Android OS > Desire
Wady/Zalety Desire? Czy to prawda
(1/2) > >>
sirmike1:
Witam,
Obecnie posiadam Samsung Wave I - i noszę się z  zamiarem przesiadki na Desire. Owszem Wave ma super wyświetlacz, swietny hardware (cpu i gpu),niezłe fotki (ale w centrum kadru występuje z różnym nasilenie różowa plama, nagrywanie filmów w 720p, odtwarzanie divx, naprawdę intuicyjna i łatwa obsługa....ale jednak Bada - póki co wg mnie poważne ograniczenie....i wydaje sie mi że jednak bada aż tak się nie rozwinie i później będzie ciężej sprzedać takiego Wave'a.
Dlatego też pomyślałem o Desire - smartfonie który wchodził na rynek mniej wiecej w tym samym czasie co Wave. Większy wyswietlacz, Android i jego mozliwosci, bardziej internetowy (poczta, net).
Ale czytając to forum jak i konkurencyjne oraz przeglądając większość testów Deserka i youtube mam sporo pytań i wątpliwości na którę prosze żebyscie odpowiedzieli (nawet jeśli jakieś wydadzą wam się nieistotne). Powiem na wstepie że w domu jest jeszcze HTC Wildfire...więc jakies tam pojecie o HTC mam ale z drugiej strony wiem że to jednak inna półka cenowa.
A więc zaczynamy:

1) Czy Desire przy ogólnych dzialaniach (uruchamianie programow, czytanie smsów, wybieranie numerow) działa płynnie, czy zdarzają się spowolnienia i przycinki? Czytałem gdzieś że mimo procesora 1Ghz czasem tak jest.

2) Czy mając teraz Wavea I z SAMOLED zauważe drastyczną różnicę w jakości wyswietlacza czy to z AMOLED czy SLCD. Z jakim wyświetlaczem lepiej wziąć Desire?

3) Jaka jest jakość rozmów prowadzonych przez telefon? Czy dźwięk jest dobry, bez szumów, trzasków? Czy Desire gubi zasięg co czasem sie zdarza w Wave (metalowa obudowa, antena na dole telefonu)

4) Czy słuchawki dodane do zestawu gwarantują dobra jakośc co do prowadzenia rozmów przez fon?

5) Mikrofon jest czuły? Czy moi rozmówcy równie dobrze będą mnie słyszec?

6) Co jest z głośnikiem? Czytałem że jak się włączy rozmowe na głośnomówiącą albo muzyke bez słuchawek to jakośc jest niska i cicho gra? Prawda?

7) Skoro juz przy dźwięku. Czy odtwarzacz w htc daje radę? Nie słucham nagminnie ale jak już to chciałbym żeby dźwięk byl przyzwoity. Oczywiśćie nie na słuchawkach htc - mam Sennheiser MX300 douszne i dzwiek na nich w Wave moge powiedzieć że jest więcej niz dobry. Słyszałem ze HTC nie ma żadnego equalizera. Czy są jakieś alternatywne odtwarzacze mające equalizer który faktycznie zmienia brzmienie ale nie przez utratę jakości utworu?

8) Czy HTC odtwarza DivX na Froyo? czy trzeba jednak sciagnąć jakis dodatkowy program, kodek? W Wavie filmy hulają aż milo bez zadnych przycinek, nie trzeba konwertowac do jakiejs tam rozdziałki to co sie wrzuci to chodzi. A jak w HTC? Odtwarzanie takich filmow jest płynne? Czy procek wyrabia?

9) Czy na Froyo HTC nagrywa filmy w 720p? I czy prawdą jest że gubi klatki? Czyli czy film w 720 p nagrywany jest np od 15-23 kl/s???? Bo czytałem że nawet na najszybszych kartach pamięci tak się dzieje. A filmy w rozdziałce 800x400 ktore też nagrywa czy nagrywaja sie płynnie (30 kl/s)??????

10) Jak jest z mikrofonem przy nagrywaniu filmow? Cienko zbiera? Takie opinie są powszechne odnośnie mikrofonu niestety.....

11)Aparta foto. 5 mpix, autofocus, flash - w dzisiejszych czasach zupełne minimum..... Ale jak z jakością zdjęć. W większości testów jest napisane że Desire zaskakuje pozytywnie jakością fotek....i na przykład dawane są zdjęcia zrobione pod słońce...wiec blade, rozmyte kolory.... Nie mozna tego zweryfikowac. Nie wymagam super jakości (bo normalnie mam lustrzankę) lecz zalezy mi na tym ze czasem jak jest potrzeba szybko cyknąc ważną fotkę to zeby potem na ekranie komputera było widać to w miarę dobrze....i żeby się dało bez zbędnych obróbek wywołać takie zdjęcie w przyzwoitej jakości np w rozmiarze 15x10.......Czy brak dedykowanego klawisza do robienia zdjęc faktycznie ma wpływ na to że przez ten "trackball" zdjęcia są często zatrzęsione..... Wave ma stabilizację (podejrzewam ze sztucznie podbija iso).....ale fotki wychodzą z niego przyzwoite - ale jest różowa plama na środku zdjęcia. Czy w htc jest ta sama przypadłośc?

12) Bateria - wiem że słabo trzyma przy wi-fi, 3 G, necie i td......Ale czy przy 2G, bez wifi i ograniczeniu się tylko do smsów i telefonów - czasem muszę tylko skupic się na telefonowaniu - mam szanse ze Deserk uciągnie np 3 doby????

13) Wiem że Froyo dało możliwość instalowania aplikacji na karcie.....Tyle tylko że Wildfire który jest w domu i ma tez Froyo nie ma takiej opcji - nigdzie nie znalazłem przed instalacja możliwości wyboru gdzie ma być aplikacja instalowana. Dopiero po instalacji jest opcja przenoszenia aplikacji na SD....ale nie wszystkie aplikacje to umożliwiają......Więc o co chodzi?? Acha....zadne wgrywanie romów mnie nie interesuje......

14) Gry 3D - oglądałem na youtube porównania....Grałem trochę na Wave..... bajka.....Ale gram bardzo rzadko......Raz na m-c moze pogram przez 1 h. I czy Desire daje radę.....Czy np taki N4S Shift, Asphalt i inne gry są w nim grywalne......nie tną się....i płynnie można pograć?

15) Czy gniazdko mini jack 3,5 mm obsługuje wyjście tv jak to miało miejsce w N82 i Wave?

16) Jeśli wczesniej pisalem o słabej jakości głosniku to co z głośnością i jakością "dzwonków" - nadejscia połączenia, smsa, itd..... Są głośne, wyraźne i nie skrzeczą?

17) Czy to prawda że podczas rozmowy gdy przyjdzie do nas sms mozemy stać się głusi?????

18) Czy prawdą jest że w trakcie rozmowy przez słuchawke bluetooth gdy nadchodzi inne polączenie bądź sms nie ma żadnego dźwięku który by to potwierdzał?

19) Czy wykonując połączenie bez jak i z słuchawką bluetooth słyszymy dźwięk przed uzyskaniem połączenia....np sygnał wolny bądź zajęty?

20) Czy w Desire jest tzw raport doręczenia smsa/mmsa? Bo w Wildfire jest tylko informacja o pomyslnym wysłaniu co nie musi oznaczać doręczenia?

21) Dlaczego wielu uzytkowników Desire bardzo pasjonuje sie tym ze wyjdzie (lub juz wyszedl) Skype na androida.......w Desire taki skype bedzie przeciez "wykastrowany" bo bez mozliwosci prowadzenia wideorozmow?

22) Czytałem o problemie zdjęc w kontaktach (zła jakość). Ale juz wiem ze albo to wina konta google/gmail......albo tego ze przez galerię sie dodaje do kontaktu.....tak samo było w Wildfire. Jednakże gdy nie korzystam z synchronizacji z kontem gmail i dodaje zdjęcie poprzez edycje kontaktu......jaka jest jakość tych fotek w kontakcie? I jakiej wielkości sa one wyświetlane na ekranie w trakcie gdy ktoś zadzwoni.....?? Może na cały ekran?

23) Czy jak chce wysłać smsa/mmsa i chce wybrac do kogo to czy na liscie pojawiają sie oddzielnie wszystkie numery z jednego kontaktu jak to jest w Wildfire?

24) Jak otrzymuje smsa/mmsa od jakiegos kontaktu np XYZ to czy poza tym że mam wyświetloną nazwę XYZ to czy przy okazji wiem z jakiego numru to przyszło gdy XYZ ma np 4 telefony komórkowe wpisane?

25) Czy można dzwiek smsa ustawic inny dla kazdego kontaktu?????

26) Słyszałem że HTC źle rozwiązało sprawę grup kontaktów ? Na czym to polega?

27) Czy radio ma rds? I czy ten rds jest prawdziwy?  Czyli czy faktycznie wyswietla rozne info na ekranie i czy np przy zmianie miejsca radio przelączy się na inna czestotliwość? Jak z anteną przy radiu? Słychac szumy i trzaski czy moze być?

28)Czy oryginalny kalkulator w Desire też nie ma % jak w Wildfire??

29) Czy jak sie wpisze w kontakcie przy jakiejs osobie np date urodzin albo imienin, czy telefon  w konkretnym dniu o tym przypomni? I bron boze nie chodzi mi o synchronizacje z facebookiem czy innymi takimi sprawami?

30) Czy robienie notatek w Desire jest mozliwe tylko poprzez widżet na jednym z pulpitów? Czy można jakoś notatkę zapisać do pliku?

31) Czy jest na Androidzie jakis "kombajn" który umożliwiałby odczyt doc, exela, powerpointa, pdfów.....oraz tworzenie takich plików?

32) Jak wygląda sprawa oryginalnego w HTC klienta poczty. Mam kilka kont w tym 2 dla mnie najwazniejsze inne niz gmail wszechobecny.... I np mam poczte darmową na interii, która nie obsługuje IMAP. Odbieram maile zarówno przez stronę w kompie jaki i przez wlasnie komórkę? Czy da się to tak poustawiać, że gdy mail wpadnie do skrzynki na interii to gdy go odbiore z telefonu to czy potem poprzez stronę na kompie tez go bede widział - i na odwrót?????

34) Jakiej wielkości mogą być maile sciągane przez klienta poczty w Desire? Bo w Wavie jest to tylko maks 5 Mb. To mało czasem!

35) Czy zalączniki z maila mozn od razu otwierać, czy trzeba najpierw zapisac ?

36) Czy jest mzliwosc np zabezpieczenia jakiegos konkretnego folderu na Desire? Np stworzę sobie katalog prywatne i chce go zablokowac hasłem??????????????

37) Czy aparat foto w Desire ma jakies gotowe ustawienia? Np plazą, sport, krajobraz itd?

38) Czy jest dyktafon? Jak z jakośćią nagrań? Czy taka sama przypadłośc jak podczas nagrywania filmów? Słaby i cichy dźwięk????? Czy jest możliwośc nagrywania rozmowy telefonicznej? Bo czytałem gdzieś że nagrywanie odbywa sie w taki sposób że mikrofon ściaga to co sie dzieje w koło....nie ma nagrywania "jakby systemowego"

39) Czy można nagrać coś z radia? W Wavie to jest i działa nawet ok....

40) Czy APNdroid działa? Jesli mialbym taka potrzebe mogę zupelnie zablokowac net???? Ale jednoczesnie chcialbym żeby mmsy chodziły. W Wildfire i apndroid jak wylaczylem net ale zostawilem dzialajce mmsy to i tak nie chodzily......

41) Jak działa wibracja? Czy jest dobrze wyczuwalna np jak tel lezy na biurku albo jak jest w kieszeni spodni?

Wybaczcie że od razu tyle pytań. Ale niektóre są dla Was użytkowników banalne  i króciutkie.
Bardzo prosze Was o odpowiedzi.
Nie wykluczam że może mi sie coś przypomnieć.....no własnie......acha......

42) Jak działa gps? Która nawigacja waszym zdaniem najlepsza? NDrive - mam go na Wavie i jest słaby, Sygic Mobile, Nawigon. Jest cos jeszcze dobrego?

43) Czy Sygic Aura pojdzie na Desire? Desire uciągnie wymagania?

Poki co to tyle.
Pozdrawiam.
vonski:
Jak znajdzie się ktoś, kto odpisze na wszystkie 42 pytania, to będziemy mieć nową recenzję Desirę  :mrgreen:
tomaszkap:
Pytań jest 43 - od wczoraj jestem w szoku. Nie sądzę żeby komuś się chciało, ale może ??
dzikidawid:
Ad. 17 Pewnie nie
Ad. 31 tak np. Documents to go i inne
Ad. 43 pójdzie, mi idzie na Lg

Reszte nie wiem bo nie mam Desire.
Eradorius:
Podejmę wyzwanie i postaram się odpowiedzieć (opieram się na tym co pamiętam, bo nie mam już oficjalnego romu, tylko CM7, który nie ma sense (AOSP)).

1) Nigdy nie miałem problemów, zawsze działał płynnie.

2) Mam AMOLED i na pewno nie brałbym SLCD.

3) Wg mnie jest dobra, telefon nie gubi sygnału.

4) Do rozmów są ok.

5) Mnie słyszą.

6) Nie wiem jak rozmowy ale z muzyką nie ma problemu.
Testowane teraz na:
Van Canto - Wishmaster (Official)
Działa czysto, mniej więcej tak samo głośno jak laptop (oba urządzenia na 100% głośności).

7) Na markecie jest masa odtwarzaczy (z darmowych dobry jest winamp, z płatnych PowerAMP (ten ma EQ)).
Na jakość dźwięku nie narzekam (słucham na CAL).

8) RockPlayer odtwarza prawie wszystko.

9) Nie korzystam, CM7 nie pozwala mi sprawdzić.

10) j/w

11) Znów nie narzekam, poszukaj jakiś zdjęć w recenzjach.

12) Znów nie powiem, bo mam CM7.

13) Działa identycznie, część da się przenieść (twórca musi to uwzględnić), część jest instalowana automatycznie na sd.

14) Znów CM7 (działa wydajniej). Ale jak jeszcze miałem Froyo to działały w miarę płynnie. Lepiej poszukać filmów na yt.

15) Nie (jak dobrze się orientuję).

16) Zależy od dzwonka, większość brzmi pięknie.

17) Nie wiem, chyba tylko wibruje.

18) 19) Nie mam słuchawki BT.

20) Jest jak w każdym androidzie sms/menu/settings/kategoria sms/Delivery Reports

21) Jednak połączenia głosowe nadal są...

22) Korzystam z GMaila, jednak dało się to obejść. Kwadrat ok 64/72px

23) Tak, to ten sam system.

24) Przytrzymać na wiadomości, viev details

25) Nie

26) Nie wiem, nigdy na to nie narzekałem.

27) CM7

28) Można pobrać nawet emulator TI-86 (Andy-86, geniealny kalkulator).

29) Jak dobrze pamiętam to nie.

30) EverNote może? Jak korzystam z zwykłego edytora txt (Ted).

31) Kilka płatnych jest, domyślnie jest QuickOffice do przeglądania.

32) Typowe ustawienie POP3 aby nie usuwał pliku z serwera.

33) Brak pytania :P

34) Wszystkie (ograniczenie dostawcy poczty).

35) Można otwierać, ale po pobraniu (na telefon, nie trzeba zapisać) pojawia się bug (w momencie wyjścia z programu), że załącznik wdaje się uszkodzony (tylko "skrót" w skrzynce).

36) Nie wiem, może istnieje jakaś aplikacja do tego.

37) Jak dobrze pamiętam to były.

38) Nie wiem czy w standardzie, na pewno istnieją aplikacje do tego.

39) j/w

40) Działa, ale nie korzystam. Nie wiem co z MMS.

41) Jest dość mocna.

42) Jest dokładny, jednak oprócz Maps to z niego nie korzystałem.

43) Nie używałem.
Nawigacja
Indeks wiadomości
Następna strona

Idź do wersji pełnej