apps2sd a nexus one

  • 2 Odpowiedzi
  • 18607 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

apps2sd a nexus one
« dnia: Czerwiec 13, 2010, 17:00:57 »
z tego co czytalem na xda trzeba zrootowac telefon by moc wgrywac aplikacje na karte SD
tak jest w kazdym systemie Android ??

bo poprzednio mialem HTC HD2 i tam przy instalacji pytal sie gdzie chce zainstalowac czy na telefonie
kupilem przez to karte 16GB co mnie 64 euro kosztowalo i teraz na co mi ona jak nic na nia nie moge wgrac

Wiem zaraz ktos napisze ze moge sobie muze czy filmy wgrac , ale ile tego mam wgrac na tej karcie 4G jest wystarczajaco miejsca

widzialem ostatnio ze Sygnic robi nawigacje pod Android ale jak wgram to na tel +mapy to nawet nie wejdzie cala mapa europy :P
kto takie cos wymysla :(

Mam jeszcze jedno pytanie , choc nie jestem w 100% pewny bo ludzie pisza o G1 a nie N1 i czy na prawde trzeba nexusa rootowac by moc instalowac aplikacje na SD ?
I czy strace grwarancje na telefon jak zrobie root telefonu ?

Cytuj
Wersja oprogramowania 2,1-update1
Wer pasma podst
32,26,00,24U_4,04,00,03_2
Wer jadra
2,6,29-01117-g4bc62c2
android-builid@apa26#1
nr kompilacji
EPF21B

Pelne PL menu
jak bym musial juz zrootowac telefon to strace to swoje PL menu ??
bede musial wgrac jakas modyfikacje calego systemu ??
//
zainstalowalem jakis program apps2sd i probuje zrobic dodatkowa partycje zmieniam rozmiar wciskam Apply! widze napis Done! i przycisk Reboot Now ale jak go przyciskam to nic sie nie dzieje tylko sie podswietla :(
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2010, 17:19:18 wysłana przez ggolikPL »

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: apps2sd a nexus one
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 13, 2010, 17:32:14 »
Odpowiedź brzmi: tak, musisz. Gwarancję też stracisz, ale zawsze można zrobić unroota.

Ale to nie do końca tak jak myślisz. Większość aplikacji do pamięci telefonu wrzuca tylko swoje dane wykonywalne (od kilkudziesięciu kb do 2-3 mega, ja przynajmniej nie spotkałem większych) a dane dodatkowe i tak lądują na karcie pamięci. Tak jest m.in. w przypadku wspomnianej przez Ciebie nawigacji. Dlatego też imho ludzie w większości wypadków przesadzają z tą całą histerią na punkcie apps2sd, a potem dziwią się, że soft im wolno chodzi (karta pamięci zawsze jest dużo wolniejsza od wbudowanej)

btw. O ile mi wiadomo w androidzie froyo (2.2) google zapewnił możliwość instalowania softu na karcie pamięci, więc problem przestanie dla ciebie niedługo istnieć.
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

Odp: apps2sd a nexus one
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 13, 2010, 17:58:36 »
nie wiem jak to zobaczyc , bo nie wiem w ktorym miejscu te wsztstkie programiki sie instaluja
w HTCHD2 wszystko bylo wiadomo bo tam byla winda
a tu sie nameczylem zeby jakis programik znalesc , zobaczyc ile zajmuje , ale nie moge znalezc TYLKO tych zainstalowanych prze zemnie , bo to co juz bylo to jest w "system/app"

nawigacje zainstalowalem , ale nie wiem gdzie te  mapy wrzucic, bo znajomy ma mapy z windy i pewnie beda dzialaly , bo chodzi o sam program ze ma byc na W czy A
Jak uruchamiam progz to mi pokazuje info System Files is missing :(, bo nie ma map :P:)

mialem ok 300MB, zainstalowalem z 10 czy 15 programikow , jakies radyjka, odtwarzacze, i ze 4 gry i juz mam 88MB

PS
Windows ma lepszy system umieszczania plikow w katalogach , wszystko moglem sobie poprzenosic samemu porobic dzialy , np GRY i w tym katalogu mialem tylko gry , Odtwarzacze i tam byly tylko odtwarzacze, nie lubie burdelu w ikonkach, co za duzo to nie zdrowo :)
a Tu nawet nie moge znalezc tych programow i gierek zeby je poukladac i juz zaczyna mi sie burdel robic na karcie, jak  ja przegladam bo mialem tylko katalogi Gry Muza Film Progz Download, a teraz mam 22 katalogi ktorych ja nie utworzylem i wez cos tam znajdz , a telefon uzywam z 3 dni a co bedzie po tygodniu miesiacu czy roku :)

Cytuj
w androidzie froyo (2.2) google

i aktualizacja z 2.1 do 2.2 bedzie darmowa ? oraz zachowaja sie stare ustawienia ?? < sadze ze jeszcze na te pytanie nie zna odpowiedzi zbyt wiele osob bo jeszcze ta wersja nie zostala oficjalnie wydana, ale moze sa jakies przecieki :) >

Cytuj
Dlatego też imho ludzie w większości wypadków przesadzają z tą całą histerią na punkcie apps2sd, a potem dziwią się, że soft im wolno chodzi (karta pamięci zawsze jest dużo wolniejsza od wbudowanej)
tez za tym jestem , chodz tu < z ogromnym bulem serca ale co zrobisz :( > musze pochwalic ifona ze wydaje telefony z duza pamiecia wewnetrzna i problem znika.
Ja instaluje < instalowalem >wazne i czesto uzywane programy na telefonie , a reszte, takie cos co zadko uzyam , gierki i wieksze programy na karcie, po wyjeciu karty w HD2 wszystko dzialalo co bylo mi potrzebne , reszta sie mniej liczyla :)

Po co robic cos czego w pelni nie da sie uzywac :)

dzieki za odpowiedz