Hero 2.1 co działa co nie

  • 22 Odpowiedzi
  • 20057 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jarqka

  • ****
  • 818
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Honor 7, Honor 8, Iphone 4,5 , iPAQ 214, Ipad 3
Hero 2.1 co działa co nie
« dnia: Czerwiec 29, 2010, 17:22:28 »
Panowie, krótko - co działa co nie?

Na różnych forach ludzie rozpisują się o mniejszych i większych problemach. Aż normalnie zaczynam się zastanawiać czy nie zostać przy sprawdzonym 1.5 .
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2010, 17:24:16 wysłana przez jarqka »
They Use Force To Make You Do What The Deciders Have Decide You Must Do

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: Hero 2.1 co działa co nie
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 29, 2010, 20:10:02 »
Jak zarzucę stock roma przez ruu i porównam z villain to dam znać. Ale to za czas jakiś - póki co dopiero odzyskałem neta po kilkudniowej przerwie. Moja teoria jest taka: podobno nowy rom nie kasuje starych ustawień. W związku z czym narzekają ci, którzy w 1.5 zdążyli solidnie namieszać, a potem zrobili update bez resetu. Weź też pod uwagę, że skrzeczą ci, którym coś nie działa. Ci, którym działa wszystko nie otwierają paszczy. Takie prawo netu :P

EDIT:
Z tego co widzę, rozmaite problemy (tu coś źle działa, tam coś źle działa) jeżeli się pojawiają, to u każdego są inne. Moja teoria potwierdza się, zwłaszcza że sam po instalacji kopii stockowego 2.1 nie miałem żadnych problemów. Tak więc jeżeli ktoś zamierza zapuścić sobie ten update od HTC przez OTA, to prewencyjny hard reset nie będzie głupim pomysłem.
Na pewno nie ma Friendstream i aplikacji do backupów. Ludzie bardzo na to psioczą - i w sumie się nie dziwię. Brak też funkcji "copy text" w przeglądarce internetowej.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2010, 08:18:58 wysłana przez Jeremy »
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

Odp: Hero 2.1 co działa co nie
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 30, 2010, 23:31:58 »
Czesc

Mam HTC Hero z systemem 1.4. Kupilem w Anglii - z orange. Obecnie nie mam na nim blokady. Komorka nie aje mi opcji zupowania softu wiec sciagnalem 80mb pliczek i nagralem na karte SD z upem do 2.1 - ale NIE wiem jak to odpalic. Ktos moze mi pomoc?

*

Offline damianpiwowarski

  • Ekspert Android
  • *****
  • 1115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dawniej "Damianoo".
    • www.mojdroid.pl
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: Hero 2.1 co działa co nie
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 02, 2010, 22:47:04 »
Cytuj
Mam HTC Hero z systemem 1.4.
A był to taki ? :E

A odpalasz zmianiając nazwę na update.zip i odpalając w recovery lub przez program potrzebny do flashowania - szukaj czegoś w ten deseń. Nie mam hero ale tak jest w androidzie.

Odp: Hero 2.1 co działa co nie
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 06, 2010, 14:20:34 »
Parę dni temu wgrałem nowy system, generalnie jestem zadowolony, ale niestety jest tych parę ale...
Mam problem z aktualizacją pogody. Zaraz po wgraniu update ustawiłem sobie na automatyczną aktualizację co 1h, po 2 dniach pogoda znikała mi z wyświetlacza, co nigdy nie zdarzało się w 1,5. Po wejściu w ustawienia pogody, wszystko oprócz ustawień wyświetlanych stopni jest zablokowane. Drugi problem to założenie drugiego konta gmail, niestety po chwili poszukiwań pokazuje się komunikat "Nie można ustanowić z serwerem stabilnego połączenia transmisji danych". Jest to za każdym razem.

Odp: Hero 2.1 co działa co nie
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 21, 2010, 17:52:25 »
Od tygodnia mam w swoim Hero stockowego Androida 2.1 - wgrany przez OTA. Jestem zazenowany iloscia bug'ow. Po roku czasu oczekiwania dostalem wybrakowany produkt. Lista bugow:

- widzet wiadomosci pokazuje, ze mam caly czas jedna nowa wiadomosc (SMS), mimo, ze wiadomosc ta zostala dawno odczytana
- nie dziala hardware'owy przycisk wyszukiwania w google (przed updatem wszystko dzialalo jak nalezy)
- nie dziala opcja szukaj w android market (przez co aplikacja staje sie po prostu bezuzyteczna)
- nie dziala kalendarz - przy probie podgladu zdarzen dot. danego dnia (klikniecie w dany dzien) aplikacja po prostu sie wywala, czyniac kalendarz bezuzytecznym

Podsumowujac update Hero do 2.1:

plus:
- dostalem mozliwosc instalacji oprogramowania przeznaczonego dla android 1.6+

minus:
- brak poprawy wydajnosci pracy urzadzenia
- masa bug'ow (opisanych wyzej), kastrujacych telefon z podstawowych funkcjonalnosci

Moja ocena:
Totalna porazka! Gdybym wiedzial, ze tak to bedzie wygladac, nie zdecydowalbym sie na update. HTC po prostu leci w kulki (wiekszosc opisanych bug'ow dotyczy ichniejszych widzetow - nie samego systemu).

Jakie sa wasze opinie na temat stock android 2.1 + Sens UI od HTC?

*

Offline JeV

  • 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A636N, HTC Hero, Moto A953
Odp: Hero 2.1 co działa co nie
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 23, 2010, 11:41:46 »
Chciałbym tylko powiedzieć, że wszystko co nie działa u przedmówcy, u mnie nie sprawia najmniejszych problemów :)

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hero 2.1 co działa co nie
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 23, 2010, 12:32:30 »
sirroman Zrobiłeś wipe-a przed instalacją nowego softu?

*

Offline jarqka

  • ****
  • 818
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Honor 7, Honor 8, Iphone 4,5 , iPAQ 214, Ipad 3
Odp: Hero 2.1 co działa co nie
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 23, 2010, 12:39:25 »
Szczerze wątpię że zrobił, nikt kto zrobił wpie'a nie narzeka w tym moja żona
They Use Force To Make You Do What The Deciders Have Decide You Must Do

Odp: Hero 2.1 co działa co nie
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 23, 2010, 15:08:17 »
Nie zrobilem bo i po co? To, ze ktos zrobil i mu wszystko dziala to zaden argument. HTC dostarczylo update (nigdzie nie zostalem wprost poinformowany, aby przywrocic telefon do stanu fabrycznego, badz, ze cos takiego bedzie mialo miejsce w trakcji instalacji update'u), ktory nie wymagal wykonania ww. czynnosci wiec bez niego wszystko powinno dzialac. To co dostalem jest bublem i tyle. Sam pracuje jako programista i wiem jak wazna jest migracja danych przy upgradzie software - zaden klient nie zaakceptowalby takiego stanu rzeczy, ze po upgradzie wychodzi masa kwiatkow bo nie zrobil u siebie 'wipe'. Sorry Panie i Panowie ale to nie tedy droga. HTC/Google powinno zadbac o to, aby wszystko dzialalo jak trzeba bez 'hard resetowania'. Swoja droga wymog "wipea'owania" przed upgradem powiewa troche amatorszczyzna.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2010, 15:12:50 wysłana przez sirroman »

*

Offline jarqka

  • ****
  • 818
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Honor 7, Honor 8, Iphone 4,5 , iPAQ 214, Ipad 3
Odp: Hero 2.1 co działa co nie
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 23, 2010, 15:25:20 »
Ja pitole... jak wspaniały programisto htc ma odpowiadać za komtabyliność oprogramowania którego nie są producentem?? Napisz może wtedy przetestuja upgrade pod względem każdej aplikacji z marketu.
Windowa jak sobie upgrade'ujesz z programami to uważasz że też wszystko będzie cacy działać??
Jest wiele aplikacji któe nie zostały napisane pod dany system.
Ale przepraszam jesteś wielkim programista, a ja tylko marnym hardware'owcem. Chylę czoła.
They Use Force To Make You Do What The Deciders Have Decide You Must Do

Odp: Hero 2.1 co działa co nie
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 23, 2010, 15:34:52 »
Ja pitole... jak wspaniały programisto htc ma odpowiadać za komtabyliność oprogramowania którego nie są producentem??

Po pierwsze: easy men - bo Ci zylka pekenie ;)
Po drugie: HTC odpowiada za kompatybilnosc swojego oprogramowania, ktorego jest producentem (widzet wiadomosci, widzet kalendarza - to wszystko to Sens UI)


Cytuj
Napisz może wtedy przetestuja upgrade pod względem każdej aplikacji z marketu.
Windowa jak sobie upgrade'ujesz z programami to uważasz że też wszystko będzie cacy działać??

Sorry man, ale Android to nie Windows ;) Powtarzam jeszcze raz - jezeli wipe bylby wymagany to powinien sie wykonac w trakcie upgrade'u. Skoro sie nie wykonal i po upgradzie mam wszystkie zainstalowane programy tzn tylko tyle, ze jednak z zalozenia nie mialbyc wymagany. Wiec pls, nie przytaczaj jakichs dziwnych porownan...

Cytuj
Ale przepraszam jesteś wielkim programista, a ja tylko marnym hardware'owcem. Chylę czoła.

Dziekuje, za przemila rozmowa na jakze wysokim poziomie o wielki ;) Z mojej strony EOT (jezeli chodzi o Twoja osobe).

Pozdrawiam i pamietaj - zlosc pieknosci szkodzi ;)

*

Offline jarqka

  • ****
  • 818
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Honor 7, Honor 8, Iphone 4,5 , iPAQ 214, Ipad 3
Odp: Hero 2.1 co działa co nie
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 23, 2010, 18:40:01 »
Mam geenialne rozwiązanie - sprzedaj Hero :)
Problem z głowy
They Use Force To Make You Do What The Deciders Have Decide You Must Do

*

Offline PopaY

  • *****
  • 1373
  • Płeć: Mężczyzna
  • Abstynent głupoty ;)
  • Sprzęt: Wystarczający by zadowolić każdą kobietę ;D
Odp: Hero 2.1 co działa co nie
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 01, 2010, 13:15:38 »
Dodatkowym plusem upgrade'u jest możliwość konfiguracji poczty via MS Exchange :)
What we do in life echoes in eternity...

Odp: Hero 2.1 co działa co nie
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 02, 2010, 14:31:17 »
Jezeli dobrze kojarze to 1.5 tez byla ta funkcjonalnosc.

*

Offline JeV

  • 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A636N, HTC Hero, Moto A953
Odp: Hero 2.1 co działa co nie
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 02, 2010, 17:33:20 »
Dokładnie tak. W 1.5 było. W 2.2 pojawiają się dodatkowe funkcje dla wsparcie Exchange.

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: Hero 2.1 co działa co nie
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 02, 2010, 17:38:15 »
W 1.5 ta funkcjonalność była zdaje się stricte związana z HTC'owskim programem do poczty, a w 2.1 jest częścią systemu - w ustawieniach w dziale "synchronizacja". Jeżeli się mylę (pamięć nie ta), to poprawcie mnie.
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

*

Offline JeV

  • 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A636N, HTC Hero, Moto A953
Odp: Hero 2.1 co działa co nie
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 04, 2010, 10:25:24 »
Mylisz się :) Wcześniej też była taka funkcjonalność :)

*

Offline mandor

  • **
  • 229
    • http://rait.republika.pl
Odp: Hero 2.1 co działa co nie
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 04, 2010, 11:48:29 »
No i upgrade zrobiony. Obyło się bez wipe, dane zostały, aplikacje zostały. Jedyne pulpit muszę na nowo konfigurować. Wszystko hula, nie odczuwam większych zmian szybkości działania, choć mam wrażenie, że openglowe gry chodzą odrobinę szybciej i płynniej. Ale może to efekt psychologiczny.
Jest też jedna rzecz która mnie drażni, w 1.5 podświetlanie klawiszy wyłączało się samo po kilku sekundach, w 2.1 świecą się non stop i nigdzie nie widzę możliwości żeby je wyłączyć. Albo oślepłem zupełnie albo coś jest nie teges...

*

Offline Marcin_K

  • *
  • 92
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: G2 Touch (Hero) & SPV M700 (Trinity)
Odp: Hero 2.1 co działa co nie
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 04, 2010, 13:55:49 »
Ja się wlaczę w dyskusję: właśnie język w telefonie przestawił mi się na rosyjski... do tego widget smsowy wyświetlał jakąś rosyjską informację... na szczęście kolega w firmie znał język i mi przestawil...! Poza tym wszystko ok chociaż jakiegoś spektakularnego przyspieszenia systemu nie widzę
Lepiej jest być kanciastym 'czymś' niż okrągłym 'niczym'

*

Offline JeV

  • 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A636N, HTC Hero, Moto A953
Odp: Hero 2.1 co działa co nie
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 04, 2010, 18:02:45 »
Jest też jedna rzecz która mnie drażni, w 1.5 podświetlanie klawiszy wyłączało się samo po kilku sekundach, w 2.1 świecą się non stop i nigdzie nie widzę możliwości żeby je wyłączyć.

Mój kolega dla odmiany uznał to za zaletę. Ja natomiast zupełnie nie zwróciłem uwagi. Co kto lubi :D


Marcin_K, bo i nikt przyspieszenia nie obiecywał.

Odp: Hero 2.1 co działa co nie
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 04, 2010, 21:05:38 »
Od tygodnia mam w swoim Hero stockowego Androida 2.1 - wgrany przez OTA. Jestem zazenowany iloscia bug'ow. Po roku czasu oczekiwania dostalem wybrakowany produkt. Lista bugow:

- widzet wiadomosci pokazuje, ze mam caly czas jedna nowa wiadomosc (SMS), mimo, ze wiadomosc ta zostala dawno odczytana
- nie dziala hardware'owy przycisk wyszukiwania w google (przed updatem wszystko dzialalo jak nalezy)
- nie dziala opcja szukaj w android market (przez co aplikacja staje sie po prostu bezuzyteczna)
- nie dziala kalendarz - przy probie podgladu zdarzen dot. danego dnia (klikniecie w dany dzien) aplikacja po prostu sie wywala, czyniac kalendarz bezuzytecznym

Podsumowujac update Hero do 2.1:

plus:
- dostalem mozliwosc instalacji oprogramowania przeznaczonego dla android 1.6+

minus:
- brak poprawy wydajnosci pracy urzadzenia
- masa bug'ow (opisanych wyzej), kastrujacych telefon z podstawowych funkcjonalnosci

Moja ocena:
Totalna porazka! Gdybym wiedzial, ze tak to bedzie wygladac, nie zdecydowalbym sie na update. HTC po prostu leci w kulki (wiekszosc opisanych bug'ow dotyczy ichniejszych widzetow - nie samego systemu).

Jakie sa wasze opinie na temat stock android 2.1 + Sens UI od HTC?

Zrobiłem wipe'a na swoim telefonie i po tej operacji wszystkie ww. wady zniknely. Wszystko jest ok, jednak nie powiem, abym byl w 100% zadowolony.

*

Offline mandor

  • **
  • 229
    • http://rait.republika.pl
Odp: Hero 2.1 co działa co nie
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 05, 2010, 09:28:25 »
Nie miałem takich problemów pomimo, że wipe nie robiłem. Jak na razie wszystko działa stabilnie i chyba zostanę z tym romem dopóki ktoś nie przygotuje jakiegoś bardzo stabilnego romu z Froyo w którym wszystko będzie działać.
Na razie jedyny minus to te nieszczęsne niepotrzebnie podświetlane przyciski, mogli dodać wyłączanie tego w opcjach.