froyo na htc g1. Kilka pytań

  • 7 Odpowiedzi
  • 2802 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline slp555

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: nokia e50 =>> HTC dream
froyo na htc g1. Kilka pytań
« dnia: Grudzień 02, 2010, 23:00:05 »
Witam. Mam kilka pytań co do froyo:
1. czy jest w 100% działający na g1?! bo znalazłem jakiś temat o froyo to pisano o jakiś błędach jeszcze
2. mam androida 2.1, root jest (sprawdzałem w terminalu poprzez wpisanie su i wyskoczyło #), cyanogenmod-5.0.8-DS-test4, numer komplikacji EPE54B....czy wystarczy zrobić coś takiego How to root and install cyanogen 6 on G1.wmv  ??
3. mam o to takie pliki do wykonania tego
-CyanogenMod-android_vendor_cyanogen-0d7c529
-recovery-RA-dream-v1.7.0-cyan
-update-cm-6.1.0-RC1-DS-signed
-Latest G1 SPL
-gapps-mdpi-FRF91-signed
-G1-radio-2_22_23_02
-flashrec-1.1.3
Są jakieś nowsze?! aktualizacje czy coś, czy to wystarczy, czy coś wiecęj potrzebuje lub zbyt wiele zabawy ;>??
4. i ostatnie czy to się opłaca, bo nie znalazłem kogoś kto korzystał z 2.2 na g1....a może ktoś w ogóle poleca inny szybszy rom ?!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2010, 21:45:22 wysłana przez slp555 »

*

Offline damianpiwowarski

  • Ekspert Android
  • *****
  • 1115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dawniej "Damianoo".
    • www.mojdroid.pl
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: froyo na htc g1. Kilka pytań
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2010, 11:27:35 »
Cytuj
1. czy jest w 100% działający na g1?! bo znalazłem jakiś temat o froyo to pisano o jakiś błędach jeszcze

To port, modyfikacja AOSP (lub z innych androidów) pod G1 więc błędy będą zawsze.

Cytuj
mam androida 2.1, root jest (sprawdzałem w terminalu poprzez wpisanie su i wyskoczyło #), cyanogenmod-5.0.8-DS-test4, numer komplikacji EPE54B....czy wystarczy zrobić coś takiego

O ile masz recovery w pełni działające - to tak.

Cytuj
3. mam o to takie pliki do wykonania tego
-CyanogenMod-android_vendor_cyanogen-0d7c529
-recovery-RA-dream-v1.7.0-cyan
-update-cm-6.1.0-RC1-DS-signed
-Latest G1 SPL
-gapps-mdpi-FRF91-signed
-G1-radio-2_22_23_02
-flashrec-1.1.3
Są jakieś nowsze?! aktualizacje czy coś, czy to wystarczy, czy coś wiecęj potrzebuje lub zbyt wiele zabawy ;>??

Trochę namieszałeś. Podałeś tutaj też pliki do rootowania, a potrzebne Ci są te od ROMu. Wszystko masz w temacie z froyo, tylko uważnie czytaj.
SPL i radio wgrywasz najpierw takie, jakie wymaga ROM.

Cytuj
4. i ostatnie czy to się opłaca, bo nie znalazłem kogoś kto korzystał z 2.2 na g1....a może ktoś w ogóle poleca inny szybszy rom ?!

Według mnie - nieopłacalne. Zyskasz kilka aplikacji jak Flash 10 ale czy są Ci one potrzebne do życia? A przynajmniej za prędkość i stabilność ROMów z 2.1 i 1.6.

*

Offline slp555

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: nokia e50 =>> HTC dream
Odp: froyo na htc g1. Kilka pytań
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2010, 12:45:02 »
Według mnie - nieopłacalne. Zyskasz kilka aplikacji jak Flash 10 ale czy są Ci one potrzebne do życia? A przynajmniej za prędkość i stabilność ROMów z 2.1 i 1.6.
mhm no to dam sobie spokój. Dzięki:) ale z tego co czytałem mieli wypuścić i na g1 froyo;>? czy to takie obietnice tylko:P?? a jeśli tak to jaki czysty bez zadnych dodatkow (bo z tego co widze moj ma np adw launcher, dev tools i spare parts wgrane) rom sie najbardziej oplaca;> zalezy mi na predksci. Baterie i tak laduje codziennie albo i czesciej, jak tylko mam dostep do ladowarki i mam ponizej 50% baterie:P
Trochę namieszałeś. Podałeś tutaj też pliki do rootowania, a potrzebne Ci są te od ROMu. Wszystko masz w temacie z froyo, tylko uważnie czytaj.
SPL i radio wgrywasz najpierw takie, jakie wymaga ROM.
wiem że namieszałem....poprostu zielony jestem:P moj pierwszy andek i niemam go zbyt dlugo;P a ze teraz mi sie muli po kilku dnaich uzywania co mnie wnerwia to szukam jakiegos fajnego romu...czytalem ze polecaja super d?!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2010, 13:16:06 wysłana przez slp555 »

*

Offline damianpiwowarski

  • Ekspert Android
  • *****
  • 1115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dawniej "Damianoo".
    • www.mojdroid.pl
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: froyo na htc g1. Kilka pytań
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2010, 14:54:24 »
Cytuj
Cytat: Damianoo w Dzisiaj o 10:27:35<blockquote>Według mnie - nieopłacalne. Zyskasz kilka aplikacji jak Flash 10 ale czy są Ci one potrzebne do życia? A przynajmniej za prędkość i stabilność ROMów z 2.1 i 1.6.
</blockquote>
mhm no to dam sobie spokój. Dzięki:) ale z tego co czytałem mieli wypuścić i na g1 froyo;>? czy to takie obietnice tylko:P?? a jeśli tak to jaki czysty bez zadnych dodatkow (bo z tego co widze moj ma np adw launcher, dev tools i spare parts wgrane) rom sie najbardziej oplaca;> zalezy mi na predksci. Baterie i tak laduje codziennie albo i czesciej, jak tylko mam dostep do ladowarki i mam ponizej 50% baterie:P

Tutaj Ci nie pomogę, bo nie mam G1.

Cytuj
Cytat: Damianoo w Dzisiaj o 10:27:35<blockquote>Trochę namieszałeś. Podałeś tutaj też pliki do rootowania, a potrzebne Ci są te od ROMu. Wszystko masz w temacie z froyo, tylko uważnie czytaj.
SPL i radio wgrywasz najpierw takie, jakie wymaga ROM.
</blockquote>
wiem że namieszałem....poprostu zielony jestem:P moj pierwszy andek i niemam go zbyt dlugo;P a ze teraz mi sie muli po kilku dnaich uzywania co mnie wnerwia to szukam jakiegos fajnego romu...czytalem ze polecaja super d?!

Tak, SuperD jest dosyć szybki i ładny. Używałem go jak miałem jeszcze G1. Dobry wybór i z tego co pamiętam to miał kilka wersji (np. z grafikami, lub sam czysty). Musisz po prostu poczytać i testować.

*

Offline slp555

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: nokia e50 =>> HTC dream
froyo na htc g1. Kilka pytań
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 05, 2010, 15:23:57 »
to juz takie ostatnie pytanie. Są jakieś linki dla zielonych co do instalowania nowych romow? co trzeba i tlumaczenie tych pojec jak haykuro czy spl?! bo jedyne co rozumiem to root;p bo z tego co widze to każdy rom czego innego wymaga, np ten super d co innego niz cyanogen....i jak np mam cyanogena jak przejsc na super d....jesli za duzo wymagam to pytania niebylo...poszukam glebiej;P
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2010, 15:32:07 wysłana przez slp555 »

*

Offline damianpiwowarski

  • Ekspert Android
  • *****
  • 1115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dawniej "Damianoo".
    • www.mojdroid.pl
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: froyo na htc g1. Kilka pytań
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 05, 2010, 17:00:14 »
Teraz to przesadziłeś - wszystko masz przypięte w tym dziale.

*

Offline d8vit

  • **
  • 132
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS +G1
Odp: froyo na htc g1. Kilka pytań
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 06, 2010, 21:18:19 »
Wszystko odnośnie instalowania znajdziesz na forum.
Jednak nowe romy potrzebują pewnych dodatkowych modyfikacji, co nie jest na forum pdac opisane.
Ja mogę ci polecić oficjalny ROM Official AOSP 2.2 OTA ezterry-ego z XDA koniecznie z modem  Extra memory with radio 2.22.27.08 and hboot 1.33.0013d(+14 mb RAM)
G1 z tym kompletem wręcz lata. Ja porównuje ten rom do SuperD.
Wszystko odnośnie instalacji(nie jest to wcale takie łatwe, musisz mieć danger SPL odpowiednie recovery,radio i mieć jakiekolwiek pojęcie o fastboocie)
Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz na XDA lub na jednym rodzimym forum o tematyce androida gdzie użytkownik  raven_raven zaprezentował swoją modyfikacje AOSP 2.2 z już gotowym kernelem do Extra memory.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

*

Offline swiniaa

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SE ARC S
Odp: froyo na htc g1. Kilka pytań
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 07, 2010, 12:25:45 »
Hey ;)
Posiadam ten 2.2 właśnie co powyżej pisano ... aleee bateria trzyma fatalnie ;/
czy aby przejść na super D muszę znów coś zmieniać z recovery , spl i inne ?
Jak wgrać rom aby kompletnie nic stracić żadnych aplikacji , da się ?