Nowe radio - jak zainstalowac

  • 3 Odpowiedzi
  • 20590 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline piotrze

  • *
  • 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nexus One
Nowe radio - jak zainstalowac
« dnia: Kwiecień 26, 2010, 00:25:21 »
No wiec tak, mam teraz na pokladzie Cyanogenmod 5.0.6, ale po jego wgraniu mam nadal stare radio - pytanie jak wgrac to nowe: 32.26.00.24U_4.04.00.03_2, mam je w standardowej dystrybucji (z modaco): EBE36B_Radio_RIL_AUD_Apps.zip, tylko ze tam nie ma np. libril.so (ktore jak kojarze z doswiadczen z Touch HD - moze sie przydac), znalazlem jeszcze na xda taki pakiet EBE36B_Radio_RIL_AUD_Apps.zip, ktory zawiera dodatkowo biblioteki, ale rowniez aplikacje (stare) z update'u ERE36B, ktorych raczej nie chcialbym wgrywac :(.

Prosze o rade, co z tym poczac.
Palm TRGpro -> Sony Clie NZ90 -> Fujitsu LOOX 718 -> HTC Touch HD -> Nexus One

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Nowe radio - jak zainstalowac
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2010, 08:10:47 »
Wgrywanie radia należy wykonać tak samo jak wgrywanie romu - poprzez recovery. Tylko poczytaj czy N1 nie ma obostrzeń przy wgrywaniu radia, byś nie miał bricka.
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline piotrze

  • *
  • 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nexus One
Odp: Nowe radio - jak zainstalowac
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 27, 2010, 00:17:11 »
Ok, troche mialem stracha, bo ponoc najlatwiej "zbrickowac" telefon przy flashowaniu radia, ale poradzilem sobie - wgralem najnowsze radio (poprzez fastboot) z tego obrazu Modaco, dalej mam watpliwosci czy nie powinienem tam jeszcze dorzucic pasujacego do radia libril.so i libhtc_ril.so, ale trudno (nie znalazlem zadnego info na sieci jak to zrobic, ani czy w ogole jest to polecane).

Efekt po wgraniu radia jest taki, ze jak w domu do tej pory mialem mialem 2-3 belki zasiegu 3G, to teraz mam 3-4, ale pozostal problem z przelaczaniem na to 3G (trzeba bylo wlaczyc only WCDMA, zeby w ogole zaskoczyl za pierwszym razem) i raz zgubil 3G pomimo silnego sygnalu.

Zrobilem wiec jeszcze jedna modyfikacje: ro.ril.hsxpa=1 w build.prop, zrobilem dwa restarty i o dziwo wszystko dziala poki co (odpukac) cacy - bez problemow sie przelacza z wifi->3G i z 3G->2G->3G (jesli sie wymusi przejscie do 2G), twardo tez trzyma od dluzszego czasu te cztery belki, wiec jestem super happy :)

Wlasciwie to zrobilem jeszcze jedna zmiane - w informacjach telefony ustawilem pasmo radiowe europejskie, ale przed zabawa z radiem to nie skutkowalo, wiec teraz pewnie tez nie mialo to wielkiego znaczenia.

Jakby ktos byl zainteresowany, to moge opisac dokladniej ktoras z procedur, ale wydaje mi sie, ze po zasygnalizowaniu tematu reszte mozna doczytac na sieci.

Oczywiscie gdyby ktos bylby sklonny wyjasnic mi jeszcze jak to jest z tymi plikami *.so, to bylbym bardzo wdzieczny.
Palm TRGpro -> Sony Clie NZ90 -> Fujitsu LOOX 718 -> HTC Touch HD -> Nexus One

*

Offline piotrze

  • *
  • 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nexus One
Odp: Nowe radio - jak zainstalowac
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 02, 2010, 23:28:39 »
Ok, nie wiem czy byly niezbedne, ale dogralem je (*.so) poprzez komende adb push i moge zaryzykowac stwierdzenie, ze mam teraz na Nexus'ie lepszy sygnal 3G, niz mialem na Touch HD :)
Palm TRGpro -> Sony Clie NZ90 -> Fujitsu LOOX 718 -> HTC Touch HD -> Nexus One