Połączenie z internetem

  • 1 Odpowiedzi
  • 1641 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Połączenie z internetem
« dnia: Listopad 13, 2009, 18:15:20 »
Mam mały problem. Kupiłem HTC Dream we Włoszech (tutaj mieszkam). Mam go od dwóch dni.  Męcze się troche z połączeniem z internetem.
"Próbuje" połączyć się przez WiFi  przy McDonald's 10 m od budynku także zaśięg jest :) .  Wchodzę w ustawienia, "wireless controls", Wi-Fi. Włączam tę funkcję i nic. Próbowałem założyć konto na gmailu ale nic z tego. Nie ma połączenia. W ustawieniach Wi-Fi jest zakładka "Add a Wi-Fi network" ale tutaj nie wiem co trzeba wpisać. Pyta o "type the network SSID". Jestem trochę bezradny w tych sprawach dlatego piszę :)
Byłbym wdzięczny za pomoc ponieważ kupiłem ten telefon z nadzieją o śmiganie po internecie a tu klapa. Ten telefon jest za skomplikowany dla mnie chyba.
Z góry dzięki za pomoc.

*

Offline jakubd

  • ******
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: Połączenie z internetem
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 22, 2009, 15:24:30 »
Takie rzeczy masz dokładnie opisane w instrukcji obsługi - to są podstawy podstaw.
Ale:
1. 10m od McD nie znaczy, że jest zasięg - może nie być Hotspota, może nie działać, może być zasięg ustawiony tak, żeby nie wychodził poza lokal (za daleko).
2. W telegraficznym skrócie w ustawieniach włączasz WiFi, po chwili wyświetli się niżej lista dostępnych sieci (a dokładniej ich nazw, czyli SSID) które urządzenie "widzi" i są w zasięgu. Jeżeli przy nazwie sieci jest kłódka, do połączenia z nią potrzebujesz hasła - które możesz dostać od właściciela lub administratora sieci. Żeby się połączyć, musisz taką sieć wybrać na tej liście i wykonać po kolei instrukcje na ekranie.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500