Autor Wątek: [HTC Dream - Era G1] How to - Root/UnRoot + troubleshooting  (Przeczytany 31188 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline beju

 • Android Singularity
 • Clubowicz
 • ******
 • Wiadomości: 7093
  • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
 • VIP Level: 160
Wszystkie poniższe czynności wykonujesz na własną odpowiedzialność,
 nie biorę odpowiedzialności za błędne wgrany rom,
 lub jeśli coś pójdzie nie tak jak powinno.

:!: Root - po co i dlaczego?

za wikipedia: root (z ang., dosłownie korzeń) to tradycyjna nazwa uniksowego konta, które ma pełną kontrolę nad systemem. Z założenia konto root nie powinno być używane do pracy, do której wystarczyłoby zwykłe konto z ograniczonymi uprawnieniami. Istotną sprawą jest zabezpieczenie tego konta silnym hasłem i zabezpieczenie przed nieautoryzowanym dostępem.

Dzięki root możemy... wszystko co nie jest dostępne w zablokowanym G1. Multitouch, instalowanie aplikacji takich jak screenshot (ogólnie wszystkich aplikacji wymagających dostępu do uprawnień su), udostepnianie internetu przez Wireless tether etc. Wysyłanie/odbieranie przez BT dowolnych plików oraz najważniejsze - wgrywanie gotowanych romów i ogólnie szerokopojęty tjuning software'owy :) poniżej krótki poradnik jak uzyskać uprawnienia root w urządzeniu G1.

1. Metoda "One click" - szybka, tylko dla G1 z androidem 1.5! (źródło - xda-developers)

Wymagania - zainstalowane Astro z marketu (lub Oi!, Linda etc)

1. Pobieramy na kartę pamięci (główny folder) następujące pliki:
2. W astro odszukujemy flashrec-20090904.apk i uruchamiamy program.
3. Wybieramy "BackUP" by zrobić kopię obecnego recovery
4. Wpisz "/sdcard/cm-recovery-1.4.img" w pole tekstowe a następnie wybierz -> Click "Flash Custom Recovery Image".
5. Uruchom urządzenie w recovery (domek+power) i wgraj pobrany update.zip.

Wszystko, powinien być już dostępy root, najłatwiej sprawdzić to w konsoli poprzez wpisanie "su" po znaku $.
Jeśli dostaniesz zapytanie o root to masz root i wybierz always allow, jeśli nie to znaczy że coś sknociłeś...


2. Metoda poprzez Goldcard (klasyczna)

:!: Uzyskanie spreparowanej karty pamięci, tzw. Goldcard.

Zaprezentowana zostanie tu metoda najprostsza, sprawiająca najmniej problemów. Jedynym wymogiem jej zastosowania jest posiadanie urządzenia z WM/Windows CE. Najlepiej gdyby to był jakiś smarpthone lub pocket pc. Krótkie wyjaśnienie do czego służy goldcard - "oszukuje" on bootloader w G1 i pozwala wgrać nieautoryzowany obraz oprogramowania. Karta która w ten sposób nie zostanie przygotowana nie będzie mogła być użyta w dalszych krokach procedury rootowania.

Co jest potrzebne:
 • Urządzenie z WM/Windows CE
 • Program QMAT obowiązkowo w wersji TRIAL 4.24! inna wersja nie zadziała tak jak będziemy potrzebować!. (dostępny pod postem, jako załącznik)
 • Karta pamięci która ma być kartą Goldcard

Kartę pamięci która ma być kartą GOLDCARD wsadzamy do urządzenia z WM, a te synchronizujemy przez Active Sync lub Centrum Urządzeń z Windows Mobile. Uruchamiamy program QMAT (w wersji 4.24!). wykonujemy kolejne czynności:

 • Wybieramy opcję "Hardware Forensics"
 • Z rozwiniętego menu wybieramy "Generate HTC Goldcard"
 • Otworzy się okno z dużą ilością pól do wyboru :)
 • z pola "select device key" wybieramy DREAM
 • klikamy pole "Get SD Card Serial from WINCE Device" - po chwili zostanie odświeżone pole "Serialnumber of SD-card:" na dłuuugi numer
 • Po wygenerowaniu numeru seryjnego klikamy na przycisk "Save Goldcard Image to WINCE SD"
 • pojawi się komunikat "Done writing SD Card WINCE Device".

Proces generowania karty GOLDCARD został zakończony, możesz przejść do dalszych punktów dotyczących rootowania.


:!: By mieć możliwość wgrywania romów potrzebny jest dostęp do root, jak go uzyskać jest opisane poniżej. Karta którą będziemy flashować musi być w wersji Goldcard (spreparowana jw punkcie powyżej)
(tłumaczenie instrukcji z xda-developers)

Generalnie dwie rzeczy, które mogą sprawić że twoje urządzenie będzie zmuszone udać się w długą i niebezpieczną wyprawę do serwisu to: nie posiadasz wystarczających umiejętności i nie powinieneś brać się za rootowanie LUB nie wykonywałeś dokładnie poleceń.

Jak zrootować G1 i instalować gotowane romy dedykowane G1.

1.)Podłącz urządzenie przez USB do komputera i zaznacz "Podłącz", telefon stanie się widoczny dla komputera.
2.)Kliknij prawym klawiszem na kartę pamięci w urządzeniu i sformatuj ją jako partycja FAT32 (zalecane jest pełne formatowanie, a nie "szybkie")
3.)Ściągnij i rozpakuj plik RC7 (http://g1upgrade.com/DREAMIMG-RC7.zip). Skopiuj plik DREAMIMG.nbh na kartę pamięci znajdującą się w urządzeniu
4.)Kiedy pliki są już skopiowane na kartę pamięci wybierz opcję  "Wysuń" za pomocą prawego przycisku myszy (na tym napędzie)
5.)Wyłącz telefon. Kiedy jest już wyłączony, włącz go z powrotem trzymając guzik kamery i przycisk power w tym samym czasie
6.)Kiedy bootloader się załaduje, wciśnij guzik "power" by rozpocząć ładowanie nowego obrazu oprogramowania
7.)Kiedy ładowanie oprogramowania zostanie zakończone wciśnij trackball by kontynuować. Zresetuj urządzenie wciskając zieloną słuchawkę, menu i czerwoną słuchawkę na raz.
8.)Gdy telefon uruchomi się ponownie przejdź przez wszystkie kroki, tak jakbyś włączał urządzenie po hard resecie (zaloguj się do sieci, ustaw konto google etc)
9.)Ściągnij "root script" przez przeglądarkę urządzenia z adresu http://g1upgrade.com/root.apk
10.)Kliknij w root.apk na liście pobrań przeglądarki, kiedy telefon zakomunikuje że program musi mieć pozwolenie na instalacje gdyż nie pochodzi z marketu, wejdź w menu > ustawienia > aplikacje > i zaznacz nieznane źródła a następnie kliknij ponownie w root.apk
11.)Uruchom root.apk, kliknij i pobierz obraz IMG and HardSPL
12.)Wróć do ekranu startowego (homescreen) i otwórz klawiaturę. Kliknij dwa razy enter, wpisz "telnetd" (bez cytatów "") i znowu kliknij enter
13.)Ważne: powyższą czynność musisz wykonać nie zważając na otwierającą się książkę telefoniczną itd.
14.)Uruchom ponownie root.apk i kliknij "protect your root". Ta właśnie część rootuje twoje urządzenie. Jeśli są jakieś problemy lub błędy oznacza to że telnetd nie został włączony krokiem 12. Wróć do punktu numer 12 i spróbuj ponownie.
15.)Wyłącz telefon. Kiedy się wyłączy wciśnij i przytrzymaj klawisze home i power dopóki telefon nie włączy się ponownie
16.)Gdy pojawi się żółty znak wpisz na klawiaturze alt+l a następnie alt+s. Telefon powinien zresetować się kilka razy. Gdy poprosi o wciśnięcie kombinacji klawiszy w celu zresetowania go, zrób to co jest napisane na ekranie. Jeśli nie będzie informacji o wciśnięciu odpowiednich klawiszy, wciśnij home+power+menu

Po wykonaniu powyższych czynności powinieneś mieć dostęp do root.


:!: Instalacja nowego Recovery po wykonaniu Root.

1.) Otwórz na urządzeniu aplikację "terminal" (ściągnij ją z marketu) i wpisz poniższe komendy wciskając enter po każdej linijce. Jeśli zostaniesz poproszony o dostęp do zasobów root, wciśnij "always allow".

Cytuj
su
cd /sdcard
wget http://n0rp.chemlab.org/android/cm-recovery-1.4.img
flash_image recovery /sdcard/cm-recovery-1.4.imgJeśli będziesz miał problemy z tymi komendami (i z pobraniem recovery), pobierz recovery ręcznie przez przeglądarkę na kartę pamięci i użyj komend poniższych (oczywiście wchodząc do "telnetd" <enter, enter> telnetd <enter>):

Cytuj
mount -o rw,remount -t yaffs2 /dev/block/mtdblock3 /system
cd sdcard
flash_image recovery recovery.img
cat recovery.img > /system/recovery.img
2.) Teraz uruchom ponownie urządzenie wchodząc do trybu recovery wciskając home+power włączając urządzenie.

Powinieneś zobaczyć nową konsolę recovery. Możesz dostać się tu wciskając kombinację Home+Power, nawet gdy flashowanie nowego romu będzie powodowało że urządzenie nie będzie chciało się uruchomić ponownie. W recovery 1.4 Cyanogen dodana została obsługa trackball i opcje ułatwiające flashowanie nowych pakietów do G1 (między innymi opcja flashowania dowolnego obrazu, niekoniecznie update.zip).

Jeśli podczas instalacji będziesz miał problemy, sprawdź możliwe przyczyny problemów w wątku na xda-developers, znajdującym się pod linkiem http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=523558


:!: Jak zainstalować najnowsze RADIO oraz SPL(07/05/09)

Najpierw instalujemy RADIO a potem instalujemy SPL.

1.) Ściągnij RADIO z http://code.google.com/p/sapphire-port-dream/ i zmieniamy nazwę na update.zip
2.) Podłącz przez USB telefon do komputera i skopiuj plikupdate.zip na kartę pamięci (do głównego katalogu) a następnie wyłącz urządzenie.
3.) Włącz urządzenie w trybie recovery (Home+Power).
4.) Zaakceptuj wgrywanie pliku update.zip.
5.) Powyższe kroki powtórz z update.zip dotyczącym SPL.

Jeśli po flashowaniu radia stanie na pozycji "Formating Cashe" poczekaj 10 minut i wyjmij baterię resetując urządzenie.:!: Jak wgrać ROM do urządzenie?

Po wykonaniu powyższych czynności, możemy zacząć zabawę z gotowanymi ROMami do G1 (ważne! by móc zainstalować ROMy portowane z Hero potrzebujemy SPL od Hyakuro!). Zasada wgrywania jest prosta - mając recovery w wersji niższej niż 1.4 należy:
 • ściągnąć bezpośrednio na urządzenie lub PC (i zgrać na kartę pamięci) plik ROMu.
 • plik umieścić w głównym katalogu karty pamięci i zmienić mu nazwę na "update.zip" (bez "")
 • Wejść w tryb recovery i wybrać pozycję "[Alt+S] apply sdcard:update.zip"
mając recovery w wersji 1.4 należy wykonać wszystkie powyższe kroki, pominąć można krok zmiany nazwy na "update.zip". Plik update może nazywać się dowolnie (co jest b.dobrym rozwiązaniem, można mieć kilka obrazów "update.zip", po nazywanych np: update001.zip, update002.zip itp). Wybieramy wtedy opcję "[Alt+A] apply any zip from sd"


Wszystkie poniższe czynności wykonujesz na własną odpowiedzialność,
 nie biorę odpowiedzialności za błędne wgrany rom,
 lub jeśli coś pójdzie nie tak jak powinno.


część powyższego tekstu orginalnie pochodzi z xda-developers,
 głównie jest to tłumaczenie z wprowadzonymi przeze mnie lekkimi zmianami.

« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2010, 01:55:11 wysłana przez beju »
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

PDAclub.pl

R E K L A M A:


Offline Gapol

 • Clubowicz
 • **
 • Wiadomości: 129
 • Sprzęt: HTC Dream/SE x10
robocze
« Odpowiedź #1 : Sierpień 14, 2009, 19:13:13 »
Wszystkie poniższe czynności wykonujesz na własną odpowiedzialność,
 nie biorę odpowiedzialności za błędne wgrany rom,
 lub jeśli coś pójdzie nie tak jak powinno. :!: UnRoot po co ?

Pewnie wszyscy to wiedzą ale sprostuje : UnRoot przeważnie robi się po to aby nasz telefon odzyskał gwarancję :)

 :!: Jak to zrobić ?

Jest to mniej więcej prosta rzecz a mianowicie :

Jeśli sflashowałeś podstawowy SplashScreen do SplashScreen 2 w takim razie będziesz musiał zmienić to przed następnym krokiem. Podłącz telefon usb w tryb Fastboot z takowym kodem : "fasboot erase splash2"

 :!: Po tym gdy będziesz miał tylko jeden SplashScreen i gdy sflashujesz plik .nbh bedzie ok :)

(poniższe czynności należy wykonać używając Goldcard wygenerowanej przy rootowaniu!)

1.) Pobierz oryginalny SPL dla twojego telefonu stąd >link<
2.) Zmień nazwę do update.zip i skopiuj to do swojej karty pamięci . /sdcard
3.) Pobierz DREAMING.nbh stąd >link<
4.) Umieść DREAMING.nbh w folderze root na twojej karcie pamięci . /sdcard
5.) Przejdź do pamięci telefonu [HOME+POWER BUTTON]
6.) Naciśnij ALT+S aby flashować update.zip
7.) Po tych czynnościach wróć do swojego menu
8.) Rozpocznij z trybu bootloadera [CAMERA+POWER BUTTON]
9.) Naciśnij przycisk POWER i POD ŻADNYM POZOREM NIE PRZERYWAJ !!!
10.) Naciśnij TrackBall po czym telefon się zresetuje
11.) Teraz posiadasz "Brand new Firmware of G1" Update zrobi się po jakimś czasie lub *Settings>About phone>System Updates* (Ustawienia>O telefonie>Aktualizacje systemu)

Proszę bardzo :)
Uwagi na PM i przepraszam za brak przecinków .
Pozdrawiam

« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2009, 08:37:14 wysłana przez beju »
sex, drugs & d'n'b

Offline creams

 • Newbie
 • Wiadomości: 44
Odp: [HTC Dream - Era G1] How to - Root
« Odpowiedź #2 : Sierpień 19, 2009, 19:46:31 »
Czy temat mozna wykorzystac w kanadyjskim G1 - Rogers. Mam problem z poleniazacja systemu


Popraw prosze link

« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2009, 15:39:26 wysłana przez creams »

Offline beju

 • Android Singularity
 • Clubowicz
 • ******
 • Wiadomości: 7093
  • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
 • VIP Level: 160
Odp: [HTC Dream - Era G1] How to - Root
« Odpowiedź #3 : Sierpień 19, 2009, 20:20:35 »
Creams - procedura przebiega bardzo podobnie, aczkolwiek szczegoly rootowania urzadzen z sieci Rogers sa w tym watku na xda-developers.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2010, 20:15:28 wysłana przez beju »
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

Offline smootny

 • Clubowicz
 • **
 • Wiadomości: 156
  • Serwis GSM
 • Sprzęt: HTC Jade, Nokia N8, HTC Touch PRO 2
Odp: [HTC Dream - Era G1] How to - Root/UnRoot
« Odpowiedź #4 : Wrzesień 08, 2009, 18:29:43 »
Może moim pytaniem nie zabłysnę  - ale muszę spytać:
 - czy są już jakieś romy z Polskim językiem które można wgrać sposobem podanym wyżej ??

|smootny|

Offline Evendim

 • NerD
 • Clubowicz
 • ****
 • Wiadomości: 583
 • Lewy brzeg warszawa
  • Polish Xbox Community
 • Sprzęt: Lumia 800 ,hx4700, itouch 2g, kindle3, Acer a100
 • VIP Level: 7
Odp: [HTC Dream - Era G1] How to - Root/UnRoot
« Odpowiedź #5 : Wrzesień 08, 2009, 18:59:42 »
1.praktycznie wszystkie gotowane romy mają polski język
2. każdy rom da sie wgrać sposobem z kartą sd bo to jedyny sposób wgrywania romów

Evendim na prezydenta!

Offline smootny

 • Clubowicz
 • **
 • Wiadomości: 156
  • Serwis GSM
 • Sprzęt: HTC Jade, Nokia N8, HTC Touch PRO 2
Odp: [HTC Dream - Era G1] How to - Root/UnRoot
« Odpowiedź #6 : Wrzesień 08, 2009, 20:13:27 »
Uzyskanie spreparowanej karty pamięci, tzw. Goldcard.

Zaprezentowana zostanie tu metoda najprostsza, sprawiająca najmniej problemów. Jedynym wymogiem jej zastosowania jest posiadanie urządzenia z WM/Windows CE. Najlepiej gdyby to był jakiś smarpthone lub pocket pc. Krótkie wyjaśnienie do czego służy goldcard - "oszukuje" on bootloader w G1 i pozwala wgrać nieautoryzowany obraz oprogramowania. Karta która w ten sposób nie zostanie przygotowana nie będzie mogła być użyta w dalszych krokach procedury rootowania.

Co jest potrzebne:

•Urządzenie z WM/Windows CE
•Program QMAT obowiązkowo w wersji TRIAL 4.24! inna wersja nie zadziała tak jak będziemy potrzebować!. (dostępny pod postem, jako załącznik)
•Karta pamięci która ma być kartą Goldcard

Kartę pamięci która ma być kartą GOLDCARD wsadzamy do urządzenia z WM, a te synchronizujemy przez Active Sync lub Centrum Urządzeń z Windows Mobile. Uruchamiamy program QMAT (w wersji 4.24!). wykonujemy kolejne czynności:


•Wybieramy opcję "Hardware Forensics"
•Z rozwiniętego menu wybieramy "Generate HTC Goldcard"
•Otworzy się okno z dużą ilością pól do wyboru 
•z pola "select device key" wybieramy DREAM
•klikamy pole "Get SD Card Serial from WINCE Device" - po chwili zostanie odświeżone pole "Serialnumber of SD-card:" na dłuuugi numer
•Po wygenerowaniu numeru seryjnego klikamy na przycisk "Save Goldcard Image to WINCE SD"
•pojawi się komunikat "Done writing SD Card WINCE Device".

Proces generowania karty GOLDCARD został zakończony, możesz przejść do dalszych punktów dotyczących rootowania.

posiadam HTC JADE z WM6.1 - i to na nim chciałem zrobić GOLDCARD jednakże po uruchomieniu programu, wybraniu DREAMi wciśnięciu "get sd csrd serial ..."mam komunikat  jak na fotce w załączniku.

|smootny|

Offline globalbus

 • Ekspert PDA
 • Clubowicz
 • ******
 • Wiadomości: 6138
 • Power User // ROM Developer
 • Sprzęt: N900
Odp: [HTC Dream - Era G1] How to - Root/UnRoot
« Odpowiedź #7 : Wrzesień 08, 2009, 20:54:50 »
rapi lock, application lock, jakbyś tego nie nazwał chodzi o to samo, błędne wpisy policies.

"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

Offline smootny

 • Clubowicz
 • **
 • Wiadomości: 156
  • Serwis GSM
 • Sprzęt: HTC Jade, Nokia N8, HTC Touch PRO 2
Odp: [HTC Dream - Era G1] How to - Root/UnRoot
« Odpowiedź #8 : Wrzesień 08, 2009, 20:57:25 »
rapi lock, application lock, jakbyś tego nie nazwał chodzi o to samo, błędne wpisy policies.


ok tylko jak to  "naprawić"  ??

|smootny|

Offline globalbus

 • Ekspert PDA
 • Clubowicz
 • ******
 • Wiadomości: 6138
 • Power User // ROM Developer
 • Sprzęt: N900
Odp: [HTC Dream - Era G1] How to - Root/UnRoot
« Odpowiedź #9 : Wrzesień 08, 2009, 20:59:15 »
podałem hasła, szukaj. Same uprawnienia do rejestru odblokujesz ceregeditor'em

"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

Offline Evendim

 • NerD
 • Clubowicz
 • ****
 • Wiadomości: 583
 • Lewy brzeg warszawa
  • Polish Xbox Community
 • Sprzęt: Lumia 800 ,hx4700, itouch 2g, kindle3, Acer a100
 • VIP Level: 7
Odp: [HTC Dream - Era G1] How to - Root/UnRoot
« Odpowiedź #10 : Wrzesień 08, 2009, 21:52:40 »
rapi lock, application lock, jakbyś tego nie nazwał chodzi o to samo, błędne wpisy policies.


ok tylko jak to  "naprawić"  ??


RTFM!!
Spoiler:
HKLM\Security\Policies\Policies\"00001001" zmień na integer 1

Evendim na prezydenta!

Offline globalbus

 • Ekspert PDA
 • Clubowicz
 • ******
 • Wiadomości: 6138
 • Power User // ROM Developer
 • Sprzęt: N900
Odp: [HTC Dream - Era G1] How to - Root/UnRoot
« Odpowiedź #11 : Wrzesień 08, 2009, 21:53:52 »
problem jest bardziej złożony niż jeden klucz, ale chyba w tym wypadku wystarczy :)

"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

Offline Evendim

 • NerD
 • Clubowicz
 • ****
 • Wiadomości: 583
 • Lewy brzeg warszawa
  • Polish Xbox Community
 • Sprzęt: Lumia 800 ,hx4700, itouch 2g, kindle3, Acer a100
 • VIP Level: 7
Odp: [HTC Dream - Era G1] How to - Root/UnRoot
« Odpowiedź #12 : Wrzesień 08, 2009, 21:55:20 »
wystarczy miałem to samo ;)

Evendim na prezydenta!

Offline baggus

 • Ekspert Android
 • Clubowicz
 • **
 • Wiadomości: 245
 • Sprzęt: HTC Magic
Odp: [HTC Dream - Era G1] How to - Root/UnRoot
« Odpowiedź #13 : Wrzesień 08, 2009, 22:34:13 »
Olej robienie goldcarda. Rób metodą "one-click" roota: http://phandroid.com/2009/08/17/1-click-root-its-real-and-it-works-recovery-flasher/

HTC Wizard-->Dell Axim X51v-->Toshiba G900-->Hp Ipaq 214-->Toshiba G900-->HTC Dream-->HTC Magic

Offline grzesiek19871226

 • Newbie
 • Wiadomości: 15
Rootowanie G1
« Odpowiedź #14 : Wrzesień 14, 2009, 22:42:28 »
Witam  , postepowalem godnie z instrukcja jak zrootowac G1  . Mam taki problem poniewaz wchodze do boot loadera i wciskam power przeskakuje mi szybko napisz loading i powraca do boot loadera  Wyskakuje mi na pis na seirodku Serial0  co to oznacza ??

Soft to RC7

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2009, 22:51:34 wysłana przez grzesiek19871226 »

Offline Gapol

 • Clubowicz
 • **
 • Wiadomości: 129
 • Sprzęt: HTC Dream/SE x10
Odp: Rootowanie G1
« Odpowiedź #15 : Wrzesień 14, 2009, 22:54:15 »
napewno cos zle zrobiles google nie bolą

sex, drugs & d'n'b

Offline grzesiek19871226

 • Newbie
 • Wiadomości: 15
Odp: Rootowanie G1
« Odpowiedź #16 : Wrzesień 14, 2009, 22:55:29 »
Wiem ze google nie bola , czytalem  az 2  tutoriale  

http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=142183.0
/ROOT_dla_HTC_G1]http://wiki.[*****]/ROOT_dla_HTC_G1


 A i u gory mam 
DREA110 PVT 32B
Hboot-0/95/0000
CPLD-4 
RADIO-2.22.19.26i

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2009, 22:59:52 wysłana przez grzesiek19871226 »

Offline Gapol

 • Clubowicz
 • **
 • Wiadomości: 129
 • Sprzęt: HTC Dream/SE x10
Odp: [HTC Dream - Era G1] How to - Root/UnRoot + troubleshooting
« Odpowiedź #17 : Wrzesień 14, 2009, 23:17:08 »
Dobra jakim sposobem to robiles ?? OneClickiem czy sposobem opisanym wg. beja ?

sex, drugs & d'n'b

Offline EnD

 • Clubowicz
 • ***
 • Wiadomości: 275
  • http://www.kuczok.net/
 • Sprzęt: Era G1, PSP Slim, Lark 35.5c
Odp: [HTC Dream - Era G1] How to - Root/UnRoot + troubleshooting
« Odpowiedź #18 : Wrzesień 16, 2009, 00:10:56 »
Nie polecam robienie metodą 1-click osobom, które nie są zbyt zaawansowane. Lepiej spokojnie sobie zrobić goldcarda.

U siebie mam w urządzeniu z WinCE dwa nośniki pamięci, wewn i zewn, i przez długi czas się denerwowałem, aż odkryłem że qmat pokazuje błędnie numery seryjnie naprzemiennie z informacjami, który nośnik został wybrany.

Ad. grzesiek19871226
Cytuj
czytalem  az 2  tutoriale

przy tej liczbie masz na myśli tylko, a nie aż?
Jeżeli robiłeś OneClickiem to nie wchodzisz nawet do fastboota/oryginalnego flashera. Wszystko wgrywasz przez recovery (czyli tylko home+power).
Jeżeli robiłeś z goldcard, i telefon Ci tylko prześmigał - ponów operację zrobienia goldcarda, następnie format na fat32, wrzucenie dreaimg.nbh i próba flashowania telefonu. Jak dojdziesz do napisu 'Not Allow' lub do flashowania - jesteś w domu.

Ad. Instalacji
Krok 'Instalacja nowego Recovery po wykonaniu Root.' można pominąć, i zainstalować nowe recovery bezpośrednio z aplikacji root.apk, trzeba tylko jedną rzecz wcześniej wykonać inaczej.
Co konkretnie?
W pkt 11 ('Uruchom root.apk, kliknij i pobierz obraz IMG and HardSPL'), przed kliknięciem na pobieranie obrazów wpisujemy w miejsce adresu recovery 'http://n0rp.chemlab.org/android/cm-recovery-1.4.img' (bez cudzysłowie) i program od razu pobierze i zainstaluje wersję 1.4. Później spokojnie sobie wrzucamy radio, spl i roma na kartę pamięci, i po kolei każdy plik flashujemy, restartując po każdym flashu telefon.
CyanogenMOD uruchamia się naprawdę długo przy pierwszym starcie, więc wystarczy odrobina cierpliwości, i będziemy mieli zrootowany telefon.
Przy One-Click Root wystarczy od razu wrzucić na kartę pamięci radio, spl i roma, i pokolei flashować, można pominąć robienie GoldCard'a, i całą tą zabawę - jednak człowiek lepiej się czuje, wykonując to samemu, a nie OneClickiem:)

Ad UnRoot
W sofcie, który jest podany do UnRoot'a nie ma opcji aktualizacji systemu. Czy aby na pewno jest to system, który można zaktualizować do najnowszej wersji?

Off
Za czteropak dla ludzi ze Śląska mogę zrootować telefon, i wgrać wybrany soft;d

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2009, 18:27:19 wysłana przez EnD »

Offline murektrix

 • Newbie
 • Wiadomości: 32
 • Sprzęt: HTC G1
Odp: [HTC Dream - Era G1] How to - Root/UnRoot + troubleshooting
« Odpowiedź #19 : Październik 07, 2009, 00:48:38 »
witam... czy po one click root mozna wrocic do oryginalnego romu zeby odzyskac gwarancje? i sposob w koncu polecacie? na kazdym forum co innego pisze. jestem nowym uzytkowniekiem g1 i androida i troche przeraza mnie ogrom pracy wlozonej w rootowanie... mialem juz winmo i bylem juz w tym dosyc obcykany ale teraz to  inna bajka... dodam ze teraz mam trudny dostep do urzadzenia w winmo co utrudnia mi utworzenie karty goldcard... chyba ze istnieje jakis inny spsosb zrobienia takiej karty. pozdrawiam i czekam na odpowiedzi...


Offline beju

 • Android Singularity
 • Clubowicz
 • ******
 • Wiadomości: 7093
  • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
 • VIP Level: 160
Odp: [HTC Dream - Era G1] How to - Root/UnRoot + troubleshooting
« Odpowiedź #20 : Październik 07, 2009, 01:25:05 »
witam... czy po one click root mozna wrocic do oryginalnego romu zeby odzyskac gwarancje? i sposob w koncu polecacie? na kazdym forum co innego pisze. jestem nowym uzytkowniekiem g1 i androida i troche przeraza mnie ogrom pracy wlozonej w rootowanie... mialem juz winmo i bylem juz w tym dosyc obcykany ale teraz to  inna bajka... dodam ze teraz mam trudny dostep do urzadzenia w winmo co utrudnia mi utworzenie karty goldcard... chyba ze istnieje jakis inny spsosb zrobienia takiej karty. pozdrawiam i czekam na odpowiedzi...


polecaną metodą jest metoda klasyczna przez goldcard...
Możesz też wygenerować goldcard za pomocą odczytania z karty tego specjalnego numerku, ale wykonanie tego możliwe jest tylko pod linuxem :)

iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

Offline murektrix

 • Newbie
 • Wiadomości: 32
 • Sprzęt: HTC G1
Odp: [HTC Dream - Era G1] How to - Root/UnRoot + troubleshooting
« Odpowiedź #21 : Październik 07, 2009, 12:23:35 »
aha czyli jestem w dupie bez smartphona z winmo :( a dlaczego tak sie wzbraniacie na tym forum przed metoda one click? mozesz podac jakies konkretne powody? musze przyznac ze ta metoda jest kuszaca ze wzgledu na latwosc ale martwie sie czy mozna wrocic pozniej do oryginalnego oprogramowania i odzyskac gwarancje


Offline beju

 • Android Singularity
 • Clubowicz
 • ******
 • Wiadomości: 7093
  • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
 • VIP Level: 160
Odp: [HTC Dream - Era G1] How to - Root/UnRoot + troubleshooting
« Odpowiedź #22 : Październik 07, 2009, 13:14:44 »
aha czyli jestem w dupie bez smartphona z winmo :( a dlaczego tak sie wzbraniacie na tym forum przed metoda one click? mozesz podac jakies konkretne powody? musze przyznac ze ta metoda jest kuszaca ze wzgledu na latwosc ale martwie sie czy mozna wrocic pozniej do oryginalnego oprogramowania i odzyskac gwarancjeniekoniecznie, sprawdź w tym temacie - http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=137740.msg1021807#msg1021807
Podane jest jak krok po kroku zrobić goldcard bez urządzenia z WM :) (zachciało się diamonda bez karty :swirus: )
najprościej zaopatrzyć się w jakąś bootowalną dystrybucję typu live - i na niej wykonać niezbędne kroki :)

Co do metody one-click-root - nie wiem, nie stosowałem jej nigdy więc nie potrafię za dużo powiedzieć o jej działaniu :)

iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

Offline murektrix

 • Newbie
 • Wiadomości: 32
 • Sprzęt: HTC G1
Odp: [HTC Dream - Era G1] How to - Root/UnRoot + troubleshooting
« Odpowiedź #23 : Październik 10, 2009, 23:50:39 »
kurde jakos sie boje za to zabrac ;p niewiem dlaczego ale z winmo nie mialem takich oporow


Offline beju

 • Android Singularity
 • Clubowicz
 • ******
 • Wiadomości: 7093
  • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
 • VIP Level: 160
Odp: [HTC Dream - Era G1] How to - Root/UnRoot + troubleshooting
« Odpowiedź #24 : Październik 11, 2009, 00:04:56 »
Najtrudniejsze jest pierwsze rootowanie :mrgreen: kazdy kolejny sprzet z androidem wydaje sie duzo prostrze :) Generalnie jak do poniedzialku nie zrootujesz to odezwij sie na gg to chetnie pomoge :)

Wazne jest by trzymac sie wskazowek - jak w WM prawie :)

iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

Offline murektrix

 • Newbie
 • Wiadomości: 32
 • Sprzęt: HTC G1
Odp: [HTC Dream - Era G1] How to - Root/UnRoot + troubleshooting
« Odpowiedź #25 : Październik 17, 2009, 18:18:55 »
dzieki za wsparcie mentalne :) dzis bede sie zajmowal rootowaniem i mam nadzieje ze nie zamienie swojej zabawki w podkladke do papireu ;p
Napisane: Październik 17, 2009, 13:35:58
mam problem w terminalem.. po wpisywaniu komend wyskakuja mi powiadomienia ze permission denied :( pomocy :(


Offline beju

 • Android Singularity
 • Clubowicz
 • ******
 • Wiadomości: 7093
  • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
 • VIP Level: 160
Odp: [HTC Dream - Era G1] How to - Root/UnRoot + troubleshooting
« Odpowiedź #26 : Październik 18, 2009, 11:12:20 »
dodałem metodę "one-click" i właśnie ją ekhmmm zdalnie testuję :mrgreen: ...

iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

Offline murektrix

 • Newbie
 • Wiadomości: 32
 • Sprzęt: HTC G1
Odp: [HTC Dream - Era G1] How to - Root/UnRoot + troubleshooting
« Odpowiedź #27 : Październik 20, 2009, 21:10:58 »
dlaczego po "unroocie" telefon nie przyjmuje updateow systemu? :(


Offline damianpiwowarski

 • Ekspert Android
 • Clubowicz
 • *****
 • Wiadomości: 1115
 • Dawniej "Damianoo".
  • www.mojdroid.pl
 • Sprzęt: iPhone 5
 • VIP Level: 10
Odp: [HTC Dream - Era G1] How to - Root/UnRoot + troubleshooting
« Odpowiedź #28 : Styczeń 19, 2010, 16:49:04 »
dodałem metodę "one-click" i właśnie ją ekhmmm zdalnie testuję :mrgreen: ...


iiiiiii ?  :evil:


Offline beju

 • Android Singularity
 • Clubowicz
 • ******
 • Wiadomości: 7093
  • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
 • VIP Level: 160
Odp: [HTC Dream - Era G1] How to - Root/UnRoot + troubleshooting
« Odpowiedź #29 : Styczeń 19, 2010, 17:16:40 »
dodałem metodę "one-click" i właśnie ją ekhmmm zdalnie testuję :mrgreen: ...


iiiiiii ?  :evil:


iiii pojawiły się modele z PerfectSPL gdzie ta metoda nie działa. Trzeba robić przez downgrade.
Jeśli masz Damianoo jakiś inny sposób, to chętnie go dopiszę do listy (zrootowałem mojego dawno dawno temu a na nowego dopiero zbieram)

iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1