Era G1 - problem z internetem i mms

  • 2 Odpowiedzi
  • 16637 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Era G1 - problem z internetem i mms
« dnia: Sierpień 17, 2011, 21:50:04 »
Witam!
Na początku chciałbym przeprosić jeśli taki temat już był, ale szukam już od dawna (może słabo) i za nic nie mogę sobie poradzić z tym problemem.
Niedawno kupiłem używany telefon Era G1 i byłbym z niego bardzo zadowolony gdyby nie problemy internetowe. Po zakupie zrobiłem restart i chciałem ustawić połączenia internetowe. Telefon jednak ciągle sam się łączył (zmodyfikowałem standardowe ustawienia Ery na Heyah). Pomogło skasowanie standardowych ustawień i stworzenie nowych. To znaczy pomogło, ale nie do końca.
Problem jest jednak taki, że w polu APN Type mam wpisane internet, ale żeby się połączyć muszę tam dopisywać default.
Jest to uciążliwe, ale z tym mogłem jeszcze żyć. Gorzej ma się sprawa z MMS'ami, które nie działają w ogóle. APN Type mam mms. Tu wpisywanie default nic nie daje.
Bardzo proszę o pomoc, bo polubiłem ten telefon, ale w takiej sytuacji nasza współpraca stoi pod znakiem zapytania.

*

Offline slp555

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: nokia e50 =>> HTC dream
Odp: Era G1 - problem z internetem i mms
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2011, 01:05:24 »
Witam:) pewnie rozwiązałeś już sam problem, ale odpowiem ci na pytanie dla "potomnych";p
rozumiem że chciałbyś by telefon sam się nie łączył z internetem mobilnym?? Wystarczy odpowiedni program którego ikonę wrzucasz na pulpit, a kiedy naciskasz sam wyłącza internet mobilny zmieniając nazwę apn, a następne naciśniecie powodują zmianę nazwy na poprawną i włączenie. A co apn w mms, to niestety nie wiem, widać coś ma sieć skopane, lub złe dane podajesz;)

Mam nadzieje że coś pomogłem, i że dobrze zrozumiałem co chciałeś się dowiedzieć, bo ciężko mi było się domyśleć o co chodzi;P

Pozdrawiam:)

Odp: Era G1 - problem z internetem i mms
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 07, 2011, 13:29:49 »
Nie o to mi chodziło, ale mimo wszystko dzięki za odpowiedź.
Zacząłem sam kombinować i jedyne rozwiązanie jakie przyszło mi do głowy to przeinstalowanie ROMu. W tej chwili zaaplikowałem CyanogenMod 6.1. , ale odnoszę wrażenie, że Dream jest na niego za słaby. Niemniej jednak mój problem został w ten sposób rozwiązany. Telefon łączy się z internetem tylko wtedy gdy ja tego chce. Pozostaje mi tylko przekopanie forum w poszukiwaniu optymalnego ROMu na Androidzie nowszym niż 1.6.
Dziękuje wszystkim forumowiczom. Wszak bez znajdujących się tu poradników nie zainstalował bym sam nowego ROMa ;) .