debrandowanie i aktualizacja do 4.0.4
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 24, 2012, 12:36:35 »
Witam,

Posiada ktoś może kopie tych wszystkich plików bo niestety nie ma już dostępu do serwera a wlasnie mam takiego One S S4 z T-Mobile i chciałbym go przywrocic do wersji niebrandowanej...  :(

Pozdrawiam

*

Offline Adamela

  • **
  • 124
  • Sprzęt: Xperia Z3 Compact
Odp: [Tuturial] ONE S z S4 - debrandowanie i aktualizacja do 4.0.4
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 24, 2012, 15:02:37 »
Dostęp będzie za ok. dwa tygodnie, kiedy wrócę z urlopu.
Pozdrawiam.

Odp: [Tuturial] ONE S z S4 - debrandowanie i aktualizacja do 4.0.4
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 25, 2012, 09:07:08 »
Ok bede czekal. No chyba ze ktos ma te pliki ? Bo szkoda zeby telefon przez 2 tyg byl nie uzywany :)

Połączone: Sierpień 25, 2012, 09:23:45
W zasadzie to potrzebuje tylko oryginalny ROM i recovery. Bo telefon jest juz odblokowany, z rootem i SuperCIDem...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2012, 09:23:45 wysłana przez vixnadi »

*

Offline mayek

  • ***
  • 281
  • Płeć: Mężczyzna
  • A co to jest GPS ?
  • Sprzęt: HTC ONE S
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2012, 17:15:53 wysłana przez mayek »

Odp: [Tuturial] ONE S z S4 - debrandowanie i aktualizacja do 4.0.4
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 29, 2012, 14:48:01 »
Dokładnie o to chodziło.

Znalazlem tez nowszy RUU w wersji 2.21 ale problem jest taki ze z tej wersji nie ma jeszcze uaktualnienia do wersji 2.31 ktora jest obecnie, natomiast z 1.78 uaktualnia sie automatycznie do 2.31.

Ja niestety wczesniej wrzuciłem 2.21 no i musze czekac na update do 2.31.

Roznice jakie udało mi sie dostrzec to w wersji 2.21 jest jeszcze Sense 4.0, w 2.31 jest juz 4.1

Jak juz udało mi sie sprawdzic... downgrade nie jest mozliwy. Aplikacja z RUU 1.78 wyrzuca błąd.

Może sie komuś przydać solidny magazyn z RUU do One S z procesorami S4.

http://www.filefactory.com/f/cf061f69b5bf7878/

A CID jaki ustawiłem to HTC__032 , taki jest przeznaczony na nasz rynek wschodnio-europejski ( Przynajmniej taki mam  w moim One X kupionym w Euro). A to zeby pozniej a nie było problemów z OTA...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2012, 14:51:51 wysłana przez vixnadi »

*

Offline mayek

  • ***
  • 281
  • Płeć: Mężczyzna
  • A co to jest GPS ?
  • Sprzęt: HTC ONE S
Odp: [Tuturial] ONE S z S4 - debrandowanie i aktualizacja do 4.0.4
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 29, 2012, 15:43:38 »
Wyczytane na XDA: jak zmienisz CID na HTC--Y13 to w wersji 2.21 będzie dostępny upgrade do 2.31

---------------edit-----------------------
Dla tych co maja custom romy a chcą wrócić do stocka , teraz na xda pokazał sie rom stockowy 2.31 wgrywany przez recowery a nie z RUU
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1860191
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2012, 20:39:16 wysłana przez mayek »

Odp: [Tuturial] ONE S z S4 - debrandowanie i aktualizacja do 4.0.4
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 30, 2012, 15:26:25 »
Znalazlem dzisiaj juz oficjalny RUU 2.31. Sprawdze wieczorem i wrzuce... Chyba ze ktos chce wczesniej sprawdzic to linki w tym poscie na htc-club.com

http://www.htc-hub.com/htc/actualites/htc-one-s-mise-a-jour-sense-4-1-disponible/

*

Offline mayek

  • ***
  • 281
  • Płeć: Mężczyzna
  • A co to jest GPS ?
  • Sprzęt: HTC ONE S
Odp: [Tuturial] ONE S z S4 - debrandowanie i aktualizacja do 4.0.4
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 01, 2012, 13:46:24 »
Zainstalowałeś ten rom2.31 ?
Jeżeli tak to jak ? :)
Ja miałem brandowany i mam CID 11111111 i niewiem czy się u mnie zainstaluje normalnie :(

Odp: [Tuturial] ONE S z S4 - debrandowanie i aktualizacja do 4.0.4
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 04, 2012, 09:25:06 »
Wlacz debugowanie USB i normalnie odpal instalke.

z CIDem 11111111 pojdzie bez problemu. Gdyby cos bylo nie tak to wyrzuci Ci blad na poczatku i sie poprostu nie zainstaluje.

U mnie smiga ok kilku dni.

Odp: [Tuturial] ONE S z S4 - debrandowanie i aktualizacja do 4.0.4
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 26, 2012, 22:35:07 »
Witam i proszę o pomoc

Utknąłem na pkt:
"teraz mamy w folderze "fastboot" plik " mmcblk0p4", otwieramy go hex-editorem, domyślnie zamieściłem w folderze program xvi32, sprawdzamy też rozmiar pliku, po edycji musi być taki sam!
-pod adresem (offsetem) 00000214 lub 00000210 - w zależności od wersji - szukamy naszego cida (ten ciąg 8 znaków który znaleźliśmy wcześniej komendą "fastboot oem readcid")
-zastępujemy go ośmioma jednykami (11111111), zapisujemy plik jako mmcblk0p4MOD"

kompletnie nie wiem jak obsłużyć ten program i zrobić te kroki.... pomóżcie i wytłumaczcie łopatologicznie...

Pzdr

____________
Problem rozwiązany - opanowałem inny program i dałem radę! THX za poradnik! :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2012, 23:36:37 wysłana przez Noe51 »

*

Offline j14

  • 1
Odp: [Tuturial] ONE S z S4 - debrandowanie i aktualizacja do 4.0.4
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 02, 2012, 14:52:36 »
Witam Wszystkich!
Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z użytkowników korzystała z tego tutoriala ale dla telefony HTC One S ale w wersji z procesorem dual 1.7GHz (czyli chyba S3)? Jeżeli tak to prosiłbym i info czy na tym modelu też można skorzystać z tego maual'a?
Wielkie dzięki pozdrawiam

Odp: [Tuturial] ONE S z S4 - debrandowanie i aktualizacja do 4.0.4
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 20, 2012, 19:05:05 »
Witam, zrobiłem wszystko, po czym nie dało się zainstalować żadnego softa, ponieważ mam najnowsze oprogramowanie Vodafone UK 2.38.161.6, czy jest teraz możliwość odblokowania bootloadera albo zmiana cidu na oryginalny ?? telefon jest teraz uziemiony i nie może mieć innego oprogramowania niż 2.38.161.6. Bootloadera się odblokować nie da.

edit: problem rozwiązany: fastboot oem writecid CIDNUMBER
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2012, 19:14:44 wysłana przez deejay89 »

Odp: [Tuturial] ONE S z S4 - debrandowanie i aktualizacja do 4.0.4
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 04, 2013, 07:35:34 »
Witam,

Mam nadzieje że da radę "odgrzać" jeszcze na chwilę ten temat bo chyba coś popsułem w swoim telefonie...
Ogólnie przeszedłem przez wszystkie VI punktów, w sumie wszystko trochę trwało ale każdy podpunkt zawsze zakańczał się sukcesem więc myślę że jest ok.

Niestety gdy doszedłem do momentu aktualizacji systemu do najnowszej wersji(aktualnie 4.1 - taką mi znalazł) poprzez OTA coś zaczęło się sypać.
Mianowicie najpierw znalazł, potwierdziłem że chce tę wersje zainstalować.
Potem ściągnął i sprawdził czy zweryfikował wersje(wszystko automatycznie, jedyna akcja jaką musiałem wykonać to kliknąć OK).
Następnie zapytał czy chce zainstalować - potwierdziłem.
Zrobił kopie zapasową(a przynajmniej tak mi się zdaję że to jest pierwszy punkt instalacji) - zakończył pozytywnie.
Potem zaczął instalować i dwa razy miałem symbol z dwoma strzałkami zawiniętymi w kółko(nie pamiętam dokładnie jak to wyglądało, mam nadzieje że wiadomo o co chodzi) - zakończył CHYBA pozytywnie...

Bo właśnie tutaj zaczął się poważny problem, mianowicie telefon się wyłączył(zrestartował?) i nie wstał.
Nie reaguje na wejście do bootloadera(wciskam ile wlezie klawisz wyciszania i Power - wcześniej nie było z tym problemu).
Nie reaguje na restart poprzez przytrzymanie klawisza power przez ponad 10 sekund.
Również jak podłączam go do ładowarki(chciałem zobaczyć czy w ogóle zareaguje na jakiś bodziec) nie włącza się dioda sygnalizująca podłączenie do źródła zasilania(wcześniej zawsze świeciła).
Dodam że przed aktualizacją do nowej wersji poprzez OTA system miał 99% naładowania stany baterii.

Teraz parę dodatkowych info:
HTC One S - S4
Plik z RUU wzięty z tego forum: http://androidforums.com/one-s-all-things-root/560329-ruu-download-mirrors.html . Nazwa pliku: RUU_Ville_U_ICS_40_S_HTC_Europe_2.31.401.5_Radio_1 .06es.50.02.31_10.09a.50.04L_release_275655_signed .exe - 66f78e9f8b71f6dff17ee9f8696f5f81.

Czy może mi ktoś polecić jakąś pomoc, co teraz? Telefon po prostu zdechł, nie reaguje na nic...
Byłbym BARDZO wdzięczny za jakąkolwiek pomoc/sugestie/rady.

P.S. jeżeli trochę przydługawo mi wyszedł opis sprawy z góry przepraszam ale obowiązki zawodowe nauczyły mnie pisać jak najwięcej i nie dopowiadać później rzeczy które mogą być istotne i wydłużać tym samym komunikację ;) .

Odp: [Tuturial] ONE S z S4 - debrandowanie i aktualizacja do 4.0.4
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 04, 2013, 15:26:55 »
Ludzie uważajcie z tym zabiegiem bo pomimo że wszystko robicie według opisu to można uwalić telefon tak jak kolega wyżej. Wątek o tym już został poruszony na forum XDA-developers.
Poczytajcie więcej na:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2064202
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2065127

*

Offline leonsiem

  • *
  • 82
  • Sprzęt: sensation
Odp: [Tuturial] ONE S z S4 - debrandowanie i aktualizacja do 4.0.4
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 22, 2013, 09:01:15 »
Witam korzystam z tego poradnika i wszystko idzie ok, az do punktu IV po wpisaniu adb shell mam cos takiego "shell@android:/ $" po wpisu su "su
/system/xbin/su[4]: ►p►Ç►É►á►░►└►đ►Ó►­►◄►◄: not found
/system/xbin/su[4]: ↕p↕Ç↕É↕á↕░↕└↕đ↕Ó↕­↕‼►‼: not found
/system/xbin/su[4]: ¶p¶Ç¶É¶á¶░¶└¶đ¶Ó¶­¶§►§: not found
/system/xbin/su[4]: ▬p▬Ç▬É▬á▬░▬└▬đ♥U: not found
/system/xbin/su[4]♥z: not found
/system/xbin/su[4]♥Ž: not found
/system/xbin/su[4]:: not found
/system/xbin/su[4]: É☼á☼░☼└☼đ☼Ó☼­☼►►►: not found
/system/xbin/su[5]♥ń: not found
/system/xbin/su[6]♥Ú: not found
/system/xbin/su[9]:%: not found
/system/xbin/su[10]: syntax error: ')' unexpected
/system/xbin/su[9]:#: not found
/system/xbin/su[9]:$: not found
♥♥ű▲˝em/xbin/su♥♥§☺łéü
♥♥Ż    ♥Ŕ☺     ♥☻      ♥?♥    ♥♦       ♥♣     ♥┼♠     ♥˝       ♥I
♥v!
      ♫: not found    ♥˙!
♥: not found♥p♀♀lked
1|shell@android:/ $

Prosze o pomoc co robie nie tak????