Problem z rootowaniem. Pilne!

  • 11 Odpowiedzi
  • 18866 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kafar55

  • **
  • 187
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 8GB
Problem z rootowaniem. Pilne!
« dnia: Kwiecień 10, 2013, 14:36:46 »
Witajcie.
Potrzebuje waszej pomocy.
Kupiłem telefon HTC Desire. I muszę go szybko zrootować.
A więc:
Wedle instrukcji (przypiętej w tym dziale) ściągnąłem unrevoked 3.32.
Zainstalowałem sterowniki, usunąłem HTC Sync.
Podpinam telefon, unrevoked go normalnie wykrywa, przechodzi przez cały proces rootowania, i na samym końcu gdy pisze "starting root..." program czeka 30sec i piszę że nie może zrootować telefonu, być może mam "za nowy soft".
Wyczytałem gdzieś na anglojęzycznym forum że muszę zrobić HR, zrobiłem i nie pomogło.
Android stock 2.3.3
Proszę o szybką pomoc, będę niezmiernie wdzięczny!
Hp Ipaq h1940 -> E-ten Glofish X500 -> HTC Kaiser -> HTC Touch Diamond -> HTC Rhodium -> SE Ck13i -> iPhone 3G 16GB -> Nokia 5530 -> HTC HD2 -> SE Neo V -> HTC Mozart -> HTC HD2 -> Nokia n8 -> Samsung Galaxy S -> ZTE Grand X In -> HTC Desire -> S Galaxy S

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Problem z rootowaniem. Pilne!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 10, 2013, 16:27:07 »
Jaki dokładnie komunikat?
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline kafar55

  • **
  • 187
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 8GB
Odp: Problem z rootowaniem. Pilne!
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 10, 2013, 19:44:15 »
Dzięki za zainteresowanie, komunikat był po angielsku i brzmiał jakoś tak "unable to get root, your firmware is too new?"
Znalazłem info na necie, że soft 2.3.3 rootuje się tylko przez revolution, zrobiłem roota, s-off i działa.
Swoją drogą, myślałem że ICS będzie na nim znośnie działał, ale się przeliczyłem... a niby te same bebechy co HD2...
Hp Ipaq h1940 -> E-ten Glofish X500 -> HTC Kaiser -> HTC Touch Diamond -> HTC Rhodium -> SE Ck13i -> iPhone 3G 16GB -> Nokia 5530 -> HTC HD2 -> SE Neo V -> HTC Mozart -> HTC HD2 -> Nokia n8 -> Samsung Galaxy S -> ZTE Grand X In -> HTC Desire -> S Galaxy S

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Problem z rootowaniem. Pilne!
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 10, 2013, 21:30:33 »
A to zależy jaki ROM. MIUI v4 próbowałeś?
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline kafar55

  • **
  • 187
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 8GB
Odp: Problem z rootowaniem. Pilne!
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 10, 2013, 21:50:09 »
Z tego co kiedyś czytałem to miui jest okrojony (nie ma głównego menu) czyli coś takiego jak w iphone - a mi się to bardzo nie podoba. Nigdy nie próbowałem żadnego romu miui, bo jak przeczytałem tą informację to omijałem te romy szerokim łukiem.
Wiem że te pytanie jest bardzo nie lubiane na naszym forum, ale czy znasz jakiś dobry rom ICS? (Oprócz miui   B) )
Pozdrawiam!
Hp Ipaq h1940 -> E-ten Glofish X500 -> HTC Kaiser -> HTC Touch Diamond -> HTC Rhodium -> SE Ck13i -> iPhone 3G 16GB -> Nokia 5530 -> HTC HD2 -> SE Neo V -> HTC Mozart -> HTC HD2 -> Nokia n8 -> Samsung Galaxy S -> ZTE Grand X In -> HTC Desire -> S Galaxy S

*

Offline kafar55

  • **
  • 187
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 8GB
Odp: Problem z rootowaniem. Pilne!
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 12, 2013, 22:02:37 »
Przełamałem się i spróbowałem Miui (najpierw wersji v4) ale strasznie muliła (chyba lepiej chodził czysty ics) teraz pobrałem miui oparty na GB i chodzi pięknie, jak narazie nie chce zmieniać romu na co innego :)
Dzięki za rekomendacje!
Pozdrawiam!
Hp Ipaq h1940 -> E-ten Glofish X500 -> HTC Kaiser -> HTC Touch Diamond -> HTC Rhodium -> SE Ck13i -> iPhone 3G 16GB -> Nokia 5530 -> HTC HD2 -> SE Neo V -> HTC Mozart -> HTC HD2 -> Nokia n8 -> Samsung Galaxy S -> ZTE Grand X In -> HTC Desire -> S Galaxy S

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Problem z rootowaniem. Pilne!
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 13, 2013, 09:10:22 »
A MIUI pobierałeś z MIUI Polska? Czy z XDA? Jak ja bratu zainstalowałem MIUI to był zachwycony jak szybko działa w stosunku do ROMu z Sense... Co do MIUI v3, to na każdym urządzeniu na jakim instalowałem / testowałem działało wyraźnie wydajniej niż jakikolwiek inny ROM (pod warunkiem, że oficjalne lub dobrze zmodyfikowane). Może kwestia znalezienia właściwego.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline kafar55

  • **
  • 187
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 8GB
Odp: Problem z rootowaniem. Pilne!
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 13, 2013, 09:46:31 »
Miui v4 oraz miui v3 pobierałem z miui polska.
Hp Ipaq h1940 -> E-ten Glofish X500 -> HTC Kaiser -> HTC Touch Diamond -> HTC Rhodium -> SE Ck13i -> iPhone 3G 16GB -> Nokia 5530 -> HTC HD2 -> SE Neo V -> HTC Mozart -> HTC HD2 -> Nokia n8 -> Samsung Galaxy S -> ZTE Grand X In -> HTC Desire -> S Galaxy S

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Problem z rootowaniem. Pilne!
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 13, 2013, 10:02:19 »
Z MIUI jest tak, że to są wersje rozwojowe. Starsza beta może być lepsza od nowej rozwojowej. Najlepiej użytkowników zapytać które z najnowszych wydań działa najlepiej.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

don.kamillo

Odp: Problem z rootowaniem. Pilne!
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 16, 2013, 10:01:51 »
Wydanie ostaniej wersji MIUI (na pierniku) działało miodnie. W zasadzie ostatnia wersja jest chyba stabilna.

*

Offline baca01

  • ***
  • 266
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: IpSE2020, XCOVER5
Odp: Problem z rootowaniem. Pilne!
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 05, 2013, 00:46:14 »
Nie wiem czego wy chcecie od MIUI. Owszem gusta sa rozne, ale system chodzi baaaardzo plynnie, i to przy worku poinstalowanych programow i odpalonych widgetow! Mialem Desire przez kilka latek w tym polowa zycia to MIUI a probowalem wielu roznych rozwiazan.
Mowa oczywiscie o MIUI 2.3.x (pracowalem na ostatnim wydaniu 2.3.7). Miui v4 nie polecam ze wzgledu na zamulanie.
Inna sprawa jest instalacja a dokladniej karta SD na ktora laduje system. Do tego potrzeba szybkiej i sprawnej karty, ktora ma szybki odczyt malych plikow a nie duzych ! W tym nie pomoze sugerowanie sie szybkoscia karty (CLASS XX) poniewaz to szybkosc gwarantowana dla transferu duzych plikow!

Jesli chcesz miec sprawny telefon polecam zakup karty SD Sandiska Mobile Ultra (Class 6 lub 10).
Testowalem na roznych wynalazkach typu ADATA i inne gdzie Class byl zawsze "10" i transfery w okolicach 20 MB/s ale transfer malych plikow byl do kitu i po zainstalowaniu systemu przez A2SD (a juz nie daj Boze D2EXT!) system po prostu przycinal... Zawsze mialem pierdolca na punkcie plynnosci OS-a ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2013, 00:49:37 wysłana przez baca01 »
HTC Touch Dual już tylko do testów, Desire  u nowego właściciela a Loox N520 jako podświetlany zegarek w pokoju.

*

don.kamillo

Odp: Problem z rootowaniem. Pilne!
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 06, 2013, 13:21:47 »
Ja też z nostalgią wspominam dziąłanie MIUI na bliźniaczym Nexusie One. Miałem co prawda kartę class4, ale nie było źle. Obecne wydania MIUI jakoś mi nie leżą. Wtedy to było coś, to była nowość. Telefon dostawał nowe życie i w tej opinii do dziś tkwi kilku znajomych, których namówiłem na ten soft.