Pytanie na temat DREAM'a

  • 6 Odpowiedzi
  • 1799 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pytanie na temat DREAM'a
« dnia: Maj 07, 2010, 23:06:15 »
Mam możliwość kupić dreama za pare groszy i mam takie pytanei:
Czy wszystkie aplikacje i gry jakie sa na androida pojda na nim?? Czy nie bedzie problemow że np za mało ramu albo procek nie wyrabbia?? i czy android jest szybszy od windowsa mobile??


Ps: jeżeli nie ten dział to przepraszam ale mysle że dobry

*

Offline Pawbrotm

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TF101, Galaxy Nexus i9250, Iconia W500, XDA Zest
Odp: Pytanie na temat DREAM'a
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2010, 23:20:35 »
Takie pisane na Nexusa i inne mocniejsze Androidy nie ruszą. Nie ruszą też te pisane na Androida 2.1, gdy ty pozostaniesz na 1.6. Co do gier to nie wiem, bo nie gram.
Co do RAM-u faktycznie czasem go brakuje. Problem właściwie rozwiązuje założenie swapa. Procesor daje sobie nieźle radę (ja osobiście nie narzekam, aczkolwiek Snapdragon pewnie miażdży go jeśli chodzi o wydajność). Poza tym czytając xda można wywnioskować, że w sprzyjających warunkach można go podkręcić (co nie jest możliwe na WM). Android chodzi szybko, póki nie będziesz miał dużo aplikacji w tle - po tym trochę zwalnia, ale ogólnie wydajność jest niezła - chyba trochę lepsza od WM
Toshiba G500 > Toshiba G810 > HTC Touch Diamond 2 + Toshiba G900 + HTC Dream > HTC HD2 > HTC Desire HD + Nokia N900 > HTC Sensation > HTC EVO 3D > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy Nexus -> Nexus 5 32GB

*

Offline Mati20041

  • **
  • 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Everything changes
  • Sprzęt: Dream
Odp: Pytanie na temat DREAM'a
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 08, 2010, 00:15:04 »
Jak ma się 2.1 to i oprogramowanie na 2.1 śmiga :) Gry 3D oczywiście będą przycinać, bo procek herkulesem nie jest :P Swap rozwiązuje problem ramu, a na resztę nie narzekam, ale jak uzbiera się więcej pieniędzy, to zainwestuje w milestone ;) A zaraz spróbuję ustawić zegar procesora, na oryginalne taktowanie :)
Bosh -> n-gage -> 3650 -> 6630 -> e61 -> n73 -> M5000 -> M3000 -> M3000 -> M2000 -> iPhone 3G -> TyTn II -> Touch Pro -> HTC Dream

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Pytanie na temat DREAM'a
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 08, 2010, 00:16:49 »
teoretycznie można kręcić G1 nawet do 768 mhz ale czy warto?
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

Odp: Pytanie na temat DREAM'a
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 08, 2010, 01:21:47 »
to można bez problemu androida 2.1 wgrac? a co do gier to pewnie przez pare dni bedzie zabawa, pózniej to pewnie jakiś emulator game boya i wuystarczy:) Głownie zalezy mi aby był dość szybki i wygodny do pisania bo duzo pisze maili i smsów. Mam jeszcze jedno pytanie, czy sa jakieś alikacje typu jakiś organizer czy coś w tym stylu, chodzi mi o zarzadzanie dniem, co gdzie i o której, bo wiem że na wm jest i to jest dla mnie plus i  nie wiem jak to jest z takimi aplikacjami w androidzie

*

Offline Mati20041

  • **
  • 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Everything changes
  • Sprzęt: Dream
Odp: Pytanie na temat DREAM'a
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 08, 2010, 12:17:04 »
Klawiatura w G1 jest jedną z najprzyjemniejszych jakie miałem w telefonie (nic chyba nie pobije klawki universala :P). Emulacja, w przeciwieństwie do telefonów o podobnych parametrach na WM, działa płynnie(+-). Co do organizera jest kalendarz, który się synchronizuje z google, więc możesz i PDA i na PC nim zarządzać. Jest on ładny, miły i wg mnie wystarczający :) Nawet święta Polskie i terminy różnych Lig piłki kopanej mi pobrał :)
Bosh -> n-gage -> 3650 -> 6630 -> e61 -> n73 -> M5000 -> M3000 -> M3000 -> M2000 -> iPhone 3G -> TyTn II -> Touch Pro -> HTC Dream

*

Offline SAjM

  • *
  • 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • MTK6589 Cortex A7 Quad-Core 1.2GHz™
  • Sprzęt: Jiayu G3S
Odp: Pytanie na temat DREAM'a
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 13, 2010, 22:31:46 »
Głownie zalezy mi aby był dość szybki i wygodny do pisania bo duzo pisze maili i smsów. Mam jeszcze jedno pytanie, czy sa jakieś alikacje typu jakiś organizer czy coś w tym stylu, chodzi mi o zarzadzanie dniem, co gdzie i o której, bo wiem że na wm jest i to jest dla mnie plus i  nie wiem jak to jest z takimi aplikacjami w androidzie
W tym momencie mam wgranego dwanga 1.17 z ramhackiem, na rzecz 3d zyskujemy mega stabilny system który jak na mój gust zapieprza jak królik po koksie, więc można to nazwać "dość szybki" a czy wygodny do pisania sms'ów? odkąd pierwszy raz znalazł się w moim posiadaniu pda z klawiaturą QWERTY odtąd już nigdy na żadną inną bym nie zamienił :ok: zresztą sam zobaczysz jak skosztujesz:)

A jeśli chodzi o aplikacje, myślę że 50 000-cach coś znajdziesz :ok:
4.1.2