Nagrzewajacy sie G1 po wymianie panelu dotykowego (digitizera)

  • 6 Odpowiedzi
  • 1797 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Miałem G1 z rozbitą szybka (wszystko działało tylko niewiele było widać przez rozbitą szybkę). Rozkręciłem G1 (robiłem to już wcześniej) i wstawiłem nowy (nieużywany) panel dotykowy. Wszystko poskładałem, po kilku/kilkunastu minutach tył urządzenia zrobił się ciepły a nawet gorący (w dolnej części z tyłu, poniżej styków z baterią, ogólnie cała płyta główna jest ciepła)  i bateria z pełnego naładowania spadła do zera po kilku godzinach użytkowania telefonu. Jeszcze raz go rozebrałem i posprawdzałem czy nic nie styka się z czymś powodując jakieś zwarcie, wszystko wygląda OK niestety telefon nagrzewa się nadal.
Miał ktoś taki problem w G1 lub innym urządzeniu HTC?
Czy ma ktoś jakiś pomysł co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?
z gory dziękuję za wszelkie sugestie.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Nagrzewajacy sie G1 po wymianie panelu dotykowego (digitizera)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2010, 22:41:12 »
Mi też się nagrzewa, szczególnie jak robi za router wifi :)
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

Odp: Nagrzewajacy sie G1 po wymianie panelu dotykowego (digitizera)
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2010, 08:22:27 »
Gdyby się grzał tylko to nie byłoby problemu, głównie chodzi o to że bateria która wcześniej trzymała prawidłowo, teraz trzyma kilka godzin. A w związku z zakończeniem zimy ogrzewanie kieszonkowe jest zbędne :). Energia baterii w jakiś sposób jest zamieniana na energię cieplną.
Widziałem, że poszukujesz kogoś w wawie do przerzucenia obudowy-bym się podjął ale po tej przygodzie chyba jeszcze muszę poćwiczyć rozbrajanie G1-ek. Ogólnie w telefonie jest sporo taśm i złączy co utrudnia całą operację. Jakbyś może zdecydował się na własnoręczne przełożenie-chetnie doradzę i prześle service manual (chociaż już pewnie widziałeś manuala).

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Nagrzewajacy sie G1 po wymianie panelu dotykowego (digitizera)
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 25, 2010, 11:22:21 »
Jakbyś może zdecydował się na własnoręczne przełożenie-chetnie doradzę i prześle service manual (chociaż już pewnie widziałeś manuala).

własnoręcznie to kiedyś tylko budzik rozłożyłem :P dodatkowo zostały jakieś części a budzik i tak działał więc wole nie podejmować się tej operacji samodzielnie :S
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

Odp: Nagrzewajacy sie G1 po wymianie panelu dotykowego (digitizera)
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 25, 2010, 11:30:14 »
Może podobnie udałoby Ci się z G1. A może nawet zostałoby tych części na drugi G1 :ok:
Daj znać na forum czy ktoś w wawie podjął się tego zadania.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Nagrzewajacy sie G1 po wymianie panelu dotykowego (digitizera)
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 25, 2010, 11:31:34 »
Wskazują na Adziosa i PDAserwis... choć mam mieszane uczucia do tej instytucji... niby diamond był przez nich naprawiany ale... pozostał niesmak bo lekkim braku profesjonalizmu.  :worried:
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

Odp: Nagrzewajacy sie G1 po wymianie panelu dotykowego (digitizera)
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 26, 2010, 18:43:58 »
Informacyjnie dodam, że przyczyną była najprawdopodobniej niezbyt dokładnie wpięta taśma i G1 trzyma juz prawidłową temperaturę.  :ok: